kacka86 Odesláno 3. duben 2025 Odesláno 3. duben 2025 (upraveno) Dobrý den, prosím o názor, nebo zda má nekdo podobnou zkušenost. 12.3. jsem nechala odtáhnou nepojízdný vůz (Peugeot 308 SW 2009, 100 000 km) do autorizovaného servisu Peugeot (součást je též prodejna nových vozů), který mi nešel nastartovat. Diagnostiku auta udělali za 4 dny, budiž.Po telefonu mi řekli, že to vypadá na hřídel, ale že ještě přesně nevědí, že musejí udělat hloubkovou kontrolu. Od té doby dosud prý nic nezjistili. Takže v podstatě skoro měsíc vlastně nevím vůbec nic. Zkoušel tam volat kamarád automechanik, kdy mu tedy sdělili, že pokud se mi to zdá dlouho, klidně si ho můžu odtáhnout jinam. At se na mě nikdo nezlobi, ale nejen, že se mi to zdá už dost dlouho, ale mají vůbec právo být takto drzí?Jen doplním, že vůz byl zakoupen nový přímo na prodejně. Mají i dost špatne recenze, ale to jsem si bohužel přečetla pozdě, ale čekala jsem, ze když dám vůz do autorizovaného servisu, tak se můžu alespoň trochu spolehnout, že vše bude OK. Včetně čekací doby. Má s tím prosím někdo zkušenost, nebo jaká Vám přijde adekvátní doba nad tím zjistit vůbec přesnou příčinu poruchy vozu? Moc díky za názory. Upraveno 3. duben 2025 uživatelem kacka86 Citovat
Milan+ Odesláno 3. duben 2025 Odesláno 3. duben 2025 Klidně napiš i ten servis,ať se ví. Ale 2009 už bych dal i soukromníkům,nejsi vázaná zárukama. P607Olda ohodnotil 1 Citovat
Vena garážmistr Odesláno 4. duben 2025 Odesláno 4. duben 2025 (upraveno) No nepíšeš ani o jaké auto se jedná. Oprava o jakou motorizaci. Jinak no čekání na servis tam záleží na mnoha faktorech od toho kolik aut je na place kolik má mechošů a taky na dostupnosti dílů. Dalším faktorem je že v autorizáku existuje něco jako priorita v opravách takže nová auta pod zárukou nebo auta která jsou pod nějakou servisní smlouvou budou mít taky oproti autům z ulice přednost. Tohle píšu všeobecně o autorizovaných servisech. Na druhou stranu jak psal Milan+ auto z roku 2009 bych do autorizáku nedával to je zbytečný luxus. Upraveno 4. duben 2025 uživatelem Vena garážmistr Citovat
PaKr Odesláno 4. duben 2025 Odesláno 4. duben 2025 @Vena garážmistr já to tam teda vidím : před 6 hodinami, kacka86 napsal: Peugeot 308 SW 2009, 100 000 km) do autorizovaného servisu Peugeot (součást Ale souhlasím , že v tomto případě je autorizák zbytečný luxus. Zejména, když se do toho nijak nehrne... Citovat
Vena garážmistr Odesláno 4. duben 2025 Odesláno 4. duben 2025 @PaKr doplnil jsem dotaz. PaKr ohodnotil 1 Citovat
ChouLu Odesláno 4. duben 2025 Odesláno 4. duben 2025 Nic jako adekvátní doba neexistuje normální čekačka v Praze v autorizáku je kolem 3 týdnů, než se vůbec někdo dostane s diagnostikou k vozu, poté pokud se jedná o složitější kontrolu/diagnostiku, tak klidně dalších 14 dní není problém... a pokud se čeká na díly, tak někdy není problém ani půl roku Citovat
