Nejlépe hodnocení členové
Populární obsah
Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 19.7.2018 v kategorii Příspěvky
-
Peugeot 406 BREAK 1.8 16V 85kW by Charlie 1
Nick406 a 4 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Charlie 1 za téma
Chtěl bych Vám představit svůj novej(starej )povoz,ale nejdříve co koupi předcházelo... Měl jsem od roku 2009-2017 406 Break 1.8 16V 85kW,r.v 2003 dovoz Dánsko co mám v podpisu,bohužel jsem měl 1.9.2017 nehodu ,kdy jsem dostal hodiny a auto šlo zadním sloupkem do stromu-střech ohlá do bananu=TOTALKA Naštěstí jsem měl havarku,tak pojištovna vyplatila koruky a auto jsem si nechal na díly co šlo rozprodal ,věci které byli nové tlumiče,kotouče,čepy,vyfuky,lambdy stabilizačky(za poslední rok jsem dal do servisu cca 30000Kč),jsem uschoval ,protože doma máme ještě sedana se stejnou motorizaci.... A začalo dilema co dál....na nový auto ještě nejsou našetřený korunky,tak sehnat něco staršího a slušnýho....nejsem optimista a každý staší auto ,potřebuje servis a nechtěl jsem vykrvácet u starý pasti... Jelikož mi 406 přirostla k srdci jak jizdními vlastnostmi,komfortem,spotřebou(měl jsem ji na LPG) rozhodl jsem se zkusit sehnat stejnou motorizaci v kombi co jsem měl,jelikož jsem měl 2x 406 7let(a zas mám) ví člověk co a jak a hlavně plno nahradních dílů doma na půdě i s polokoženým interierem. Tady se ukazal být kámen úrazu,HDI všude bylo,ale 406 v benzínu poskromnu a 1.8 85kW skoro žadný.....byl jsem se podívat na 3 auta,najel cca 1500Km,a vždy to byly auta dojetý do konce,bez údržby,koroze nebo po větších nehodách po 3 a více majitelích...byl jsem z toho znechucený,ale neřešil,protože jsem měl čím jezdit,měl jsem půjčená auta od našich nejdřív Ford Ká a když se prodalo tak Ford Mondeo.... Den před odletem na dovolenou se tady objevil inzerát... Bingo,to je auto,který jsem hledal,ihned jsem majiteli zavolal,že bych měl vážný zájem o auto,a jestli bude vše jak píše tak bych ho vzal....ale počital jsem,že po týdnu než se vrátím s dovči ,může být prodaná.Majitel mi sám nabídl,že mi ji rezervuje a že prodej,zas tak nespěchá,že až přijedu tak uvidím,za to mu chci poděkovat byla to jeho dobrá vůle! Po příjezdu z dovolené,jsme se vydali do Plzně na auto podívat...po příjezdu auto vypadalo fajn,po zkušební jízdě i po dalnici vše ok,nevařilo,vše funkční i klima,spodek neuvěřitelně čistý bez hloubkové rzi,kilometry by podle Cebie a serviceboxu měli sedět,Nebylo o čem s Vildoupl jsme si plácli a já si odvážel domu 406....nebyla nejlevnější,ale nelituji je v pěkný stavu.. Po cestě po dálnici jsem ji trochu zapřahal jela bez sebemnšího problému.... Tak Vám ji představím: Peugeot 406 Break r.v.6/2002 1.8 16V 85kW Modrá metalíza Samarkand Výbava slušná: 4x Airbag 4x el.okna Přední sedačky s loketníma opěrkama Dešťový a světelný sebzor Digi klima Radio s CD s ovládaním pod volantem PP Tažný zařízení Po příjezdu domů mi nesvítila pravá zadní brzdovka,když jsem rozdělal světlo patice žárovky se rozdrobila tak jsem musel shanět držák žárovky,naštěstí jsem sehnalza 150Kč od známýho. Vyměnili se svíčky ,protože,v autě byli svíce pro 81kW s krátkým závitem,zde se ukázal problém,na který mě Vildapl upozornil,že svíčky s dlouhým závitem nejdou zašroubovat,musel jsem jet k mechanikovi,který zavit projel závitníkem,bordel jsme vysáli a vyfoukali a svíčky FR8+ME namontovali. Na autě jsem vymenil páčky Com 2000 padal lehce blinkr,vymění se kolíček a budou do zásoby Postupně jsem přehodil šedé plasty palubky a kastlík za černé se střibrnou lištou z mojí bejvalky,šedé rámečky PP,rádia a klimatizace,kožený volant a řadičku s manžetou.... po důkladném vyčištění přehodím do auta polokůži a kožené tapece dveří Co nejdřív musím udělat rozvody mají 8 let a 70000km,přehodím ze svého bývalého motoru,jedna zadní tyčka geometrie je KO tak se vymění i druhá +svislé+ geometrie.... v září snad přestavbá na LPG. Vlákno budu postupně doplňovat. pár fotek...5 points -
Peugeot 306 1.6 65kW XR z Ria de Žambéra - Na Cyclonech s Hankook Ventus Prime3, 18let spolu, boj s korozí...
radim.1008 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Pepito za téma
2 points -
Citroen c5 I
pavelu96 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele brixtr za téma
2 points -
Co jste dnes udelali...
