Přejít na obsah

Nejlépe hodnocení členové

  1. pavelu96

    pavelu96

    Moderátor


    • Body

      5

    • Počet příspěvků

      6 324


  2. Péťa

    Péťa

    Moderátor


    • Body

      5

    • Počet příspěvků

      24 449


  3. Dave_k

    Dave_k

    Člen klubu


    • Body

      4

    • Počet příspěvků

      8 591


  4. Béďa

    Béďa

    Moderátor


    • Body

      4

    • Počet příspěvků

      9 664


Populární obsah

Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 22.7.2025 v kategorii Příspěvky

  1. Havlicek.Lukas

    Vtipy

    4 points
  2. NA SVĚTOVÉM SRAZU KACHEN VE SLOVINSKU SE ROZHODNE: VRÁTÍ SE PRESTIŽNÍ UDÁLOST PO 20 LETECH ZPĚT DO ČESKA? Bára Holická – ambasadorka značky Citroën, úspěšná dakarská závodnice, a především nadšená fanynka značky Citroën se v těchto dnech chystá se svým ikonickým vozem Citroën 2CV na mimořádnou událost, kterou milovníci tohoto francouzského fenoménu už netrpělivě očekávají. Mezinárodní setkání vozů 2CV se letos koná od 29. července do 3. srpna ve Slovinsku. A Česká republika zde bude mít nejen své zastoupení, ale také velké ambice: stát se pořadatelskou zemí pro světový sraz v roce 2029. Legendární akce s padesátiletou tradicí První světové setkání vozů Citroën 2CV se uskutečnilo v roce 1975 ve Finsku. Tím vznikla tradice, která přetrvává dodnes. Sraz se pořádá každé dva roky v některé z evropských zemí. V současnosti akce dosahuje obřích rozměrů. Účastní se jí více než 5 000 vozů a přes 10 000 nadšenců. Nechybí ani doprovodný program, prezentace restaurovaných vozů, dílů a unikátních přestaveb. Mezinárodní sraz „kachen“ je dnes největší výstavní a komunitní platformou pro fanoušky modelů 2CV, Dyane, Mehari a dalších z řady A vozů Citroën. A právě zde se volí pořadatelská země pro budoucí setkání. Letos se bude rozhodovat o tom, kdo uspořádá sraz v roce 2029 – a Česká republika je jedním z kandidátů. Bára Holická reprezentuje Česko Nejznámější majitelkou vozu Citroën 2CV v Česku je nepochybně Bára Holická. S „kachnou“ se v roce 2024 vydala dokonce i na nejnáročnější závod v písku a dunách – Dakar Classic a dojela do cíle jako první v historii. Letos svůj úspěch zopakovala, tentokrát s replikou vozu Citroën 2CV Sahara. Na sraz do Slovinska se Bára vydá hned s několika vozy a s pořadatelským týmem, přičemž jejich hlavním cílem bude přesvědčit evropské kluby, aby se světový sraz v roce 2029 po dvaceti letech vrátil zpět do Česka. „Víme, že pořádat sraz u nás je velmi náročné, protože je třeba počítat s několika tisíci vozů a hostů. Ale není to jen o mě samotné, jdeme do toho s celým týmem ‚Kachňáků‘. Bude to obrovská výzva! V roce 2009 v Česku na hipodromu v Mostě zorganizoval konstruktér dakarských vozů 2CV Tomáš Neruda se svým týmem opravdu výjimečný ročník, na který dodnes mnozí vzpomínají, a právě na tento úspěch bychom chtěli důstojně navázat. Navíc v roce 2029 to bude 20 let od prvního a zatím posledního srazu kachen v Česku, ale i 110 let od založení značky Citroën. Bude tedy co slavit,“ říká Bára Holická. Citroën 2CV: ikona značky Citroën 2CV, přezdívaný „kachna“, je jedním z nejslavnějších vozů automobilové historie. Vyráběl se v letech 1948–1990 a stal se symbolem jednoduchosti, spolehlivosti a francouzského šarmu. Tento automobil byl navržen tak, aby převezl farmáře přes pole s košem vajec, aniž by se jediné rozbilo. A právě díky své nekomplikované konstrukci a originálnímu designu si získal miliony příznivců. Základna majitelů modelu 2CV je jednou z nejpočetnějších napříč automobilkami. Srazy mívají tradičně velmi silnou účast. „Kachňáci“ se na ně sjíždějí z celého světa, aby se setkali s ostatními členy komunity, získali pro svoji „kachnu“ potřebné díly a zejména pak, aby se seznámili s originálními vozy, které bývají na akcích k vidění. Letošní setkání ve slovinském městě Postojna vyvrcholí volbou hostitelské země v roce 2029. O tom, zda český tým v hlasování uspěje, se rozhodne v sobotu 2. srpna 2025.
    4 points
  3. Klemoň

    Co jste dnes udelali...