kacka86 Odesláno 4. duben 2025 Autor Odesláno 4. duben 2025 (upraveno) V Praze bych to pochopila, v Ústí nad Labem už tolik ne ;)) Díky moc za reakce....netusim jak víc konkretizovat, max. že je to benzin....auto sice není nejnovější, ale vzhledem k tomu, že víme jak funguje ŘJ u Peugeotu, tak obyč diagnostika tu chybu neukáže...zkoušeli jsme s kamarádem automechanikem a když to napíchl, napsalo to pouze chyba ŘJ..proto autorizovaný servis...čekala jsem, že když mají originální diagnostiku, tak jim to tu chybu vyplivne, nebo minimálně priblizi...takže buď na to s prominutím prostě se*ou, nebo jsou blbci Ještě doplním, že bych se do autorizaku úplně nehrnula, kdyby na autě ani před rokem bylo měněno snad úplně vše, kromě motoru před 17 hodinami, Milan+ napsal: Klidně napiš i ten servis,ať se ví. Ale 2009 už bych dal i soukromníkům,nejsi vázaná zárukama. Ústí nad Labem Upraveno 4. duben 2025 uživatelem kacka86 ozzy56 ohodnotil 1 Citovat
Radek Hurvajz Odesláno 4. duben 2025 Odesláno 4. duben 2025 (upraveno) Prosím tě jedna odpověď stačí. Nemusíš jí psát dvakrát, a hlídej si ty zbytečné citace. U toho servisu bych spíš čekal že popíšeš jméno servisu. Předpokládám že v Ústí nad Labem jich bude víc. No a píšeš že je to benzín což nestačí, ale tipuji když je to z roku 2009 že to bude 1,6 VTI, nebo to může být taky THP, to je potřeba upřesnit Pozná se to podle kW No trochu jsem ti to porovnal, tak teď se s tím musíš poprat sama, odpověď se píše úplně dolů. Pokud chceš citovat klikneš na tlačítko citace u příspěvku, těsně předcházející příspěvky se necitují. Upraveno 4. duben 2025 uživatelem Radek Hurvajz pavelu96 a Péťa ohodnotil 2 Citovat
ozzy56 Odesláno 4. duben 2025 Odesláno 4. duben 2025 zkusil bych v okolí zapátrat po servisu, kde se věnují francouzským vozům -- budou mít vhodnou diag. a nesporně lepší ceny, auto máš dávno po záruce... za mě tam jsou blbci, bo čekat takovou dobu co je s autem je na hlavu , už bych tam nikdy nevlez Radek Hurvajz ohodnotil 1 Citovat
P607Olda Odesláno 4. duben 2025 Odesláno 4. duben 2025 (upraveno) Takhle staré auto rozhodně nepatří do autorizáku. Tam čekej drsné zacházení a ještě drsnější ceny. Rozhodně auto odtáhni (na laně, ať to nestojí další peníze) o ulici dál, a věnuj se (např. tady) vyhledání opraváře. V servise zaplať, co si řeknou (za diagnostiku) a taky žádej výpis z té diagnostiky. Nebo se ti může stát, že ti naúčtují nový motor... Upraveno 4. duben 2025 uživatelem P607Olda Citovat
Radek Hurvajz Odesláno 4. duben 2025 Odesláno 4. duben 2025 Pokud je odtah v povinném ručení tak to lze využít. Nemusí se odtahovat na laně Citovat
Vena garážmistr Odesláno 4. duben 2025 Odesláno 4. duben 2025 @kacka86 A Ty si jako myslíš že je rozdíl mezi autorizovaným servisem v Praze a v Ústí nad Labem nebo Liberci nebo Brně není proto jsou to autorizovaný servisy který v rámci značky fungují podle jednotného mustru v každém tom servisu mohou být drobné niance ve fungování to už záleží ale na personálu. @Radek Hurvajz no divil by jsi se kolik lidí má v rámci povinného ručení tak bezvadně nastavenou asistenci že jim to stačí tak akorát na naložení na odtahovku. @P607Olda řekni my kolik lidí umí tahat na laně a kolik lidí umí řídit auto které je tažené na laně? V AŠ se dnes takové věci neprobírají snad ani teoretiky a prakticky se to nevyučovalo snad taky nikdy. Klemoň a Radek Hurvajz ohodnotil 2 Citovat
sitler Odesláno 4. duben 2025 Odesláno 4. duben 2025 Tahnout na lane neni zadna raketovka , ten vepredu musi jet plynule a opatrne, ten vzadu za musi udrzovat lano napnuty a pocitat s tim, ze bez posilovacu se to neovlada uplne dobre . A pokud si hodne neveri, tak misto lana tyc, pak odpada starost o lano a castecne o brzdy vzadu Citovat
