Nejlépe hodnocení členové
Populární obsah
Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 4.1.2026 v kategorii Příspěvky
-
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
miroska a 7 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Weri 605 za téma
Nezaložila.. "založil" ho Hurvajz, protože ty si začal už v roce 17 (ne poprvé a ani naposled) offtopikovat elektrikou sraz..! A to jenom proto, že se řekly už dávno ohrané tři věty.. benzín patří do sekaček, nafta do kamen a elektika do powerbanky. V návaznosti na to, že sme byli eště ráno ožralí a nemohli sme odjet... Nevím kde si v sobě sehnal tu odvahu ve srazovém vláknu začít blábolit o tom, co kam "reálně" patří a všechny poučovat.. Horší jak kazatel boží.., fakt.. Spousty srazovejch vláken si zaplevelil elektrikou.. prostě kam to jde, tam to cpeš.. a pak řekneš, že sme vám jako ropáci ukradený.. Mě je to fuk, ať si jezdí každej čím chce.., ale je vidět že máš h. co na práci, když si můžeš dovolit stát 4 hodiny u nabíječky.. a podřídit svůj život autu.. to mnoho z nás nemůže.. Takže milý Radovánku.. za mě - ropa zatím nedošla.. - elektrice zmar..8 points -
Péťův Netopýr
Radek Hurvajz a 5 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Péťa za téma
Mám za sebou první delší "zimní" jízdu. I ve dne bylo těsně pod nulou. Hronov - Olomouc - Ostrava - Olomouc (nocleh) - Hronov Celkem 551 km, průměrná spotřeba 23,9 kWh / 100 km, já jsem spokojený Oproti původnímu plánu jsem nenabíjel v Ostravě (přesvědčil jsem Martinu, že nákup udělá až v neděli na cestě domů). Protože jsem v ježdění BEV nováček a trpím syndromem prázdné nádrže i u spalováků, byla cesta z Ostravy to v mých očích docela napínavá. Auto mě pořád vracelo zpět na supercharger v Ostravě, teprve když jsem byl za půlkou vzdálenosti, tak spočítalo, že dojedu s 1% baterky (vtipné je doporučení nad tabulkou): Nakonec jsem do Olomouce přijel s krásnou rezervou: 14. až 18. ledna pojedu do Olomouce pravděpodobně i s vozíkem, to bude další level v mém cestování s Netopýrem Už aby bylo léto6 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
miroska a 5 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele BubakGS za téma
@Weri 605 ...... Ty jsi normálně hustá jak protitanková střela z ochuzenýho uranu.... ...a to zrovna nemáte nic lepšího na práci než dráždit trola? Ale že chytá na první šlápnutí, co? Taky mě to občas nedá....6 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
miroska a 5 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Radek Hurvajz za téma
A přišel onen kazatel a všem nám rozdal červený negativní puntiky. No hlavně že na nas nevytahl zase nějakeho diktatora z dějin.6 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
miroska a 4 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Veverka za téma
A to rozložení nakupů mezi USA a zbytek světa je potom jaký? Když si vezmu velikost a počet obyvatel USA vzhledem k Evropě (tím spíš kdyby se vzala Čína s nějakým tamním elektroautem), pak lze (zavádějícím způsobem) tvrdit, že to je nejprodávanější auto na světě, když třeba 80% těch nakupů půjde na vrub domácích kupujících. Z tohohle pohledu na to nemůžu z ČR/Evropy nahlížet americkou/ potažmo čínskou realitou. Naše podmínky jsou úplně jiné - realita trhu, infrastruktury, kupní síly. Navíc dle mých dosavadních (uznávám že omezených) zkušeností je tankování benzinu/nafty významně levnější než dobíjení elektro z veřejných dobíječek5 points -
Co jste dnes udelali...