Klemoň a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Vena garážmistr za téma
Dnes jsem po noční zůstal v práci déle abych složil praktickou zkoušku z Dopravního řádu LKPR. Zkoušku jsem zvládl takže oficiálně mohu řídit motorové mechanizační prostředky na letišti po všech plochách.2 points -
Dneska vařim já
Weri 605 zvýšil/snížil popularitu uživatele pavelu96 za téma
Jj topinka s Ďábelskými tousty je na Nobelovu cenu za žrádlo1 point -
Co jste dnes udelali...
Vena garážmistr zvýšil/snížil popularitu uživatele Zodiak za téma
Hele, jen se přijeďte mrknout. Česká firma z chrudimska mi loni dělala betonový plot, cca 107 metrů. Letos jsme se domluvili, že v rámci záruky opraví pokleslé části a mimo jiné udělá i to co tento týden udělal Ivan. A víte co? Jednal jsem s nima od dubna a doslovně se na mě vysrali. Asi 157 000 bylo málo. Zkurvili to a ani nejsou schopní zvednout telefon. Takže mám podporovat lemply? To by někdo z vás udělal? Volám šéfovi firmy, zvedne to mejkr a řekne mi, víte, on je ve Španělsku na rybách. Ráno v sedm dorazí Váňa, řekne, pomálu Peťo, dáme to, já do pol noci kúpelňu dělál. I kdyby kecal, udělal mi plot fakt moc hezky.1 point -
No nevím jak koho tady stát platí z čích daní, mě určitě ne, ale i kdyby, dovolím si podporovat živnostníky který odvádějí dobrou práci za rozumnou cenu a je mi šumafuk jakou mají barvu a/nebo pas. Ale když mi CZ OSVČ udělá nabídku na srovnání terénu a přeložení zámkovky (mé vlastní) z terasy do přístřešku 3x6 za 30 litrů a ještě se tváří že mi dělá milost když vezme tak malej kšeft tak se chtě nechtě musím obrátit jinam a může se stát že placení daní zhotovitelem nebude to nejdůležitější hledisko. BTW nedávno jsem četl jak si obce stěžujou na malý firmy že o zakázky pod pět mega nemají zájem.1 point
-
Co jste dnes udelali...
vendelinek zvýšil/snížil popularitu uživatele Milan+ za téma
Jsem docela alergický na vysluhy za nic a natož když pak někdo z nich podporuje ještě tuto sféru pracovní. A to mám dost nesikovnych kamarádů co se zasilo do věznic a k armádě a policii. Takže tak, je to jen můj postoj k tomuto. Nic to nikomu nepřinese. Jen si masti kapsu ti co si myslí jak jsou důležití v tomhle pro ostatní. Za co je ta vysluha u armády či policie. Co kdo udělal navíc než ostatní?1 point -
Problém "NOVYCH" tlmičov je ten, že to čo sa dneska predáva v druhovýrobe, a je úplne jedno pod akou značkou, ani zďaleka nedosahuje kvality prvovýroby určenej priamo pre výrobcu. Z tohoto dôvodu sa ani netreba čudovať zlým výsledkom testu po montáži "nových" tlmičov. Sám som dával testovať svoje originály už trikrát ale výsledok cez 75% účinnosti moju snahu o renováciu zatiaľ vždy stopol, často sa stáva, že druhovýroba do dvoch rokov je na tom ešte horšie ako bola pred výmenou. Rozhodujúce pre mňa sú jazdné vlastosti, teraz (po 290t km) už cítim dosť veľkú zmenu v jazdných vlastnostiach (som veľmi zvedavý čo prezradí meranie) ale rozhodne sa už chystám tie tlmiče vymeniť, aj keď mi je jasné, že tie "nové" už nebudú to čo bývali pôvodné. Ale určite by sa na podvozku ešte našli aj dôležitejšie veci ako sú tlmiče, každý skúsený šofér dokáže nejakú dobu jazdiť aj na menej účinných tlmičoch, len musí poznať presne limity, čo si ešte môže dovoliť. Úplne iná situácia je pri vytečených tlmičoch, tam už nie je o čom rozmýšľať, treba ich vymeniť čo najskôr.1 point
-
Tak tohle je pánové názorná ukázka toho , proč jsem tady rád Přeji hezký den "radilovi" i "staviteli"1 point
-
Peugeot 406 BREAK 1.8 16V 85kW by Charlie 1
ozzy56 zvýšil/snížil popularitu uživatele Radek Hurvajz za téma
Řemen bych dal tak jako tak novej.1 point -
Peugeot 308 1.6 HDI 80kW
pavelu96 zvýšil/snížil popularitu uživatele TomasARN za téma
vymena sa podarila, robil mi to jeden servis v BA, trvalo to necelu hodinu aj s plnenim. Kondenzator Delphi za 57 eur a vymena s plnenim 80 Eur, cize komplet 137 eur, ani to nebolo drahe1 point -
Moje první vozítko - Peugeot 206: 2023 - letos již druhý odtah :(
Rikic339 zvýšil/snížil popularitu uživatele trucker1245 za téma
1 point -
Co jste dnes udelali...
