Nejlépe hodnocení členové
Populární obsah
Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 17.12.2024 v kategorii Příspěvky
-
Co jste dnes udelali...
vaclavka83 a 6 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Fruktis za téma
@Péťa díky. Povedla se pozice operační důstojník, původně jsem usiloval o technika 112. Ale personální poradila se přihlásit na obě místa, a vyšlo to náročnější:)7 points -
205 Rallye
Draslar a 4 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele thorr001 za téma
5 points -
Co jste dnes udelali...
vaclavka83 a 4 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele ozzy56 za téma
debatu ohledně práce v penzi z mé strany ukončím tím, že mi je samozřejmě jedno, co kdo dělá v důchodu , nerozlišuju ani zda dělal rukama nebo hlavou, ale odpočinout si od celoživotní práci by měl každý..., mám takovou tezi, že penzista vlastně bere práci těm mladším a je v podstatě nenažraný jako ti umělci, co zpívají a hrají i v 95 letech (přitom žehrající na svůj nízký důchod), nechajíc se dotlačit na podium na vozíku..., umění odejít je zapomenuto , je mi líto chudáků s různýma výmluvama, že pracují kvůli báby, kvůli toho nebo onoho..., přitom riskující, že pojedou z rachoty rovnou do pece..., oni prostě nemají náplň co budou v penzi dělat, nenašli si za celý život koníčka(y), kterému se budou věnovat a těšit na něj, asi i neradi cestují (stačí po republice,nemusejí to být Maledivy)..., a přitom i nudit se je někdy super5 points -
Co jste dnes udelali...
Vena garážmistr a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Fruktis za téma
@Vena garážmistr já to prostě jen zkusil, nečekal jsem vůbec že by mě pozvali natož že bych uspěl. Ale bylo to tam vypsany tak proč ne:) Dobraky jsem zmínil skoro na konci..prý jsem tím měl začít A i já jsem si prošel části pohovoru na 112 v aj plus testy. Já jsem tak nakonec byl nečekaně překvapený dvakrát. AD peníze...no není to nejhorší, je to státní talíř,takže tabulky, tím že nemám praxi mě to celkem shazuje dolů, ale tak ne vše se dělá pro prachy. A jak říkával děda, prachy budou,my nebudem.3 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
Radovanek a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele sitler za téma
To je ovsem hrozna blbost. 12V baterka se samozrejme vybit muze, ale na to je to pripraveno a da se zase nabit. Ano, bez ni auto nefunguje, protoze jaksu nema co sepnout stykac na velkou baterku. A mrtva 12V baterka se normalne necha pripojit na kabely/nabijecku. Tesla to ma dokonce v manualu: https://www.tesla.com/ownersmanual/model3/en_us/GUID-34181E3A-B4A7-4658-906A-38C6647B5664.html Ze by po tydnu stani uplne odesla velka baterka - to ji musel nechat uplne vybitou. A i to je docela nesmysl. Tazke clanek klasika - autoforum sra*ka.3 points -
Peugeot Rally Cup 2024 uzavřel osmiletou řadu
kemo a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Béďa za téma
Peugeot Rally Cup 2024 uzavřel osmiletou řadu Osm rallyových sezón plných napětí, skvělých výkonů, vítězství a někdy i zklamání. Seriálem Peugeot Rally Cup prošla od prvního ročníku, který se konal v roce 2017, řada talentovaných jezdců. Radikální proměnou prošla i závodní technika. Původní generaci Peugeotu 208 R2 vystřídal výkonnější Peugeot 208 Rally4. Jak posádky a jejich výkony, tak i kvality speciálů Peugeot přispívaly po celých osm let k budování image značky v České republice a byly zdrojem hrdosti a sportovního nadšení. Nicméně osmiletá šňůra seriálu Peugeot Rally Cup se v roce 2025 přeruší. Uplynulý ročník