Jump to content

Ice-man

Člen klubu
 • Content Count

  88
 • Joined

 • Last visited

About Ice-man

 • ID člena
  36982
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 407 Coupe
 • Rok výroby
  2007

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Strakonice
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Hned po nastartování zachrastí ventily. Je to jen chvilka jak se roztočí motor, asi než se olej načerpá do hlavy. Může na to mít vliv hustota oleje? Dávám 10W-40. Podle SB myslím bylo povolené 10W-40, 5W-30. Aby to ale zase na 5W-30 nežralo olej, má to 260 000 km.
 2. Zdravím. Motor 3.0 v6 ES9A Po studeném startu motor drží otáčky na 1000 a lehce poškubává, asi po 1/2 až minutě otáčky spadnou na 700 - 800 a od té doby žádné škubání. Motor jede normálně, točí, táhne. Na přístrojovce žádná chyba (kontrolka diagnostiky normálně zhasne). V diagnostice jsou dvě chyby P0011 a P0022 (Poloha vačkových hřídelů sacích ventilů). Pokud chyby smažu tak už se neobjeví, až do prvního studeného startu. Setkal se s tím někdo, co by to mohlo způsobovat?
 3. Zdravím. U motoru 3.0 v6 má být hadička od tlumiče výfuku přes ventil až do sání. Zjistil jsem že hadičku č.1 z obrázku tam nemám. Má to nějaký účel? Vadí to něčemu že tam není? Je to tam jenom kvůli zvuku? Díky.
 4. Zdravím. V kufru jsem objevil pojistkovou skříňku pro 4 pojistky, 2 pozice nemají protější kontakt a je tam osazená jedna pojistka. Měřil jsem to a je tam +12 i bez klíčku. Vede tam proud přímo z baterie nebo je pojistka ještě někde u motoru? Když k tomu něco připojím tak bych byl klidnější kdyby to mělo pojistku ještě u motoru Ta horní neosazená pozice by měla být na tažné a ta co tam je, je na co? Pro parkovací senzory? Měnič CD? V příloze jsou fotky. Je to P407 co mám v podpisu, 3.0 benzín. Díky.
 5. Zdravím. Zdá se mi že dálkové špatně svítí nebo spíš svítí vysoko. Nedá se nějak nastavit o kolik se čočka naklopí? Potkávačky se nastaví samy a svítí dobře. Díky.
 6. Ahoj. Můžeš napsat kde na dvou místech se to vypíná? (Hlídání tlaku v pneu) Protože ne každý kdo má origo diagnostiku ví kde to vypnout. Například když jsem byl u típka s diag na zapnutí tempomatu musel jsem ho navigovat tady podle fóra protože vůbec netušil že něco takové jde vůbec zapnout. Díky. PS: Sorry že to píšu sem, nevšiml jsem si. Chci si to taky vypnout na P407.
 7. Nojóóó nezapomnělo. Dneska přišla. Díky!!!
 8. Zdravím. Platil jsem už v únoru a kartička ještě nepřišla. Nezapomněli jste na mě? Díky.
 9. To co jsi k rádiu dostal je odbočka pro napájení origo zesilovače po anténním kabelu. Nevím jak u 508čky (moje 406tka má pasivní anténu), ale třeba u koncernu bývá zesilovač napájený z rádia po středovém vodiči anténního koaxu. Rádio má výstup +12 po zapnutí (modrý kabel, napájení zesilovače), ten se připojí k modrému u té odbočky. Tím je zajištěno napájení zesilovače i s neorigo rádiem.
 10. Já se ptám jestli to někdo nezkoušel nainstalovat, jestli to používá a jestli to funguje. Rádio s androidem nemám ale přemýšlím že koupím tohle: https://www.witson.com/en/displayproduct.html?id=2696786892457344 Ty Seznam mapy jsou podle mě nejlepší navigace pro android tak chci vědět jestli to bude fungovat. Díky.
 11. Zdravím. Nezkoušeli jste někdo s Android rádiem nainstalovat aplikaci Mapy.cz od Seznamu? Jsou tam dobrý mapy a navigace. Díky.
 12. U 307 s mux se mi stalo že praskla pojistka u rádia a tím pádem nešel nastartovat motor (jen točí ale nenaskočí). Imobilizér nebo jeho přijímač (kroužek okolo spínačky) je napájený stejnou pojistkou jako rádio a středový displej.
 13. Protože byly popraskaný a při nerovnostech se vzadu ozývalo klepání a vrzání.
 14. Tak abych to uzavřel. Dělal jsem to poprvé tak se pochlubím. Nápravu jsem musel stejně sundat celou i s plechovým držákem a dát si jí na stůl, protože ten šroub skrz silentblok byl zaoxidovaný v hliníkovém pouzdře uprostřed silentbloku. Na heveru to jde ztuha. Udělal jsem si na to přípravek, jsou to dvě misky na každou stranu jednu a skrz závitová tyč s matkami. Samotné vylisování je pak otázka několika minut. Polohu starého silentbloku jsem si poznačil a nový nalisoval stejně. Šrouby nápravy a tlumičů jsem samozřejmě utahoval s koly na zemi :). Tady je foto přípravku.
 15. Zdravím. Zkoušel jste někdo měnit elektronicky nastavitelné tlumiče za obyč s PP2000? Lze je přes diagnostiku z auta vykostit? Díky.
×
×
 • Create New...