Přejít na obsah

Nejlépe hodnocení členové

  1. VojtouNerCZ

    VojtouNerCZ

    Člen klubu


    • Body

      5

    • Počet příspěvků

      4 934


  2. BubakGS

    BubakGS

    Člen klubu


    • Body

      3

    • Počet příspěvků

      2 071


  3. vendelinek

    vendelinek

    Uživatel


    • Body

      3

    • Počet příspěvků

      14 458


  4. Medvěd

    Medvěd

    Člen klubu


    • Body

      2

    • Počet příspěvků

      24 076


Populární obsah

Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 5.2.2023 Ve všech sekcích

  1. VojtouNerCZ

    Co jste dnes udelali...

    To si tak vylezu ze sprchy a chytnu dvou letýho syna, jak mi zvesela rozebírá ovladače na konzole
    5 points
  2. vendelinek

    Dneska vařim já

    Tendle tejden jsem se u sporáku moc nemotal,od minulýho tejdna sem byl trochu nachcipnutej,z nejhoršího sem snad venku,tak jen tak něco málo,v pátek byly kuřecí řízečky s hranolkama,ty zbyly ještě na sobotu a s bram kaší a dneska kousek pečenýho uzeného taky s kaší
    3 points
  3. radim.1008

    Co jste dnes udelali...

    Dnes bylo parádně, konečně nefoukalo, tak jsme vyrazili za barák na louku.
    2 points
  4. RichVa

    Co jste dnes udelali...

    malej, ale šikovnej
    2 points
  5. věřím tomu, že jak máme na všecko, tak vláda bude po roce 25 či 30 dotovat soukromníkovi částkou aspoň 500 tisíc korun českých jakýkoliv elektromobil co si vybere, samozřejmě budou v republice statisíce nabíjecích stanic různé velikosti, takže nikdo nebude čekat, až si to blbec před námi nabije, osobně vidím budoucnost jen v růžových barvách (ale buzz nejsem) možná to všecko směřuje někam, kde auta budou to poslední, co nás bude zajímat
    2 points
  6. Péťa