Peugeot Rally Cupu se opět dal shrnout jako úspěšný. Byl vypsán na čtyřech podnicích mistrovství České republiky v rally. Tradičním úvodem byla Rallye Šumava Klatovy, která však byla předčasně ukončena. Peugeot Rally Cup se tedy naplno rozjel až v Českém Krumlově, pokračoval na krásných tratích jihomoravských Hustopečí a vrcholem sezóny byla Barumka. I když byl letošní ročník Peugeot Rally Cupu kratší, patřil mezi nejobsazenější ve své historii. Ve startovním poli dominovaly nové „dvěstěosmičky“ v provedení Rally4, původní vozy R2 se pomalu vytrácejí, ale když je řídí zkušení jezdci, dokáží se umístit ještě hodně vysoko. Důkazem je například Miroslav Číž, který skončil na třetí pozici v konečném pořadí. Během osmi sezón prošla cupem řada špičkových posádek a některé z nich dnes závodí v nejprestižnější třídě Rally2. „Baví nás sledovat kariéru našich někdejších účastníků, osobně mám velkou radost z letošního mistrovského titulu Dominika Stříteského v našem domácím šampionátu. Není to pochopitelně naše zásluha, ale v covidovém roce 2020 byl vítězem cupu. Dalším skvělým jezdcem je bezesporu Filip Mareš, ten vyhrál Peugeot Rally Cup v premiérovém ročníku 2017. A mohl bych jmenovat další, třeba rakouského Juliana Wagnera, Honzu Talaše, nestárnoucího Jaromíra Tarabuse, nebo v posledních letech Reného Dohnala, Davida Štefana, Dominika Brože nebo zmíněného Miroslava Číže,“ vzpomíná manažer seriálu Jan Koudelka. Letošní sezóna se nesla ve znamení bitvy mezi posádkou René Dohnal – Roman Švec, kterým sekundovala dvojice David Štefan – Ondřej Vichtora. V Českém Krumlově dominoval René Dohnal, když vyhrál dvanáct testů z celkových patnácti. V Hustopečích si naopak pro vítězství dojel jeho rival David Štefan. Na závěrečné „Barumce“ se do cupu přihlásil talentovaný Daniel Polášek, navigovaný Zdeňkem Omelkou a rázem z nich byli papíroví favorité. Daniel Polášek vyhrál většinu erzet a zaslouženě zvítězil. Celkovým vítězem Peugeot Rally Cupu 2024 se stala posádka René Dohnal – Roman Švec (63 bodů), druhé místo obsadila dvojice David Štefan – Ondřej Vichtora (44 bodů) a se starší, ale stále rychlou „dvěstěosmičkou“ v provedení R2, vybojoval třetí místo Miroslav Číž s Jaroslavem Novákem (38 bodů). „Před rokem jsme vyhráli šampionát ERT a přemýšleli jsme, jak zúročíme vybojovanou prioritu FIA a privilegium startovního čísla jedna. Nakonec jsme se rozhodli k návratu do České republiky. Mít na dvoukolce jedničku je velká pocta, a nakonec to také byla největší motivace k dalšímu závodění. Po tomto rozhodnutí jsme se pochopitelně zaměřili nejen na vítězství v cupu, ale také na titul mistrů ve skupině 2WD. Nebylo to jednoduché, a i když se nám poměrně dařilo, cítil jsem velký psychický tlak. Navíc se neškrtal žádný výsledek, takže bylo nutné dojet všechny podniky. A nakonec se o titulu rozhodovalo až v poslední erzetě závěrečného Pačejova. Splnil jsem si cíl, před sezónou jsem přemýšlel o ukončení kariéry a chtěl jsem odejít s titulem. Teď přemýšlím trochu jinak a nechávám to otevřené. Možná pojedu jen několik vybraných závodů a uvidím, jestli mně to bude chybět nebo ne. Hledám motivaci, ale nikam se neženu za každou cenu. V každém případě jsem si letošní rok užil, co bude dál, se uvidí,“ vysvětluje vítěz Peugeot Rally Cupu a mistr ve skupině 2WD René Dohnal. Velkou devizou Peugeot Rally Cupu byly finanční odměny v jednotlivých podnicích a v celkovém hodnocení. „Naší hlavní myšlenkou byla podpora talentovaných mladých posádek, pro které je velmi často zásadním problémem zajištění