Nejlépe hodnocení členové
Populární obsah
Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 17.10.2025 v kategorii Příspěvky
-
Nelze zapnout zapalování
AlBunda a 4 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Daniork za téma
Ahoj pánové, sorry že až po takové době se ozývám, každý den jsem na to zapomněl Dopadlo to pozitivně, trochu dražší než jsem očekával ale co už, auta. odvezl jsem to tedy do autorizáku Auta-KM v Kosmonosích, přístup suprovej. Auto bylo trochu mimo jejich plán takže to trvalo necelých 6 týdnů. Měnili BSI jednotku, k tomu nový klíč, a potom ještě zámek řízení. Auto jezdí a funguje.5 points -
Korejská i10 z Turecka :)
Hafity a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Pe.Tr za téma
4 points -
CER Central European Rallye WRC
OK406 a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Pepito za téma
3 points -
Kolik mate najeto?
ozzy56 a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele RichVa za téma
3 points -
PaKrova 307 break RHY
Péťa a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Ferry za téma
3 points -
Co jste dnes udelali...
Klemoň a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele sitler za téma
Protoze 148 plne nalozena neumela drzet 90 a neficela po dalnici a zdaleka nejezdila na limit a pres limit aetru a vykonu. Plus provoz byl daleko, daleko ridsi a vyrazne pomalejsi. Dneska bys ve 148 fakt MKD ani vnitro jezdit nechtel... No a trambus se dela z jedineho duvodu - limit celkove delky vozidla. Cim mensi kabina, tim vetsi naklad. USA maji limit na delku privesu, ne limit celkem, proto maj tolik nosace... a taky proto, ze nosata kabina je do hustyho provozu proste uplne na ho**o co se tyka rozhledu, ma daleko vic a vetsich slepych uhlu, cumak prekazi do krizovatek...3 points -
2 points
-
Poděkování za pomoc
Medvěd a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele OK406 za téma
Rád bych touto cestou poděkovat @Medvěd za pomoc ohledně parkování v Praze, kdy v listopadu navštívím divadelní představení v divadle Gong. Ale už teď dopředu si vše zjišťuji. Děkuji, Mirku.2 points -
2 points
-
2 points
-
Padá nafta. Jen někdy
Hafity a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele ozzy56 za téma
co ti poradit ani nevím, když jsi toho tolik vyměnil, často jak se ochladí, bere to vzduch v těch plast. spojkách..., já to místo, kde to bralo vzduch hledal vždycky tak, že jsem jeden úsek paliv. vedení vynechal a zapojil ho třeba na PET flašku..., začni u motoru -- spoj od nádrže je na příčce za motorem, zapoj flašku i s přepadem, odvzdušni a ráno uvidíš, jestli to zas chcípne . jestli motor pojede, víš, že je to mezi příčkou a nádrží..., ale je to nevděčná práce, furt se s tím drbat a čekat na ráno (delší dobu), jestli to zas chcípne nebo se zadařio2 points -
Co jste dnes udelali...
Medvěd a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele sitler za téma
v US jezdu kapotovane, protoze nemaji limit na delku soupravy, ale limit na delku privesu = delsi kabina s cumakem jim nebere prostor pro naklad. Navic nemaji zdaleka tak hustou sit, takze nevadi, ze z kabiny s nosem neni tak dobre videt do krizovatky - v evrope to problem bohuzel je, protoze infrastruktura na to neni stavena a s velkym cumakem kolikrat hrajes vabank, jestli uvidis a nekdo ti ho ustreli, nebo neuvidis, protoze vidis leda strom a dum.2 points -
Co jste dnes udelali...