    Jaké je u vás počasí aneb počasí v ČR a SR

    Sluníčko, mrzne, nádherná zima. Do rána napadlo pár centimetrů prašanu. Pořád ho je málo.
    2 points
  7. Moji puvodni objednavku zadanou do vyroby loni v zari mi Peugeot bez nahrady zrusil, tak se mi povedlo sehnat tohle demo auto. Vybava GT Line + Grip Control s nahradnim kolem, bezklickovy pristup, komplet navigace s RearVision, 3 samostatne sedacky ve 2he rade, 2 ve tretí, domontovano tazne zarizeni. Bohuzel chybi to nezavisle topeni /edit - bude domontovano dodatecne), ktere jsem puvodne chtel a mam keyless, barvu a kompletni navigaci, ktere jsem puvodne rozhodne nechtel. No co uz ale, zivot nejsou tanecni a mozna je to posledni nove fosilni auto, co jsem si mohl koupit... ...diky, EU. Po prvnich 600 km ujetych na pul po silnicich 1-3 tridy a po dalnicich mohu shrnout prvni dojmy. Vyborny podvozek a brzdy - pohodlny ale ne vylozene houpavy, dobre sedi i na okreskach, kde se s Rifterem da vesele valit kilem s prstem v nose a ani v zatackach neni nutne nejak razantne brzdit. To vsechno na prumernych zimnich gumach Barum Polaris 5 na plechacich (tesim se na ALU letnaky). Auto je cca do 100-110 km /h prekvapive zive, automat radi bez cukani a docela svizne, pocitac docela dobre trefuje kvalty a z kopce nechava rozumne zarazeno, aby slo brzdit motorem. Auto je prekvapive dobre odhlucnene a dalnicni rychlosti (jsem zvykly na 140-150 km/h na tachu) dava v klidu. Pochopitelne na dalnici uz mu chybi kone. Jak me nekdo donuti zpomalit na tech 80-100 km/h, tak se zpatky na tech 140 dostava pomerne pomalu. Ani hluk od zimnich pneu neni nijak hrozny. Jasne S-klada nebo A6 Avant to neni, ale na instalaterskou dodavku je to az prekvapive vynikajici. i-Cockpit je ergonomicky taky v pohode - me nevadi ani tohle ani tradicni budiky skrz volant. Rizeni .. no .. na sisaty volant (vypada fakt uchylne) jsem si velice rychle zvykl a je to docela prdel, mit v dodavce zavodni volant. Nicmene rizeni je preposilovane a naprosto bez zpetne vazby ridici. Proste nevite jak presne jsou predni kola natocena a v prstech necitite, co delaji, jesti jsou na hranici gripu nebo po cem jedou. Ve meste je to fajn, ze pri parkovani kormidluju 2ma prsty, ale jako petrolheada (ted teda dieselheada) me to trochu *neumím psát slušně*... Grip Control jsem jeste nevyzkousel. Podejce tvrdil, ze ho ve svem aute ma a ze ho uz parkrat vytahnul z mist, odkud by se normalne sam nevyhrabal - tak uvidime. Ceho jsme si vsimnul, ze ze okolo 2.000 rpm se z prevodovky vic ozyva 5tka a 7cka - takove jako huceni. Treba si to sedne, budu to sledovat. Prakticnost a variabilitu interieru popisovat nebudu, to je snad u takoveho auta jasne. Doobjednal jsem gumove koberecky a vanu do kufru a hledam nejaky slusny stresni nosic (zahradku). Android Auto mi v aute s mym telefonem celkem funguje (obcas ale az na druhe zapojeni USB kabelu) a apka MyPeugeot si zije svym zivotem - obas se nepripoji a obcas se pripoji, ale neaktualizuje si data z auta... ...uvidime casem. Jinak me pozitivne prekvapilo i audio - hraje az necekane dobre. Pořízení: 12.02.2021 678.900,- Kc auto 24.02.2021 15.476,- Kc zaruka OPTIWAY 7 let / 120.000 km 24.02.2021 20.886,- Kc sada zimnich pneu s disky 26.02.2021 2.682,- Kc gumove koberce do auta 11.03.2021 55.000,- Kc WEBASTO TT EVO 05 + Telestart T100HTM 01.06.2021 4.067,- Kc stresni nosic Peugeot Celkova cena auta a doplnku -> velmi nepeknych 777.011,- Kc (vse s DPH). Servis: 22.07.2021 5.604 km 5.435,- Kc vymena oleje a fitru pri zabehu 27.10.2021 5.820 km 4.120,- Kc rozparana zadni prava pneu o kus jeklu v Hradci Kralove (nova pneu, kontrola rafku a prezuti) 14.02.2022 13.357 km 7.393,- Kc rocni servis 12.12.2022 27.337 km 8.272,- Kc rocni servis (olej, filtry, brzdovka, drobnosti) + zarucni vymena remene za modifikovany typ 27.11.2023 42.425 km 22.277,- Kc rocni servis + nove zadni brzdy (complètement après la mort) 02.05.2024 49.079 km 3.748,- Kc jarni prohlidka v akci, klima-servis, vyvazit kola, reklamace keyless - umrely pate dvere 13.05.2024 49.388 km 0,- Kc na záruku - vymena keyless anteny v zadnim narazniku 13.11.2024 57.523 km 31.226,22 Kc velký roční servis, vsechny filtry, brzdovka... a vymena kapaliny v AT8 proplachem, přední brzdy, kontrola prorezavění 28.05.2025 64.375 km 11.359,- Kc 4 nove letni papuce Barum Bravuris 5 215/60/17 vcetne garance (BestDrive) 13.11.2025 72.000 km 6.450,- Kc rocni servis + svolavacka na rozvody (jen kontrola) a update RJ motoru 15.01.2026 72.732 km 6.718,- Kc nova baterie + konfigurace (original baterka po smrti Celkova cena za servis a udrzbu: 101.563,- Kč STK: 09.01.2025 59.223 km prvni STK od novoty - bez problemu Tankovani AdBlue: tankovani pri 4.267 km do plna -> 14,6 l tankovani pri 10.322 km do plna -> 13,43 l (ujetych 6.055 km -> 0,221 l / 100 km) tankovani pri 14.465 km do plna -> 7,79 l (ujetych 4.143 km -> 0,188 l / 100 km) tankovani pri 20.021 km do plna -> 9,85 l (ujetych 5.556 km -> 0,177 l / 100 km) tankovani pri 26.387 km do plna -> 13.94 l (ujetych 6.366 km -> 0,219 l / 100 km) tankovani pri 33.908 km - z kanystru 10 l tankovani pri 38.874 km - z kanystru 10 l .... dal to sledovat nebudu, spotreba AdBlue osciluje podle stylu jizdy okolo tech 2 deci na 100 km. Davam cas od casu prisadu proti oxidaci AdRescue. Poruchy: 27.337 km - záruka - výměna řemene příslušenství za modifikovaný typ 38.874 km - záruka - trojkombinace: závada motoru + závada antiemisního sytému + AdBlue -> zaseklý vstřikovač AdBlue - nastesti v poloze zavreno (výměna v servisu) 45.000 km - záruka - porucha keyless pristupu do kufru - antena v narazniku. 72.647 km - baterie po smrti (nedala teploty pod -10 C) 76.367 km - záruka - trojkombinace: závada motoru + závada antiemisního sytému + AdBlue -> vstřikovač AdBlue (výměna v servisu)
    1 point
  8. Medvěd

