-
Počet příspěvků
347 -
Registrace
Typ obsahu
Profil
Články
Media Demo
Fórum
Galerie
Kalendář
Stahování
Vše od uživatele dodS12
-
Tak zavada je odstranena, chybna bola riadiacia jednotka na autobateria BPGA, po vymene chyba zmizla.
-
Ďakujem za radu už som odpojil baterku
-
Čaute potrebujem rýchlu radu, som odcestovaný a zajtra idem domov cez 230 km a auto mi vyhodilo chybu electric curcuit fault, a obrázok autobatérie a pravdaže mi svieti servis, počas naskocenia tejto chyby som prešiel 60 km, hľadal som servis na diagnostiku, ale všetky servisy už boli zavreté, jediné čo mi pozreli, že alternátor nabíja a ja som si zmerali autobatériu po tej 60 km jazera je dobita, vôbec ju nevybilo, tak som usúdil, že problém je inde a čo som sa dopatral na internete, že môže byť chybná BSA jednotka, predpokladám, že to je ten zväzok káblov na autobatérií, takže problém je to, že musím zajtra prejsť 230 km, dúfam,ze mám pravdu a nedostanem niekde vysiet a v pondelok a utorok, zoberiem auto do citroenu alebo peugeotu podľa toho, kde budú mať voľný termín Auto mám Peugeot 508 SW GT 133 kW, ročník 2017, 140 000 km Máte s tým skúsenosti, čo by to mohlo byť, alebo tipy, viem že bez diagnostiky je ťažko presne určiť chybu
-
Čaute, plánujem do budúcna kúpu RCZ, čisto ako auto pre radosť, čiže víkendové auto, ktoré bude iba jazdiť v dobrom počasí, leto, jesen a v zime nebude jazdiť a ostatný čas bude parkovat v garazi. Chcel by som ho zohnať s benzínom so 147 kw, vzhľadom na to že tieto autá sú ročníkovo 2011 až tuším 2014, tak zohnať kus s malo kilometrami nebude ľahké, a ani lacné, tak som chcel vedieť od vás či pri tomto motore nájazd okolo 170 000 km až 200 000 km, čo zo sebou prináša, alebo skôr čo si auto bude vyžadovať aký servis. Ceny pri týchto kilometroch sú v cenovom rozpätí, ktoré mi príde prijateľné pre mňa, ale zas na Slovensku v ponuke na predaj týchto vozidiel je málo.
-
Výmena gulovych capov na prednej naprave 508 GT
dodS12 odpověděl/a v tématu od dodS12 v sekci Peugeot 508
Takže dlhšie som tu nebol, obidva čapy mám vymenené na obidvoch stranách, kúpil som značku Meyle. Bolo na čase ich vymeniť aj keď to nebolo nejak cítiť, jediny príznak bolo puknutie od pravého predného kolesa pri plnom raide pri parkovaní. Obidva spodné čapy mali valcekove ložiská zhrdzavené. -
Výmena gulovych capov na prednej naprave 508 GT
dodS12 odpověděl/a v tématu od dodS12 v sekci Peugeot 508
Ja chodím robiť geometriu do Peugeot u do Košíc, tam mi ju už robili tri krát, robia ju dve hodiny s tým, že sa auto dáva do tých referenčných vyšiek, len to stalo 100,- euro, kdežto inde pýtali za geometriu o tretinu menej, pravdaže s tým, že auto nedávali do referenčnej vysky, teraz bude ta geometria pravdepodobne ešte drahšia ako 100 eur, lebo naposledy som tam bol asi 2 roky dozadu -
Výmena gulovych capov na prednej naprave 508 GT
dodS12 odpověděl/a v tématu od dodS12 v sekci Peugeot 508
tak objednal som opravnú sadu značky Meyle, tak uvidíme koľko vydrzi -
Výmena gulovych capov na prednej naprave 508 GT