    No minulý víkend jsem vypomohl "kamarádovi" s náklady neb si zarezervoval ubytování na špatný víkend a zjistil to ve čtvrtek kdy už to nešlo bezbolestně zrušit. A nakonec z toho byl prima pátek-neděle. Dám sem více fotek, ale jinak by to asi nevystihlo tu atmosféru víkendu. Jo a jinak je to Šumava - Horní Planá . . .
    3 points
  4. Péťa

    Vtipy

    3 points
  5. Vládne tam taky komunistická strana a systém podobný jako v Číně, kde prostě spalovací motorky zakázali. Takže lidi, nemohouce mít auto, šli do elektrokol a elektroskůtrů/motorek. Jsou fascinující videa, kdy se jich obrovská masa pohne přes křižovatku na zelenou za skoro úplného ticha.
    3 points
  6. Zakládám toto vlákno pro vkládání informací o zesnulých hvězdách, slavných osobnostech, známých lidech a i zesnulých klubácích. Začíná zde přibývat spousta nově založených vláken a asi by bylo lepší, když tyto informace budou pohromadě. Je to smutné téma, ale patří to k běžnému životu. Poprosím přispívající s úctou a vší slušnosti. Děkuji
    2 points
  7. Právě jsem se dozvěděl, že nás navždy opustil Ozzy Osbourne. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-princ-temnot-ozzy-osbourne-zemrel-ve-veku-76-let-282405
    2 points
  8. kazdy dealer ma nejakeho polepare , domluv se s prodejcem. stoji to nula nula prd , klidne to to zahrnou i do ceny vozu... grafici jako takovy nemaj cas na sve zakazky , natoz na melouny. a ty jako v tomto nepolibeny by ses s tim jen trapil. nam to dela A-zet studio z Hostivaře https://www.a-zetstudio.cz/ klidne se odkaž na Trávničkovi z Domanskýho kdybys to nechtel resit se svym prodejcem.
    2 points
  9. Dave_k

    Co jste dnes udelali...

    Máme prsten od Niceboy přes Mbank. Telefon nepotřebuješ. Prsten funguje jako karta. Má v sobě NFC chip. Ty jen přes aplikaci určíš jako která z tvých karet se má ten prsten tvářit (pouze Master karty, Visa zatím nejdou). Žádné nabíjení apod. Můžeš se s tím v pohodě i koupat. U plateb nad 500,- dáváš PIN. Prostě jako karta. Jen doplním, že pro "nahrání karty do prstenu" je potřeba telefon s NFC.
    2 points
  10. PaKr

    Třídvířko 1.6 NFU

    Tak na tlumič došlo až dneska. Ještě jsem přehodil i světla a nárazník - ať je to zase v barvě. Světla jsem sice dával loni, ale jedno rosí a v druhém byla uvolněná clonka před H7. Nárazník má už svoje za sebou, ale aspoň to tak nerazí jinou barvou. Zítra bude oprava výfuku a výměna zadních sedaček. Sklo a stropnice počkají po dovolené
    2 points
  11. ozzy56

    Vtipy

    2 points
  12. možná můj příspěvek ohledně těch skůtrů vyzněl špatně, tak jednoznačně schvaluju postupný přechod na elektro, někde to prostě jde , protože i vietnamci chtějí žít zdravěji 70 mil. skůtrů , beztak bude cosik aj dvoutakt
    2 points
  13. Péťa

    Vtipy

    2 points
  14. Stifler

    Gratulace k svátku

    @Péťa byl jsem teď pár týdnů v podstatě bez netu, takže si to čtu až nyní. Každopádně jsem potěšen, že sis na mě vůbec ještě vzpomněl.
    2 points
  15. RichVa

    Kolik mate najeto?

    včera po příjezdu do práce
    1 point
  16. Klemoň

    Co jste dnes udelali...