    Co jste dnes udelali...

    Čtvrteční postování fotek z Hlinska mělo nepříliš veselé pokračování - cca kolem poledne mi volala Hela, kde že jezdím a jestli bych jí nemohl odvézt z práce domů, že se jí hrozně motá hlava. No - já měl z Hlinska odjíždět až 13,50 + nějaký dvě hodiny cesta do Prahy, tak Hela jela z práce domů drožkou. Když jsem dorazil domů, nevypadala vůbec dobře, ale je to žena bojovnice a tak o volání doktora ani odvozu na pohotovost nechtěla ani slyšet, že se to pokusí vyležet. Ráno vypadala o něco líp, ale rozhodla se zvostat doma. Já měl "jenom" cestu na otočku na Vysočinu a tak jsem cca kolem poledne už dorazil domů. Hele bylo furt nanic a já se po poradě s naší lékařkou v práci rozhodl, že jí zavezu na pohotovost ať chce nebo ne. Ona mi ale řekla, že je ráda, když nějak odpajdá na WC a zpátky a že schody z druhýho štoku do auta nedá ani náhodou - tak teda 155 a volal jsem sanitku. Ta byla před domem opravdu během pár minut a záchranáři hned začali vyšetřovat - překvapilo mě, že podle nich nešlo o nějakou nevolnost nebo problémy s tlakem, ale měli podezření na nějaký problémy s rovnováhou (prý střední ucho) nebo dokonce slabou mozkovou příhodu - no šly na mě mrákoty a drbal jsem si hlavu, že jsem je nevolal už večer. Helu odvezli do vojenské nemocnice, tam jí udělali CTčko a od pátka leží tam s tím, že se její stav pomalu lepší. Kdy jí pustí domů netušíme, ale jsem moc rád, že je to prý opravdu rovnováha v uchu a ne ta mozková příhoda
    1 point
  9. BubakGS

    Co jste dnes udelali...

    Tvl, cítím se asi na 123 let a kousek... Jít si zahrát hokej s mladejma je fakt o infarkt...
    1 point
  10. MJSytic

    Dostalo mě do kolen :)

    Ten Peugeot nic nevydrží. Pořád tomu něco je
    1 point
  11. Ice-man

    Demontáž plastů v interiéru + parkovací senzory - 207 CC

    Ahoj. Jestli to chceš mít tipťop tak zkus sehnat tu origo lištu, na té původní budeš mít čidla pod úhlem a měl bys je správně podložit podložkama, aby koukaly rovně. Nebo jak říkáš dát je na spodní hranu aby měly správný úhel. Takhle jsem je dával já na 207 (čidla od Jablotronu). Nevýhoda je v tom že jsou nízko a někdy berou i přerostlý trávník jako překážku a taky jsou přesně před kovou výztuhou nárazníku takže při malém ťukanci se hned rozmáčknou. Tady to máš i s kódem, dá se objednat i v Kelly za krásných 2500Kč.
    1 point
  12. nicosh

