Přejít na obsah

Nejlépe hodnocení členové

  1. ozzy56

    ozzy56

    Uživatel


    • Body

      13

    • Počet příspěvků

      35 913


  2. Ferry

    Ferry

    Uživatel


    • Body

      11

    • Počet příspěvků

      18 889


  3. davidse

    davidse

    Uživatel


    • Body

      8

    • Počet příspěvků

      1 456


  4. Péťa

    Péťa

    Moderátor


    • Body

      7

    • Počet příspěvků

      24 449


Populární obsah

Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 29.10.2024 v kategorii Příspěvky

  1. ozzy56

    Vtipy

    6 points
  2. pajik999

    Registrační značky na přání

    Tak dneska :
    5 points
  3. davidse

    Vtipy

    5 points
  4. konečně mi vyšel taky jeden volnej víkend, kdy jsem naprosto nic nemusel a měl jsem ho jen pro sebe. Pustil jsem se teda do toho webasta, co celej rok leželo připravený v krabici, neboť loni na něj samozřejmě v zimě už nakonec nebyl čas. V sobotu po O jsem začal mechanickou částí, tedy nějak ho uchytit ke kastli. Nakonec vyšlo velmi pěkně do přední části levého podběhu pěkně pod nosník a s využitím původního držáku ze 407 a pár kousků pásovin se ho podařilo hezky uchytit. V neděli přišlo na řadu napojení hadic do chladicího okruhu, což se povedlo vcelku v pohodě, opět s využitím origo hadic ze 407. Vyskytla se jen malá netěsnost vlivem mojí nepozornosti při montáži nátrubků na tělo webasta, ale naštěstí stačilo jen lépe usadit nátrubek a správně dotáhnout klemu. No a v pondělí jsem se pustil do elektriky. Tam jsem si trošku popřemýšlel nad schématy a nakonec to vyšlo uplně skvěle. Využil jsem origo krabičky, ve který jsou relátka pro elektrickej příhřev vody, které ovládá ECU. V téhle krabičce byly dvě volné pozice pro pojistky a jedna pozice pro relé, má silný přívod přímo od plus pólu baterie, no naprosto perfektní pro webasto. Stačilo z dárcovské kabeláže z jiné 206 vymotat pár drátů s vhodnými kontakty pro osazení do pojistkových a relátkových patic a zamotat je do stávajícího kabelového svazku, takže není vůbec poznat, že je něco dodělávanýho . V kabeláži od alarmu, kterou jsem taky dodělával a prochází motorovou přepážkou, byly tři volné náhradní dráty, které jsem využil na přípojení programovacích hodin webasta a dálkového ovládání Telestart. Teď už jen zbývá natáhnout na podvozku palivové vedení dozadu k nádrži a tam připojit na již připravenej výstup nafty. To si možná nechám až na zvedák, abych se pod autem nemusel válet na zemi
    5 points
  5. BiFF

    306GTi-6 by BiFF :)

    Tak Hlava a blok zkontrolovan . Pristi tyden zacnu kompletovat napravy jak predni tak zadni.
    4 points
  6. davidse

    Vtipy

    3 points
  7. Jasně, udělám.
    3 points
  8. Nó, to vám to trvalo. Přemluvili jste mě. Přijedu, když se nic nestane.
    3 points
  9. jo a taky jsem při tom všem osadil zámek kapoty spínačem pro alarm, takže tadáá
    3 points
  10. Fishman

    Plať a my ti to zdražíme...!

    Tak mi došla pojistka na babetu 210 na příští rok od Kooperativy. Už 445 kč. Tak nevím, jestli je to normální nebo jim drbe. To jsem trestaný, že mám u nich 3 pojistky a nebourám?
    3 points
  11. Medvěd

    207 Pe.Trova juniora

    Osobně tohle vlákno jednak obdivuju, druhak i Pe.Trovu juniorovi závidím tátu, co má chuť, čas a možnosti mu auto před prvními jízdami dokonale připravit. Já takové možnosti nemám a tak, až si Pavel pořídí svoje první auto, bude si ho muset dávat do kupy buď sám po práci v servise kde bude dělat nebo vozit za prachy tam, kde tomu budou rozumět vic než on. Jestli auto Pe.Trovo mládě někde rozšmelcuje je naše naprosto zbytečná starost a když se to stane (osobně věřím, že ne), tak nás to nikoho nebude stát ani groš. Proto mi podobný řeči o tom jak je taková příprava zbytečná přijdou poněkud přes čáru a cítím z nich spíš nepěkný odér závisti než dobře míněnou radu
    3 points
  12. Dave_k

    Co jste dnes udelali...

