Nejlépe hodnocení členové
Populární obsah
Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 21.6.2024 Ve všech sekcích
-
zadní stěrač
MJSytic a 5 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele somira za téma
Tak jsem dnes opět zjistil, že zadní stěrač nestírá horní půlkruh a je volný. Zjistil jsem opět popraskaná ramena uchycení motorku zadního stěrače. Nevím, zda mám ten problém jen já, ale je to již druhé polámání. Nechtělo se mi kupovat nový a tak jsem řešil možnost opravy. Vyšrouboval jsem původní šroubky motorku a dal tam delší abych na ně mohl připevnit Al plech 3 mm. K tomu jsem pak ulomená ramena přiložil a přišrouboval. Tak kdyby to někomu pomohlo, hodinka práce....6 points -
Co jste dnes udelali...
radim.1008 a 4 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele JVT za téma
Ahoj Pežoťáci Dnes dokončená oprava mé DS4 1,6 THP 200hp. Minulý týden jsem s kamarády navštívil RALLY Hustopeče. Při sobotním návratu se mi při snížení rychlosti jízdy na D1 v Brně objevila na displeji hláška "STOP porucha chlazení" + další rozsvícená červená kontrolka STOP na tachometru + červeně rozsvícený symbol teploměru. Na dálnici se nedá ihned bezpečně zastavit. To každý trochu zkušený řidič zná. Takže následoval pravý pruh rychlost tak akorát abych nebyl překážka pro kamiony a vyhlížení odpočívadla. Ještě musím zdůraznit jednu okolnost. Výrobce PSA při uvedení značky DS na trh usoudil, že teploměr chladící kapaliny asi zbytečně odvádí pozornost řidiče takže teploměr není ve výbavě. K odpočívce to bylo cca 5 km. Už cestou k ní jsem si lámal hlavu jak se dá opravit chlazení když v autě už spoustu let nevozím ani šroubovák. Takže zastavení otevření kapoty a pohledem kontrola motorového prostoru. Nic nenormálního jsem nenašel. Expanzní nádoba s kapalinou na MAX. Hadice k chladiči přiměřeně tvrdé a pocitová teplota motoru, když jsem se nad něj nakláněl, taky nevypadala špatně. Co dál dělat? Domů je to ještě 300 km. Když jsem klientům předával nové PEUGEOTy tak při vysvětlování obsluhy jsem vždy důrazně upozorňoval na červenou kontrolku STOP která říká okamžitě zastavit a volat asistenci. U mne STOPku ještě doplňoval další nápis STOP na displeji +svítící červená kontrolka teploměru. Rozhodl jsem se pokračovat v jízdě. Rychlost jízdy jsem upravil tak aby mne kamiony nepředjížděly, vypnul jsem klimatizaci abych snížil zatížení motoru a pustil topení. Po cca dvou - třech km všechno zhaslo. Bohužel jsem se radoval moc brzo. Po ujetí cca 30 km se zase vše rozsvítilo a to jsem jen maličko přidal abych předjel jedem hodně pomalý kamion. Další zastávka na odpočívadle a další kontrola pohledem. Zase jen ten pocit, že přehřátý motor vyzařuje do prostoru větší horko a to ten můj nedělal. Rozhodnutí jedeme dál. Zase ta snížená rychlost (tolik aut mne v životě nepředjelo) a bez klimatizace. Po pár km zase vše zhaslo. Cestou jsme potkali i déšť který snížil vnější teplotu co nám hodně vyhovovalo. Cestou do Prahy se už nic nerozsvítilo, ale stačilo při průjezdu Prahou snížit rychlost a občas zastavit na semaforu. Zase vše svítí. Mohu odpovědně prohlásit, že s vědomím kolik by stála oprava uvařeného motoru tak to nebyl dobrý pocit. Další zastávka tentokrát u pumpy a další zběžný pohled na motor. Opět to vypadalo celkem dobře. Ještě jsem nenapsal, že když jsem vypnul motor větrák chlazení běžel nezvykle dlouho. Znovu jsme se rozjeli s drobnou obavou jaké to bude v kopcích které jsou na D8 v našem kraji. Až do Teplic vše svítilo i když jsem jel přibližně stejnou rychlostí. Hurá auto dojelo do garáže. Druhý den jsem nastartoval studený motor. Hned se objevily všechny ty hlášky které mne děsily celou cestu a ještě se přidala kontrolka diagnostiky. Ano za vše může vadné čidlo teploty. V loňském listopadu jsem si nechal vyměnit termostat protože na něm začal prosakovat plastový svár a tak to čidlo, které je jeho součástí, dlouho nevydrželo. Ještě, že jsem tu krabici se starým termostatem nevyhodil. Čidlo tedy je jen ho vyměnit. Do vrat garáže mi svítí sluníčko teplota je kolem 28 pot mi teče na brýle + přistup je jak k penězům. Říká se to tak, ale povedlo se. Po kompletním dokončení montáže jsem nastartoval motor a ouha zase všechno svítí a větrák běží jak o závod. Telefonická konzultace s mechanikem a dohodnut termín pro připojení na diagnostiku pro vymazání závad. Tak dnes jsou chyby vymazané a vše funguje jak má. Celou dobu co DSku mám mne ta absence teploměru štve. Kdysi jsem si na Škodovkách (110, 110R, 120) dodělával další čidlo teploty na měření teploty oleje. Řešeno přepínáním dvou teplotních čidel na jeden teploměr. Můj PEUGEOT 406 Coupé má už od výrobce ty teploměry dva a DS4 žádný. Dospěl jsem k přesvědčení, že si ten teploměr dodělám. Zatím je tedy objednán. Až teploměr namontuju tak dám foto. Koukám, že je ten popis trochu dlouhý ale snad to nebude vadit5 points -