    zaseknutý mechanický zámek

    VYŘEŠENO. auto jsem otevřel pomoci drátku za kliku u řidiče. bylo potřeba vyhnout dveře řidiče a kliku něčím pootevřít, aby se tam vešel drátek kde byla udělaná smyčka. pak už jen stačilo trošku šikovnosti a velké trpělivosti na chycení kliky a pak už jen zatáhnout silně a dveře se otevřely. Jak byly dveře otevřené tak jsem vyměnil autobaterií a synchronizoval klíč. synchronizace klíče trvala +- 5 minut klíč dát do druhé polohy a nechat ho tak 2 minuty pak klíč vytáhnout a zkusit jestli funguje. pokud ne dát ho zpátky a nastartovat a pak se klíč už synvhonizoval. PS: děkuju všem za rady, které jste mi tady napsali
    1 point
  13. ChouLu

    parkovacie senzory

    žádná příprava není musel by jsi komplet natahat svazky.. origo je to součástí centrálního svazku kabiny levnejsi a hlavne jednodusi bude použít sadu např od Valea
    1 point
  14. Ozzy - obecně politice evropských manažerů automobilek neumím porozumět. Vím, že jsme na Peugeot klubu, ale momentálně vidím spíš do modrého oválu a tam se rozhodli ukončit výrobu a další vývoj nejen S Maxe / Galaxy, ale i Mondea, Focusu nebo Fiesty. Zbyde tedy Kuga, Mustang a dál už nevím co. Stelantis si podřezává větev zákazem prodeje spalováků v segmentu právě toho Partnera a Experta v osobních verzích. Vůbec nemám z pokračování cesty tímto směrem dobrý pocit a přijde mi to skoro jako záměrné vyklízení pozic pro výrobce aut z Asie (doufám, že se vytýčený směr ještě povede zvrátit, jinak bude bez práce mrtě lidí)
    1 point
  15. mmartinkovic

    Co jste dnes udelali...

    No, po nočnej v praci, nastal na parkovisku maly telocvik v podobe očisteni auta. Po Naročnom cestnom okruhu horskymi serpentinami Šturca pokračoval telocvik pred garažou, Par hodin spanku, a potom pokračovanie s ohrnanim snehu pred domom, našťastie s pomocnikom, Yanmarom, potom upratanie garaže, trošku administrativnej prace na PC, a hura znovu do prace.
    1 point
  16. Vena garážmistr

    Co jste dnes udelali...