    Dnes návrat z 3denního výletu k severním sousedům. Svinoústí a Poznaň. 23roků staré auto dalo 1200km bez ztráty kytičky. Do Svinoústí Polákům ještě pár km dálnice chybí, ale jinak naprostá pohoda. Češi se mají co učit, co se výstavby dálnic týče. Tunelovat Češi teda umí bezkonkurenčně, ale to ostatní ...
    3 points
  13. elton

    Eltonova nová PEUGEOT 3008 GT PACK HYBRID4 300 e-EAT8

    Ok406, určitě elektro.
    2 points
  14. Ještě by jsi mohl udělat rezervaci
    2 points
  15. Ferry

    Demontáž předního nárazníku u peugeota 106

    jak se říká, kdo se moc ptá, málo googlí
    2 points
  16. VojtouNerCZ

    307 SW - Automat opět automatuje

    Dnes jsem auto vyzvedl, nic nejde poznat, ale mohli ho trochu umejt od prachu z broušení. Všiml jsem si malé bubliny na čidle stěračů, tak se uvidí, jestli to bude dělat problémy.
    2 points
  17. ozzy56

    Plať a my ti to zdražíme...!

    musíš pojistky zrušit a uzavřít znovu, třeba u té samé pojišťovny--jako NOVY klient to budeš mít LEVNĚJŠI , je to sice na hlavu, ale je to tak , jinak kolega nad tebou o tom píše..., filozofie pojištoven je asi vydrbat s každým poctivým, koho už mají ve stavu..., je nutné si to časově pohlídat (myslím těch 6 týdnů před koncem pojistky) edit: třeba zákonná pojistka na skůtr 125ccm mi spadla z 1100.-(Allianz) na 324.- (Zdravotní pojišťovna)
    2 points
  18. Péťa

    Vtipy

    2 points
  19. radim.1008

    207 Pe.Trova juniora

    @Pe.Tr, to jsou fotky z výrobní linky?
    2 points
  20. ozzy56

    Vtipy

    2 points
  21. BiFF

    306GTi-6 by BiFF :)

    Napravy jsou dole pujde to ted vsechno na opiskovani a pak do barvy .
    2 points
  22. PaKr

    Registrační značky na přání

    Včera Felda Fun s přiléhavou značkou FUN SK0DA Nefotil jsem, jel jsem na skútru, když jel proti mně.
    1 point
  23. krovo

    Peugeot 106 levé zadní dveře z venku nejdou otevřít

    Opraveno bylo to vymačkané ale ta packa za kterou se to otevírá překáží kuli montáží. Nějakým způsobem jsem to dostal ven přihl jelikož to bylo vymačkané a i zároveň od zámku aby to šlo sklopit úplně a mohl jsem to napasovat zpět. Teď vše dobrý, ale byl to očistec
    1 point
  24. Ferry

    Peugeot 106 levé zadní dveře z venku nejdou otevřít

    sundat tapec a jit na to zevnitr, bud bude vypadle tahlo nebo nejak jinak poskozene to ovladani od kliky. Ta se demontuje taktez z vnitrni strany dveri. Po servisnim zasahu je treba poradne zalepit tu kryci folii pod tapecem (pri demontazi tu folii nepotrhat), jinak bude do auta chcat voda
    1 point
  25. Charlie 1

    207 Pe.Trova juniora

    Medvede nesmíš brát všechno tak vážně Obdivuju to taky co Petr zvládne a .
    1 point
  26. ChouLu

    4.6.2026 Brnopokec parkoviště a restaurace Přístav u Vodů

    @Roman Bazi tak 7.11. na značkách?
    1 point
  27. Cheetah1

    Závady, poruchy Peugeot Rifter

    @Charlie 1 tohle mi pomohlo, díky, při odemknutí auta a odklápění zrcátek v nich nic nesvítí, takže budu reklamovat u prodejce
    1 point
  28. VojtouNerCZ

    207 Pe.Trova juniora

    Ramena a uložení by se měly utahovat na zemi + nové tlumiče před montáží několikrát promačkat. Také jsem to nevěděl xD
    1 point
  29. Pe.Tr

