Jump to content

Dave_k

Člen klubu
 • Posts

  7,392
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Dave_k

 1. Možná krokový motorek co řídí volnoběh. Dej si to hledat. Dost se to tu taky probíralo.
 2. Dneska nás to BMW předjíždělo mezi Sezemicema a Časama, ale myslím, že to byla bílá X7. Jelo jako prase a plný čáry ho vůbec netankovali. Jel jsem tachometrovejch 95.
 3. Vyřízeno. Plachta je už zabalená a připravena na expedici.
 4. Kdyby něco Pardubice prý ještě jeden kousek taky mají. Zítra (ne) odpoledne pojedu kolem.
 5. Tipuju délka L2 max L3 (do 6m). Jezdím s ní denodenně v práci a dostal jsem se z horšího bez ztráty kytičky. Mým odhadem dodávka cca 6m dlouhá, okta ho kreje tak 4m a k Medvědovu Fordu to je od rohu okty na straně dodávky víc jak 6m. Asi nevyjede napoprvý, ale dodávkářs takovou věcí musí počítat. Podle mě tam možná i takhle sám zajel. Malý rejpnutí: kdyby ten Ford stál rovně u obrubáku měl by to ještě jednodušší.
 6. U tý dodávky nevidím problém.
 7. Co to zkusit řešit tady?
 8. U nás si dost lidí myslí, že v obytné zóně když jedou rovně mají přednost a přednost zprava jim moc neříká.
 9. Mám 16" Dunlop wintersport, najeto 44t. km a už je budu muset vyměnit. Jdu asi zase do Dunlopu. Za mě s nima spokojenost, i v testech nejsou špatný a cenovka pro mě přijatelná.
 10. Pátek McDonald HK. Ještě tu po Holicích jezdí modré BMW s RZ 1AM MAJKL
 11. Mám takovej malej problém s aplikací mapy.cz. Asi po nějaké aktualizaci se mi v aplikaci nezobrazují uložená místa na mapách. Aktivity ano. Zvláštní je, že když si chci uložit nové místo tak mi to normálně nabídne moje složky s místama a napíše, že uloženo, ale složky jsou stále nedostupné. Nedostanu se tam ani když jsem online. Tak další poznatek: Na PC i v MT přes prohlížeč (FF) se do toho normálně dostanu (online), když jsem přihlášenej na seznam.
 12. @Vena garážmistr jen jsem si ze srandy v rychlosti spočítal co by to co popisuješ obnášelo. Základ je CityGo IV. Baterka 32kW, spotřeba 14kW/100km, nabíjení wallboxem (rychlonabíječku si asi těžko někdo pořídí) max.7kW. Baterka z "0" do 80% (za cca4h). V nouzi nejvyšší při tý 45min. pauze to bouchnout na rychlonabíječku (Při 22kW to nasype cca 150km). Takže při 5-6 autech, který by sloužili jako "přestupní", když dojde šťáva je odběr 42kW. Zásuvka 400V/32A dá max 22kW (3x wallbox). 230V/16A dá 3,5kW. Takže podle mě měly pokrejt 4x 400V/32A (12x wallbox) a 8x230V/16A zásuvky (jističe), když dáš nabíjet vše současně. Vychází mi Cca 112kW v opravdový špičce a ta by při používání mozku nikdy ani nastat neměla. Je to počítaný na 20 CityGoček. Snad jsem se nikde nesekl.
 13. No nevím odkdy si armáda a spol. hráli na eko. Jinak vozit přes 1/2 planety ropu, aby se s 40% účinností spálila tobě pod nosem je vlastně normální. @Medvěd na Dny NATO jsme se byli podívat poprvé a vstupné lidové. 15kč/osobu (pro všechny). Trochu jsme si na eko hráli, jelikož na cestu tam i z5 jsme použili vlak a v Ostravě MHD tramvaj nebo bus na CNG. Lidí tam bylo opravdu hoooodně. Na mě chvílema až moc.
 14. To nějak nechápu. Palivem pro EV je elektřina, takže jestli si ji načerpeš pomocí dieselagregátu, akumulátoru nebo jen natáhneš prodlužku už je podle mě nepodstatný. Fosilní palivo můžeš přinést v kanystru, v cisterně, ve vagónu nebo třeba lodí. Je to jen doprava paliva z bodu A do bodu B.
