Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co jste dnes udelali...


Marcel00

Recommended Posts

dneska jsem zkoušel nastartovat mého skůtra hondu--v listopadu 2021 jsem už nevyjel, takže 5 měsíců stojí v garáži, baterku nevytahuju domů do tepla, ani nabíjet tady na chajdě nemůžu, bo když tu jedu na kontrolu přes zimu, tak za půl hodiny jedu dom, bo je tu kosa, mno a nevím jak to ty kujvy šikmooké dělajů, ale ten motor chytne tak okamžitě, jako bych s tím právě odněkud přijel 😯😯:super , dávám sice VIF, ale tím to nebude, do traktoru taky dávám VIF, taky nenabíjím a tomu se klika dvakrát třikrát otočí, než po zimě chytne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes poprvé zazlobilo Ďoblo. Ráno jsem půl hodiny před plánovaným odjezdem do Kralup zjistil, že mi na palubce svítí "grilovaný kuře", tzv. kontrolka motoru. Polilo mě horko, páč tahle kontrolka může znamenat opravdu všechno a nikdo soudný bez diagnostiky nerozhodne, zda a kolik km se s tím dá reálně najet.

Takže rychlý telefon a vysvětlení situace manažerce, co má pod palcem mé výjezdy s HMCH, pak SMS výjezdníkům že do Kralup pojedou s někým jiným, na internetu zjištěno, že nejbližší FIAT je na Strahově (běžně jezdíme k Dojáčkovi na Čerňák a to bylo v tu chvíli trochu daleko) a dokonce mi auto jsou ochotni okamžitě prohnat diagnostikou....

Nakonec to bylo špatné čidlo kontroly polohy spojkového pedálu (proč je taková blbost propojena s kontrolkou motoru...) a že s tím můžu klidně jezdit až do plánované servisní prohlídky, tedy 4000km = měsíc.

Zpátky z Kralup už výjezdníci jeli se mnou (do Kralup je stálo tágo talíř) a já jsem rád, že to nebylo nic závažného. Fiat má momentálně 71 000 km na hrbu a tohle byla první drobná závada.

 

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak - a je to tady.

Dnes a zítra budou probíhat asi nejdůležitější dny v Pavlově dosavadním životě = absolvuje přijímací zkoušky na střední školu. Jsem přesvědčený, že jsme všichni udělali maximum pro to, aby se na svou vysněnou Střední školu automobilní v Hostivaři dostal. Včera byl Pavel psychicky relativně v pohodě - určitě teda byl ve větším klidu než já.

Zítra si půjde přijímačky ještě jednou zopáknout na Dopravní průmyslovku a pak nastane to mučivý období několikatýdenního čekání na výsledky snažení (výhodou je, že se počítají jen ty lepší výsledky a pak je důležité kolik bodů si stanoví ta která škola jako hranici pro přijetí - tedy i když by se mu to dneska třeba nepovedlo a zítra by to vyšlo líp, tak se klidně může dostat na tu dnešní školu).

Věřím Pavlovi, že to dá a od září začne studovat na autotronika - je to obor, který má určitě perspektivu a Automobilní průmka v Hostivaři na nás oba udělala při dnech otevřených dveří fakt dobrý dojem.

https://skolahostivar.cz/obor-autotronik/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kristepane ... to už je to dva roky co jsem rozvezl dvojčata do Brandejsa a na Mělník ... byl jen jeden termín, nebyla "UA konkurence",  jsou obě kde chtěly a jen jedna si relativně občas "drbe palici". Musím konstatovat, že přijímačky bylo to nejjednodušší, nejzdolatelnější, nejlíp překonatelný - protože to záviselo jen a jen na tom, kolik tomu věnovaly, a fakt je, že díky covidu druhá půlka devítky vlastně neexistovala a holky doma v klidu jen jely testy a testy a testy ... 

Vlastní "studium" už jen dokořán rozrazilo základkou pootevřený dveře, za kterýma jsem tušil nahotu tristní úrovně našeho školství, obsahově i personálně (až na čestný výjimky, samozřejmě) .... ale moje tušení zdaleka nedosahovalo rozměru reality a úpadku, ke kterýmu došlo za 40 let co jsem odmaturoval. Abych byl objektivní: prostředí a technika, vybavení ... to se nedá srovnávat, to maj dneska ty děcka úžasný, ale ten zbytek .... na základce jsem to nevnímal, ale na střední mě učili všelijaký lidi, i kreatury by se dalo říct, lidsky znetvořený dobou, ale odborně ... ten poměr se obrátil z tehdejších 1:10 na dnešních 10:1, míněno poměr neumětelů k těm v dobrém nezapomenutelným. Pokřivených dobou je dneska míň, ale ne o tolik, o kolik bych čekal ...

A teď ve třech čtvrtinách druháku považuju za nejdůležitěšjí nechat ty výsledky na holkách. Vysvětlit jim názorně následky obou přístupů a ony už samy pochopí, že se jich nikdo nikdy při pohovoru nebude ptát co měly z češtiny v půlce druháku. Odmaturovat, pokud možno tak ne za 16, a jinak to mít rozumně na háku. A za sebe, Medvědě, jestli můžu doporučit, jako fotr nikdy neztratit sebereflexi a vždycky mít na paměti sebe sama v těch šestnácti plus mínus autobus ....