    207 Pe.Trova juniora

    tak ja nejsem mechanik s praxí takze se ucim za pochodu a s chybama ,ale postupne bych k tomu dosel no
    1 point
  30. MJSytic

    207 Pe.Trova juniora

    To bude radosti, až s tím vletí v únoru do prosolené kaluže Já bych s tím jezdil už jen za pěkného počasí na srazy
    1 point
  31. ozzy56

    Vtipy

    1 point
  32. Pe.Tr

    207 Pe.Trova juniora

    už to začíná mít tvar , ale konec ještě v nedohlednu
    1 point
  33. Cheetah1

    Rifter 1.5 BlueHDi AT8 Long - GT Line (facelift 2024), M1

    konečně osvětlený kufr, žádná bludička. Levé světlo kryje průhledný plast, pravé mléčný plast (opál). Zapojil jsem místo původního světýlka. Lišty lepené bez vrtání.
    1 point
  34. Havlicek.Lukas

    Peugeot 1007 stahování okna

    jmenujese to anstaveni koncovych poloh okna a je to napsane v navodu k obsluze
    1 point
  35. Jahudka1007

    Peugeot 1007 stahování okna

    Juchů, dobrá rada nad zlato. Fachčí jak má. Děkuji
    1 point
  36. Cheetah1

    Rifter 1.5 BlueHDi AT8 Long - GT Line (facelift 2024), M1

    zimní 16", dezent TV, rozměry dle TP včetně ET, i pro 304 mm brzdy, možnost použít řetězy.
    1 point
  37. Péťa

    Robotická sekačka Mammotion LUBA 2

    Téma robotické sekačky prozatím mohu uzavřít konstatováním, že jsem vybral dobře Trávník je stále posečený, nechávám ji jezdit i když není úplné sucho, nijak to nevadí. Protože u nás začaly ranní mrazíky, strčím ji prozatím do garáže, ať není na nabíječce v mrazu. Zazimovávat ji zatím nebudu, ještě určitě bude muset vyjet pracovat. RTK základna na stožáru je umístěná suprově, nezaznamenal jsem žádné výpadky spojení mezi RTK a sekačkou. Jen se mi zdá, že sekačka má horší citlivost WiFi, protože na mé dokonale pokryté zahradě má místy jen 2 čárky WiFi. Možná se jen nějak divně přepíná v MESH. Ale protože mimo WiFi se neocitá nikde, tak to neřeším. Na jaře asi předělám zóny sečení, protože ve vyznačeném místě kličkuje tak, že se pořád otáčí a tím trochu vytrhává trávu (obzvlášť teď po vertikutaci) a vytváří se nám tam bahniště Udělám to jako samostatnou zónu a doufám, že pak bude jezdit po délce a bude se méně otáčet. Jediná nevýhoda robota je, že mi sečení zabere strašně moc času. Benzinovou sekačkou jsem měl všechno posekáno tak za 1/2 hodiny a teď koukám několik hodin na kameru, jak hezky robůtek jezdí Lepší, jak pořad v televizi Pokud narazím během používání robota na nějaký problém, tak to sem napíšu.
    1 point
  38. PaKr

    307 SW - Automat opět automatuje

    @Roman Bazi třeba švagr tu kapotu položil tak zlehka, že to nebylo jištěné vůbec. No bylo to drahé namačkání naftového balónku... @Hafity a nejblbější je, když se něco " podaří " na cizím. Když je to pro sebe samého, tak sice budu nadávat, ale říkat někomu jinému, že se mi něco " podařilo", tak se vždycky cítím nějak trapně...
    1 point
  39. Péťa

    Robotická sekačka Mammotion LUBA 2

    Tak jsem vytvořil všechny zóny sekání + no-go zóny a obrovské překvapení - celkem bude sekat jen 418m2 Takže do 3000m2, na které je sekačka dimenzována, mám slušnou rezervu Můj odhad celkové plochy byl 600m2
    1 point
  40. MJSytic

    Registrační značky na přání

    1 point
  41. zbynek..s

    Registrační značky na přání

    U nás před barákem. Přijel majitel T0M 88888 firmy co mi dělají vjezd k baráku. Vím že má jestě jedno auto a tam má T0M RADKA a nejspíše je potkává i @chuck11 bo jedna dědina Jinak kdyby tam stál o povodních, tak mu teče voda přes otevřené okna.
    1 point
  42. VojtouNerCZ

    Plať a my ti to zdražíme...!

