dodS12 Odesláno 8. únor 2022 Odesláno 8. únor 2022 Dnes sa mi stala taka zvlastna vec co sa mi este na aute nestalo, mam peugeot 508 sw gt, r. v. 2017, po asi 100 km jazdy mi na multimedialnom syteme naskočila hlaska, ze z dovodu vysokej teploty sytemu bude obmedzena hlasitost zvuku, cize sa da dat hlasotost maximalne na 15, toto si mi uz par krat stalo, aj ked tomu nejak nerozumiem, lebo vonkajsia teplota bola od 0 do 5 stupnov pocas jazdy, ale asi po dalsich 80 km prislo prekvapenie, vyskocila hlaska, ze multimedialny system bude vypnuty z dovodu prehrievania a display zhasol, radio nehralo telefon uz nebol pripojeny k sytemu, a asi po 10 minutach jazdy sa znovu zapol sam system a vsetko fungovalo, Cim to moze byt? Odchadza mi nejaka suciastka na multimedialnom systeme? Stalo sa to uz niekomu? Citovat
Boym Odesláno 8. únor 2022 Odesláno 8. únor 2022 Napadá mě, že mohl přestat fungovat ventilátor v jednotce rádia. Citovat
ChouLu Odesláno 9. únor 2022 Odesláno 9. únor 2022 Tam by mohl být stejný problém jako u jiných modelů a to, že netěsní topení a ohřívá jednotku smegu Citovat
dodS12 Odesláno 9. únor 2022 Autor Odesláno 9. únor 2022 (upraveno) A riesil si uz tento problem v servise? Kolko zvyknu pytat za taku opravu? Upraveno 9. únor 2022 uživatelem dodS12 Citovat
ChouLu Odesláno 9. únor 2022 Odesláno 9. únor 2022 řešil na 208 palubka dolu a přetěsnit topení vycházelo to kolem 10 tis Citovat
borek88 Odesláno 9. únor 2022 Odesláno 9. únor 2022 Mam podobný problém. Při delší jízdě s navigací mi zamrzá. Musím vypnout a cca po 15min. opět funguje. Toto se mi stalo i při letní jízdě se spuštěnou klimatizací. Peugeot r.v. 2014 a rt6 bezdotyk. Lze nějak dodatečně chladit tento systém ? Citovat
dodS12 Odesláno 22. únor 2022 Autor Odesláno 22. únor 2022 (upraveno) Takže dnes som bol v Peugeote a vysvetlil som im aký mám problém, zistili, že uvedený problém majú evidovaný, a majú naňho riešenie a to je dorobiť prídavný ventilátor s držiakom a vymeniť kabeláž a tým by sa mal problém vyriešiť. Takže Peugeot o tomto probléme vie a je zaujímavé, že to neriešili na zvolávačku, nakoľko od výroby sa tento ventilátor nemontoval, príde mi to dosť nefér, nakoľko vedia ako sa tento problém má riešiť, nakoľko to majú zaevidované vo svojich systémoch, takže s týmto problém nie som prvý ani posledný. Horšie je že za ventilátor chcú okolo 400,- €, za držiak ventilátoru 100,- € a kabeláž to si ani nepametám kolko mi to vraveli a 1,5 hodiny má uvedená výmena trvať, takže sa pohybujeme v cene za opravu problému cca 600,- €, čo mi príde prehnané a ešte mi to príde čudné, že sa to nerieši zvolávačkou, ale na vlastné náklady. Keď som kupoval svojho Peugeota po prvom majiteľovi mal najazdených 61 000 km a zisťoval som si cez VIN, že na aute bolo v rámci záruky opravované AD BLUE, ale čo mi teraz dáva súvis s mojim problémom, že bol v rámci záruky menený multimediálny systém, čiže sa tento problém objavil asi aj predchádzajúcemu majiteľovi, ale vtedy ešte nerišieli asi tento problém ako teraz, že tam montujú prídavný ventílátor na chladenie. Upraveno 22. únor 2022 uživatelem dodS12 Citovat