potřebného rozpočtu. Se závodními dvěstěosmičkami získávaly spoustu jezdeckých zkušeností, ale finanční odměny byly pochopitelně velkou motivací. V každé sezóně jsme rozdělili v průměru přes půl milionu korun, což je v součtu přes čtyři miliony. Příjemným bonusem byla i marketingová a mediální podpora, ze které měly prospěch jak posádky, tak i naše značka,“ uvádí ředitel značky Peugeot v ČR, Marco Venturini a dodává: „Spolupráce s Autoklubem v rámci Peugeot Rally Cupu pro nás znamenala posílení image značky Peugeot a jednotlivých modelů, zejména pak sériového Peugeotu 208, který si stejně jako jeho závodní protějšek připsal řadu úspěchů včetně získání prestižního titulu Evropské auto roku 2020.“ Osm sezón v řadě za sebou je slušná historie a za tu dobu prošlo Peugeot Rally Cupem hodně domácích i zahraničních posádek. V prvních letech byl nedílnou součástí cupu projekt Autoklub Peugeot Rally Talent, který odstartoval kariéru několika jezdců, kteří si poprvé mohli vyzkoušet i zahraniční starty. „Uzavírá se jedna z úžasných kapitol rallyové historie značky Peugeot v České republice. Nedokážu v tomto okamžiku říct, jak dlouho zůstane zavřená. Značka Peugeot má motoristický sport v genech, a tyto geny se v České republice v minulosti už několikrát výrazně projevily. A já osobně věřím, že se v budoucnosti opět projeví. Děkujeme Autoklubu ČR, který byl po osm let našim věrným partnerem a který bude už navždy zapsán v rallyové historii Peugeotu v Česku. Děkujeme i všem posádkám, kteří se do Peugeot Rally Cupu v uplynulých letech přihlásily a pomáhaly nám budovat image značky Peugeot. A děkujeme i pořadatelům, protože i díky nim má rallyový sport v ČR tak vysokou úroveň, a tak početnou základnu příznivců,“ prohlásil Marco Venturini.3 points -
Co jste dnes udelali...
Péťa a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele oddie za téma
Pro někoho je koníček ta práce sama. Což bych neřekl, že jsou úplně chudáci, spíš by se jim to dalo (v dobrém) závidět. Tu míru si samozřejmě musí najít každý sám, ale mám kolem sebe x lidí, pro který je naopak sen, že pojedou z rachoty rovnou do pece - jako fakt, doslova. Moje bývalka, třeba. Jo, jsou to lidi, kteří nestojí u pásu... Je mezi nimi třeba majitel softwarové firmy o cca 50 zaměstnancích, co by ji mohl prodat za řádově stovky milionů. Nechce, ta firma je prostě jeho život. Ne všichni chtějí makat úplně naplno, řada z nich to postupně předává, ale nechávají si nějaký svůj kousek, aby zůstali v kontaktu. Chodí do práce třeba 2 dny v týdnu, a tak... Za mě, důchod + dva dny v týdnu do práce ideál, do takového bych šel ihned ale smůla, do důchodu daleko, tak to aspoň stříhám tak, abych dělal jen 4 dny v týdnu.3 points -
Řádné členství
Weri 605 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele OK406 za téma
Dnes mi přišla obálka se znakem P-C a v ní kartička (prodloužené členství) + dopis od naší předsedkyně P-C. Pěkný dárek pod stromeček. Moc děkuji.2 points -
Olejové čerpadlo
Hafity a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele ozzy56 za téma
myslíš do toho motoru, cos zatím nenapsal co tam máš ?2 points -
Olejové čerpadlo
dýzl a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele ozzy56 za téma
já su ze staré školy a věřím víc tlakoměru než elektronice, navíc se v ní nevyznám, takže bych našrouboval místo tlakového čidla vyzkoušený tlakoměr, na volnoběh by to mělo tlačit min. 1 Atm, na plný plyn kolem 5 Atm--vše teplý motor, až po tomhle zjištění bych uvažoval co dále2 points -
Co jste dnes udelali...