Souboj dvoukolek ovládly v Hustopečích Posádky Peugeot Rally Cupu
kemo a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Béďa za téma
Souboj dvoukolek ovládly v Hustopečích Posádky Peugeot Rally Cupu Jako vždy panovala na Agrotec Petronas Rally Hustopeče příjemná atmosféra, kterou je tato jihomoravská soutěž proslulá. Devatenáctý ročník hustopečské rally odstartoval v pátek odpoledne a za necelých 24 hodin byly všechny posádky na cílové rampě. Ostré souboje na rychlostních zkouškách už v neděli připomínaly pouze gumové čáry na asfaltu a prach ze šotolinových úseků. Už od první rychlostní zkoušky začala bitva o celkové vedení v rally a stejně tak tomu bylo i v hodnocení dvoukolek. Posádky Peugeot Rally Cupu soupeřily nejen mezi sebou, ale také s konkurencí v kategorii 2WD. V závěru prvního dne činil rozdíl mezi prvním a pátým v pořadí 19 vteřin. V sobotní etapě se do vedení prosadil David Štefan, na druhé místo se v předposlední rychlostní zkoušce protlačil René Dohnal. Třetí skončil po velké bitvě Ján Kundlák. V rámci Peugeot Rally Cupu zvítězila posádka David Štefan – Ondřej Vichtora, druhý skončil René Dohnal s Romanem Švecem a třetí místo obsadil Miroslav Číž s Jaroslavem Novákem. První místo ve dvoukolkách a vítězství v Peugeot Rally Cupu si z Hustopečí odvezl David Štefan. Po dvou odjetých podnicích má tak shodný počet bodů s René Dohnalem. „Od začátku se jelo ve vysokém tempu. Určitě rychleji než před rokem. Ani na chvíli jsme si neoddechli, byly to fakt super závody. V pátek jsme tlačili na posádky vepředu, v sobotu se to otočilo a museli jsme se bránit. Jsem rád, že jsme udrželi první místo, kluci jeli skvěle a byl to boj až do poslední erzety. Hustopeče mají parádní atmosféru. Před závody se tradičně potkáváme ve Starovicích s dětmi z místní školky, takže tady máme také spoustu malých fanoušků. A do Starovic se pak vracíme ještě po závodech na vyhlášené babské hody. Prostě to tady máme rádi,“ poznamenal David Štefan. Po třech letech se do Hustopečí vrátil René Dohnal. I když začal v úvodních rychlostních zkouškách obou etap opatrněji, nakonec vybojoval bronz v cupu i kategorii 2WD. „Do Hustopečí jsem odjížděl se začínajícím nachlazením. Rýma mě potká tak dva dny v roce a na závody se mi to fakt vůbec nehodilo. Pochopitelně to trochu omezuje soustředění. První erzeta se mně moc nepovedla, i Roman řekl, že to bylo zbytečně opatrné. Začal jsem si v duchu říkat, že se do toho musím rychle dostat, jinak to nemá smysl. Asi to zafungovalo, chytil jsem tempo a zajížděl stejné časy s Davidem, Honzou Kundlákem a Dominikem Novotným. Škoda, že se zrušila páteční poslední erzeta, na tu jsem si věřil a chtěl zatáhnout. Sobota pak začala ve stejném duchu. První test na šotolině jsem jel opatrně a David mně odskočil asi o sedm vteřin. Pak se mi dařilo stahovat, ale jen nepatrně. Na sedmivteřinové manko nebylo moc prostoru. V závěru jsem si říkal, že už nebudu riskovat, ale nakonec jsme ještě v poslední erzetě zatáhli a smazali z Davidova náskoku čtyři vteřiny. Na víc to nedalo, ale suma sumárum jsem s tímhle výsledkem spokojený. Tenhle závod byl pro Rudu, myslím, že by z nás měl radost. Gratuluji také Davidovi s Ondrou, zajeli fakt skvěle,“ nechal se slyšet René Dohnal. Třetí místo v cupu, vítězství ve třídě RC4 II a šesté místo ve dvoukolkách vybojoval Miroslav Číž s Jaroslavem Novákem. „Mohlo to být lepší, především v pátek, kdy jsem začal trochu vlažněji. Ale soutěž se nám líbila a s výsledkem jsem spokojený. Hustopeče jsou úplně jiné než ostatní české rally, nedají se s ničím srovnat. I když se mně tady v minulosti několikrát nedařilo, je to moje oblíbená soutěž s náročnými, ale krásnými erzetami. Navíc si tady můžeme užít i šotolinu, což je dnes víceméně ojedinělá záležitost,“ doplnil Miroslav Číž.4 points -
Potkal jsem klubáka...