MJSytic Odesláno 22. únor 2022 Odesláno 22. únor 2022 To je běžná věc. Svolávačky jsou většinou na věci, které hrozí průšvihem. Existuje spoustu problémů, o kterých se ví, ale řeší se jen, pokud s tím zákazník přijede. A když přijede po záruce, tak si to zacvaká. Taky jsme na 308 měli spojkové ložisko z nepovedené série, kde bylo nekvalitní mazivo. Bohužel se ale ozvalo až po 6 letech a 100tis km Citovat
dodS12 Odesláno 22. únor 2022 Autor Odesláno 22. únor 2022 Tak takyto pristup sa mi nepaci, lebo v konecnom dosledku riesenie mojho problemu nie je az tak zlozite, kolko penazi si za to pytaju, lebo ventilator za 400,- eur mi pride predrazeny az neskutocne, ked ten ventilator, nebude vecsi ako ventilator na pocitacovom zdroji, ked vobec, takze ta cena je za vlasy priitiahnuta za jeden maly ventilator, ked to prirovnam napriklad k ventilatoru na sahare. Hej auto mam uz po zaruke, s tym problemom sa da jazdit, len je otazka, ci casom sa mi ten problem nebude vyskytovat stale castejsie a castejsie Citovat
Vena garážmistr Odesláno 23. únor 2022 Odesláno 23. únor 2022 Nezlob se na mě ale když se ti ten přístup nelíbí a řešení problému není až tak složité tak se pokus problém vyřešit sám. Tohle je tovární řešení větrák bude vyrobený s nějakými parametry aby dokázal zvládnout požadovanou práci kabelový svazek k němu musí také splňovat určité parametry no a že je na to normovaný nějaký čas práce tak to je asi normální nikdo nebude pracovat zadarmo zrovna tak je to s cenou toho materiálu někdo ten problém musel vyřešit ve fabrice a musel zkonstruovat ten větrák a ten svazek což jsou také nějaké peníze. A když se to všechno spočítá tak to dohromady dá takovou částku. Jako mě to připomíná tady mnohokrát vzpomínané " když chceš opici tak musíš mít i na banány". Otázka jestli se to bude časem zhoršovat to asi nikdo nedokáže říct ale s ohledem že to začalo zlobit v zimě tak si dovedu představit že v létě to bude častější když na to bude svítit slunko. A obávám se že by to mohlo vést i k neopravitelné závadě nejen toho rádia ale i jiných komponent a ve finále bude výměna rádia stát víc než servisem navrhované řešení. dodS12, pavelu96 a Medvěd ohodnotil 1 2 Citovat
Medvěd Odesláno 23. únor 2022 Odesláno 23. únor 2022 (upraveno) Véno, MJ Sytič - sorry, ale jsem na druhém břehu. Peugeot není žádná "šunkoidní" značka a tudíž by měla vyrábět kvalitní auta - za to zákazník přece platí nemalé peníze. No a když se tedy přijde na něco, co ne úplně férově funguje, měla by taková automobilka být schopna nejen závadu odstranit v případě, že si zákazník stěžuje, ale prostě si svolat maximum majitelů vozů, které jsou v ještě běžném provozu a problém na vlastní náklady opravit všem. Věřím, že kdybychom takový servis chápali jako běžný (a vyžadovali ho), tak že by se v autech časem přestalo vyskytovat víc a víc ku*vítek Pohádku o opici a banánech samozřejmě znám, ale tohle je podle mě jiný soudek. Auto je 5 let starý a majitel si na to nezačal stěžovat dnes, ale ví se už dlouho zpět, že je to chu*ově vymyšlený a dokonce na více modelech. Tudíž by uvedení do korektního stavu mělo jít za automobilkou Upraveno 23. únor 2022 uživatelem Medvěd dodS12, ozzy56, Péťa a 1 další ohodnotil 4 Citovat