    co se používalo u nás UBS = univerzální bouchač služeb člověk který sloužil jednu službu za druhou ať už dozorčího na rotě nebo pomocníka dozorčího na rotě nebo hotovostního řidiče v autoparku nebo dozorčího autoparku náš velitel roty s radostí "vyráběl " takový lidi protože měl jakžtakž jistotu že ty kluci jak bouchají jednu službu za druhou tak že budou zběhlí v předpisech a nenechají se při kontrole děveťákem nachytat. švestky = to jsme byli my protože jsme byli PVO tedy protivzdušná obrana a měli jsme modrý barety, ve Staré Boleslavy byli ještě logistici a ty měli šedý barety a těm se říkalo myši. bagr = lžíce s ohnutým koncem aby se dala nosit strčená v kapse kalhot. Pro neznalé při nástupu na přijímač se vyfasoval kompletní příbor v bílém sáčku a celý přijímač a pak první měsíce na rotě musel " mladej " používat celý příbor někde šli " starý"(mazáci) tak daleko že "mladý" museli jíst i polívku vidličkou protože bagr byl znakem pro mazáky a podle pravidel jen mazáci směli používat k jídlu jen bagr a většina z nás jedla bagrem i řízek a u nás to bylo tolerováno i důstojníky co vím tak na jiných útvarech toto důstojníci tvrdě potírali. stojka = to vím že se říkalo u strážáků druhu služby měli stojku a chodičku stojka byla zpravidla někde u brány objektu a chodička byla chodicí stráž byla hlídka v pochodu okolo plotu objektu. půlmetr= to byl člověk který měl povinnou jen polovinu délky služby za mě tam bylo v půlmetru pár kluků který měli doma hospodářství jako živnost a ty šli na zimu kdy je v zemědělství mohli postrádat nebo kluci který už měli rodinu apod. hádéčko= každé sobotní dopoledne tzv. hospodářský den kdy se prováděl úklid i venkovních prostor kasáren na baráccích s prováděl intenzivnější úklid než každý jiný večer KVOP, KVOP+x= krátké volno k opuštění posádky , krátké volno k opuštění posádky + x dní na cestu. KVOP měl začátek v pátek ráno a konce v neděli večer KVOP+X měl začátek a konec stejně ale občas se povedlo přidat jeden nebo dva dny na cestu. To byla většinou největší odměna kterou velitel roty používal k motivaci mužstva aby plnilo úkoly většinou se KVOP obdržel za nejlepší výsledek ve střelbách nebo tak něco podobného případně jiný důstojník se vojákům tímto způsobem revanšoval za různé věci které byli nad rámec služby. VŘK, KŘK= vojenský řidičský kurz, krátkodobý řidičský kurz to bylo zpravidla v délce 2-3 týdny kdy se budoucí řidiči školili ve vojenských řidičských dovednostech jízda v koloně jízda v terénu základy údržby svěřeného vozidla atd. bez tohoto kurzu nikdo nesměl řídit vojenské vozidlo reluty= náhrada stravovací dávky pro vojáka mimo posádku na autorotě jsme dostávali velmi často pokud jsme měli výjezd mimo posádku na celý den nebo i v pracovní době třeba přes oběd aby jsme si měli za co koupit jídlo. Kdo dobře vycházel s výkoňákem nebo pomocníkem výkoňáka tak měl reluty i jídlo na útvaru. výkoňák= výkonný důstojník dříve staršina úředník na rotě který měl na starost provozní záležitosti výplatu žoldu, výplatu relut , rozepisování služeb fasování materiálu apod. A bylo by toho strašně moc, protože armáda to bylo spousta používaných zkratek, pro spoustu lidí to byl údajně ztracený rok dva roky života, ale podle mě to byl rok kdy jsem nemusel nic řešit oblíknout mě oblíkly najíst sem dostal hlavu jsem měl kde složit nějaké koruny jsem k dispozici měl taky. Já tvrdím že když by tam byla stejná parta tak bych se do těch časů klidně vrátil. A spousta chlapů mi dá za pravdu že na to co tam stálo za prd se zapomene rychle ale vzpomínek na to dobré, průsery a srandy k tomu se dá vracet celý život. Však nejeden chlap potvrdí že když se sejde větší společnost čistě mužská tak je několik témat o kterých se dá dlouze hovořit a to ženský , jídlo , auta , a válčení ( zážitky z vojny) a to v libovolném pořadí a osobně jsem pár takových akcí zažil kde to začínalo tak nějak vachrlatě ale vyprávěním z válčení se atmosféra dokonale uvolnila a ve výsledku to byla bezvadná akce.
    1 point
  17. Jarrdas

    ABS,ESP chyba + P11B2

    Díky všem za rady. Už snad vyřešeno. Nakonec to byl kroužek pravého kola, a po jeho výměně to už nesvití. A přišli jsme na to, že jsme za jízdy porovnávali rychlosti jednotlivých kol na diagnostice.
    1 point
  18. ..no... bylo dokonce za 55.894,- s DPH (topeni TT Evo 5, zastavbova sada, ovladac Telestart T100 HTM, prace). Protoze jsem chtel, aby na tom (moje nove auto) delali jako na svem vlastnim, nic nepodreli, elektriku pekne peclive zakonektorovali a zapaskovali ... Takze na tom stravili asi o 4 hodiny vic, nez je normo-cas od Webasta. Na material jsem teda dostal 10% slevu, ale holt praci jsem platil delsi - ale to jsem tak chtel a taky to podle toho vypada - precizni montaz, nikde nic odrene, nikde ani tecka spiny.... . Mohu ten servis jen doporucit.... EDIT: .. akorat, ze nez jsem sehnal auto (...vlastne od minuleho jara) a nez se namontovalo WEBASTO .. tak se udelalo zase jaro .. ... takze tak trochu jako si ted jit koupit brusle...
    1 point
  19. Radovan Peugeot 5008

    Elektronická ruční brzda

    tak dnes zavada odstraněna,byl to važně prodřeny drat asi 10 cm od patice snimače abs přimo nad držakem napravy ono to včera ukazovalo že je pruchozi ale impulz nedokazal přeskočit přes vadne misto a stracel se tam tak že mazlik opět ve formě všem tady děkuji za poradenstvi doufam že už bude klid
    1 point
This leaderboard is set to Praha/GMT+02:00
×
×
  • Vytvořit...