oddie a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Péťa za téma
Dnes se mi podařilo dát si kávu s @Pe.Tr a potřást rukou s @oddie Úspěšný den, který pokazila jen cesta z Prahy domů. Na D11 několikakilometrová kolona, kterou asi nemělo smysl objíždět, potože objízdné trasy také zacpané. Jižní spojka byla proti tomu volně průjezdná (sice 40 km/hod, ale téměř pořád to jelo).4 points -
Rozvody 1.5 blueHDi - zkušenost!
Péťa a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Jura20 za téma
Pánové, tak dneska jsem volal do servisu, ačkoliv bylo auto po záruce cca rok a má najeto přes 120tis - je oprava hrazena s Peugeotem na kulanci - podotýkám, že to mělo full Peugeot servis do poslední chvíle - což mě také ujistili, že kdyby to na poslední servis šlo jinam.......bude stát cca 120tis Takže klobouk dolů, jinak oprava probíhá RM Peugeot Brno4 points -
Co jste dnes udelali...
Pepito a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Klemoň za téma
3 points -
Rozvody 1.5 blueHDi - zkušenost!
Péťa a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele oddie za téma
Což je mimochodem ale opět dost tristní přístup, to "kdyby to na poslední servis šlo jinam...", protože se jedná o konstrukční vadu, na kterou to místo provedení posledního servisu absolutně nemá vliv, že.3 points -
Co jste dnes udelali...
ozzy56 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele JVT za téma
Já uvažuji o montáži samostatného teploměru To znamená s vlastním čidlem. Takže nebude mít návaznost na stávající elektrickou síť auta Doplnění!: vše co jedno čidlo řeší a ovlivňuje a je ověřené. 1) kontrolku teploměru na budíkách 2) větrák chladiče 3) při poruše čidla se vypla klimatizace Předpokládám že čidlo teploty a jeho hláška bude také ovlivňovat složení směsi vzduch/palivo Napíchnout se s dodatečně namontovaným teploměrem na stávající čidlo by možná mohlo něco nevhodně ovlivňovat2 points -
Dostalo mě do kolen :)
BubakGS a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele PaKr za téma
2 points -
Řádné členství
MJSytic a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele dýzl za téma
Dnes byla doručena nová klubová kartička. D Ě K U J I !2 points -
Chyba 0994 klimatizace
Kleofáš a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele jarokare za téma
Peugeot samotnej magnet nedodává , musíš ho sehnat na netu podle čísla kompresoru ...2 points -
2 points
-
2 points
-
No když ho dodělá na tvrdo "mimo elektroniku", tak informovat bude....1 point
-
tak hlavně, že mu to Peugeot zaplatí , že je to konstrukční vada je bez debat..., prostě jezdit v dnešní době na servis mimo autorizák je finanční sebevražda, a s tou vyhláškou EU o servisování kdekoliv, můžou jít v Bruselu do prd*ele1 point
-
1 point
-
Ja mam nainstalovano od konce rijna, zatim vyrobeno a spotrebovano 3,7mw, pretoky mam vypnute, za 0,5Kc/kw to fakt prodavat nebudu. Pocitam ze tedy vyrobim za rok 5,5-6MW, coz mi tenhle rok usetri cca 33-36tisic. Navratnost je tedy 8-10let, podle toho jak bude klesat/stoupat cena elektriny. Doma vse na elektriku + vytapeni bazenu od zacatku kvetna. Bez toho bazenu by to pro me nemelo moc ekonomicky smysl. Mam system solax, elektrarna 10kw, baterie 12kw, samozrejme i s nabijeckama na auta jen jsem se spletl a objednal auto na naftu1 point
-
budu ale musí mít něco k pití1 point
-
1 point
-
Že se na to v takovým věku už nevykašle....1 point
-
Odpovím si sam: 1. pruzinka je špatně. Pacicky mají být v zárazech. Nejjednodušší způsob jak je tam nacvaknout: spínačku postavím na otvor pro klíč. Kratší pacicku pružinky vložím níž. Delší tam nepasuje, ta zůstane navrchu, s pruzinkou dále nehybu. Takto připravené vezmu spínačku vložím klíč, zasunu do protikusu, pritlacim k sobě a otočím jako když startují. Pružinka by měla zapadnout mezi zarážky. Je napružená, pozor na oči. 2. Oba kusy spinacky drží pohromadě právě plastový konektor kabelu, takže jsem nic neztratil Když byste bojovali s rozpadlou spinackou, snad vám toto trochu pomůže1 point