Nejlépe hodnocení členové
Populární obsah
Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 29.10.2024 v kategorii Příspěvky
-
Registrační značky na přání
PaKr a 4 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele pajik999 za téma
5 points -
Ferryho 206 1,4HDi X-design - nové přední světlomety a STK na další dva roky
OK406 a 4 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Ferry za téma
konečně mi vyšel taky jeden volnej víkend, kdy jsem naprosto nic nemusel a měl jsem ho jen pro sebe. Pustil jsem se teda do toho webasta, co celej rok leželo připravený v krabici, neboť loni na něj samozřejmě v zimě už nakonec nebyl čas. V sobotu po O jsem začal mechanickou částí, tedy nějak ho uchytit ke kastli. Nakonec vyšlo velmi pěkně do přední části levého podběhu pěkně pod nosník a s využitím původního držáku ze 407 a pár kousků pásovin se ho podařilo hezky uchytit. V neděli přišlo na řadu napojení hadic do chladicího okruhu, což se povedlo vcelku v pohodě, opět s využitím origo hadic ze 407. Vyskytla se jen malá netěsnost vlivem mojí nepozornosti při montáži nátrubků na tělo webasta, ale naštěstí stačilo jen lépe usadit nátrubek a správně dotáhnout klemu. No a v pondělí jsem se pustil do elektriky. Tam jsem si trošku popřemýšlel nad schématy a nakonec to vyšlo uplně skvěle. Využil jsem origo krabičky, ve který jsou relátka pro elektrickej příhřev vody, které ovládá ECU. V téhle krabičce byly dvě volné pozice pro pojistky a jedna pozice pro relé, má silný přívod přímo od plus pólu baterie, no naprosto perfektní pro webasto. Stačilo z dárcovské kabeláže z jiné 206 vymotat pár drátů s vhodnými kontakty pro osazení do pojistkových a relátkových patic a zamotat je do stávajícího kabelového svazku, takže není vůbec poznat, že je něco dodělávanýho . V kabeláži od alarmu, kterou jsem taky dodělával a prochází motorovou přepážkou, byly tři volné náhradní dráty, které jsem využil na přípojení programovacích hodin webasta a dálkového ovládání Telestart. Teď už jen zbývá natáhnout na podvozku palivové vedení dozadu k nádrži a tam připojit na již připravenej výstup nafty. To si možná nechám až na zvedák, abych se pod autem nemusel válet na zemi5 points -
306GTi-6 by BiFF :)
MilanF1 a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele BiFF za téma
4 points -
4.6.2026 Brnopokec parkoviště a restaurace Přístav u Vodů
Pepito a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Roman Bazi za téma
Jasně, udělám.3 points -
4.6.2026 Brnopokec parkoviště a restaurace Přístav u Vodů
Weri 605 a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Roman Bazi za téma
Nó, to vám to trvalo. Přemluvili jste mě. Přijedu, když se nic nestane.3 points -
Ferryho 206 1,4HDi X-design - nové přední světlomety a STK na další dva roky
OK406 a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Ferry za téma
3 points -
Plať a my ti to zdražíme...!
Péťa a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Fishman za téma
Tak mi došla pojistka na babetu 210 na příští rok od Kooperativy. Už 445 kč. Tak nevím, jestli je to normální nebo jim drbe. To jsem trestaný, že mám u nich 3 pojistky a nebourám?3 points -
207 Pe.Trova juniora
dýzl a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Medvěd za téma
Osobně tohle vlákno jednak obdivuju, druhak i Pe.Trovu juniorovi závidím tátu, co má chuť, čas a možnosti mu auto před prvními jízdami dokonale připravit. Já takové možnosti nemám a tak, až si Pavel pořídí svoje první auto, bude si ho muset dávat do kupy buď sám po práci v servise kde bude dělat nebo vozit za prachy tam, kde tomu budou rozumět vic než on. Jestli auto Pe.Trovo mládě někde rozšmelcuje je naše naprosto zbytečná starost a když se to stane (osobně věřím, že ne), tak nás to nikoho nebude stát ani groš. Proto mi podobný řeči o tom jak je taková příprava zbytečná přijdou poněkud přes čáru a cítím z nich spíš nepěkný odér závisti než dobře míněnou radu3 points -
Co jste dnes udelali...
Fruktis a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Dave_k za téma
Dnes návrat z 3denního výletu k severním sousedům. Svinoústí a Poznaň. 23roků staré auto dalo 1200km bez ztráty kytičky. Do Svinoústí Polákům ještě pár km dálnice chybí, ale jinak naprostá pohoda. Češi se mají co učit, co se výstavby dálnic týče. Tunelovat Češi teda umí bezkonkurenčně, ale to ostatní ...3 points -
Eltonova nová PEUGEOT 3008 GT PACK HYBRID4 300 e-EAT8
Dave_k a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele elton za téma
Ok406, určitě elektro.2 points -
4.6.2026 Brnopokec parkoviště a restaurace Přístav u Vodů
Radek Hurvajz a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele ChouLu za téma
Ještě by jsi mohl udělat rezervaci2 points -
Demontáž předního nárazníku u peugeota 106
OK406 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Ferry za téma
jak se říká, kdo se moc ptá, málo googlí2 points -
307 SW - Automat opět automatuje
pavelu96 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele VojtouNerCZ za téma
Dnes jsem auto vyzvedl, nic nejde poznat, ale mohli ho trochu umejt od prachu z broušení. Všiml jsem si malé bubliny na čidle stěračů, tak se uvidí, jestli to bude dělat problémy.2 points -
Plať a my ti to zdražíme...!