    Odtah mám taky omezený, na obou autech. Nicméně já mám dost kamarádů s podvalem, které můžu případně otravovat i o víkendu, však já jim chodím pomáhat taky xD
    1 point
  43. PaKr

    Registrační značky na přání

    Na přání a "na přání", ale obě sedí
    1 point
  44. Vena garážmistr

    Plať a my ti to zdražíme...!

    Hele lidi. Mám takovou trochu rejpavou tak si to přeberte jak chcete ale já poslední dobou narážím u spousta zákazníků na to že se jim auto porouchá a oni volají a jestli jim to dokážu(eme) opravit a když jim řeknu že na ulici určitě ne že to auto musí dostat do servisu tak teprve pak zjišťují jak výhodné povinné ručení mají když platí 1500 Kč za auto s dvoulitrovým motorem v Praze. V lepším případě tam mají odtah z nehody do nejbližšího smluvního servisu a to je všechno už jsem se taky setkal že zákaznice porucha auta někde na koupališti v neděli odpoledne takže odtah na povinné ručení domů protože mě nechtěla prudit v neděli a v pondělí to začala řešit se mnou a já říkám tak to pošlete odtahovkou a ona no odtahovkou jsem jela o víkendu a mám jen jeden odtaj za měsíc tady to naštěstí bylo jen špatně pochopeným výkladem operátorky asistenční linky takže další den odtah normálně proběhl v rámci asistence k POV. Nebo mají limit odtahu nastavený tak že nestačí ani na odtah v rámci města kde bydlí. Jako odtah auta je dneska dost drahá sranda odtahovky jedou v ceně někde 19-27 Kč/km a dík tomu jak je drahá nafta tak počítají km dokola(prázdný i naložený) některá má základní naložení a složení v ceně a připlácí se třeba když se nakládá skládá rukou ( většina odtahovek manipuluje auta s automatickou převodovkou) u některých se platí i základní naložení a složení. A pak odtah i jen po městě běžně stojí 2-3 tis. Kč(beru po Praze). Ano spousta z Vás řekne kolikrát sem potřeboval do servisu odtáhnout? Jenže i jedna taková atrakce může hravě svoji cenou přeskočit roční platbu za POV s trochu lepšíma podmínkama. A je logické že za 1500 Kč/rok asi ta nabídka asistence nebude taková jaká může být třeba za 3000 Kč/rok. A proč to píšu dnes ráno jsem řešil auto jedné známé která zůstala někde v chatové oblasti na Rakovnicku s Kodiaqem v automatu asistenční služba za ní sice vyjela ale mechanik konstatoval nutnost odtahu a v tom je problém její smlouva kryje odtah z nehody do 150 km ale z poruchy jen 20 km / smluvní servis pojišťovny a ona chce auto celkem logicky přetáhnout do Prahy do " svého " servisu asistenčka jí to spočítala na cca 6500 Kč její servis 8500 Kč tak volala mě jestli bych jí to odtáhnul já na vleku. Tak jsem jí vysvětlil že 807 to nedá ani náhodou protože ten její křáp je těžkej. No ale kluk tady ze vsi má starýho boxera odtahovku a prej si poradí i s automatem tak tam pro ní vyrazil on ale stejně to tak jako narychlo spočetl na cca 4000 Kč. Ale hlavně že má povinné ručení za 2500 Kč a havárku nemá však za 10 let co jezdí nikdy nebourala.
    1 point
  45. Pe.Tr

    Registrační značky na přání

    1 point
  46. PaKr

    Registrační značky na přání

    V OV v Karolíně nějaká Leontýna
    1 point
  47. Pagvelius

    Registrační značky na přání

    RAD FOTIM
    1 point
  48. Dave_k

    Registrační značky na přání

    O5 mne nejdříve nezaujala RZ. Pondělí, Halmstad, Švédsko.
    1 point
  49. mikad

    Peugeot 306 Maxi Kit Car - rally

    1 point
  50. omegascream

    Plynový pedál P307

    to myslíš vážne? Nemáš absolútne žiadne oneskorenie? Lebo dnes som si to schválne skúšal - zašliapol som pedál viac než na polovicu a hned pustil a otáčky skočili až keď už bol pedál zase hore..... prosím vás, vie niekto prečo mi toto môže robiť?
    1 point
This leaderboard is set to Praha/GMT+02:00
×
×
  • Vytvořit...