Přejít na obsah

Nejlépe hodnocení členové

  1. Péťa

    Péťa

    Moderátor


    • Body

      10

    • Počet příspěvků

      24 449


  2. JVT

    JVT

    Člen klubu


    • Body

      10

    • Počet příspěvků

      828


  3. jarokare

    jarokare

    Člen klubu


    • Body

      9

    • Počet příspěvků

      7 244


  4. Weri 605

    Weri 605

    Vedení


    • Body

      6

    • Počet příspěvků

      5 522


Populární obsah

Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 15.7.2025 Ve všech sekcích

  1. Péťa

    Vtipy

    7 points
  2. JVT

    Poděkování za pomoc

    Ahoj Pežoťáci spolu se synem jsme vám všem, co jste přispěli nadaci na pokrytí úhrady na potřebnou asistenci, moc vděční a mnohokrát děkujeme. Na stránkách nadace jste jmenovitě uvedeni. Poděkování posílám i všem dalším za to, že si tento smutný životní příběh přečetli a vzpomenou si na něj. Třeba v okamžiku kdy každý můžeme něco pro změnu udělat. Syn má hlavně díky vám pokrytou úhradu nákladů za potřebnou asistenci na následující tři měsíce. Jak brzo nebo později se dostane synovo případ na program jednání soudu zatím netuším. Budu o tom informovat. Všem přejí, aby jste nikdy v životě nepotřebovali řešit podobnou situaci.
    7 points
  3. Weri 605

    Vtipy

    6 points
  4. ozzy56

    Co jste dnes udelali...

    ano, částečně s tímto názorem souhlasím, částečně proto, že pak se z vrcholu Pradědu stává moravský Aspen (jako v čechách Špindl) a to se mi nelíbí, protože pouze pro bohaté..., lepší by bylo nejezdit soukromýma autama nahoru vůbec a diesel autobusy z Hvězdy nahradit elektrikou edit: jinak švagr stavěl tu věž na vrcholu (firma VOKD 24), ubytováni byli na Kurzovní, byli jsme tam jednu dobu imrvére i v zimě, ale lyžovat jsem se nenaučil
    3 points
  5. JVT

    Poděkování za pomoc

    @VojtouNerCZ Co na to napsat. Jak svojí situaci popisuješ, tak jste na tom o dost hůře. Vzhledem k tomu, že poslední dobou se takových podobných rozhodnutí v mediích objevuje pomalu několik do týdně. Tak to vypadá na cílený, ale neveřejný pokyn jak ušetřit státu nějaké peníze. Spousta takto finančně postižených osob nemá možnost nebo netuší jak to rozhodnutí změnit a tak se do toho boje nepustí. A tím je zadání splněno. Můj syn se do toho boje dal. Má skoro celý šanon lékařských zprav ze svých vyšetření. Jen je nemá zatím komu ukázat. Soud bude vlastně jen rozhodovat zda snížení stupně postižení zruší (pokud v postupu posouzení najde chybu) Poté případ vrátí k novému posouzení nebo usoudí, že je vše podle zákona. Posouzení se dělá od stolu. Bez prohlídky posuzované osoby. Jak to nakonec dopadne netuším. Soudy občas rozhodnou jinak než by rozhodl nějaký normální obyčejný člověk. (jako nedávno ta podmínka za několikanásobné znásilnění své dcery protože pachatele dcera přeci potřebuje aby se o ní staral a to by v base nemohl) Držím tvé rodině palce. Nejdříve dejte námitku proti tomuto rozhodnutí. Najděte si právníka. Zatím asi nedokáži víc poradit. Mám to štěstí, že syn v této problematice pracoval na ministerstvu a ví jak se má postupovat. JVT
    3 points
  6. PaKr

    Co jste dnes udelali...

    Já jsem se byl po delší době podívat v "second handu " to jsem tam prostě nemohl nechat
    2 points
  7. Zodiak

    Co jste dnes udelali...

    Dnes jsem převzal ráno Kaiserovu "stovku" od PPL. Pak šel na kontrolu k obvoďákovi, vyslechl si ortel, do konce července, pak další kontrola. No a pak vycházka na ryby k Labi. 10 cejnů a jeden Jelec jesen 38cm.
    2 points
  8. Pepito

    Co jste dnes udelali...

    Praděd je moje srdcovka. Před 89' jsem tam jezdil lyžovat. Když jsem ještě před sedmi lety bydlel v Rýmařově, tak jsem na kole na Praděd jezdil minimálně 2x do roka. To jsem měl 25 km k vysílači, teď z Loštic to mám 75 km a první rok (2017) co bydlím v Lošticích jsem to ještě dal na kole bez elektrické asistence. Ale jak roky přibývají, tak jsem rád že jsem si před šesti lety pořídil elektrokolo a jezdím to už pouze 1x ročně.
    2 points
  9. Péťa

