Nejlépe hodnocení členové
Populární obsah
Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 13.5.2023 v kategorii Příspěvky
-
4 points
-
2 points
-
2 points
-
2 points
-
Obytný automobil - rady a zkušenosti
Péťa a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Pe.Tr za téma
půjčovna ?2 points -
Obytný automobil - rady a zkušenosti
MotoMoto a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele ozzy56 za téma
jde to přes ABS--při prokluzu jednoho kola ho ABS přibrzdí , takže diferák pošle výkon i na druhé kolo2 points -
Co jste dnes udelali...
Zodiak a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele ozzy56 za téma
2 points -
Obytný automobil - rady a zkušenosti
MotoMoto a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele sitler za téma
Bohuzel, 600kg doloznost se radi k tem vyssim . Ani ten Hymer apod. na tom nebudou lepe. Bohuzel, vybava neco vazi. A pozor, 570kg neni jen voda a lidi a bagaz, ale treba taky znacna cast paliva. Oni jaksi velmi, velmi radi neuvadi plne nality auto vsema provoznima (ac to krasne schovavaji za "pohotovostni" ). Kdyz pak pocitas 4 lidi, takto mas 300kg v haji. Vezmes vodu, ses na 400kg, vezmes plyn, ses na 415 (kdyz vezmes jen jednu flasku), a zsutalo ti kolik? 155kg na bagaz, kempingovy vybaveni (asi nechces venku sedet na zemi), na markyzu (protoze si chces udelat stin, logicky)... a nadobi uz ani nevezes, protoze nemas kde . Nedej boze si dat solary a trakcni baterku, ses v tom za dalsich 40kg jen to hvizdne... Holt tak to s obytkama je Jeste bacha na to, si to fakt nechat zvazit. Vyrobci totiz velmi, velmi radi uvadi pohotovostni hmotnost zakladniho modelu - se zakladni vybavou. A vse ostatni uz jde pak nad ni. Legislativne to je mozne. Takze klidne obytka, co ma psanych pohotovostnich 2.8 tuny muze realne mit pohotovostni 3t, protoze ma oproti zakladu nejakou vybavu priplatkovou. Taky nekde uz se pocita s nejakou vodou, nekde ne... apod. Na to je potreba stusium COC listu pro zmenu... @Vena garážmistr jak to ma pres 3.5t, tak proste B nestaci. Obytku pres 3.5t s B ridit nemuzes. Navic, obytka pres 3.5t miva dalsi problemy - myta, zakazy vjezdu, omezeni, rychlosti...2 points -
Chladící kapalina G33 VS G11
Vena garážmistr zvýšil/snížil popularitu uživatele GoldZeki za téma
@Vena garážmistr Ahoj, moc děkuji za odpověď! Jooo není to moc povedený motor, ale do 207 CC se nic jiného moc nedělalo v benzínu. Mám to jen do města tak to nějak tak jezdí…každý měsíc doleju olej a je to dobrý… Dobrá, koupím tedy G33 a třeba 3x než tam naleju novou směs systém propláchnu jen vodou…nevím proč tam je G12.1 point -
Chladící kapalina G33 VS G11
GoldZeki zvýšil/snížil popularitu uživatele Vena garážmistr za téma
No důležitý je to nemíchat jak psal ozzy. Podle podpisu tam máš ten zázračný motor takže tam bych šel určitě cestou G33 protože tam je vodní pumpa mimo rozvody a netočí se ihned po startu ale až v okamžiku kdy se motor začne ohřívat. Proto je lepší G33 která se chová tak jak to inženýr ve fabrice zamejšlel ale stejně to není žádnej zázrak.1 point -
@pavelu96 @ozzy56 děkuji Vám za rychlé odpovědi. Aktuální auto doplněno, zařazeni nechám na tobě. Klidě koupím originální, ale klasická G11 vychází několikrát levněji tak jsem se chtěl zeptat jestli je rozdíl jen v nálepce na flašce nebo je to rozdílné.1 point
-
@MotoMotomyslel jsem to tak, že na dlouhý přesun jet s prázdnou a na cílové destinaci pak dopustit. Obecně není potřeba jezdit se 120l vody , pro 2 lidi stačí půlka úplně bez problémů, zároveň, stačí ji dopustit ve 3 odpoledne na pumpě, když vím, že večer budu chtít sprchu.1 point
-
Co jste dnes udelali...