Weri 605 a 4 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele MJSytic za téma
5 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
miroska a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Veverka za téma
A zase: 2.100.000 rodinných domků... a co teda byty/města? Furt na to koukáš svojí jednosměrnou optikou. Přitom elektrika do města by byla úplně super - krátké trasy, semafory, kolony. Přes den ideálně dobiješ v práci (no to bych chtěl vidět, kolik lidí to reálně má, resp. může mít) a přes noc (přece jako každej, ne?) před 11 patrovým barákem s 280 byty... (a ještě za záporný ceny elektřiny)4 points -
Péťův Netopýr
Dave_k a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Péťa za téma
@ozzy56 Kvůli Tobě to teda zkusím spočítat: Teď v zimě mi to nevychází úplně nejlépe. Vyjížděl jsem se 100% baterky a domů se vrátil s 8%. Nabíjení mě stálo 946,- Kč, ale aby to bylo úplné, muselo by se dopočítat i dobití těch 92%, které mi teď chybí. To je v mém případě cca 54 kWh a pokud bych to nabíjel na superchargeru v Olomouci ve vysokém tarifu, bylo by to dalších cca 508,- Kč. V součtu to dělá 1454,- Kč, takže šílených 2,60 Kč / km. Já ale posledních 54 kWh dobiju doma v NT a tak mě vyjde kilometr na 2,10. To vypadá lépe a léto mi to zprůměruje na ještě krásnější hodnotu. Ale kdyby () jsi jel menší Teslou 3 nebo Y, dostal by ses na podstatně jiná čísla. Moje Tesla X je prostě velká a stará. EDIT: Nevím, jestli by se do ceny nabíjení v Olomouci neměla počítat i vynikající klobása:4 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
miroska a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele pavelu96 za téma
Tak na tobě je ten posun jasně viditelný - od nadšeného jelimana k fanatickému kazateli4 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
miroska a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Weri 605 za téma
Jasně, protože auto nabitý za 10 minut s dojezdem 800km při plný zátěži (myšleno, rádio, klima v dešti atp.) stojí běžně kolem půl mega.. Ono zapomínáš na jeden poměrně důležitý fakt - furt je tu dost lidí, kteří nekradou..4 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
miroska a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Hafity za téma
A k té funkci patří i ten tvůj způsob propagace? To znamená urážet všechny, kteří s tebou (byť jen částečně) nesouhlasí?3 points -
Zoxidovaný kabel startér alternátor.
sampon a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele jarokare za téma
Michale , to bude 1.6 , dvoulitr má starter vepředu a není to žádná raketová věda - vyndáš filtrbox a dávkovač vzduchu , odpojíš kabely starteru a 3 šrouby , které ho drží a vycukneš ho vrchem ven (akorát budeš mít odřenej pupek , bo je hluboko )3 points -
Co jste dnes udelali...
Péťa a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele sitler za téma
@ozzy56 to co jsem daval ja vzniklo treba tak, ze se postupne pridavalo a pridavalo... a tam, kde bylo misto a jak to slo... a pak jsem tam prisel, koknul na to a naplanoval nocni udrzbu, kdy ve 22.00 koncil provoz a do 7.00 to muselo byt zapojene zpatky a vse bezet . Zacalo se tam s 40 zasuvkama, behem 5 mesicu to bylo na 400 a dalsi serverovne... nebyl prostor to delat "hezky" ... muselo to okamzite fungovat Takze neslo ani o prevzeti - tohle si proste udelali mistni ITci sami...3 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
Péťa a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Davidak79 za téma
Sice jsem nikdy předtim do toho vlákna asi nic nepsal ale... Z počátku u EL jsem byl proti , ano nikam to nedojelo , nabíječek pár atd , jenže situace se změnila . Jsem na vesnici mám kde nabíjet , nabíječek je relativně dost a přibývají , dojezdy lepší , větší výběr vozů , ceny jsou stále vysoké ale už se dá vybrat ojetina , nepotřebuju už jezdit tak abych si nemohl dovolit někde auto při menším nájezdu nabít , mám rád výkon ale začínám pociťovat že chci mít při tý jízdě klid . No občas to hoří noo , ale to i telefony i jiné spotřebiče, do lesa se stanem se fakt stěhovat nechci Pokud sem byl s něčím proti a situace se začla měnit k obrazu mému , nemám problém tu změnu udělat a to né jen s pohonem vozu.3 points -
Dobré restaurace, kde se najíst (tipy)
BubakGS a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Medvěd za téma
Včera jsme se s Pavlem v rámci výletu zastavili na oběd v restauraci Bílý páv v Benátkách nad Jizerou. Když jsme vstupovali do restaurace a já viděl to načančané prostředí, rovnou jsem Pavla upozornil, že koukneme do jídeláku (web stránky bohužel nefungovaly) a když to bude drahé, zvedneme kotvy jako před chvílí v Milovicích, kde mi jídlo v restauraci Na kopečku přišlo dražší než by lokalitě odpovídalo (https://www.zahradkanakopecku.cz/menu/.) Ale zpět do Benátek - v jídeláku výběr z asi osmi jídel pod 200 Kč včetně přílohy. Obsluha příjemná a rychlá, jídlo výborné a cena za 2 jídla včetně nápojů (já pomelo, Pavel colu) 450 Kč byla naprosto v pohodě Oběd v Benátkách u Bílého páva opravdu mohu s klidným svědomím dopobručit Ilustrační fotka z netu3 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
miroska a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Hafity za téma
Přesně jsi popsal sebe a sobě podobné3 points -
Co jste dnes udelali...