Vena garážmistr a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Fruktis za téma
Tak uvidíme, zatím tam ještě nejsem a brod je daleko.2 points -
Co jste dnes udelali...
regius a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele dýzl za téma
Já bych k tomu ještě přidal - buď jedno nebo druhé. Buď důchod nebo práce, ale ne oboje naráz!!2 points -
206 MUX - Neoriginální dálkový klíč z Aliexpressu
Dave_k a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Péťa za téma
Ale no tak "Všechno je z Číny" Jen se musí koupit to správné...2 points -
Davidakova 508 GT
Radek Hurvajz a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Davidak79 za téma
Ahoj lidi . Tak nám zas ten rok nějak utekl. U nás v podstatě téměř beze změn až na to že jsou z nás vesničané Zahrádka , zahrada , předzahrádka a tak nějak . Na jednom konci posekáš na druhém můžeš opět začít bane kecám těch 1300m² není tolik. Had, chamík jsou v pohodě , osminoháče jsem téměř udržel ve stejném počtu , bohužel jsem přišel o nejcennější kus vlivem stěhování a v podstatě bydlení na " staveništi" jsem je nechal v bytě, kde nedostaly tu správnou péči ( už je mám doma ). Čubina nám dělá posledních 14 dní starosti , dostala epileptické záchvaty , po vyšetření , magnetická rezonance , hospitalizace a zahájení léčby ( 29500kč ) je to snad na dobré cestě ťuk ťuk ťuk. Za 3 týdny kontrola a za 8 opět magnetická . Koček tu je snad 15 A teď k povozům , Golf se nachal chipnout , v rámci praktické výuky si mladej vyměnil komplet spojkovou sadu . 508 teď trochu víc jezdí , mám to dál do práce . Minulý měsíc prošla TK jak jinak než bez ztráty kytičky. Pořídil jsem si 4kolku , na práci kolem baráku super . Řeknu vám těch tachometrových 90Km/h nic moc , chybí tam ta kabina Tak kolama dolů a ať vám to jezdí . Štastné a veselé2 points -
Co jste dnes udelali...
dýzl a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele ozzy56 za téma
dovedu pochopit nějakou kapacitu--vědec, doktor, prostě vyjímečný člověk pro společnost--tak tam je asi správné-- pokud dotyčná osoba chce--aby dala na oltář své schopnosti i v důchodu ale kdybych měl tu moc, ostatním bych práci v důchodu ZAKAZAL2 points -
Co jste dnes udelali...
BubakGS a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele ozzy56 za téma
taky jsem dostal nabídku na brigádu přes zimu od firmy, kde jsem dělal, jsou prý v krizi s pracovníkama, i nabízená odměna byla slušná, ale odmítl jsem--celý život jsem zastával názor, že penzista nemá pracovat2 points -
Co jste dnes udelali...
Charlie 1 zvýšil/snížil popularitu uživatele tomm176 za téma
@Fruktisza zkoušku člověk nic nedá. Výhoda je, že na kopis se nastupuje na vyšší hodnost, ale zase bez příplatků za riziko. Já se po delší době také rozhodl jít do státní služby, šel jsem cestou mokrého hasiče . Je pravda, že tuhle práci člověk pro peníze dělat nemůže.1 point -
Co jste dnes udelali...