Pepito a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele ozzy56 za téma
@Pe.Tr když jsem tu psal, že nákladní auto jen s motorem před sebou, málam mě tu sežrali , já když poslední roky vidím, jak se ty náklaďáky a třeba i autobusy zvedají, těžiště o metr více než za nás, tak se vůbec nedivím, že je jich tolik na boku , když mě tady míjí Volvo s vlekem plné klád vysoké snad 4-5 metrů, tak se modlím, aby vydržely klanice, ač jsem ateista , navíc se do kabiny super leze, hlavně v zimě , a o tom, že dnešní ,šoféři' za jízdy telefonují, hrají hry na počítačích atd., atd. nemá smysl psát--vždyť to vidíte denně na cestách..., jinak jak píšeš--u trambusové kabiny to v případě větší nehody drží šofér svýma nohama a tělem , zbytek je plech 0.8 mm a nějaký plast , jinak za mě nepamatuju smrťák šoféra u T 148, proč asi ??2 points -
Hudební koutek
BubakGS a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Fishman za téma
Včera zemřel Ace Frehley, 74 let. Jsem taky jeden z mnoha, co kvůli němu vzal kytaru do ruky.2 points -
Vodící pouzdro spojky
adam194 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Weri 605 za téma
Přes paypal ihned, přes účet do 48h.. Vítej v clubu, díky za podporu a držím palce ať najdeš co hledáš..2 points -
Charlieho 307SW face 1.6 Automat. Gearbox Faulty
VojtouNerCZ a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Ice-man za téma
No to je přesně projev zámku měniče ne? Při asi 50km/h se zamkne a je jedno jestli máš dvojku nebo trojku. I na manual se zamkne asi při 50km/h. A při studeném oleji se zamkne až po ohřátí a je taky jedno na jakém kvaltu, klidně na čtyřce.2 points -
To já 10x plus Brno. A to jsem prošustroval Budapešť 88 a Londýn 92, což mě zpětně štve. Co se týče Queen, tak nedávno jsem pořídil starý krásný raritní press LP Jazz 1978 s velkým plakátem hanbatých cyklistek. Co se týče kvalitního zvuku, tak doporučuju Queen Greatest Video Hits 1+2, 4dvd klipů, zvuk premixovaný z původních pásů do DTS 5.1. Ale to asi znáš. https://m.youtube.com/watch?v=xt0V0_1MS0Q&list=RDxt0V0_1MS0Q&start_radio=1&pp=ygUScXVlZW4gYmljeWNsZSByYWNloAcB1 point
-
@zbynek..s děkuji za podporu a držím palce aby ta dávka vašim známým vydržela. Také až se bude rozhodovat o zařazení vašeho syna tak ať rozhoduje zdravotní stav a nerozhoduje naplněnost státní kasy. Dnes jsem se na netu dočetl, že dosluhující vláda schválila nové normativy nákladů na bydlení podle kterých se bude nově posuzovat příspěvek na bydlení u té nové "super dávky". Pro mého syna to bude dělat asi cca - 4.500,- Kč. To znamená, že nájem v Praze nedokáže platit. Jaký menší a tím levnější byt než je jeho pronajatá malá garsonka se dá sehnat? Odpovím si sám nic jiného menšího neexistuje. Snad jen spolubydlení. Je v dnešní době spolubydlení důstojné pro těžce zdravotně postiženého 34 let starého muže? Když studoval vysokou školu (chtěl si dokázat, že navzdory postižení není jen "kripl" jak to sám pojmenovává) tak si spolubydlení už vyzkoušel a není to nic moc. Už dnes je v neřešitelné situaci. Co bude až příští rok naběhne "super dávka" neví snad ani ten nahoře. Čím dál tím víc si říkám, že mne rodiče asi špatně vychovali když jsem nekradl a tím jsem syna nedokázal zabezpečit. Nebo, že jsem se nedal na politiku. Jako poslanec bych byl za vodou.1 point
-
Otáčky , synchronizace ,komprese , průtok vzduchu , tlak paliva (na ten se zaměř nejřív , bo na RHR praskaly vačky u čerpadla)1 point
-