Jak se tak rozhlížím kolem sebe, tak největší prasárna co od rodičů vídám, je projekce vlastních nenaplněných ambicí do dětí, takový to když jsem to nedokázal já tak ty musíš ... to je snad úplně nejhůř.

TAK ZDAR !!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Medvěd napsal:

mučivý období několikatýdenního čekání na výsledky

@Medvěd Nevím, jak letos, ale loni byly výsledky rychle. Nepamatuji už přesně, ale cca týden. To nic nemění na tom, že to je mučivý období ;) Nám kluky vzali na všechny školy, kam se hlásili, takže pak ještě následovalo rozhodování, kam přesně :D

 

Pavlíkovi držíme pěsti :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Sawoy napsal:

 

Jak se tak rozhlížím kolem sebe, tak největší prasárna co od rodičů vídám, je projekce vlastních nenaplněných ambicí do dětí, takový to když jsem to nedokázal já tak ty musíš ... to je snad úplně nejhůř.

TAK ZDAR !!

S tím se samozřejmě nedá nesouhlasit. Pro ten obor, na který Pavel dnes dělá přijímačky, se synátor rozhodl sám a ví, že když by to nakrásně nemělo vyjít, tak se svět nezhroutí a holt se budou hledat další řešení - a když se "jen" vyučí automechanikem a ta práce ho bude bavit, tak může být v životě spokojenej. Je fakt, že ta matura je dnes možná až přeceňovaná, ale s tím papírem je holt uplatnění v dalším životě o dost jednodušší (vím z vlastní zkušenosti - taky jsem si maturu dodělával po vyučení večerně)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O tom žádná ... to přecenění maturit. S naprostou jistotou můžu říct, že spokojenej život je o něčem úplně jiným. Třicet let nám někdo maturity vtloukal do hlavy, tuhle jsem viděl, jak PPL shání do skladu klecaře, a chtěli maturitu, angličtinu, word a excel .... Ale sežeň klepmíře, tesaře .... kohokoliv .... přijdu si kolikrát hůž než za dob OuPíBíEjč ... tenkrát stačilo namazat, dneska řemeslník neslyší ani na prachy, protože mám mylyjón maturantů a málo machrů. Když si to vybral a když ho necháš udělat to tak dobře nebo "dobře" jak on sám uzná za vhodný (ideálně se tě sám od sebe zeptá co si o tom myslíš), nemůže to dopdanout blbě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani já bych neprošel "výběrkem" na mou současnou pozici řidiče, kdybych neměl maturitu + najeto to, co jsem najel jako knižní distributor. Ta matura mi možná pomáhá v plánování jízd mých i kolegy (tak trošku dispečer 😄), ale i za tím bude spíš má zkušenost s odhadem dojezdů a znalost cílů po naší malé republice. Každopádně bez matury by se se mnou vůbec nikdo nebavil a vybrali by z těch 150 zájemců jinýho řidiče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 59 minutami, Medvěd napsal:

Hlavně je ta matura dobrá "berle" pro personalisty, takový to první hrubý síto mezi uchazeči, co poradí s kým se bavit a koho vyřadit.

Jak napsal Sawoy "Dobrá?"  U nás si tím nábor taky ulehčují a výsledkem je , že máme maturanty a nedají se použít (hlavně že mají maturitu) a venku před halou stojí 35tníci bez matury , kteří by ve dvou nahradili ty 4 maturanty . . . 🤮

Edit :  A je to až tak zoufalé, že mi dneska do DE místo 5 palet naložili jen 4 a 2 hodiny po odjezdu kamionu mi zavolali a arogantně se mne zeptali kdy a kam "vypadne" ta paleta co tam stojí . . . .   :bacha

Upraveno uživatelem Klemoň
Nakládka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v každém případě je dneska lepší doba v tom, že můžeš dělat v pozdějších letech THP i když maturitu nemáš, ale ostatní musí vidět, že na to máš v práci a můžou za tebou pro radu...  že nemáš jen ten papír a v hlavě vymeteno:roker

za komoušů bych přijímacího technika, nebo mistra dílny jen s výučním listem dělat nemohl, takhle vedoucí řekl, že nechce smrada po škole, který nemá o provozu šajn, ale dá tu funkci starému praktikovi, kterého není třeba zaškolovat a první roky učit a hlídat..., píšu to proto, že jsem zažil hodně studentů po průmce, a když jsem jim řekl ,že půjdou nejprve na dílnu do montérek aby měli nějakou praxi a přehled, raději se otočili a šli dále-- mladí dneska nechtějí makat rukama, řemeslo bohužel ztratilo prestiž--když řekne v partě že je v montérkách, ostatní se na něj dívají, jako by měl lepru 🙊, paradoxem ovšem je, že všichni shání řemeslníky 😯, vypadá to že nejsou a nebudou, leda UKa:myslim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...