Klemoň zvýšil/snížil popularitu uživatele Vena garážmistr za téma
Však já jsem taky psal že kde ty časy jsou. Dnes je lidová cena za sundání z osy, zutí, nazutí ,vyvážení a nandání na osu okolo 150 Kč za kolo. Normální cena je 200 Kč/ kolo ale jsou firmy kde za tyhle úkony účtují i 350 a více Kč/ kolo .1 point -
1 point
-
nedá mi to, než trvat ne svém --tlumiče mají na bezpečnost jízdy zásadní vliv, samozřejmě, že nejenom tlumiče...,jestli bude podvozek ve špatném stavu (velké vůle, špatná geo.,stav silentbloků, uložení ramen atd., tak nové tlumiče budou k prdu),ale vycházím z většinového názoru, že auto má být udržované..., a tam má výměna tlumičů po 200 tisících velký vliv, prostě nemůžu jezdit opatrně z důvodu špatných tlumičů, to bych musel připustit, že budu jezdit pomalu, protože mám ve špatném stavu brzdy..., opatrně můžu jezdit nějakou omezenou dobu, protože mám třeba pneu na hraně a brzy je budu měnit, ale nee z důvodu špatných tlumičů...,není to otázka volných peněz, jak píše Vena, je to otázka, zda budu mít auto v cajku pro moji bezpečnost, jestli mi bude auto sedět na cestě jak má, nebo nee, všichni přece víme, že auto se špatnýma tlumičema odskakuje, nedrží stopu při prudkém brzdění atd., prostě se s ním špatně jede... že se při vadných tlumičích sjedou rychle pneumatiky, je v tomto případě ta nejmenší ztráta1 point
-
Peugeot 406 BREAK 1.8 16V 85kW by Charlie 1
brutall zvýšil/snížil popularitu uživatele Radek Hurvajz za téma
Jo jo, rozvody rozhodně přehoď ze sveho bejvaleho motoru. Pak budeš mit bejvale motory dva Jinak slušná 406, čekal jsi pěkně dlouho než se objevila.1 point -
To nejsou katalizátory, ale katalyzátory. I tak to je dle zákona krádež prostá, pro občana krádež sprostá.....1 point
-
Peugeot 406 2.2 HDi ST Pack Sport Brembo
OK406 zvýšil/snížil popularitu uživatele misho.1709 za téma
Keď sa nedá jazdiť, tak som si našiel čas a trochu skrášlil zopár vecí. Pri čistení motorového priestoru som vynechal dečku, ktorá je na kapote. Zhodil som ju, povysával, vyčistil a nahodil späť. Predtým som ešte samozrejme vyčistil kapotu, aby moja práca nebola zbytočná Auto som umyl a ošetril sealantom, ktorý som použil prvýkrát a výsledok je fajn. Dnes som vybral ramienka stieračov, ktoré už vyzerali veľmi zle. Nastriekal som ich do matnej čiernej a vyzerá to oveľa lepšie1 point -
Vendelínku..? čemu říkáš "jedna malá toustovka"...? Já si včera udělala kotel buřtguláše... asi puknu, ale už se těším domu jak to sežeru....1 point
-
1 point
-
Přijde doba že ti bude platit za to že mu tam sama teče.1 point
-
To snad ani nechtěj, mohl bys hořce litovat.1 point
-
1 point
-
Dneska vařim já
Milan+ zvýšil/snížil popularitu uživatele vendelinek za téma
Tak a je to,jdu baštit ☺ Zapekané fr brambory s uzenym a toč.javoř.salamem na kostičky,jako přísady jsem použil gril koření,guláš koření mletou červ.papriku ,jednu malou toustovku ,dva stroužky česneku,osmaž.cibulku ,vše zalito skoro u konce zalivkou- rozmíchano 5 vajec mleko a na vrch strouhaný sýr Toho sýra bylo podstatně víc,to už by nebylo vidět do pekáče1 point -
1 point
-
P406 "specifická" oprava páčky blinkru
Rikic339 zvýšil/snížil popularitu uživatele Charlie 1 za téma
Proč nevymenis kolíček za 100Kc?to je Podle mě hrozný...1 point -
Dneska vařim já
vendelinek zvýšil/snížil popularitu uživatele RichVa za téma
1 point -
Dneska vařim já
Milan+ zvýšil/snížil popularitu uživatele vendelinek za téma
Dej bacha ať ti večeře neuteče že stolu1 point -
1 point