Charlie 1 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele ozzy56 za téma
musíš pojistky zrušit a uzavřít znovu, třeba u té samé pojišťovny--jako NOVY klient to budeš mít LEVNĚJŠI , je to sice na hlavu, ale je to tak , jinak kolega nad tebou o tom píše..., filozofie pojištoven je asi vydrbat s každým poctivým, koho už mají ve stavu..., je nutné si to časově pohlídat (myslím těch 6 týdnů před koncem pojistky) edit: třeba zákonná pojistka na skůtr 125ccm mi spadla z 1100.-(Allianz) na 324.- (Zdravotní pojišťovna)2 points -
2 points
-
207 Pe.Trova juniora
BubakGS a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele radim.1008 za téma
@Pe.Tr, to jsou fotky z výrobní linky?2 points -
2 points
-
306GTi-6 by BiFF :)
slider a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele BiFF za téma
2 points -
Registrační značky na přání
radim.1008 zvýšil/snížil popularitu uživatele PaKr za téma
Včera Felda Fun s přiléhavou značkou FUN SK0DA Nefotil jsem, jel jsem na skútru, když jel proti mně.1 point -
Opraveno bylo to vymačkané ale ta packa za kterou se to otevírá překáží kuli montáží. Nějakým způsobem jsem to dostal ven přihl jelikož to bylo vymačkané a i zároveň od zámku aby to šlo sklopit úplně a mohl jsem to napasovat zpět. Teď vše dobrý, ale byl to očistec1 point
-
sundat tapec a jit na to zevnitr, bud bude vypadle tahlo nebo nejak jinak poskozene to ovladani od kliky. Ta se demontuje taktez z vnitrni strany dveri. Po servisnim zasahu je treba poradne zalepit tu kryci folii pod tapecem (pri demontazi tu folii nepotrhat), jinak bude do auta chcat voda1 point
-
207 Pe.Trova juniora
Rikic339 zvýšil/snížil popularitu uživatele Charlie 1 za téma
Medvede nesmíš brát všechno tak vážně Obdivuju to taky co Petr zvládne a .1 point -
@Roman Bazi tak 7.11. na značkách?1 point
-
@Charlie 1 tohle mi pomohlo, díky, při odemknutí auta a odklápění zrcátek v nich nic nesvítí, takže budu reklamovat u prodejce1 point
-
207 Pe.Trova juniora
Pe.Tr zvýšil/snížil popularitu uživatele VojtouNerCZ za téma
Ramena a uložení by se měly utahovat na zemi + nové tlumiče před montáží několikrát promačkat. Také jsem to nevěděl xD1 point -
tak ja nejsem mechanik s praxí takze se ucim za pochodu a s chybama ,ale postupne bych k tomu dosel no1 point
-
To bude radosti, až s tím vletí v únoru do prosolené kaluže Já bych s tím jezdil už jen za pěkného počasí na srazy1 point
-
1 point
-
Peugeot 1007 stahování okna
Dave_k zvýšil/snížil popularitu uživatele Havlicek.Lukas za téma
jmenujese to anstaveni koncovych poloh okna a je to napsane v navodu k obsluze1 point -
Peugeot 1007 stahování okna
Dave_k zvýšil/snížil popularitu uživatele Jahudka1007 za téma
Juchů, dobrá rada nad zlato. Fachčí jak má. Děkuji1 point -
Téma robotické sekačky prozatím mohu uzavřít konstatováním, že jsem vybral dobře Trávník je stále posečený, nechávám ji jezdit i když není úplné sucho, nijak to nevadí. Protože u nás začaly ranní mrazíky, strčím ji prozatím do garáže, ať není na nabíječce v mrazu. Zazimovávat ji zatím nebudu, ještě určitě bude muset vyjet pracovat. RTK základna na stožáru je umístěná suprově, nezaznamenal jsem žádné výpadky spojení mezi RTK a sekačkou. Jen se mi zdá, že sekačka má horší citlivost WiFi, protože na mé dokonale pokryté zahradě má místy jen 2 čárky WiFi. Možná se jen nějak divně přepíná v MESH. Ale protože mimo WiFi se neocitá nikde, tak to neřeším. Na jaře asi předělám zóny sečení, protože ve vyznačeném místě kličkuje tak, že se pořád otáčí a tím trochu vytrhává trávu (obzvlášť teď po vertikutaci) a vytváří se nám tam bahniště Udělám to jako samostatnou zónu a doufám, že pak bude jezdit po délce a bude se méně otáčet. Jediná nevýhoda robota je, že mi sečení zabere strašně moc času. Benzinovou sekačkou jsem měl všechno posekáno tak za 1/2 hodiny a teď koukám několik hodin na kameru, jak hezky robůtek jezdí Lepší, jak pořad v televizi Pokud narazím během používání robota na nějaký problém, tak to sem napíšu.1 point
-
@Roman Bazi třeba švagr tu kapotu položil tak zlehka, že to nebylo jištěné vůbec. No bylo to drahé namačkání naftového balónku... @Hafity a nejblbější je, když se něco " podaří " na cizím. Když je to pro sebe samého, tak sice budu nadávat, ale říkat někomu jinému, že se mi něco " podařilo", tak se vždycky cítím nějak trapně...1 point
-
1 point
-
1 point
-
Plať a my ti to zdražíme...!