Hafity a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele BubakGS za téma
3 points -
2 points
-
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
Medvěd a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele sitler za téma
Homologace, schvaleni, dane, cla.2 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
Radovanek a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Dave_k za téma
@Davidak79Jo fajn změnit názor, když se to změní k obrazu mému ale takovej přístup jak píšeš, že jsi měl ty k EV, měla většina lidí ke všemu novému, vznikajicímu a teprve na začátku, tak opravdu jsme ještě dneska v jeskyních u ohně. Když vidím co věcí se změnilo a kam to lidi posunulo (počítače, telefony atp.) během několika let vývoje, tak je podle mne dost zpátečnický nedat něčemu novýmu šanci si najít cestu a hned to zadupat po pár prvních neúspěších do země.2 points -
Znovuzrození pražských minisrazů ZASTÁVKA U SRUBU :)
Klemoň a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Weri 605 za téma
@Klemoň o jídle nebyla řeč... MAX misku s vodou dostanete.. - granulky jedině vlastní..2 points -
Co jste dnes udelali...
BubakGS a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Klemoň za téma
Ten částečný kancl platí, zrovna v úterý tam jdu. Ale B je správně - nejsou řidiči a jezdíme jak urvaní. Kdo nejede alespoň 500 km , tak jede dvě kola. A je to na hraně s dobou výkonu i s dobou odpočinku. Jako jet první kolo s nakládkou ve 2 ráno a pak cca 9-10 vyrážet směr Plzeň je fakt prima. Vrátíš se bez 10 minut po 15 hodinách výkonu a další den ráno zase ve 2 ráno směr Brno. Jako jezdil jsem celé vánoce : 22,23,26,27 a 29,30,31 hned zase . . . Ale ten mazec trvá už déle. Jak říkám, peníze za to sice jsou, ale když usínáš nad večeří tak už za to nestojí. Ještě , že mne to pořád baví. Ale prýýýý se to má do týdne zase uklidnit. PS: Diář 2026 mám u sebe ...2 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
miroska a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele rhinos za téma
naprosto. Byla to reakce na jeho povzdech ,že mu do jeho fór o EV chodí spalovači přesvědčovat ho o nevýhodách EV. To už není směšné ,ale spíše na odborné vyšetření. Ale chápu ,že v dnešní době sehnat psychiatra není jednoduché2 points -
Fotím, Fotíš, Fotíme
zbynek..s a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Pepito za téma
2 points -
Veverčáku - to si nepamatuješ, že městský člověk dle Radovánka přece vůbec OA nepotřebuje? Jenom ON, ON, ON - a pak někde hluboko v podzemí zájmu je ten plebs, co mu přece nešahá ani po kotník1 point
-
Ale já počítám, kolik to žere na km, nikoliv celkové náklady. Nesnaž se mi vysvětlovat, co já si chci spočítat. Jde o cenu km v palivu. Docela mě překvapuje, jak efektivní na spotřebu se zdá být zde jistý Netopýr se spotřebou ca 24 kWh na 100 km (když 551 km za 132 kWh), když můj Aircross vykazuje zhruba 45 kWh/100 km (skoro dvojnásobek)... Ale třeba s tím jen neumím jezdit @Radovanek Já cenu neovlivním, protože mám jen veřejné dobíječky. PRE/ČEZ/EON je AC 22 kW za 8 Kč/kWh, Lidl má 7 Kč/kWh. Takže jsem v tom za 3,60 Kč/km, resp. 3,15 Kč/kWh u Lidlu. To mimochodem rozdíl 12 % ve prospěch Lidlu Ale to už patří do jiného vlákna...1 point
