Přejít na obsah

Nejlépe hodnocení členové

  1. radim.1008

    radim.1008

    Vedení


    • Body

      5

    • Počet příspěvků

      16 417


  2. Pepito

    Pepito

    Člen klubu


    • Body

      4

    • Počet příspěvků

      8 248


  3. Charlie 1

    Charlie 1

    Uživatel


    • Body

      3

    • Počet příspěvků

      10 105


  4. MJSytic

    MJSytic

    Super Administrátor


    • Body

      3

    • Počet příspěvků

      16 196


Populární obsah

Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 7.5.2022 v kategorii Příspěvky

  1. radim.1008

    Gratulace k svátku

    Vše nej k svátku @regiusi.
    3 points
  2. Jirka.budejovice

    P406 break HDI RHZ - Jirka

    Tak menší update. 406 má najeto 260tis km. Proběhla klasická výměna oleje, filtrů. Za 10tis km spapá něco kolem půl litru. V minulém roce mě vypekla zadní brzda při výměně destiček, i když šel pistek zatlačit tak nevracel a málem mi chytlo kolo. Takže jsem oba zadní třmeny zrepasoval opravnou sadou. A pak jsem řešil neustálé úniky z klimatizace, od doby co mám auto (2012) náplň vydržela max 2 sezóny, pak už jen 1. V roce 2019 jsem vyměnil kondenzátor, kde byla díra klasicky za vrtulí a věřil že konečně bude klid. Nebyl, zase za rok prázdno. Tak jsme poctivě umyly vše kolem klimy, daly barvivo a po týdnu hledaly. Nakonec padlo podezření na tlakový spínač kde "svítily" piny v konektoru. Bohužel se nepodařil vyndat bez toho aby nepovolila i kostička ve vyparniku, takže opět výparník a nový tlakový spínač. Od té doby klid a klima neuchází. Letos STK, kde se zjistilo že mi nesvítí 3.brzdove světlo. Všechny dráty v pravé pruchodce byly zpřetrhané, tak jsem natáhl nové. Oba ke světlu a kostru zadních dveří. A největší pech letos 2 dny před odjezdem na Moravu kdy mi praskla v noci pružina. Naštěstí sebou nevzala nic dalšího tak jsem ji na ulici vyměnil. Na Moravě pak i druhou. Potěšilo mě že nové pružiny sedí přesně a není znát výměna. Naštěstí jsem objednal dle VINka a ne dle motoru, páč tam mám pružiny pro motor 2.0 turbo. Jediné nemilé překvapení byl stav 1 ložiska horního uložení. Měnil jsem ho před 3 lety, dal SKF a už bylo načaté. Paradoxně u té prasklé pružiny bylo jako nové. Holt jsem to tenkrát preventivní výměnou nezachránil. Ale origo pružiny vydržely 21 let tak už měly nárok. Auto jsem poctivě prohlédl a na to že má 21 let. Nechápu. Koroze na kastly nikde, ani na prazích, vzadu pod sedačkami taky nic. Jediné místo kde se objevuje mírná koroze je zadní napravnice, výfuk a spony pod nádrží. Vyčistil jsem kapsy za předními podběhy, také čisto. Vůbec by mě nenapadlo, že tu moji holku budu mít 10 let. Nedám na ni dopustit. Loni jsem ji za odměnu vzal 2x k moři. Jen cestou 500km od domova jsem řešil prorizlou gumu.
    3 points
  3. radim.1008

    Co jste dnes udelali...

    Dnes přes oběd jsme se byli kouknout v Líšnici na "lodičky" 15km po Divoké Orlici. A odpoledne jsem letos podruhé posekal zahradu. Na fotce tam vzadu.
    2 points
  4. ozzy56

    Spotřeba

    @davidse tady jsou modely P 807 a ty mají převážně motory diesel, modely 308 mají svoji sekci... , nedá se porovnávat spotřeba P 807 a P 308
    2 points
  5. Sawoy

    Co jste dnes udelali...

    Protože jako pohon máme eletryku a obsluhou jsem nuceně pověřil dvojčata tak aditivuji Redbullem, Semtexem, Friscem .. na co dostanou chuť.
    2 points
  6. Péťa

    Co jste dnes udelali...