Charlie 1 zvýšil/snížil popularitu uživatele Vena garážmistr za téma
No co já vím tak operačního šli dělat kluci(chlapy) který měli něco odmakáno na " hadici "a už to nemohli z nějakýho většinou zdravotního důvodu dělat ale bylo škoda je pustit do civilu protože tam byli ty zkušenosti jenže dříve byli okresní operační střediska a tam se hodně počítalo i s určitou místní znalostí toho rajonu od dob kdy se přešlo na KOPIS tak už tam není ta místní znalost rajonu tak důležitá protože co si budem Stč KOPIS sedí na Kladně stejně tak jako vedení Středočeských hasičů a operují i u nás což když to vezmu pro blbý je jeden a půl kraje protože Praha se po hasičsku bere jako samostatný kraj. A dnes to bude asi o dost jiné než dříve kdy hasiči jezdily k ohni ještě v půllitrech na nohách na krku silonovou kravatu a na sobě nějaký lepší montérky a přes to v zimě vaťák. Dneska se stejně všechno řídí přes počítače apod. takže je potřeba aby ten člověk odolával stresu byl velkej kamarád s počítačem a měl alespoň základní představu co je CAS, AZ, RZA. TA , DA, VA, NKA apod. navíc dneska jsou na většinu složitých budov zpracované karty které má VZ k dispozici buď fyzicky jako kartu v autě nebo elektronicky v zásahovém tabletu. Takže ne že by to nebyla náročná a odpovědná práce ale je to jiné než třeba 10-15 roků zpátky. Navíc @Fruktis není hasičsky panic takže to mu asi hodně pomohlo. Jedna známá se ucházela o pozici technik linky 112 a tam byl zase kladen důraz na jazykovou vybavenost tuším že i říkala že část toho pohovoru se vedla cizojazyčně a aby ji vůbec pozvali tak dokládala nějaký ty certifikáty o zkouškách z cizích jazyků a vím že říkala že jí nahrálo že krom AJ, FJ má ještě nějakou nižší zkoušku ze Španělštiny ale ve finále to vzdala kvůli penězům protože ji v nějaký mezinárodní firmě nabídli o pár set korun víc ale za jednosměnný provoz. No a ještě k tomu pracování v důchodu můj děda říkával není důležitý kolik důchodu beru ale jak dlouho ho budu brát. A myslím si že to bylo velký moudro. Za mě si nedovedu představit že třeba bych se důchodu i dožil a že najednou bych měl jako den ze dne skončit takže jako rozumím tomu že dneska pokud to zdraví dovoluje tak spousta lidí přechází do důchodu třeba rok s tím že postupně mění poměr pracovních vs. volných dní na druhou stranu obdivuju i chlapy který už kolik let před důchodem vyhlašujou 16.10 2022 jdu do důchodu a pak už mě tu nikdo neuvidí a opravdu toho 15 udělaj poslední šichtu 16 udělaj administrativu a 17 jsou důchodci na plnej úvazek a nic je z jejich rozhodnutí nezvyklá.1 point -
Děkuji moc, udělám ten tlak a pak napíši.1 point
-
1 point
-
udělej pak několik fotek u toho nátěru-- 205 byl můj první pežot a rád si ho připomenu, dík1 point
-
předpokládám, že oleje je dost , s tím šlápnutím na brzdu by mohla souviset elektrika , udělal bych co píšu--tlak oleje je důležitá veličina1 point
-
@Péťa no, já též žasnu, asi jsem zanechal dobrý dojem....zkušenosti mám coby dobrák...nicméně mě svět hasiču vzdycky bavil a bavit asi bude...podle mě tomu bylo i prizbusobeno vyberko, že vybírají člověka z venku...přeci jen do mě dosti tepali...od techniky, přes otázky k výjezdu, slepá mapa, pak tam zákeřně pustil nahrávku že zásahu a když to skončilo tak začal mluvit o něčem jiném, aby se za deset minut zeptal co v ní bylo...to mě ale se třema dětma nemůže rozhodit...ty se dohadují jeden přes druhého... A trvalo přes hodinu...teda trvalo...uteklo to neskutečně rychle... @tomm176 Středočeský, ale jeste musím splnit kdejakou prohlídku1 point
-
to moc koníčku nemáš? kdyz budeš chodit v důchodu do práce….to bych trávil čas jiným způsobem1 point
-
Co jste dnes udelali...
