Nejlépe hodnocení členové
Populární obsah
Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 9.6.2025 v kategorii Příspěvky
-
Dostalo mě do kolen :)
Dave_k a 4 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele VojtouNerCZ za téma
To mi připomnělo @PaKr:P 77fde113e4982bc9f91629d877dfe26b.mp45 points -
Co jste dnes udelali...
Milan+ a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele petrinza za téma
To je jeden pohled, ten časový. První noc jsem naplánoval v Sremske Mitrovici. Když se moc zasekneme na hranici tak smůla, ale když ne, tak ze Sremske Mitrovice je to jen 40 km do Bošutu. To je u řeky Sávy, jsou tam vesničky jako třeba Črna Bara. Tam v těch místech v roce 1914 proběhla těžká bitva mezi rakousko-uherskou a srbskou armádou během přechodu Sávy. Rakousko-uherská armáda před nástupem do bitvy pár dnů odpočívala právě u Bošutu. Můj praděda se té bitvy zúčastnil, přežil jí, ale později padl do zajetí a ztratil se. Mám v archivu schovaný jeho poslední dopis ještě před zajetím. Popisuje v něm, jak je zrovna chvíle klidu, zima, prší, jí čokoládu, ale kdyby mohl, raději by tu čokoládu dal svým dětem doma, jak prošel spoustou hrůz, které se ani vypsat nedají a taky pár instrukcí kolem živnosti v Praze. No a když jsem v archivech porovnal dataci toho dopisu s pohybem jeho 8.pěšího zeměbraneckého pluku, tak ve chvíli, kdy dopis psal, byli právě u Bošutu a v archivu byla i mapka rozmístění. Když by to časově vyšlo, rád bych se tam zase kouknul. Už jsem tam před lety byl a jezdil po protipovodňových valech, kterým tehdy říkali silnice. A stál jsem u Sávy v místech, kde dneska jen klidně teče voda, ale v r.1914 tam bylo peklo na zemi.4 points -
Co jste dnes udelali...
Hafity a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele sitler za téma
V nedeli jsme s mladym byl na aviaticke pouti v Pardubicich na letisti. Ikdyz ve 3 prisla prutrz mracen, tak to bylo fajn a za me pekny letovy program. Videt zase ve vzduch legendy jako Hawker Hurricane, B-25 Mitchel, P-51D Mustang, P-38 Lightning, F4U1 Corsair, Avro Anson, C-47 Dakota... to cele riznute akrobatickym vystoupenim Red Bull teamu, Gripeny, novym ceskym L-39NG... na stojance na statickou mimo jine nemecne Panavia Tornado s m enitelnou geometrii... no, uzili jsme si to . Jen nas mrzel ypadek ME-262 (porucha motoru, nemohl priletet) a diky pocasi odpalda ukazka utoku P38+P51 na zasobovaci konvoj... ale pocasi neporucis.3 points -
A pak si půjčte auto
Klemoň a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Vena garážmistr za téma
no zrovna u @Klemoň bych se něčeho takového vůbec nebál je to řekl bych zkušený pilot a má i s takovýma vozejkama něco najeto. Ale i on by Ti jistě potvrdil že třeba zrovna pneu na těhle pučovačkách jsou dost problémové a pokud na to neobouvaj nějakou lisovanou čínskou tmu tak zkrátka z těch peněz co vydělají za půjčení musí vyždímat maximum ze všeho a hlavně z pneumatik protože jak myslíš že to vypadá frajer si auto půjčí a každou druhou křižovatku bere rozjezd s prohrabem kol protože to auto na to ty kobyly má a málokdo je zvyklej dneska na zadohrab a ještě takhle nakoňovanej no a když vezmeš že normální člověk i na takovém autě dá minimálně sezonu možná dvě na pneumatikách tak na tý pučovačce můžou bejt pneu v hajzlu za měsíc pokud to trochu jezdí.2 points -
Registrační značky na přání
Pepito a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Radek Hurvajz za téma
2 points -
Registrační značky na přání
zbynek..s a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Péťa za téma
2 points -
Dostalo mě do kolen :)
zbynek..s a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Zodiak za téma
Tvl..... Mě z toho rozbolela cirkulová ruka. Masakr.2 points -
Dostalo mě do kolen :)
zbynek..s a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele ozzy56 za téma
mě prst bolí jen jsem si to pustil2 points -
Co jste dnes udelali...
Charlie 1 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele petrinza za téma
2 points -
Nové tlumiče + horní uložení + pružiny
Péťa a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele oddie za téma
Tohle je nejlepší vyměnit všechno naráz, ramena, kosti, tlumiče, pružiny. Při jedné práci a je nadlouho klid.2 points -
Co jste dnes udelali...