Schreek zvýšil/snížil popularitu uživatele radim.1008 za téma
1 point -
když vypustíš starou kapalinu, pořádně to vypláchneš vodou, tak je celkem jedno, co tam naleješ--hlavně nemíchat ! (bolí pak hlava)1 point
-
Obytný automobil - rady a zkušenosti
MotoMoto zvýšil/snížil popularitu uživatele pavelu96 za téma
1 point -
Chladící kapalina G33 VS G11
GoldZeki zvýšil/snížil popularitu uživatele pavelu96 za téma
Ahoj, můžu Ti to přesunout do sekce 207 ( podle profilu), nebo do obecného servisu, pokud si do příspěvku doplníš aktuální typ svého vozu. V sekci "udělej si sám" jsou pouze užitečné návody... Dej tam originál G33 a neřeš. Nebo máš důvod tam lejt něco jiného?1 point -
Co jste dnes udelali...
Zodiak zvýšil/snížil popularitu uživatele Havlicek.Lukas za téma
hlavne aby se "Peugeot" nezakuckal1 point -
@MotoMoto Ad tlacitko: "zlepseni trakce", nejak si to pomaha pri prokluzu jednoho z kol... Ad topeni: ma to Truma Combi 4 - takze plynove Ad vaha: moc reseni neni , zkusit se nabalit a zvazit a pak vyhazovat , a ezdit bez vody - vzit si treba 15l jen na oplachnuti rukou cestou a plnou nabrat na miste nebo chvili pred zastavenim na noc apod. A pak na cestu zase vypustit.. tak usetris metrak jak nic. To samy nadobi - vykaslat se na sklo a porcelan, vzit plast. A tak podobne no . Rakusaci jsou schopny ti dat na fleku 250E poktz a nechat te vsechno nad vahu vyskladat, jinak neodjedes...1 point
-
Peugeot 607 3.0 6V 152kw
pavelu96 zvýšil/snížil popularitu uživatele Radek Hurvajz za téma
Já bych to spojil do jednoho vlákna, když to má stejný název.1 point -
to by byl ten nejhorší případ... , zkus to čidlo vyšroubovat a do závitu zapojit tlakoměr--už si nepamatuju ty tlaky v závislosti na teplotě a otáčkách motoru, ale obecně na volnoběh by to mělo být min. 1 Atm a při 3000 ot. kolem 4 Atm max. při provozní teplotě motoru , zkusil bych pak i hustější olej1 point
-
Nebo mas opravdu nizky tlak oleje, ktery se projevuje prave u zahrateho oleje, na volnobeh.1 point
-
Obytný automobil - rady a zkušenosti
Weri 605 zvýšil/snížil popularitu uživatele Vena garážmistr za téma
Z toho co jsi dával že máš vybrané usuzuju že nechceš (nepotřebuješ) auto na kterém nebude na první pohled patrné že to je obytka. Tudíž bych asi zkusil mrknout na nějaké ty klasické obytné auta ne na " mutanty" na dodávkovém podvozku. Něco jako Hymer apod. ano je to asi i o jiných penězích ale jsou to mašiny stavěný od základu k tomuhle účelu takže se tam umí lépe hospodařit s váhou. Nebo jít cestou podvozku s nosností přes 3,5t nevím jak je to dnes ale vím že v dobách kdy každý stavěl obytňák z Avie tak to nechával přetypovat na obytný speciál a i když to mělo celkovou váhu třeba 6t tak na to stačilo " Béčko " a tuším že proto neplatili ani zákazy vjezdu pro NA pokud nebyl váhový. Ale to by mohla vědět @Weri 605 jestli taková možnost dneska ještě je řídit obytňák přes 3,5t jen s " Béčkem". Já s ohledem na osobní vybavenost ŘO všech skupin takovéhle věci nemusím řešit jako jestli to je přes 3,5t nebo jestli v tom sedí 8+1 nebo 20+1.1 point -
braking system fault
alternativ zvýšil/snížil popularitu uživatele Mike407 za téma
Trochu toto téma oživím. Včera se mi přihodilo přesně totéž, co řešil matusko007. Při šlápnutí na brzdu na mě vyskákaly všechny možné hlášky o poruše ABS, ESP, parkovací brzdy atd. Při prohledávání fóra jsem narazil na toto vlákno, které naštěstí pomohlo. Pojistka 20A na akumulátoru byla tak zoxidovaná, že ani nešla vytáhnout. Při pokusech o její vytažení se odlomil jeden jazýček, který se mi ani při největší snaze nepodařilo vytáhnout. Udělal jsem proto takový provizorní bypass a chyba zmizela. Později ho nahradím držákem pojistky, aby ji bylo možné v případě potřeby vyměnit. Třeba to někomu pomůže.1 point