Nejlépe hodnocení členové
Populární obsah
Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 24.1.2026 Ve všech sekcích
-
Range Rover Evoque - pan Beruška
Hafity a 6 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele petrinza za téma
7 points -
Mäkká spojka
PaKr a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele JakubKr za téma
Ďakujem chlapi za odpovede, trošku ste ma upokojili. Trošku som pojazdil len tak aby som si zvykol a už je to lepšie. Je to o zvyku.2 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
Péťa a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele sitler za téma
No jo, jenže Swarm tomu rozumí a ví, na co se mrknout. Resp kluci oba tomu rozumí. Už nejednu dovezli, mají k tomu moc pěkný videa na YouTube. https://youtube.com/@jirkazima1126?si=sZ0SJs-XLQuLAPb6 . Akorát mě děsně štvou, že je vydávají tak pomalu:) . A ta kritika je na danou konkrétní Teslu, ne obecně.2 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
Radovanek a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Medvěd za téma
Dostal se mi pod oko Z MÉHO POHLEDU zajímací článek o nákupu ojetýho elektromobilu a na co je dobré si v takovém případě dát majzla. Třeba to některé potenciální kupce bude zajímat Jíří Zima https://www.facebook.com/diagonswarm/posts/jak-jsme-nekoupili-ojetou-teslu-model-y-a-vy-byste-také-neměli-dali-jsme-na-otoč/10233036268908886/ Jak jsme nekoupili ojetou Teslu Model Y a vy byste také neměli Dali jsme na otočku Hamburk, protože tam byl další vyřazený taxík - tentokrát TMY s nájezdem přes 300 000 km, který vypadal, že by šel uhrát na 20 000€. Auto bylo mechanicky pěkné... tedy přesněji bylo ve stavu, kdy z toho pěkné auto umíme udělat s menším úsilím v interiéru i na tom ťuknutém rohu - to by problém nebyl. Neklaplo to nakonec kvůli trakční baterii. Je to takové upozornění pro lidi, kteří nás viděli kdysi na Youtube, jak jsme koupili velmi levně vyřazený taxík TM3 a ukázalo se to jako výborná koupě (baterka pořád jak za mlada, rozbalancování 6 mV, degradace pod 10% a teď už máme přitom 360 000 km najeto). Zjistili jsme, že jsme naší tvorbou asi ovlivnili část lidí, protože v Německu nám bazarníci často říkají, že od jisté doby jim volají na dojeté elektrické taxi Tesly hlavně Češi. Už jsme i potkali fanoušky, co nám řekli, že si koupili ovlivněni námi nějakou takovou Teslu jako svoje úplně první auto. Za mě moc milé dobrodružství, ale potenciálně to může být i velký průšvih, když si člověk nedá pozor a neví, co zkontrolovat. Pojďme se podívat na to, co nás odradilo: 1) První věc pozná člověk bez nástrojů - stačí se podívat na displeji na procenta nabití baterie (SoC) a po ťuknutí na číslo i hodnotu dojezdu v km. Tato hodnota dojezdu je normálně k ničemu, protože počítá s homologační spotřebou a ne reálnou. Tady šlo o 254 km při 68%. Pro 100% to znamená 373 km dojezdu. Homologační dojezd má být přitom tuším 526 km, tedy degradace ~30%. 2) Pro další kroky se hodí připojit přes redukci OBD DONGLE na kabelový svazek, co vede mezi sedačkami, a vyčítat diagnostická data. S aplikací TeslaX jsme rovnou viděli, že BMS (battery management system) očekává u plně nabité baterky kapacitu jen 55,8 kWh místo originálních 77 kWh. Tedy jen 72% SoH. To samo o sobě už nás docela odradilo, protože víme, že i v tomto nájezdu se dají najít baterky v mnohem lepší kondici. Ale s nějakou slevičkou by to stále mohlo dávat smysl... 