VojtouNerCZ Odesláno 23. únor 2022 Odesláno 23. únor 2022 Představa, že mi za 3 roky odteď rádio vydechne a budu ho muset na vlastní náklady za nehorázné prachy měnit jen proto, že ve výrobě udělali chybu a chtějí po mně, abych za opravu té chyby platil, tak to by se mi taky nelíbilo. Copak já můžu za to, že někdo při návrhu něco podělal? Ne. To je stejný jak s těma rozvodama, nebo nádržkou na chcanky... Proč by za konstrukční vadu měl platit zákazník? Na stranu druhou, protože dělám v podobném odvětví průmyslu tak i chápu distributora a vím, jak to chodí. Máme tu teď hučící převodovku. Příkaz zeshora zněl jasně-jen vyměnit olej a šup s tím zpátky. Až když odejde, budeme měnit na záruku (pokud tedy odejde v záruce). S tím bohužel nic naše České zastoupení neudělá, je to příkaz z Německa. V tomto případě to bude příkaz z Francie. Citovat
dodS12 Odesláno 23. únor 2022 Autor Odesláno 23. únor 2022 Veno si uplne mimo s tym prislovym, ze kto chce opici musi mat i na banany, to u mna vobec neplati, auto som kupoval u autorizovaneho predajcu peugeot, ktore bolo po prvom majitelovi 3,5 rocne. Do auta davam vzdy vsetko co potrebuje, aj napriek tomu, ze auto uz nie je v zaruke, momentalne mam najazdenych 83 000 km, tak chodim na servis s autom k autorizovanemu predajcovi peugeot na servis, a pri tom by som mohol chodit do neautorizovaho servisu, kde by ma len napriklad bezna vymena oleja a filtrov vysla o polovicu lacnejsie, ale to nerobim. Takze ak by som mal najazdenych 350 000 km, ako na mojej byvalej 406ke, tak by mi ti nevadilo, kde mimochodom som mal stredovu konzolu a display v stave noveho a vsetko na nom fungovalo bez problemov, aj ked je pravda, ze to nie porovnatelne, len mi to pride take, ze to proste odflakli. Ja sam si do toho nedovolim vrtat az tak stare to auto nie je, a hlavne podstata tochto temata a tohto fora je ta, ze ak mam problem, ktory neviem ako riesit, tak to napisem sem aby som zistil, co s tym, a kedze som zistil, ze v autorizaku o tom vedia, tak som sem napisal aj mozne riesenie tohto problemu, lebo ako som pisal nie som prvy ani posledny kto bude mat tento problém a vyjadril som svoj nazor na celu situaciu. slimboy, Medvěd a ozzy56 ohodnotil 3 Citovat
ozzy56 Odesláno 23. únor 2022 Odesláno 23. únor 2022 no jo no--nová doba , instalují se díly, které se testují až v provozu a nee dlouho před začátkem výroby, pak by se nemohlo stát, že se drolí rozvodový řemen !!!, se.e nádrž na močovinu (atd.atd.) u ZANOVNIHO auta , o elektronice pomlčím..., prostě kde by se měl výrobce omluvit a na své náklady opravit... , víte co ? připomíná mi to dobu, kdy ve Světě motorů týden co týden vycházely návody, jak si doma a za svoje dodělat svoji draze koupenou Škodu 120 L, to byla taky taková hračka na víkendové dodělávky , nebo Vám příjde normální, že výrobce o závadě ví, ale odstranění máme zaplatit my ?? dodS12, cvrlo a Medvěd ohodnotil 3 Citovat
MJSytic Odesláno 23. únor 2022 Odesláno 23. únor 2022 Normální to není. Bohužel takhle svět funguje. Každý rok nový operační systém, nový model telefonu, TV... Každé 4roky "facelift" auta a každých 8 nový model (někdy i dříve). Testuje se vše jen pomocí simulací, protože na klasické testování není čas. Kdyby se testovalo dlouho, výrobek bude v době vydání už zastaralý... My jsme na tom ještě docela dobře. Tradice "samo domo" je u nás celkem velká, takže to pro nás nebude takový šok, až dojde na to, že co si neuděláš, mít nebudeš. Protože na to, aby to udělal někdo jiný, peníze nebudou Ale to jsem se zase nechal unést... pavelu96 ohodnotil 1 Citovat