    Já seču benzinovou s pojezdem, takže se tolik nenadřu a aditiva nepotřebuji
    2 points
  7. Charlie 1

    Co jste dnes udelali...

    tak abych nebyl mimo tak jsem tenhle týden potřetí sekal priprava před setin nového trávníku kultivace s 5 m3 písku a až vyleze plevel rundup a pak travní semeno proti suchu Armani star
    2 points
  8. Hugo Boss

    Rallyesprint Kopná 2022

    Jedná tlačící
    2 points
  9. Verýsek

    TotalEnergies Česká republika

    Možná si někteří z vás všimli, že došlo k obnově spolupráce se značkou TOTAL. Zatím jsme, dá se říci, znovu na začátku. Prozatím jsme se domluvili na podpoře formou zakoupení reklamy na zkušební dobu 3 měsíců. Po té dojde k vyhodnocení, zda má smysl s reklamou u nás pokračovat. Dále je v plánu zařadit na vybrané srazy prezentace značky Total, především představení jejich novinek v oblasti motorových olejů, včetně konzultací a diskuze nad danou problematikou. S tím se pojí i podpora v podobě příspěvků do srazových cen apod. Nicméně, jednání jsou teprve na začátku, tak uvidíme do budoucna, jakým směrem se bude spolupráce dál vyvíjet. Držte palce
    2 points
  10. thorr001

    508 SW 163 AM6 thorr001

    Čau, hlásím návrat ke značce Peugeot. Od kolegyně se naskytla ke koupit 508ka SW, motor RHH v pěkný výbavě a za dobrou cenu, tak jsem si udělal radost Je to 11/2011, jsem 3. Majitel, původ ČR, najeto 226tkm
    1 point
  11. MJSytic

    Reset servisního intervalu

    Jednou. Prostě stisknout a nemít nohu na brzdě...
    1 point
  12. Pepito

    Gratulace k svátku

    Také přeji Standovi @regius vše nejlepší k svátku.
    1 point
  13. MJSytic

    Co jste dnes udelali...

    Tomu říkám předpisová seč o max 1/3 výšky To uděláš tam/zpátky a máš plný koš, ne?
    1 point
  14. Pe.Tr

    Co jste dnes udelali...

    dokud nebude hotová přístavba a interiery + se soused začne starat o zahradu( letos uz se do toho trosku pustil) tak nema smysl tady neco delat vic , nez jen sekat to co vyleze nad 5cm výšky
    1 point
  15. PaKr

    PaKrova 307 break RHY

    Jedna "účastnická " pochopitelně jsem auto včera umyl, tak dneska prší...
    1 point
  16. Radek Hurvajz

    Přední světlomety 307

    Tak Osram má třeba taky u všech žarovek H7 udanou svitivost 1500lm, ať se jedná o UltraLife, nebo NightBreaker 200. Přitom mam vyzkoušeno že ty Silver který používám svítí víc než obyčejný žarovky. Tak nevim
    1 point
  17. vendelinek

    Dneska vařim já

    Včera jsem byl v Bille pro nákup a samozřejmě jako vždycky jsem nakoupil i něco jinýho než jsem chtěl Potkal jsem se s květákem tak jsem si ho hned koupil a dneska už je oběd
    1 point
  18. jarokare

    Jak co udělat na Citroenu C5 (X7)

    Musíš tu plastovou pojistku zamáčknout pořádně , nic jinýho tu baterku už nedrží
    1 point
  19. Charlie 1

    P406 break HDI RHZ - Jirka

    Jedna z malá posledních 406 v tomto stavu! Moje 406 je taky z Itálie a koroze se nám vyhýbá taky tento rok půjde na dutiny… na našem sedanu práh vypadal jako bez koroze a když jsem na nej zatlacil tak hsem byl skrz
    1 point
  20. Pepito

    Rallyesprint Kopná 2022

    Mám vás všechny pozdravovat od @Hugo Boss.
    1 point
  21. Pepito

    Rallyesprint Kopná 2022

    Náhodou jsme to jednou roztlačili až jsme jednomu mechanikovi lehce přejeli nohu.
    1 point
  22. davidse

    Vtipy

    1 point
  23. MJSytic

    TotalEnergies Česká republika

    V tomhle případě vidím problém v tom, že my komunikujeme s Totalem ČR a ten oleje přímo neprodává. Na to mají nasmlouvané prodejny-prodejce. Je to podobné, jako u Peugeotu. Když zajedeš na Budějovickou, že chceš slevu na Peugeota, tak tě buď pošlou k šípku, nebo za jejich prodejcem. Jako úplně do toho nevidím, ale tipuju, že ceny olejů v autorizáku si nastavuje ten autorizák. Nevěřím, že by Total prodával oleje dráž koncesi a zásadně levněji eshopu Na druhou stranu, kdo ví, kde ten eshop oleje shání Nicméně si myslím, že v konečném součtu je Totalu asi nakonec jedno, kde si ten jejich olej koupíš...
    1 point
  24. xSilver

