Nejlépe hodnocení členové
Populární obsah
Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 7.5.2022 v kategorii Příspěvky
-
Gratulace k svátku
regius a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele radim.1008 za téma
Vše nej k svátku @regiusi.3 points -
P406 break HDI RHZ - Jirka
Hafity a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Jirka.budejovice za téma
Tak menší update. 406 má najeto 260tis km. Proběhla klasická výměna oleje, filtrů. Za 10tis km spapá něco kolem půl litru. V minulém roce mě vypekla zadní brzda při výměně destiček, i když šel pistek zatlačit tak nevracel a málem mi chytlo kolo. Takže jsem oba zadní třmeny zrepasoval opravnou sadou. A pak jsem řešil neustálé úniky z klimatizace, od doby co mám auto (2012) náplň vydržela max 2 sezóny, pak už jen 1. V roce 2019 jsem vyměnil kondenzátor, kde byla díra klasicky za vrtulí a věřil že konečně bude klid. Nebyl, zase za rok prázdno. Tak jsme poctivě umyly vše kolem klimy, daly barvivo a po týdnu hledaly. Nakonec padlo podezření na tlakový spínač kde "svítily" piny v konektoru. Bohužel se nepodařil vyndat bez toho aby nepovolila i kostička ve vyparniku, takže opět výparník a nový tlakový spínač. Od té doby klid a klima neuchází. Letos STK, kde se zjistilo že mi nesvítí 3.brzdove světlo. Všechny dráty v pravé pruchodce byly zpřetrhané, tak jsem natáhl nové. Oba ke světlu a kostru zadních dveří. A největší pech letos 2 dny před odjezdem na Moravu kdy mi praskla v noci pružina. Naštěstí sebou nevzala nic dalšího tak jsem ji na ulici vyměnil. Na Moravě pak i druhou. Potěšilo mě že nové pružiny sedí přesně a není znát výměna. Naštěstí jsem objednal dle VINka a ne dle motoru, páč tam mám pružiny pro motor 2.0 turbo. Jediné nemilé překvapení byl stav 1 ložiska horního uložení. Měnil jsem ho před 3 lety, dal SKF a už bylo načaté. Paradoxně u té prasklé pružiny bylo jako nové. Holt jsem to tenkrát preventivní výměnou nezachránil. Ale origo pružiny vydržely 21 let tak už měly nárok. Auto jsem poctivě prohlédl a na to že má 21 let. Nechápu. Koroze na kastly nikde, ani na prazích, vzadu pod sedačkami taky nic. Jediné místo kde se objevuje mírná koroze je zadní napravnice, výfuk a spony pod nádrží. Vyčistil jsem kapsy za předními podběhy, také čisto. Vůbec by mě nenapadlo, že tu moji holku budu mít 10 let. Nedám na ni dopustit. Loni jsem ji za odměnu vzal 2x k moři. Jen cestou 500km od domova jsem řešil prorizlou gumu.3 points -
Co jste dnes udelali...
Péťa a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele radim.1008 za téma
2 points -
Spotřeba
pavelu96 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele ozzy56 za téma
@davidse tady jsou modely P 807 a ty mají převážně motory diesel, modely 308 mají svoji sekci... , nedá se porovnávat spotřeba P 807 a P 3082 points -
Co jste dnes udelali...
Hafity a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Sawoy za téma
Protože jako pohon máme eletryku a obsluhou jsem nuceně pověřil dvojčata tak aditivuji Redbullem, Semtexem, Friscem .. na co dostanou chuť.2 points -
Co jste dnes udelali...
Hafity a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Péťa za téma
Já seču benzinovou s pojezdem, takže se tolik nenadřu a aditiva nepotřebuji2 points -
Co jste dnes udelali...
Péťa a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Charlie 1 za téma
2 points -
Rallyesprint Kopná 2022
OK406 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Hugo Boss za téma
2 points -
TotalEnergies Česká republika
Weri 605 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Verýsek za téma
Možná si někteří z vás všimli, že došlo k obnově spolupráce se značkou TOTAL. Zatím jsme, dá se říci, znovu na začátku. Prozatím jsme se domluvili na podpoře formou zakoupení reklamy na zkušební dobu 3 měsíců. Po té dojde k vyhodnocení, zda má smysl s reklamou u nás pokračovat. Dále je v plánu zařadit na vybrané srazy prezentace značky Total, především představení jejich novinek v oblasti motorových olejů, včetně konzultací a diskuze nad danou problematikou. S tím se pojí i podpora v podobě příspěvků do srazových cen apod. Nicméně, jednání jsou teprve na začátku, tak uvidíme do budoucna, jakým směrem se bude spolupráce dál vyvíjet. Držte palce2 points -
508 SW 163 AM6 thorr001
TomasARN zvýšil/snížil popularitu uživatele thorr001 za téma
1 point -
Jednou. Prostě stisknout a nemít nohu na brzdě...1 point
-
Také přeji Standovi @regius vše nejlepší k svátku.1 point
-
Tomu říkám předpisová seč o max 1/3 výšky To uděláš tam/zpátky a máš plný koš, ne?1 point
-
1 point
-
PaKrova 307 break RHY
radim.1008 zvýšil/snížil popularitu uživatele PaKr za téma
1 point -
Přední světlomety 307
inoxing zvýšil/snížil popularitu uživatele Radek Hurvajz za téma