P607Olda Odesláno 4. duben 2025 Odesláno 4. duben 2025 (upraveno) je fajn, že z celého problému řešíme to nejdůležitější... (mmch, psal jsem "na laně o ulici dál") Až se najde opravář, snad pomůže i s odtahem. Tak vážně, koho doporučíte? A kdo by pomohl s odvozem? Je v Ústí nějaký Pežoťák? a nějaký opravář? Upraveno 4. duben 2025 uživatelem P607Olda Péťa a Radek Hurvajz ohodnotil 2 Citovat
Medvěd Odesláno 4. duben 2025 Odesláno 4. duben 2025 (upraveno) Před hodinou, Vena garážmistr napsal: @kacka86 @Radek Hurvajz @P607Olda řekni my kolik lidí umí tahat na laně a kolik lidí umí řídit auto které je tažené na laně? V AŠ se dnes takové věci neprobírají snad ani teoretiky a prakticky se to nevyučovalo snad taky nikdy. Véno - jako mladej řidič jsem se "na laně" ocitl několikrát - nejdelší trasa byla od Světlý nad Sázavou po okreskách do Prahy. Když se škůdka roznemohla, tak se prostě vzalo lázo, kámoš a jelo se - do se neptal Pak ještě kamarád mechanik táhnul na laně mou MAZDU naloženou knihama z Jaroměře do Hronova na laně za svou Cromou. V tý době už jsem nějajej ten stotisíc km odjeto měl a přesto jsem teda byl v Hronově celkem spocenej (bez motoru nešlo servo a ani posilovač brzd, v autě tuna zboží a to lázo vypadalo strašně kràtký,) Upraveno 4. duben 2025 uživatelem Medvěd Citovat
Pepito Odesláno 4. duben 2025 Odesláno 4. duben 2025 @Medvěde to asi tazatelce moc nepomůže co jsi zažil při tahání lanem. Ona spíše potřebuje poradit nějaký servis v okolí jejího bydliště. Radek Hurvajz a regius ohodnotil 2 Citovat
Medvěd Odesláno 5. duben 2025 Odesláno 5. duben 2025 Pepito - reagoval jsem na Vénovu připomínku, proto jsem jí taky citoval ... Radek Hurvajz a regius ohodnotil 2 Citovat
oddie Odesláno 5. duben 2025 Odesláno 5. duben 2025 Mně na tom přijde hodně rozporuplné sdělení servisu "asi hřídel" (jaká???) a toho domácího mechanika "chyba ŘJ". Nicméně jak už padlo, s takto starým autem nemá smysl chodit do autorizovaného servisu a už vůbec ne očekávat, že všeho nechají a vrhnou se na to, z tohoto ohledu mi přijde úsměvné označovat za "drzost" jejich sdělení, že si auto můžete odvézt jinam - spíš bych to označil za neobratnost, když takový případ neodmítli rovnou předem a teď nemají kapacitu na řešení, když se na první zkouknutí ukázalo, že to zřejmě není jen nějaká prkotina. Vena garážmistr, P607Olda a Klemoň ohodnotil 3 Citovat
P607Olda Odesláno 5. duben 2025 Odesláno 5. duben 2025 Zkuste tady napsat někoho, kdo by to uměl opravit. Kly? Kocbeře? Pak nastane druhý krok, pokud to bude takhle daleko (přes 100 až 200 km) jak tam auto dopravit. Na laně a na tyči je to dobrodrůžo, ale lacino. Druhý laciná možnost by byla půjčit v půjčovně podval přívěs a umluvit známého se SUV, aby to odtáhl. Zatím se tady neobjevila žádná informace, že by to někdo vzal do opravy, proto hledám aspoň nějaké řešení. Na ústecku byl nějaký borec, co dělá tuning? Citovat
P607Olda Odesláno 5. duben 2025 Odesláno 5. duben 2025 (upraveno) Pokud tam máš známého automechanika, ať aspoň určí, zda je to mechanická závada - skočily rozvody, anebo elektronická - např. vadné čidlo na hřídeli kliky anebo vadné čidlo na vačkové hřídeli. Jakou má diagnostiku? Zatím ani nevíme (?), jaký tam je motor. Upraveno 5. duben 2025 uživatelem P607Olda Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.