    Stále ještě dovolená - dnes výlet do Třeboně . . . Foukal dost vítr, na Světu byly vlny i s pěnou tak cca 25-35 cm vysoké ?
    1 point
  17. radim.1008

    Odpočívej v pokoji - R.I.P. aneb navždy nás opustili...

    Odpočívej v pokoji... Králi temnoty
    1 point
  18. pavelu96

    Jaké je u vás počasí aneb počasí v ČR a SR

    Tady už taky.
    1 point
  19. Milan+

    Jaké je u vás počasí aneb počasí v ČR a SR

    Tak to sem neposílej,tady je to cajk.
    1 point
  20. Ahoj, pokud máš k dispozici digitálně potřebná loga či text, mělo by stačit si to navrhnout na https://www.rezana.cz/ .. zároveň jejich práce je prvotřídní a kvalitní
    1 point
  21. Zodiak

    Co jste dnes udelali...

    Dnes mě manželka odvezla k tchánovcům do Roudničky. Pokecali jsme, dostali oběd a jeli domů. Doma jsem nachystal "bižu" a krmení na ryby - jedeme zítra. Pak jsem opravil haluzující 3tí světlo na cécéčku. Neuvěřitelná záludnost. Teď dám horkou koupel a nějaký film.
    1 point
  22. petrinza

    Range Rover Evoque - pan Beruška

    Včera byl konečně pan Beruška k vyzvednutí. Vypadá zase jako nový. Vyměnili i přední nárazník. Spravovat to za své, tak by mě výsledná cena asi dorazila - 77000,-. A to jsem přemýšlel, jestli to nevzít rovnou za své, když mám spoluúčast 10000,- a tohle jsem odhadoval nějak těsně pod.
    1 point
  23. petrinza

    Co jste dnes udelali...

    Před chvílí jsem si vyzvedl cécéčko v servisu. V sobotu během výletu se z 2,0l čtyřválce stal 1,5 l tříválec. Bylo to nepříjemné hlavně kvůli tomu, že i Evoque byl v servisu a Šárka neměla včera čím jet do práce - svoje služební auto jí půjčit nemůžu.. Odpoledne už to bylo lepší, Evoque byl k vyzvednutí a teď už tedy zase jsou obě auta ready. U cécéčka to byla nakonec "jen" zapalovací lišta a nechal jsem rovnou vyměnit motorek ostřikovačů, neostřikoval. Ještě nepříjemnější je, že nám v práci zblbla EPSka a vyhlašuje noční požární poplachy. Kolega, který je u hasičů na seznamu jako první, je v Chorvatsku, tak si jezdím objekt přebírat od hasičů já. V neděli se spustil poplach v 6:13, včera ve 3:58, dneska v 1:58 a v 5:22. Už mám dojezdový čas kolem 20 minut i s oblékáním. Jen dneska v 5:22 se mi povedlo hasiče zastavit, aby nikam zbytečně nejezdili. Po převzetí objektu ruším v EPS všechny chyby, aby se zvedly spuštěné rolety olejáren a peumatikárny. Dneska byla v práci noční směna, takže tím to končilo a mohl jsem jet domů. Jinak nemám kód k EZSce, takže v neděli jsem musel čekat, až se mi někoho s kódem podaří vzbudit přes telefon, včera pro změnu až dorazí fyzicky někdo, kdo kód má. No a doma snídaně, oholit se, uvést se do klidu a v 7:15 opět v práci na značkách. Už tři dny jsem nespal víc než 4,5 hodiny v kuse. Sice se po obědě přesouvám domů na home office, ale zalomit to a spát nejde. Servis na EPS dorazí zítra, kolegové mě ujišťovali, že všechna čidla, která spustila poplach v posledních dnech, odpojili, nicméně mi na 1000% nemůžou slíbit, že se dneska vyspím. Jak já vzpomínám na chvíle na dovolené....
    1 point
  24. Dave_k

    Co jste dnes udelali...