Mike407 Odesláno 23. únor 2022 Odesláno 23. únor 2022 Bohužel, tak se dnes konstruuje. Hlavní kritérium je cena a zase jen cena. Pokud si zákazník vyloženě nevyžádá konkrétního subdodavatele, dává se tam to nejlevnější. Podstatné je, aby to přežilo záruku, potom si to už zákazník platí sám. U nás ve firmě je to zahrnuto v hesle "good enough". To mluví za vše... A nedělám si iluze, že se automobilky chovají jinak. Citovat
petr-svetr Odesláno 28. únor 2022 Odesláno 28. únor 2022 Ahoj, po přečtení tohoto vlákna začínám bej na svého Peugeota a taky servis Peugeot nasranej. I mě se před zimou stalo že mi po přehrání pár písniček vyskočila hláška o přehřátí systému a rádio se ztišilo. Ta cena opravy je teda darda. V lednu sem musel měnit nádrž na AdBlue , taky známej problém . Jenom za nádrž sem dal 22800Kč. Dávat další dardu za opravu audia nemohu. Očekávám že klekne něco jinýho. Už delší dobu mi blbne StartStop, servis neví co s tím. Podle diagnostiky je vše OK. Původně se myslelo že je to tou nádrží na AdBlue ale nebylo. Do interiéru mi proniká výrazné hučení, a takové el. bzučení. Vše je prej OK a je to známka že funguje čerpadlo na AdBlue. Když sem auto koupil žádné zvuky do kabiny nepronikali. Takže očekávám že něco kyksne a já budu zase platit. Nejhorší na tom všem je že sám vím že něco není v pořádku ale servis a musím podotknout že jsem navštívil více servisů, a všude že je vše OK. Mám pocit že pokud něco opravdu neklekne a neodtáhnou mě tak nejsou schopni zjistit co je špatně a zavčas vyměnit. Přístup Peugeotu je strašnej, odmítaly vyměnit v záruce světlomet denního svíceni kterej byl plnej vody. Dokonce na mě vytáhli noty od Peugeota kde měli napsané že záruka se vztahuje jen na hlavní světlomet. Po třech měsících tahanic a pohrozením právníkem ho nakonec vyměnili. Po roce a půl opět světlomet plnej vody, měnil sem už na vlastní náklady. Drnčelo mi v zadních dveřích a to neskutečně. Na drnčení a vrzání a jiné pazvuky se prý záruka nevztahuje. Měl sem pocit že se tam něco ulimilo nebo uvolnil nějakej šroub. Prý že to rozeberou na mé náklady a uvidí se čím to je. Prý 2 hodiny práce a cena? Lidová 1500 za hodinu bez DPH. Nechal sem rozdělat jinde, byl to opravdu uvolněnej šoubek. Cena necelejch 1000Kč. Neuznali mi v záruce opravu odlouplé barvy a rzy na podběhu, prý záruka je jen na prorezivění karoserie zevnitř. Nechal sem to opravit na vlastní náklady. Že mi to vše neřekli nežli jsem připlatil za prodlouženou záruku. Platila se tedy na*neumím psát slušně. Auto to není špatný ale je lacině postavený. Kdyby Peugeot se k tomu stavěl seriozně a já věřím že tenhle přístup ve Francií není. Tak by měli podstatně lepší jméno ale s tímhle servisem a přístupem tu značku likvidujou samy. Jeto můj první Peugeto a poslední. Příště raději koupím jinde. skorpion ohodnotil 1 Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.