Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kolko ma vase auto najazdenych km?


donrom

Recommended Posts

Bez pár km 179000 - motor 2.0 HDi 100kW. Ve 135 koupeno (původ v ČR podle servisu žádný velký zásah) téměř okamžitě porucha klapky vzduchu, ve 150 nová spojka + setrvák + rozvody, ve 175 měněné čelní sklo po zásahu kamenem,  ve 178 vak s aditivem. 

Jinak jen olej + filtry každých cca 12 000 km, postupně jednou nové destičky (předek i zadek), což je vlastně spotřebák.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Necelých 102000km, na záruku měněn chladič asi někde kolem 70tkm. Kotouče a desky na předku měněny při myslím 60tkm, teď znovu destičky - zatuhnul pístek a jedna se sjela křivě. Zadní destičky při 100 000km taky nové, tam zatuhlo všechno a furt přibržďovaly, takže byly na odpis. Oboje přičítám cestě do Chorvatska za strašlivého deště od Lince až po Zadar a následnému stání skoro 2 týdny v horku na slaném vzduchu.

Jo a ještě při +/- 95 tisících jedna zapalovací cívka a dotažení napínáku řetězu. Toť asi vše...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zidane256

když vyloučíme vliv řidiče (ten může být zásadní) :roker, tak prostě spojky už nejsou co byly, bohužel je to opravdu tak--někde ty prachy z nás asi vyrazit musí, když z prodeje nových aut mají prd...

znám případy, kdy chlapi mají odjeto 40 roků z povolání a spojka jejich osobáku vydržela 100 tisíc KM, a to NENI NORMALNI !! skoro vždy se jednalo o přítlačný talíř, ten ztratí po několika letech svoji přítlačnou sílu a spojka začne klouzat, po rozebrání je ložisko OK a lamela není vůbec sjetá :o, ani vyhřátá (měření a porovnání s fungl novou lamelou), samozřejmě je dávno po záruce--převážná většina rodin potřebuje k najetí 100 tisíc cca 7-10 let

P.S. není v tom jen PSA, měli i jiné značky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cca 190 000 km, 1. generace, předloni měněny přední pružiny (jedna loni praskla, ale v klidu sem dojel, sedla si do talíře - poznal jsme to jen kvůli náhlé ráně), předloni měněno jedno čidlo zadního park asistenta (po zimě), loni na jaře výměna chladiče klima - dírka - nejspíš od kamínků (je dost na ráně do toho mě loňskou zimu šíleně ohodil na horách proti jedoucí sypač s inerťákem - hrůza), jinak jen spotřební věci. Celkově jsem spokojen. Auto dostává zabrat spíš kvůli otřesným silnicím, ale podvozek podle STK na nájezd a věk vynikající.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám o dost starší auto a u mě se spojka měnila po 290 tkm, a to kvůli ložisku. Poté se auto nachipovalo, takže ta druhá (neoriginál) tolik asi nevydrží. Ale když to dá do 500 tkm, budu spokojen. 

Upraveno uživatelem MilanF1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 320 000, měněno nějaké čidlo ventilátoru, nějaká klapka, která vždycky 20 vteřin po zamknutí auta zavrčela z motorového prostoru, ve 210000 rozvody, ve 310000 měněny podruhé přední kotouče, asi ve 270000 všechny tlumiče, jinak v motoru vůbec nic, olej měním po 30 000 a vůbec nic nedolívám. Jo a jednou jsem zatím doplňoval náplň pro FAP a měnil celý FAP asi taky ve 270 000Km. Jezdí teda fakt super. Trochu jesm nervní, jestli mám měnit olej v aut. převodovce, ale zatím funguje naprosto bezvadně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zidane256:

mám 2.0 HDI, 120kW, automat, rok 2011

Podařilo se mi ulovit přímo tenhle konkrétní kousek.... u Kopeckého v Bystřici. Ten co to testoval a popisoval zjevně nemá rád Peugeoty. Píše tam příšerný bludy..

https://www.novinky.cz/auto/testy/256810-test-peugeotu-308-sw-2-0hdi-dobra-alternativa-ktera-nevybocuje-z-prumeru.html

Upraveno uživatelem Velickin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spotřebu mám průměrně 6,5 - 6,7, při jízdách kombinace město/I.tř./dálnice (145km/h), když dodržuju cca 95 km/h tak bych jezdil za 5,5l, ale to není moc často. :-). Automat řadí podle toho jak šlapu na plyn. Snažím se jezdit plynule, takže řadí někde okolo 2000 ot/min. Když chci předjet, buď sešlápnu naplno trochu dřív, nebo podřadím ručně, a pak je akcelerace živější a motor se nechá víc vytočit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velickin: na ten test si pamatuju, když jsem sháněl informace na P308. To už máš slušný nájezd:super

Dnes se na počítadle objevilo 170000km. Auto jsem koupil před necelými dvěma roky s 142t km. Po týdnu jsem měnil čelní okno (kámen). Pak chladič klimy. Vloni na jaře po podpisu z parkoviště měněný zadní blatník.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MATTESS00: Koupil jsem ho když měl najeto 50000km. Já už přední skla ani nepočítám, mám teď už čtvrté (vč. původního) a druhé střešní. Vždycky kamínky. No, při tom nájezdu se není co divit :-). Chladič klimy jsem měnil taky docela brzy po koupi, prohnil za vrtulí ventilátoru. Ten další zatím drží. Je to fakt povedenej kus, motor si pořád přede, jede potichu. Pomalu hledám, co dál, ale nové peugeoty mě moc neoslovujou. Vadí mi hodně ten jejich vyděšený výraz, navíc s tím drápem ve světlech...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...