    TotalEnergies Česká republika

    @ozzy56 Souhlas. Ja mam predepsanejch 50tkm, ale rad bych s tim autem jezdil dyl nez tesne za konec zaruky a tak menim po 15tkm. Jenze sem se musel s Domanskym domluvit (a byli vstricni) ze si olej dodam. Chapu ze servis z neceho zit musi a ze to maji v predpisu. Ale za jejich cenu to bylo stale vice nez dvakrat drazsi nez kdybych to kupoval v jednotlivych litrovkach na nejhorsim eshopu co mi heureka nasla. Tak drahej neni ani premiovej zavodni Milers. Takze nejakej bonusek pro verne co chteji doprat plechackum neco vice nez fleetovy manazeri s udernickym heslem "cut the cost of service", ten by se hodil. Jako bonus pro ne a servis jim klidne slibim ze k nim prijedu kazdejch 15tkm misto jednou za dva roky / 50tkm. Jinak ja ten TOTAL nakonec celkem levne kupoval v 5lit u toho zelenyho mimozemstana.
    1 point
  25. ozzy56

    TotalEnergies Česká republika

    možná by stálo za zvážení, aby Total v rámci své prezentace prodával své výrobky našim REGISTROVANYM členům Peugeot klubu (Amis de Lion) za nákupní cenu , nebo v případě garančních prohlídek a servisování vozu v autorizáku nabízel za tuto cenu např. své oleje atd..., (není to pro mne--jsem neřád a navíc s tucsonem) ale pokud si olej Total koupím v ostravě kanystr5L za cca 700 a autorizák mi ho chce prodat za 2000, tak si výměnu udělám doma , to je snad jasné
    1 point
  26. JVT

    Jirkovo 406 coupé

    Ahoj Pežoťáci Nastal čas na novou technickou. Jaké bylo mé překvapení? Věděl jsem, že se určitě nenajde žádná dramatická závada. Dost mne, ale zarazil počet ujetých km za ty uplynulé dva roky. To, že je auto stále v garáži a já jej vytáhnou doopravdy jen občas to si samo sebou uvědomuji. Jen mne překvapil necelý tisíc ujetých km za dva roky. Asi jej budu muset častěji vytáhnout z garáže a ukázat ho suchým od sluníčka vyhřátým silnicím. Co jsem na autě našel po zimním spánku byla částečná koroze na pravém zadním brzdovém kotouči. Vlastně za to ta zima nemůže. V provozu jsou nejvíce namáhané přední brzdy. Vznik koroze na zadních brzdách je přirozená věc. Při intenzivnějším brždění se vždy začínající koroze destičkou očistí. Při mém, poslední dobou opatrném užívání Coupátka, se nedivím, že například vlhkost způsobená mytím nebo projetím louží zůstala na kotouči. Pokud koroze vytvoří, jak to pojmenovat, snad jakoby vznik vyvýšených strupů. Tak s tím si destička už neporadí. Ten "strup" má větší tvrdost a destičku už jen vydírá. Vlastně ani nevím proč to tady popisuju. Vy co autům rozumíte to znáte. Snad jen aby si to uvědomili ti ostatní uživatelé automobilů co se pak v servisu diví se slovy. "Já skoro nebrzdím a vy mi už musíte měnit kotouče a destičky". Na válcové zkušebně byla tolerance brzd L + P zadní kolo ještě v rámci limitu. Korozí byl napaden jen pravý kotouč. Samo sebou jsem vyměnil oba plus destičky. Kdysi dávno. V dobách když se po demontáži natíraly blatníky a podběhy se říkalo: Pravá strana auta je vždy více rezavá protože nečistoty jsou spíše po stranách silnice. Zda to platí i o brzdách netuším. Použil jsem kotouče CHAMPION a destičky FERODO
    1 point
  27. Pepito

    Rallyesprint Kopná 2022

    A ještě jedno selfie s Jardou Novákem, mým kamarádem a spolujezdcem Martina Vlčka.
    1 point
  28. čakom

    Peugeot 406 2.0 turbo TCT Rhodes by čakom

    Minulej víkend jsem ji po zimním spánku vytáhl. Vyměnil jsem olej a všechny filtry. Opravil nefunkční tachometr. Bylo to jednotkou pod palubovkou u spolujezdce.
    1 point
  29. jarokare

    žlutý trojuhelník s vykřičníkem

    Podívej se na displej , jestli nepíše nějakou chybu nebo jestli nesvítí ještě nějaká kontrolka nebo nemáš přejetou údržbu A příště koukej , do jaký sekce to dáváš , tohle nejsou "problémy s fórem"
    1 point
This leaderboard is set to Praha/GMT+02:00
×
×
  • Vytvořit...