Klemoň a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele petrinza za téma
Tý jo, to jste byli všichni akční. My jsme si dali za víkendový cíl vojenské technické muzeum Lešany. Máme to za bukem, navštěvujeme to tam párkrát do roka, vděčný cíl i pro vnoučata - můžou si hrát v obrněném transportéru. Minulý týden jsem kvůli jachtám v Chorvatsku zmeškal slavnostní zahájení sezóny, kde byl mimo jiné i sraz historických autobusů a jízdy dakarských náklaďáků v aréně. V neděli jsme trefili chvíli mezi dešti a celé si to prošli. No a mimo to jsme nic moc neudělali, tráva sekat nešla, kolem baráku taky nic nešlo dělat, vodu máme z vodovodu a tahat jí odnikud nemusíme, alespoň jsme si zabalili na letošní velkou cestu, na kterou vyrážíme už v pátek ráno. Už nám chybí snad jen pití a něco na zub na cestu, nějaké vínko na večerní posezení v Turecku a dálniční známky - slovenská, maďarská a bulharská. Taky jsem musel rezervovat nový nocleh v Bulharsku u moře na cestu zpět, tam, kde jsem to měl, nám v sobotu zrušili rezervaci. Cestovní horečka už stoupá.2 points -
Citroen C4 Grand Picasso, dalsi citron :)
Vena garážmistr zvýšil/snížil popularitu uživatele sitler za téma
@Vena garážmistr ano, presne takhle nad tim premyslim. Ze tu mou starou plechovku s taznum treba jeste udam na totalni dobiti nekam na stavbu na material, a TZ bude maly plus. A na druhou stranu vim, ze za psledni 4 roky jsem vozik tahl 2x, a nosic na kola taky 2x (navic je muzu hodit na strechu - nosice k disposici taky mam). Takze zatim jsem ve fazi, ze se na TZ zatim vykaslu1 point -
Citroen C4 Grand Picasso, dalsi citron :)
Hafity zvýšil/snížil popularitu uživatele Vena garážmistr za téma
Jen tak jakože přemejšlím a tu myšlenku si tu odložím třeba když se na to člověk podívá i z druhé strany tak mu celá anabáze s přehazováním TZ z auta na auto zase trochu víc připadne jako zbytečnost. Když to vztáhnu na Tvoje auto tak díky výše popsanému stavu to bude auto které budeš prodávat na dojetí třeba nějaké partě která jezdí po stavebních pracech tam si myslím že TZ můžou využít a když takovej kupec bude vybírat mezi dvěma " vraky " za skoro stejnou cenovku a bude vědět že TZ využije tak máš šanci že si vezme Tvoje protože xx xxx za auto xxxx za první servis a může frčet ale druhé auto XX XXX za auto XXXX za první servis + YY YYY za dodělání TZ a v ten moment to přestává dávat smysl takové auto na dojetí koupit a radši se podívá po něčem co TZ má. Jasně pokud kupuješ auto které chceš provozovat dalších 6-9 roků tak už asi pokud TZ opravdu potřebuješ se dá taková investice zdůvodnit stejně tak že bereš do úvahy to že auto bez TZ nemusí být tak utahané a může být v trochu lepší kondici.1 point -
ahoj, zkusil bych nejdříve vrakoviště, nebo obvolej autorizáky ? (pravá strana má číslo 5175 F0, levá 5175 F1)1 point
-
České Budějovice - které jedno místo navštívit?
Péťa zvýšil/snížil popularitu uživatele Radek Hurvajz za téma
Péťa a pivo? To jsi vedle jak ta jedle1 point -
Co jste dnes udelali...
radim.1008 zvýšil/snížil popularitu uživatele VojtouNerCZ za téma
No měl jsem jet o víkendu na svatbu manželky kamarádky, i když jsem nechtěl. A dnes jsem zjistil, že se jede zase makat do Rakouska, tak jsem se vyvlíkl. Ještě že jsou za to takový hezký prachy, takže žena ani nedržkovala xD1 point -
@Medvěde, v tom Trampském muzeu jsem byl před dvěma lety 3.8. 2023 a na zámku právě probíhalo rozloučení s hraběnkou Eleonorou Dujkovou. Bylo to veřejné rozloučení a bylo tam spousta honorací.1 point
-
Ta červená R11 je bývalého člena Espero.1 point
-
Dnes v rámci výletění návštěva setkání veteránů na zámku v Kvasinách, odkazy na rajče tu (na rajčeti "vymyslili" limity max 99 fotek v bloku, tudiž 2 odkazy) https://www.rajce.idnes.cz/dkmedved/album/veterani-na-zamku-v-kvasinach-8-6-2025 https://www.rajce.idnes.cz/dkmedved/album/veterani-na-zamku-kvasiny-8-6-2025-2 a po obědě ještě zastávka v Trampském muzeu v Doudlebách (odkaz na fotky https://www.rajce.idnes.cz/dkmedved/album/trampske-muzeum-doudleby-8-6-2025). Mě muzeum nadchlo a líbilo se tam i Pavlovi, ale je to určitě spíš pro Ty, co byli trampy - mastňáka to těžko osloví1 point
-
Nevím co tam kdo dává,ale ramena jsem dělal mám takového tucha kolem 180000 ,auto prodával asi na 250000 a naprosto bez vůlí,dával jsem asi trw,je to ve vlákně 807. U tohoto těžkého verku nemůžeš šetřit na dílech. A udělat vše naráz,pak máš klid. Pokud si to uděláš sám,tak dost ušetříš.1 point
-
Co jste dnes udelali...