dodS12 odpověděl/a v tématu od dodS12 v sekci Peugeot 508
No Meyle robí tieto čapy v opravnej sade, ale HD tam nebolo pritom ako zvykne byť pri stabilizačných tyckach -
Výmena gulovych capov na prednej naprave 508 GT
dodS12 odpověděl/a v tématu od dodS12 v sekci Peugeot 508
Viete mi ešte poradiť ako je to s kvalitou týchto capov, životnosťou pri značke Delphi a Febi, lebo to mi ponúkli v servise, že by tam dali. Ešte som zistil, že existuje opravená sada obidvoch capov Meyle, len tam je cena porovnateľná už s originalom -
Výmena gulovych capov na prednej naprave 508 GT
dodS12 odpověděl/a v tématu od dodS12 v sekci Peugeot 508
Tak ten horny guľový čap by som dal vymeniť, čisto iba prevencne, možno je to zbytočne, keď vravíš, že je s tým roboty a keď bude v dobrom stave, každopádne ja to meniť nebudem, ale servis mi to bude meniť, takže možno ten horny čap ani nie je potrebné meniť, len ak to už bude raz rozobraté, tak preto mi radili, že to dať vymenit -
Výmena gulovych capov na prednej naprave 508 GT
dodS12 odpověděl/a v tématu od dodS12 v sekci Peugeot 508
Ešte ak mi vieš poradiť s druhovyroby akú značku odporucas na tieto dva capy -
Výmena gulovych capov na prednej naprave 508 GT
dodS12 odpověděl/a v tématu od dodS12 v sekci Peugeot 508
Na prednej náprave mám všetky časti ešte pôvodne, nič tak nebolo menene Pneumatiky už mám druhu sezónu obidve sady, a väčšinou ich menim na komplet po troch sezónach, pri letných som menil už aj po dvoch sezónach, podľa stavu dezénu, takže výmena pneumatik ma čaká aj tak zachvilu, v máji som bol na STK, tam nič nezistili, a teraz mi bolo čudné, že po výmene oleja a filtrov mi povedali že našli vôľu na tom cape číslo 14 s tým, že na tom mám jazdiť ešte 10 až 15 tisíc km, a nepovedali mi, že to mám hneď riešiť -
Čaute, čaká ma výmena čapu cislo 14 na prednej náprave, na vodičovej strane má už volu, ale že vraj ešte na ňom môžem jazdiť ešte 10 000 az 15 000 km, na spolujazdcovej strane je v poriadku, ja to nijak nepociťujem pri šoférovani, jediný príznak, že pri vytočeni volantu úplne doprava počuť puknutie aj to nie vždy. Rozmýšľam či ešte čakať, alebo to hneď vymeniť. Ďalej by som sa chcel spýtať, čo mám informácie, že keď sa bude meniť čap 14, tak že mám dať vymeniť aj čap číslo 12, keď to už bude rozobraté. A posledná vec, či po tejto výmene capov dať urobiť geometriu, lebo tu sa názory rôznia, Mám vozidlo Peugeot 508 SW GT, 2,0 HDI 133 kW, ročník 2017, KM: 133 000
-
Ma tu niekto skúsenosti s druhovyrobou týchto motorcekov, viem že originál je najlepšia voľba, ale ta cena mi príde nezmyselná, ale na druhej strane ak druhovyroba dlho nevydrží, tak lepšie riešenie ako originál nebude
-
Nazdar, mam 508 SW GT, r. v. 2017, najazdenych 127 000, pred týždňom sa mi stalo na diaľnici pri rýchlosti 130 km/h, že prave rameno stierač sa zaseklo a stieralo iba ľave rameno stierača, potom sa to už nezapokovalo, Môže byť, že mi odchádza motorček praveho stierača? A čo som sa tu dočítal, že jediná možnosť opravy je iba výmena obidvoch motorcekov? Poprípade prečistenie motorcekov?