Ještě k tomu výhledu z nákladáku- v minulém století na vojně na letišti v Hr.Král. jsem mimo jiná auta jezdil s tatrou T141 a to byl výhled,přes ten motor to bylo dívat se dopředu jak přes kontejner.Ale byly to ku..va krásný časy.1 point
-
@Klemoň Máš to napsat hned co a jak,pak tu jdou jen teorie od těch co v nakláďáku z nich nikdo nebyl.1 point
-
@JVT my se prozmněnu pohybujme mezi autistama. A boj o stupně jsou velké , známým to shodili ze 4ku na 1ku , pak udělali odvolání různá kolečka doktoři / ČSSZ a ti měli čas samozřejmě A samozřejmě jim pak dali opět 4-ku a doplácely cca 3/4roku, čili peněz najednou dost. Koupili hned nové auto P5008 ale kdyby to byla nějaká/ý samoživitel/ka, tak dlouho nevydrží bez peněz. Nás to čeká cca za 1,5roku s 18-ti letým synkem rozhodnutí soudu a pak doktoři a ČSSZ a nějaký stupeň. Přeju brzké a dobré rozhodnutí soudů ať to rychlé vyřeší ve váš prospěch1 point
-
1 point
-
1 point
-
Ahojte.. Problém s padaním nafty stále pretrváva….ale teraz systém naftu neudrží ani 10-12hod.. Klasika auto chytí na ‘’brnk’’ a po 4-5 sekúnd motor vypne.. Keď pred štartom naťahám naftu ručne, auto ide v pohode, motor nevypne… Vymenil som: vstrekovacie čerpadlo, hadice od nádrže k motoru aj palivomer, rampu so snímačom tlaku, prepadové hadičky na vstrekoch, hadice s balónikom.. Dal som spätný ventil pred filter, pom aj za filter, teraz som ho dal k nádrži…Palivový filter bol tiež menený viac krát..Keďžé nafta padá už niekoľko rokov… ĎAKUJEM ZA RADY… Peugeot 307 1,6hdi 66kW 20071 point
-
Rekni mi, v cem nemam pravdu ? Moc dobre vim, jak je videt z traktoru, Ne, ze kabiny kamionu s cumakem to neni lepsi, spis naopak, protoze ma cumak navic sirsi. Kapota ma obrovsky slepy prostor vpredu - do provozu pobliz mest doslova katastrofa. A nevykrejes to snadno zrcatkem. A davani prednosti a rozhled... ani nemluvit.1 point
-
Registrační značky na přání
zbynek..s zvýšil/snížil popularitu uživatele Vena garážmistr za téma
Včera bmw x5 a RZ.: XXX XXX5X asi to muselo dát spoustu práce to vymyslet ale každý víme že bmw jezdí lidé kteří se většinovému pojetí normálu vymykají ve většině parametrů. Už jen třeba způsobem parkování což vidím x krát do měsíce že přijede frajerka s velkým bmw na servis vidí že na dvůr jsou otevřená vrata ve kterých se hýbe auto ale v klidu nechá ten krám stát uprostřed dvora a jde si vyřizovat svoje a když se ji snažím upozornit tak to většinou končí minimálně povytaženým obočím. Ano i naši zákazníci jsou schopni takto auto zahodit ale z velké části je to u našich obráceně když vidí že na dvorečku je z jejich pohledu málo místa tak nemají problém auto nechat kousek dál a jít se podívat nebo zeptat jestli to mají do dvorečku soukat. Případně když už tam auto zahodí " na prasáka" tak se rovnou ptají jestli nebudou překážet. Kdo k nám jezdí tak ví že s prostorem bojujeme dlouhodobě a že bohužel tím že na dvorečku sedíme dvě dílny tak je to občas složité a i majitel druhé dílny se občas diví tomu co jeho zákazníci dokážou vymyslet.1 point -
Jedná se o to, že P 309 D byl PRVNÍ oficiálně prodávaný diesel v TUZEXu (odmyslíme-li si kusový dovoz, kde TUZEX uměl koupit takřka cokoli, na co měl dotyčný dost valut na kontě). P 309 D se prodával cca od roku 87 za 49 000 TK, což bylo vekslkurzem ×5 zhruba čtvrt milionu Kčs, tedy víc než 3 Favority. A přesto jich tu nejezdilo málo. 205 za komára mohla ocitnout možná individuálním dovozem (daleko víc ale Golfy, Fordy nebo Mercedesy), mnohem víc aut ze západu se tu objevilo samozřejmě až po roce 901 point
-
Co jste dnes udelali...