VojtouNerCZ zvýšil/snížil popularitu uživatele dýzl za téma
VojtouNerCZ v zedničině centimetr-žádná míra. Ale vážně měli jsem u Stavcentu krátce kolegu - tři šáry ze 44 P+D (cihelný blok porotherm) a na těch třech šárech dokázat uhnout na líci o 10cm!! Takže to tvoje , pokud je tam je n necelý centík pak je to super a omítka to lehce srovná.1 point -
Nechci vám kazit diskusi, ale ještě chvíli a promažu to. Jste úplně mimo téma.1 point
-
Dneska vařim já
regius zvýšil/snížil popularitu uživatele radim.1008 za téma
1 point -
Tak ED už máme za sebou. 30.5. v Pardubicích s E-Boxerem a dnes v Brně 5008 hybrid a E3008. Za mne jízda v elektru super, při přesednutí z hybridní 5008 na E3008 to bylo jak přestup do jinýho století. E-Boxer taky příjemně překvapil jak umí upalovat. Počasí se taky celkem povedlo a trochu jsme i pokecali s týmem kolem ED. Takže díky a třeba zase příští rok spálímě nějakej ten kW a třeba i litr benzínu.1 point
-
Dnes jsem v rámci posilování řidičských zkušeností nechal juniorem povozit po Házmbusku Začali jsme v Libochovicích, popojeli pod Házmburk (bohužel kvůli dešti jsme nevystoupali), pak jsme přejeli na oběd do Třebenic, vyjeli k hradu Skalka a na Děkovku. Silnice na Děkovku je fakt relativně úzká a byla využívána jako objízdná cesta pro dík DN uzavřený úsek silnice 15 před Třebívlicemi. My s Pavlem jeli bohužel proti mase aut, ale i když junior místy třel bokem kopřivy, úspěšně jsme z Děkovky sjeli až na tu zavřenou 15ku, o který jsme bohužel neměli tucha, páč junior ještě nezjistil, že pro řidiče je vhodnější poslouchat rádio s dopravním servisem než streamovat fláky, co může poslouchat ze sluchátek kdykoli jindy. Takže chvilka stání v koloně a vida, že z protisměru nejezdí ani kolo, otočka s mou asistencí a objížďka do Třebívlic jinou (širší, ale delší) cestou než opět přes Děkovku. Pak zastávka v Třebívlicích a přes Boreč a hrad Ostrý jsme dojeli do Milešova (Milešovka zase kvůli dešti ne). Odtud byl ještě čas dojet do Stadic k pomníku Přemka Oráče a přes rozhledničku v Lovosicích už směr domov. Celkem najeto asi 250 km, zítra nás čekají veteráni na zámku v Kvasinách Ta rána na 15ce se musela stát chvíli před tím, než jsme se tadyma chystali taky jet. Neviděl jsem o co šlo, silnice byla úplně uzavřená Jinak Pavel má v současné době najeto od půlky dubna cca 4000 km a viditelně se s autem víc a víc sžívá, třeba za zaparkování u TESCO v Letňanech ode mě dostal pochvalu, páč s 5ti metrovým Monďasem nacouval na kolmo mezi auta napřímo a pěkně mezi čáry bez nutnosti popojíždění a rovnání auta. Fakt mu to hezky vyšlo1 point
-
1 point
-
No vidíš co všechno se dá zažít v ČD. Doufám že sis to aspoň užil.1 point
-
1 point
-
@Péťa ...chodil jsem v ČB do školy a @Medvěd má recht. V tý vsi střediskový nic jinýho v podstatě není... A oběhnout si případně ty starý ulicky kolem náměstí .... případně ještě -> Kamenná žába, která je součástí pověsti o konci světa, je umístěna na klášterním kostele Obětování Panny Marie na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích.1 point
-
Ahoj všem, dovolím si znovu otevřít toto téma a prosím o radu. Vyskočila nám cca před měsícem tato hláška : engine fault, repair needed. U známého na diagnostice to ukázalo vadný EGR ventil. Chybu smazal, měsíc byl klid. Pak se to objevilo znovu a po třech dnech zmizelo. Nyní na dovolené opět tato hláška a už se objevuje po každém startu a nezmizí. Divné je, že auto jede naprosto normálně, necuká, starty v klidu, jako kdyby se nic nedělo. Je možné, že to není EGR, ale nějaká ptákovina, i když diagnostika ukazuje chybu právě na EGR? JInak motor 2.0 hdi 110kW1 point