3) Jenže pak tu máme různé typy degradací. Pokud by na 72% SoH baterie zdegradovala rovnoměrně, tak bych to vnímal tak, že dál může plynule degradovat a ještě dlouho sloužit, byť prostě je dojezd nižší (teď v této tužší zimě bych realisticky pracoval třeba s 220-230 km). Dobrým indikátorem je kouknout se na napěťové "rozbalancování" článků. Tedy v rychlosti na nejvyšší a nejnižší napětí článků (fakticky celého bloku paralelně pospojovaných "tužkovek"; takových bloků je pak v sérii 96). Tady už při zapnutí v klidu byl rozdíl mezi nejlepším a nejhorším blokem článků 72 mV (připomínám naše ještě ojetější tesla má jen 6 mV) a problémový byl jeden konkrétní. To není dobré, ale ještě nemusí být fatální (v určitých případech může být blok jen proti zbytku vybitější, ale jinak v pořádku - na to jsou postupy, jak to řešit). 4) Přišla tedy na řadu dynamická zkouška. Za jízdy bylo vidět to nejhorší - při akceleracích (ani ne moc velkých) se slabý blok článků vzdálil od ostatních klidně o 200-300 mV. Při ostřejších rozjezdech i 500 mV. To už je regulérní průšvih (při měření na baterce, která je takto nabitá), který značí, že vnitřní odpor daného bloku je mnohem vyšší než u ostatních. Od tohoto je lepší dát ruce pryč, pokud to nekupujete s plánem dát do auta rovnou jinou baterii. Závěr? Nakonec tedy jedeme s prázdnou. Cena, kterou my bychom byli ochotni za to dát, se neprotínala s tím, na kolik si takového vráčku cenil bazarník (ale kdo ví, třeba ještě uzraje ). Pokud byste došli k tomu, že si auto koupíte a dojezdíte bez opravy, tak na základě zkušenosti, které mám s podobně defektní jinou baterií LG, vím, že od stavu, který jsme teď změřili, do toho, že to třeba ve 20% nabití na dálnici v kopci spadne do nouzáku (a už auto nepůjde nabít třeba nad 25-30% a navíc nepůjde nabíjet vůbec rychle), zbývá klidně jen čtvrt roku. To nejsou moc dobré vyhlídky2 points -
Jaké je u vás počasí aneb počasí v ČR a SR
MJSytic a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Roman Bazi za téma
Vyjížděli jsme v 9:30 z Blanska směr Jeseník. Silnice pokryté vrstvou ledu. Chodníky také. Mrholilo a -2. Nejhorší bylo dojít do auta, pak už pohoda.2 points -
Rallye Monte Carlo 2026
306-Kubik-S16 zvýšil/snížil popularitu uživatele Pepito za téma
Sice už dlouho na MS nejede žádný Peugeot, ale kvůli tomu nebudu zakládat nové vlákno. Sledujte někdo Monte Carlo? Letos je to velmi zajímavé ohledně počasí. Včera mlha, náledí, spousta odstoupení, zrušená RZ a dnes je tam nádherné zimní počasí. Do rána napadl sníh a hned se na to líp dívá. Nečekaným překvapením je pro většinu znalých zatím suverénní vedení mladého Olivera Solberga. Má luxusní náskok po 12 RZ z celkových 17 RZ, 1 minutu a 4 sekundy před druhým Evansem a třetím Ogierem.1 point -
Charlieho 307SW face 1.6 Automat. Gearbox Faulty
Charlie 607 zvýšil/snížil popularitu uživatele VojtouNerCZ za téma
Je to velice pravděpodobné.1 point -
1 point
-