Charlie 1 zvýšil/snížil popularitu uživatele VojtouNerCZ za téma
Odtah mám taky omezený, na obou autech. Nicméně já mám dost kamarádů s podvalem, které můžu případně otravovat i o víkendu, však já jim chodím pomáhat taky xD1 point -
1 point
-
Plať a my ti to zdražíme...!
BubakGS zvýšil/snížil popularitu uživatele Vena garážmistr za téma
Hele lidi. Mám takovou trochu rejpavou tak si to přeberte jak chcete ale já poslední dobou narážím u spousta zákazníků na to že se jim auto porouchá a oni volají a jestli jim to dokážu(eme) opravit a když jim řeknu že na ulici určitě ne že to auto musí dostat do servisu tak teprve pak zjišťují jak výhodné povinné ručení mají když platí 1500 Kč za auto s dvoulitrovým motorem v Praze. V lepším případě tam mají odtah z nehody do nejbližšího smluvního servisu a to je všechno už jsem se taky setkal že zákaznice porucha auta někde na koupališti v neděli odpoledne takže odtah na povinné ručení domů protože mě nechtěla prudit v neděli a v pondělí to začala řešit se mnou a já říkám tak to pošlete odtahovkou a ona no odtahovkou jsem jela o víkendu a mám jen jeden odtaj za měsíc tady to naštěstí bylo jen špatně pochopeným výkladem operátorky asistenční linky takže další den odtah normálně proběhl v rámci asistence k POV. Nebo mají limit odtahu nastavený tak že nestačí ani na odtah v rámci města kde bydlí. Jako odtah auta je dneska dost drahá sranda odtahovky jedou v ceně někde 19-27 Kč/km a dík tomu jak je drahá nafta tak počítají km dokola(prázdný i naložený) některá má základní naložení a složení v ceně a připlácí se třeba když se nakládá skládá rukou ( většina odtahovek manipuluje auta s automatickou převodovkou) u některých se platí i základní naložení a složení. A pak odtah i jen po městě běžně stojí 2-3 tis. Kč(beru po Praze). Ano spousta z Vás řekne kolikrát sem potřeboval do servisu odtáhnout? Jenže i jedna taková atrakce může hravě svoji cenou přeskočit roční platbu za POV s trochu lepšíma podmínkama. A je logické že za 1500 Kč/rok asi ta nabídka asistence nebude taková jaká může být třeba za 3000 Kč/rok. A proč to píšu dnes ráno jsem řešil auto jedné známé která zůstala někde v chatové oblasti na Rakovnicku s Kodiaqem v automatu asistenční služba za ní sice vyjela ale mechanik konstatoval nutnost odtahu a v tom je problém její smlouva kryje odtah z nehody do 150 km ale z poruchy jen 20 km / smluvní servis pojišťovny a ona chce auto celkem logicky přetáhnout do Prahy do " svého " servisu asistenčka jí to spočítala na cca 6500 Kč její servis 8500 Kč tak volala mě jestli bych jí to odtáhnul já na vleku. Tak jsem jí vysvětlil že 807 to nedá ani náhodou protože ten její křáp je těžkej. No ale kluk tady ze vsi má starýho boxera odtahovku a prej si poradí i s automatem tak tam pro ní vyrazil on ale stejně to tak jako narychlo spočetl na cca 4000 Kč. Ale hlavně že má povinné ručení za 2500 Kč a havárku nemá však za 10 let co jezdí nikdy nebourala.1 point -
1 point
-
1 point
-
1 point
-
1 point
-
1 point
-
Plynový pedál P307
pavelaugustin zvýšil/snížil popularitu uživatele omegascream za téma
to myslíš vážne? Nemáš absolútne žiadne oneskorenie? Lebo dnes som si to schválne skúšal - zašliapol som pedál viac než na polovicu a hned pustil a otáčky skočili až keď už bol pedál zase hore..... prosím vás, vie niekto prečo mi toto môže robiť?1 point