-
@Péťa : jsem čekal, že ve tvém vlákně se to obejde bez urážek....1 point
-
vsak je taky iPhone nejprodavanejsi1 point
-
to ti možná lehce teče překlad vaček, ale určitě ne tak aby přes to proteklo 5L oleje podle mě máš min na jednom pístu KO pístní kroužky a jde to přes do spalováku.. kouřit to nemusí, protože to pobere fap1 point
-
@Péťa nebyla ,tohle byla prazska firma v praze, ale zvyklosti maji zjevne stejne1 point
-
zkusil jsem taky počítat--na tu trasu budu počítat 6 litrů na 100 (i když přístrojovka mi ukazuje 5.3 litru--průměr za dva roky), takže na 550 km to bude 33 litrů, litr benzínu dejme tomu za 33.50.-, celkem 1110 Kč , asi 2 Kč na jeden kilometr... těch 2.60.- na kilometr není špatné číslo (i když reálně to bude o něco méně) , když se započítají menší servisní náklady u elektroauta atd.1 point
-
@Péťa to je Amigo ? @Medvěd no ale z Ov do Olomouce jsou cestou všeho všudy dvě pumpy ( ještě v MS kraji), třetí je omv na obchvatu Olomouce. Jestli je to na tom amigu, tak sjedeš z dálnice a asi po kilometru jsi u pumpy. Jestli jsou nabíječky na dálnici nevím, na těch dvou pumpách, co jsem psal, jsem nikdy nebyl.1 point
-
Ono to většinou složitě jen vypadá Ale i když je toho hodně a tahá se to "sem/tam" dá se to udělat, aby to vypadalo "uklizeně". Jenže ne vždycky to tam jdeš tahat ty sám, ne vždycky je k dispozici vhodně krátký kabel a čas se s tím delším vyvazovat apod. A jak se to jednou začne flákat, ostatní už se jen přizpůsobí. Hlavně, že to funguje1 point
-
Mam 307cc 2004 uz druheho a opet mam problem se strechou
Péťa zvýšil/snížil popularitu uživatele Vena garážmistr za téma
No tak je neděle a ne každej kdo by uměl poradit čeká u počítače. Vydrž.1 point -
Je to jako v každém oboru. Můžeš to dělat pořádně, nebo jako matlák U nás v práci to bylo tak, že dokud to funguje, tak to nikoho nezajímá. Ale pak jsme přišli my s kolegou a snažíme se to dělat v rámci možností, ať se za to nemusíme stydět. Takže vše staré, co jsme zdědili, jsme předělali. A nové už se dělá v "našem" stylu. Problém je, že dodavatelské firmy už nabírají taky matláky, takže třeba v Ostravě, nebo teď na "Pernerce" jsme je nechali racky celé předělat, protože např. všechny kabely byly tažené vnitřkem, takže tam nešel strčit ani switch, natož UPS1 point
-
Tak ono záleží i na zdroji statistiky. Já třeba na několika serverech zaznamenal tuto statistiku pro rok 2024: Nejprodávanějším autem světa za rok 2024 byla celosvětově Toyota RAV4, těsně následovaná Teslou Model Y No v souhrnu jako fajn ona Tesla taky nemá moc modelů Tesla Model Y: 1 223 000 kusů Toyota RAV4: 1 076 200 kusů Honda CR-V: 846 100 kusů Toyota Corolla: 803 000 kusů A prostě každý říká něco jiného... https://oenergetice.cz/elektromobilita/tesla-definitivne-ztraci-korunu-byd-prodalo-226-millionu-elektromobilu Já teda Tesle fandím mám jejich akcie v jednom portfóliu a roste to moc hezky1 point
-
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
miroska zvýšil/snížil popularitu uživatele radim.1008 za téma
Asi tak nějak...1 point -
To je takový jakoby univerzální povzdech, u kterého si můžeš představit třeba ještě ....1 point