@Medvěd nejsme ve sporu. Já Swarma sleduju už dlouho a jejich přístup se mi moc líbí. Viz třeba i ten servis Hyu na baterky, viz ta Tesla co si Vojta docezl pro sebe a už ji má rok... A mají teda i pěkný videa třeba o spalovacím Fordu a diagnostice závady , rozhodně doporučuju. Jsou za tím vidět zkušenosti, znalosti a fakt, že se nechovají jako měniči.1 point
-
Sitlere - ale já přece nikde nepíšu že je to kritika šmahem všech elektroautíček. Jen je samozřejmě dobré vědět, že ani ojetý elektromobil se nekupuje jako houska na krámě a i na jeho nákup je vhodné si zaplatit někoho, kdo ví, kde se zvedá sukně a jaké hodnoty čeho mají být, abychom si nekupovali balík problémů1 point
-
Podívám se doma. Je součástí kotle uvnitř v něm. Takhle přes web mají ty kotle Vaillant odběr od 60 do 125W, v tom je i to čerpadlo. Obhospodařuje to topení skoro ve všech místnostech domu 20x10 m, přízemí 4+1+šatna a dvojgaráž, podkroví 2+1+šatna+půda. Nevytápěné jsou akorát šatny a půda.Jak to máme tak dobře zateplený (dřevodům, sendvičový panel), tak jsme museli dát radiátor i do garáže. Jak bylo venku více pod nulou a je klasicky odvětrávaná do kříže, plus nájezd namraženým autem a výměna vzduchu přitom, tak jsme měli mínus i tam.1 point
-
@Péťa teď jsem byl venku a je to úplná klouzačka. Samý led, sotva se dá chodit. Tak ráno hlavně opatrně.1 point
-
Když ti poníci prostě neodolatelně lákají...1 point
-
Tak tak za chvilku si zvykneš na mojí 206 ( a na další taky ) je to stejný. Když přesednu z jiného auta, tak málem prošlápnu podlahu na obou autech je i nové lanko, to taky dokáže udělat hodně. Jo a aspoň pro 206 se nabízí i verze s menší ovládací silou, je to skoro za stejný peníze, takže otázka, co servis namontoval. Na mojí 206 to dělal servis, tu druhou jsem dělal já trochu z nouze - prý asi prasklé lanko a byla z toho komplet výměna. Jo a taky jsem dal tu spojku s menší silou. Taky jsem chvíli poslouchal majitelku, že všechno dobrý dokud nesedne do druhého auta1 point
-
ahoj, ano, nová spojka jde vždycky lehčeji než stará, pokud jsou pružiny na pedálu OK , dál to neřeš asi by šla na pedál namontovat další tažná pružina abys měl tvrdší pocit, ale nechal bych to tak--prostě si zvykneš na měkký chod pedálu..., (je to obvyklý pocit po výměně spojky)1 point
-
žhavící svíčky
romanciko zvýšil/snížil popularitu uživatele MJSytic za téma
Není to přesně ten stejný motor, ale předpokládám, že to bude podobné1 point -
Zrovna nedávno jsem to říkal, že je to pro mě taková modelařina. Jen ta velikost modelu je větší něž dříve. Někdy relax někdy to úplně nebaví. Ale když je zas kus hotovej mám radost.1 point
-
Jaké je u vás počasí aneb počasí v ČR a SR
Roman Bazi zvýšil/snížil popularitu uživatele Péťa za téma
Ráno -10,8 °C a teď -8,8 °C Už by to chtělo nějaký sníh, všechen zmizel.1 point -
1 point
-
Tomison - 5008 ALLURE PACK 1.2, EAT8
Doktor1 zvýšil/snížil popularitu uživatele Charlie 1 za téma
Vítej a ať auto dělá jen radost Za to pískovani a ten systém sledování dává pojišťovna jakou slevu ? My teď platíme HAV s GAPa POV cca 11000kc ale obavám se ze v březnu to pekne poskočí nahoru ten čajna tuning interiéru mě taky nebere je tam na mě moc chromu, ale můžeš hodit odkaz kde jsi kupoval chrániče prahu a koncovky výfuku to se mi líbí? Jaká byla cenovka? Ty Hakr pricniky jsi měl už na aute jaký dělají hluk? diky1 point