vaclavka83 zvýšil/snížil popularitu uživatele Fruktis za téma
Tak dneska prima dárek k Vánocům... Po dvou a půl měsíci čtení odpovědi děkujeme za zájem,ale vybrali jsme si lepšího uchazeče, se usmálo štěstí a prošel jsem sítem u HZS. Na to, že to byl jeden z nejtěžších pohovorů co jsem absolvoval jsem byl mile překvapen, když volala paní, že si mě komise vybrala Ještě sice není vyhráno, ale zase člověk vidí světlo na konci tunelu, ale aspoň nemusím parazitovat na úřadě práce:)1 point -
Poděkování za pomoc
jirka307 zvýšil/snížil popularitu uživatele vaclavka83 za téma
Děkuji všem zakladatelům těchto stránek. Všem kteří se o ně starají. Také všem kteří tady pomáhají s řešením technických problémům...1 point -
1 point
-
Nefunkční plynový pedál
AlBunda zvýšil/snížil popularitu uživatele Vena garážmistr za téma
Tak Tě tady pěkně vítám. Za prvé bych poprosil příště vypnout caps lock protože psaní velkým písmem není úplně vhodné neb to podle internetové etikety vypadá jako by jsi chtěl na čtenáře křičet. Za druhé bych poprosil malinko uprav nadpis aby byl ještě výstižnější aby se pro příští hledání byl použitelný. Jinak k problému samému první čím bych začal je pořádná diagnostika protože univerzální diagnostiky si mnohdy s Peugeoty neví rady a fungují spíše jako generátory náhodných chyb.1 point -
https://www.novinky.cz/clanek/veda-skoly-dechberouci-krystaly-speleologove-objevili-v-kralove-jeskyni-v-tisnove-nove-prostory-404874661 point
-
Zdravim pred rokem to bylo jednodussi - na poprve jsem zvolil formu platba kartou presmerovalo me to na PayPal a tam to ztroskotalo na overeni uzivatele ?? Normalne tam platim netusim co to bylo za vsuvku - tak ze jsem zaplatil klasicky prevodem - pokud duplicita prosim jednu stornovat. Diky predem a omlouvam se za neprijemnosti.1 point
-
Další update. Chytrému elektrohydraulickému servu z 307 chyběl signál rychlosti otáčení volantu. Při rychlém točení padal tlak a servo si nepřidalo. Doplněn tedy snímač pod volant. Ted už to maká jak se patří. Servo je super. Prvně natahat 4 nové dráty do původní elektroinstalace, která je ve svazku pod palubní deskou . V motorovém prostoru jsou navíc relátka která ho spouští až po 2.stupni klíčku a podmíněné zhasnutou kontrolkou dobíjení. Dříve hned po klíčku. No byl to boj, ale funguje to. Připravit model držáku snímače z 307 pod volant 405. Vyrobit z duralu nástavec pod volant, který točí vnitřním kroužkem a vypíná směrovky foto jsem neuděl... vytisknout na 3d držák snímače - žlutá barva byla zrovna v tiskárně Celek otestovat na náhradní volantoví tyči Připojit a zakrytovat. Ted už chytré servo pracuje jak má.1 point
-
1 point
-
RT6 na SMEG Plus - Peugeot 508
thorr001 zvýšil/snížil popularitu uživatele Radek Hurvajz za téma
Tak když to zamkneme tak sem schématka už nehodíš. Takže nechame odemčený, zamykají se jen inzeráty či nevhodná temata.1 point -
-1 points