radim.1008 zvýšil/snížil popularitu uživatele Pe.Tr za téma
jen řidič má ve volantu1 point -
1 point
-
já když v práci vidim , co ten řidič má před sebou za plíšek..... nesedl bych tam ani jako spolujezdec na 5 km....1 point
-
1 point
-
Protože je odezva na dotaz malá, nezbylo mi než se dát vlastní cestou. Na vrakáči jsem si sehnal přesný typ páček 96542542XT které mám v autě. Vypadají neopotřebovaně, levá páčka blinkrů a světel vypadá funkčně. Po rozdělání jsem se ujistil že mnou koupená páčka u číňana za 125 Kč pasuje . Takže začnu repasí tohoto dílu a následným proměřením pravé ´páčky včetně ovládacího spinače pro PC. Budu mít aspoň za pár korun plně funkční náhradní díl. Pravá páčka s origo spínacím prvkem na ovládání palubního PC se dá na alíku koupit za cca 400 Kč. Nejdřím ale musím zjistit, že ovládání PC bude fungovat i s mou základovou podvolantovou deskou.1 point
-
Co jste dnes udelali...
zbynek..s zvýšil/snížil popularitu uživatele VojtouNerCZ za téma
Je to smutný a držím palce. Jo, kdyby se člověk narodil černej, tak to mu nic neupřou. Vidím to u nás na vsi. Otec i matka věčně vylití, hromada smradů dělá bordel, ale penízky se sypou horem dolem.1 point -
@VojtouNerCZ Cituji "Tak nám dnes opět uznali u kluků 3 stupeň, dokonce do roku 2029. Takže nám to budou za oba 3 měsíce zpětně doplácet. Řešili to dost dlouho v Brně na ministerstvu." Moc Vám to vítězství nad tou zjevnou nespravedlností všem doma přeji. Můj syn, jak jsem ho tady už představil, https://pecovatel.cz/pribeh/tomas-V zatím stále bojuje a s pomocí nadace do které zdejší členové již dost přispěli ještě přežívá. Jak jinak než, že přežívá napsat to když mu po zaplacení nájemného a dalších nutných měsíčních poplatků zůstane o něco víc než dva tisíce. Asistenci má pomocí nadace zatím zajištěnou cca do 3/4 prosince. Všem co mu přispěli ještě jednou děkuji. Jak to u něho pokračuje. Městský soud v Praze jeho žalobou proti rozhodnutí ČSSZ, kterým mu byl rapidně snížen invalidní důchod jeho žalobu odmítl jako opožděnou (podanou po zákonné lhůtě), i když tomu tak nebylo, protože dle jeho mínění špatně vyhodnotil kdy a komu bylo napadené rozhodnutí doručeno, což souvisí s tím, kdy lhůta pro podání žaloby začala běžet. Rychle tedy v zastoupení advokáta podal kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu v Brně, kde se jí nebude zabývat jeden samosoudce jako u Městského soudu v Praze, ale hned tříčlenný soudní senát. Nejvyšší správní soud v Brně rozhodl, že Městský soud v Praze rozhodl nesprávně a bude muset v podané žalobě rozhodnout. Jak soudce rozhodne je zatím, jak se říká, ve hvězdách.1 point
-
Co mam info tak velká špatná ani ve FR nevi co s tim EDIT: Po konzultaci semnou problem nalezen a uz je na cestě zámek řízení1 point
-
1 point
-
takže teoretik--nikdy jsi s tím nejel , ale znáš to , už jsi byl všude a někde i dvakrát...0 points