-
Zdarec bando. Už jsem tady dlouho ničím nepřispěl . Doba je zlá, pracovní doba také a peníze mi čas nevrátí, ale jeden den cestou z práce jsem měl na palubním displeji celkem dost jedniček i nějaká nula se tam našla Jinak takto vypadala včera "státovka" č. 20 z K.Varů do Plzně. V rádiu hlásili pozor na BUS v příkopě, ale ten trčel tak blbě do silnice , že jsem měl jiné starosti než ho fotit. Pokud vezl nějaké cestující tak si asi užili, protože předek mířil celkem dost k obloze. Ale o pár desítek metrů dál už čas na foto byl. Jako byl jsem trochu "statečný" a valil to cca 50-60 km/h. Ikdyž po tom co jsem viděl na rovince rozházené do pole takto auta, tak jsem nechápal, že mne někteří magoři donutili jet ke kraji, aby mne mohli ještě s osobákem předjet. A pak později ani ne 6 km před Folmavou stopka. Kamion visí v kopci. Nakonec jsem na můj vkus nadstandardně zariskoval, cvakl uzávěrku diferáku a pustil se za partou osobáků protisměrem, že ty tři kamiony objedu. Já debil nechal zapnutou automatiku převodovky a když jsem v tom nejhorším usmýkaném místě, tak si automat přeřadil a už se kola protočila. Takovým fofrem jsem ještě nikdy manuál necvakl a nepodřadil . Naštěstí jsem se chytil a na ten kopec pak už plynule vyjel . Ale pánové v tu chvíli ve mně byla malá dušička jak budu za vola a blokovat cestu. Ikdyž ono to z kopce jede vždycky. O tom jsem se přesvědčil na druhé straně toho kopce. Jelo to samo a zpomalit před Folmavou se mu tedy opravdu moc nechtělo. Po vyložení pár palet na Folmavě jsem si pak trochu "zašachoval" na korbě (v bedně) a přetahal palety z předku dozadu nad nápravu . . .1 point
-
1 point
-
1 point
-
Taaak a letos novinkaaaa.. Rezervaci budu dělat už v úterý v 15:00 !!! (Vždy před středou, kterou má být sraz). Pokud se nedohodnem jinak. Kdo se do úterý do 15:00 nahlásí, tak smí ke stolu s rezervací, kde budu hačat i já broučkové moji... Kdo se nenahlásí včas, najde si místo někde v tmavém koutě na chodbě a dostane max misku s vodou pro psa... Beru i permanentky, jakože - přijdu vždy, a kdyby náhodou ne, tak dám včas vědět ! Takže 7.1. se těším na: @Veverka, @Schreek, @ChouLu, možná na@PeuGarage, @Pe.Tr Bohužel nejde: @Milda 251 point
-
Aby to nezapadlo, chtěl bych ještě jednou moc poděkovat @Schreek a @ChouLu za jejich pomoc, obětavost při výběru, prověření (papírovém i technickém) i fyzickém vyzkoušení vozu. Položili na oltář pořízení mého nového vozu jeden vlastní narozeniny a druhý nějakou super extra akci v bezejmenném městě! I když mě to stálo 3 nejdražší kafe v životě A velké díky také @Vena garážmistr za přehození pneu ze dne na den na počkání Nejsme jenom fórum!1 point
-
Bych řekl, že to mám stejně....1 point
-
...píšu to po milionté a naposled. BEV jezdím, když se mi naskytne příležitost a vůbec mi to nevadí. Pro můj uživatelský případ ještě zatím nikdo nevyrobil BEV, které by mi vyhovovalo. Auto chci mít jen jedno - nechci si ve městě vybetonovat celou zahradu, aby se mi tam vešla 2 nebo 3. A FVE si na barák taky zatím dát nemůžu. Až to jednou někdy nebo někde půjde, tak s tím nemám problém...1 point
-
1 point
-
1 point
-
1 point