 15. Přeju Ti hodně bezporuchových km. Nemyslím to ironicky, ale opravdu. Taky bych rád aby mi auto vydrželo co nejdéle ikdyž už má 20 křížků na hrbu. Vývoj jde však dál a někomu to voní a někomu ne. Vždycky tomu tak bylo, je a bude. Zase těch aut schopných najet 1mil. km v tom rozsáhlým spektru nabídky nebylo a nesmí se zapomenout co všechno se na tom autě během toho 1 mil. km (pomineme podvozek) muselo vyměnit (olej, rozvody, spojka, vejfuk apod.) Kůň taky pro svůj provoz nevyžaduje moc kvalifikovanou péči a zmizel z cest. To tlačení do těch emisí je podle mě správnej směr, jen do toho moc dupou a věřím, že za tím jsou víc peníze než myšlenka, kterou to krejou. Bez toho by nám tu po silnicích stále pendlovali starý Ikarusy, Avie, V3S apod. A sám musíš uznat, že by to na zastávkách a křižovatkách při dnešním provozu už asi nebylo ani k dejchání a o tom kraválu ani nemluvě. Byl by to samej astmatik a pak viry typu Covid si takový dávájí k snídani.
 16. @Petr 3008 Takže podle toho jak to ten článek prezentuje asi pro toho majitele nebude problém vlastně dostat tu baterii v záruce do reklamovatelný pozice (8let/160t. km/70%), když za rok a 22t. km sjela podle jeho měření na 91%. Pak by mě zajímalo jak se k tomu danej výrobce bude stavět. Strašně se mi tam líbí ty kecy jak toho vlastně jakejkoli moderní spalovák strašně vydrží (1mil. km), když se o něj člověk bude starat, ale v bazaru auto s tacho přes 200t. km skoro nikdo nechce. A ještě věty stylu "Auto zcela vybil, nabil, objel s ním dálniční okruh tachometrovou rychlostí pouhých 93 km/h (přesto ujelo jen kolem 400 km, ale to teď neřešme)" a následně "Z vlastní zkušenosti můžeme říci, že pořád pomalou, jen ne takto pomalou a konstantní jízdou je s ID.3 problém dosáhnout 200km dojezdu bez paniky z nedostupnosti jakékoli nabíjecí stanice v blízkosti." To jsem jaksi nepochopil.
 17. Nemyslel jsem chodník. Jen úplnej začátek nebo konec vyhrazený zóny parkování na vozovce a myslím, že i snad na tom bílým šrafování před a za zónou by nemusel být u mopedu problém. I když aktivní blb se najde všude.
 18. "Neslyšel jste pilu?" "Prosím?" "Neslyšel jste pilu?" "Neslyšel, ne" Ten byl buďto úplně vymaštěnej nebo měl sluchátka.
 19. Je fakt, že to mohl zaparkovat na úplným začátku nebo konci vyhrazený zóny a pak by nepřekážel.
 20. A 52: no aby nebyl, když stojí víc jak jednou tolik. To za telefon opravdu nedám. A je mi jasný, že se za značku připlácí. Stačí něco na to obyčejné domácí žvýkání.
 21. Tak zatím jsem nakloněn pro ten Realme8. Nebo má ještě někdo nějakej zajímavej tip?
 22. Jestli rozumím dobře, tak máš rozvod topení v podlaze pod radiátorama a radiátory napojeny z podlahy přímo ALPEX trublou? Jestli jo, tak se nedivím, že se Ti to nelíbí. Mě taky ne. Většinou volím variantu připojení "ze stěny". To když je ALPEXem (lacinější varianta) tak už to není skoro vidět nebo se použije toto nebo toto. A to se i většinou pro spodní připojení z podlahy používá. Připojení ze stěny má hlavně tu dobrou vlastnost, že je podlaha zcela volná a není problém při pokládce plovoučky, koberců, úklidu apod. Ty "H" ventily jsou i v rohové variantě. Na ventily existují různý napojovací šroubení, jak na ALPEX tak pevnou trubku. Nevím jak si přesně tu předělávku, konkrétně vývod z podlahy představuješ. Počítáš s bouráním?
 23. Otevřu kostlivce. Doporučte nějaký matlací foun v cenový relaci do 5000,-. Použití: Telefonování, SMS, občas internet (převážně Wi-Fi) Požadavky: trochu slušnej foťák, NFC. výdrž baterie Co jsme zatím koukali tak nevypadá špatně Motorola Moto G 5G, nebo G20, nebo Realme7, nebo Realme8 (bude v akci za necelých 5k).
 24. Většina samostmívaček má solární panel, takže baterka vydrží fakt dlouho. A pokud nejsi úplnej nešika tak krycí plexi vydrží taky dlouho. Při sváření TIGem bych to měl s obyčejnou kuklou dost těžký.
×
×
 • Create New...