    @ozzy56 ve Švédsku se bez karty pomalu ani nevy.... Byli jsme tam už několikrát a ani nevíme jak vypadá švédská koruna fyzicky. Hotovost bereme víceméně jen do Řecka. Tam ta šedá ekonomika taky funguje jako u nás.
    1 point
  25. Pagvelius

    I Macron má tříválec

    Asi nemáme vehikl dostatečných vlastností. Vašek řikal, že to trošku drncá.
    1 point
  26. Michael B

    Spojka 2008 1,2 81kw

    Ahoj, tak mám po opravě auta a byl rozpadlý přítlačný kotouč. Držý na třech plechách, které jsou nanejtované na desce. Všechny tři byly utržené a při zmačknutí spojky se deska točila jinak než přítlačný kotouč a dělalo to hrozný zvuk ( originál Sachs). Ložisko a přítlačné nožičky úplně v pořádku bez poškození, tak asi špatný kus. V servise to ještě prej takhle neviděli. Motor se po výměně zklidnil a je bez vibrací a víc táhle. Dal jsem spojkovou sadu znovu Sachs. Oprava v servisu 9850,- Kč Najeto 51 680km.
    1 point
  27. PaKr

    Peugeot 406 BREAK 1.8 16V 85kW by Charlie 1

    Já jsem dal do obou starších 406 znovu Sanden, ale použitý ale servis, který plnil za jednu cenu bez ohledu na doplněné množství už neexistuje, takže mám po srandě a fakt to byla lednička jel jsem s naším "trhačem", ten asi něco zavětřil z venku, tak měl čumák přímo středových výdechů a po chvíli jsem se podíval a normálně mu šla pára od čenichu
    1 point
  28. Vena garážmistr

    Peugeot Boxer 2.0 BlueHdi teplota vody

    V kolika km se dělali rozvody a kolik to má teď najeto?
    1 point
  29. Dave_k

    Co jste dnes udelali...

    @LihousNám dávala banka za platby kreditkou (ne debetkou) 1% z5 (cashback) při platbě v ČR a 2% při platbě v zahraničí normálně na účet. Následně jsme zjistili, že na platby v zahraničí kreditkou dávají horší kurz (ale bez kreditky kolikrát zase nejde půjčit auto, jedině několikatisícová kauce), takže jsme pro zahraničí pořídili debetku, kde byl dobrej kurz, ale bez cashbacku. No a teď k 1.7. tuhle debetku zařízli, vydali novou kreditku s výhodným kurzem bez cashbacku a 1% cashback na starý kreditce rušej od 1.11. Takže 1 nová karta místo dvou. Jinak platby telefonem zatím naprosto bez problémů a teď už máme i platební prsten na kterej v Řecku koukali jako vyvoraný myši. P.S. Jednou jsme taky zjistili, že nejde platit kreditkou. Blokla nám ji banka samotná, protože zjistili, že ji asi někdo nakopíroval a chtěl s ní platit v Brazílii. Je vidět, že si to banky docela hlídají.
    1 point
  30. Jen malé okénko do historie, konkrétně do roku 1979. Tehdy se myslelo, že nejlepší pro ekologii je naftové auto. Takže možná se za dalších 40 let budou naši potomci (nebo Vy mladší než já osobně) usmívat nad dnešními články o ekologii elektroaut stejně jaké já dnes, když jsem při uklízení sklepa po tchýni otevřel tento článek. Jak je vidět tak až čas prověří, co je "správně".
    1 point
  31. Už jsem to tu několikrát psal. Stejně, jako dnes hlupáci nadávají a nesnáší elektromobily, tak nesnášeli naftu v osobácích nebo plyn, tehdy LPG. Prostě jen benzín a hotovo. Vše jiné jsou heretici. Blbost lidská je věčná a vrací se pravidelně.
    0 points
  32. ozzy56

    Vtipy

    -1 points
  33. ozzy56

    Co jste dnes udelali...

    no pozor na to--dneska je nejvíce zlodějů v kravatách
    -1 points
  34. ozzy56

    I Macron má tříválec

    svět se asi opravdu mění, když i taková velmoc v autech jako je Francie nechá vozit prezidenta v tříválci 1.2 PT , v dnešní době to měla být jednoznačně elektrika, vždyť v tom bude jezdit jen kolem komína... https://www.novinky.cz/clanek/auto-prezident-macron-ma-novy-vuz-pancerovane-suv-pohani-trivalec-40530618
    -1 points
  35. ozzy56

    I Macron má tříválec

    jestli si dobře vzpomínám, tak Vašek měl za komančů Trabanta, co k tomu dodat, že ??
    -1 points
This leaderboard is set to Praha/GMT+02:00
×
×
  • Vytvořit...