Tak Osram má třeba taky u všech žarovek H7 udanou svitivost 1500lm, ať se jedná o UltraLife, nebo NightBreaker 200. Přitom mam vyzkoušeno že ty Silver který používám svítí víc než obyčejný žarovky. Tak nevim1 point -
Dneska vařim já
Milan+ zvýšil/snížil popularitu uživatele vendelinek za téma
1 point -
Musíš tu plastovou pojistku zamáčknout pořádně , nic jinýho tu baterku už nedrží1 point
-
P406 break HDI RHZ - Jirka
Jirka.budejovice zvýšil/snížil popularitu uživatele Charlie 1 za téma
Jedna z malá posledních 406 v tomto stavu! Moje 406 je taky z Itálie a koroze se nám vyhýbá taky tento rok půjde na dutiny… na našem sedanu práh vypadal jako bez koroze a když jsem na nej zatlacil tak hsem byl skrz1 point -
Rallyesprint Kopná 2022
radim.1008 zvýšil/snížil popularitu uživatele Pepito za téma
1 point -
Náhodou jsme to jednou roztlačili až jsme jednomu mechanikovi lehce přejeli nohu.1 point
-
1 point
-
V tomhle případě vidím problém v tom, že my komunikujeme s Totalem ČR a ten oleje přímo neprodává. Na to mají nasmlouvané prodejny-prodejce. Je to podobné, jako u Peugeotu. Když zajedeš na Budějovickou, že chceš slevu na Peugeota, tak tě buď pošlou k šípku, nebo za jejich prodejcem. Jako úplně do toho nevidím, ale tipuju, že ceny olejů v autorizáku si nastavuje ten autorizák. Nevěřím, že by Total prodával oleje dráž koncesi a zásadně levněji eshopu Na druhou stranu, kdo ví, kde ten eshop oleje shání Nicméně si myslím, že v konečném součtu je Totalu asi nakonec jedno, kde si ten jejich olej koupíš...1 point
-
@ozzy56 Souhlas. Ja mam predepsanejch 50tkm, ale rad bych s tim autem jezdil dyl nez tesne za konec zaruky a tak menim po 15tkm. Jenze sem se musel s Domanskym domluvit (a byli vstricni) ze si olej dodam. Chapu ze servis z neceho zit musi a ze to maji v predpisu. Ale za jejich cenu to bylo stale vice nez dvakrat drazsi nez kdybych to kupoval v jednotlivych litrovkach na nejhorsim eshopu co mi heureka nasla. Tak drahej neni ani premiovej zavodni Milers. Takze nejakej bonusek pro verne co chteji doprat plechackum neco vice nez fleetovy manazeri s udernickym heslem "cut the cost of service", ten by se hodil. Jako bonus pro ne a servis jim klidne slibim ze k nim prijedu kazdejch 15tkm misto jednou za dva roky / 50tkm. Jinak ja ten TOTAL nakonec celkem levne kupoval v 5lit u toho zelenyho mimozemstana.1 point
-
možná by stálo za zvážení, aby Total v rámci své prezentace prodával své výrobky našim REGISTROVANYM členům Peugeot klubu (Amis de Lion) za nákupní cenu , nebo v případě garančních prohlídek a servisování vozu v autorizáku nabízel za tuto cenu např. své oleje atd..., (není to pro mne--jsem neřád a navíc s tucsonem) ale pokud si olej Total koupím v ostravě kanystr5L za cca 700 a autorizák mi ho chce prodat za 2000, tak si výměnu udělám doma , to je snad jasné1 point
-
Ahoj Pežoťáci Nastal čas na novou technickou. Jaké bylo mé překvapení? Věděl jsem, že se určitě nenajde žádná dramatická závada. Dost mne, ale zarazil počet ujetých km za ty uplynulé dva roky. To, že je auto stále v garáži a já jej vytáhnou doopravdy jen občas to si samo sebou uvědomuji. Jen mne překvapil necelý tisíc ujetých km za dva roky. Asi jej budu muset častěji vytáhnout z garáže a ukázat ho suchým od sluníčka vyhřátým silnicím. Co jsem na autě našel po zimním spánku byla částečná koroze na pravém zadním brzdovém kotouči. Vlastně za to ta zima nemůže. V provozu jsou nejvíce namáhané přední brzdy. Vznik koroze na zadních brzdách je přirozená věc. Při intenzivnějším brždění se vždy začínající koroze destičkou očistí. Při mém, poslední dobou opatrném užívání Coupátka, se nedivím, že například vlhkost způsobená mytím nebo projetím louží zůstala na kotouči. Pokud koroze vytvoří, jak to pojmenovat, snad jakoby vznik vyvýšených strupů. Tak s tím si destička už neporadí. Ten "strup" má větší tvrdost a destičku už jen vydírá. Vlastně ani nevím proč to tady popisuju. Vy co autům rozumíte to znáte. Snad jen aby si to uvědomili ti ostatní uživatelé automobilů co se pak v servisu diví se slovy. "Já skoro nebrzdím a vy mi už musíte měnit kotouče a destičky". Na válcové zkušebně byla tolerance brzd L + P zadní kolo ještě v rámci limitu. Korozí byl napaden jen pravý kotouč. Samo sebou jsem vyměnil oba plus destičky. Kdysi dávno. V dobách když se po demontáži natíraly blatníky a podběhy se říkalo: Pravá strana auta je vždy více rezavá protože nečistoty jsou spíše po stranách silnice. Zda to platí i o brzdách netuším. Použil jsem kotouče CHAMPION a destičky FERODO1 point
-
Rallyesprint Kopná 2022
radim.1008 zvýšil/snížil popularitu uživatele Pepito za téma
1 point -
Minulej víkend jsem ji po zimním spánku vytáhl. Vyměnil jsem olej a všechny filtry. Opravil nefunkční tachometr. Bylo to jednotkou pod palubovkou u spolujezdce.1 point
-
1 point