-
Ja mám na 2.0 HDI 133 kW GT na zimu tiež plechy 17-ky podľa technického preukazu ale druhovyrobu som nikde nezohnal, tak mi ostalo kupit iba originály v Peugeote,a nie je stym vôbec problém v predu to sedí presne aj keď sú tam GT-ckove brzdové kotúče. Čo sa týka ET, tak to ti presne budem vedieť povedať az, keď budem prezuvat na leto aké je tam vyrazené ET
-
Ten 1,5 HDI 96kW som mal v 308 SW a po 10 mesiacoch som ho predal na protihodnotu, práve preto že to bolo dosť slabé, jedine spotreba bola super, úprimne v 508 som ho nemal možnosť vyskúšať, ale ver tomu, že to bude veľmi slabé na váhu toho auta, takže ti určite odporúčam 2,0 hdi ja mám 133 kw a to už je rozdiel oproti tomu 1,5hdi
-
Ad blue off a máš pokoj
- 688
-
- 308sw
- 1.6bluehdi
- (a 4 více)
-
No vyzera to tak, ze to bude asi najrozumnejsie, popripade pri vymene rozvodov
-
S tymto s tebou nemozem suhlasit, lebo aj ta ziarovka straca svietivost po urcitej dobe, takze aj tu treba vymenit, a pri ziarovke nie je problem ju vymenit, kdezto pri zhavici, ked sa zapece, tak vtedy nastane problem, kazdopadne diskusia ide uplne inym smerom ako som mal dotaz, zaujimaju ma vase skusenosti kolko km ste najazdili na povodnych zhavicoch a pri akom kilometrovom najazde ste ich menili
-
Ja som to napisal ako priklad, ja som chel poukazat na interval vymeny, kde takisto peugeot neodporuca ziadny interval vymeny oleja na prevodovke, a pri zhavicoch takisto neustanovuje ziaden interval vymeny
-
Tak neriesit nieco co funguje je logicky nazor, ale na druhej strane to je ako kym ti napriklad funguje automat, tak vymenu oleja neriesis, a ked zacne robit problemy, vtedy uz vymena oleja je neskoro, ale kazdy ma na to iny nazor, a je o kazdeho osobna vec ci ten olej vymeni, alebo nevymeni, kazdopadne ti dakujem za odpoved, ze uz mas 290 000 najazdenych a mas povodne zhavice, to som chcel pocut kolko tie zhavice zvladnu a pri akych kilomotroch nie je problem z ich vymenov
-
no v servise mi tvrdili, že treba odmontovat palivovy filter a ešte niečo asi sanie, a že majú normu dve hodiny na tento úkon, na výmenu, a keď už budu zhaviče vonku, tak otazka je či ich nie je lepšie už vymenit keď už majú 112 000 km za sebou, alebo tam nechat povodne.
-
Nejdem zakladať nové vlákno. Tak to dám sem. Ake maté skúsenosti z výmenov žhavičov na motory 2,0 HDI 133 kW? r.v. 2017 zistil som, že neexistuje interval výmeny na žhaviče, teda aspoň predajca Peugeotu ho nemá. Aký interval výmený odporúčate? Má význam vymeniť žhaviče preventívne? Pri akom kilometrovom nájazde ste menili žhaviče? A aké máte skusenosti, či pri výmene nebol problém v servise s tým, že po veľkom nájazde kilometrov sa nedali vyťiahnut
-
Ja mam skusenost s tymto motorom ale mal som ho v 308-ke v modelovom roku 2020, od novoty a najazdil som na nom 10 000 km, auto malo super spotrebu, aj ked som ho nesetril jazdil som dynamickejsie, tak som mal priemernu spotrebu za tych 10 000 km 5,2 l, takze na tom motore je bezproblemov mozne jazdit hlboko pod 5 l co je vyhoda toho motoru, jedine preco som ho dal prec, ze som bol nauceny na silnejsi vykon a preto som ho vymenil za silnejší diesel