    Vtipy

    Indiáni se přijdou zeptat Šamana, jaká bude zima. Šaman rozhodí kamínky, ale nic nevidí. Povídá: „Nevím, Velký Manitou mlčí, ale radši štípejte dříví.“ Indiáni štípou dříví a za týden se zase přijdou zeptat. Šaman zase rozhodí kamínky, ale Velký Manitou stále mlčí. Indiáni jdou zase štípat dříví. Šamanovi se to nelíbí, tak se jde zeptat na meteorologickou stanici, jaká bude zima. Tam mu řeknou: „Těžko říct, my nevíme, ale asi bude dost tuhá, protože Indiáni už 14 dní štípou dříví!“
    2 points
  10. jarokare

    Zjištění výbavy podle VIN

    @Haator jsi tu už dost dlouho na to , aby sis všiml , že VIN má 17 (slovy sedmnáct) znaků
    1 point
  11. Péťa

    Gratulace k svátku

    @Stifler Přeji vše nejlepší k dnešnímu svátku
    1 point
  12. pavelu96

    5008 - zkušenosti

    Zdar, zde si můžeš nechat zjistit výbavy obou aut a porovnat. A jinak jsi si odpověděl sám - cena a kilometry...
    1 point
  13. Haator

    Vymena oleja davno "po termine"

    Dakujem za nazory. Interval je "za" casovo aj kilometrovo, nejak nevysiel cas. Olej sa mi tentokrat podarilo najst za rozumnu cenu, tak to necham vymenit 2x plus uvidim, s cim sa budu ochotni v servise pohrat navyse. Ja to isto robit nebudem Palivovy filter bude stacit vymenit jeden krat, pri prvej vymene? Nakup "noveho" auta je in progress, zatial sa nezadarilo. Toto je po STK, bolo treba komplet menit predne brzdy aj svetlomety, aby preslo, 1500 eur to stalo, tak este musi chvilu pojazdit.
    1 point
  14. pavelu96

    nove rozvody cena

    Je potřeba počítat s tím, že ceny se mohou lišit v závislosti na servisu (autorizovaný vs. neautorizovaný), regionu a kvalitě použitých náhradních dílů. Orientační ceny pro Peugeot 407 SW 2.2 HDi 125 kW manuál 2007 by mohly být následující: 1. Výměna komplet rozvodů (včetně vodní pumpy): Cena dílů: Sada rozvodů (řemen, kladky, vodní pumpa) se pohybuje zhruba od 2 000 Kč do 5 000 Kč a více, v závislosti na výrobci a kvalitě. Cena práce: Výměna rozvodů je časově náročná operace, která se v servisech pohybuje obvykle od 3 000 Kč do 6 000 Kč. Celkem: Počítejte s rozmezím 5 000 Kč až 11 000 Kč za komplet rozvody. Některé servisy uvádějí ceny i s prací kolem 7 700 Kč (např. Peugeot Kly pro 407 2.2 HDi 125 kW). 2. Výměna oleje v motoru a filtru: Cena oleje: Motor 2.2 HDi potřebuje zhruba 5-6 litrů oleje (např. Total Quartz 9000 5W-40 nebo Total Quartz Ineo 5W-30). Cena za litr se pohybuje od 200 Kč do 400 Kč. Cena filtru: Olejový filtr stojí kolem 200-400 Kč. Cena práce: Výměna oleje s filtrem je relativně rychlá, práce se obvykle účtuje kolem 500-1000 Kč. Celkem: Odhadem 1 800 Kč až 3 500 Kč. Některé servisy uvádějí cenu i s prací kolem 4 100 Kč pro 407 2.2 HDi. 3. Výměna oleje v manuální převodovce (včetně filtru, pokud je): Cena oleje: Do manuální převodovky se obvykle dává 2-3 litry převodového oleje. Cena za litr se pohybuje od 250 Kč do 500 Kč. Filtr převodovky: U manuálních převodovek se filtr obvykle nemění, pouze u automatických. U manuálu je to spíše jen vypuštění a napuštění oleje. Cena práce: Práce na výměně oleje v manuální převodovce je jednodušší a rychlejší než u automatické. Počítejte s cca 500-1000 Kč za práci. Celkem: Odhadem 1 000 Kč až 2 500 Kč. Celková odhadovaná cena za vše: Za kompletní výměnu rozvodů, oleje v motoru s filtrem a oleje v manuální převodovce se u Peugeotu 407 SW 2.2 HDi 125 kW z roku 2007 můžete pohybovat v rozmezí cca 7 800 Kč až 17 000 Kč. Doporučení: Vždy si vyžádejte cenovou nabídku od několika servisů, abyste měli srovnání. Ujistěte se, že cena rozvodů zahrnuje i vodní pumpu, protože je to doporučené měnit ji zároveň. Zeptejte se na značku náhradních dílů, aby byla zajištěna kvalita. Zdroj - Gemini
    1 point
  15. Medvěd

    Vtipy

    Šéf nám pověsil dílny velkej, barevně vyvedenej plakát NEZAPOMÍNEJ, KDO JE TADY ŠÉFEM Když odešel na oběd, objevila se vedle plakátu menší cedulka VOLALA MANŽELKA, ŽE CHCE ODPOLEDNE PLAKÁT VRÁTIT
    1 point
  16. Medvěd

    Vtipy

    1 point
This leaderboard is set to Praha/GMT+02:00
×
×
  • Vytvořit...