Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Autobaterie - jaké parametry vybrat?


Francouz_407

Recommended Posts

Tak pokrok. Baterku jsem dal na test do jiny firmy a svete div se. Baterka byla na 60% zivotnosti a ted uz je po jeji regeneraci a opet slape jak nova. Tak ze pouceni zni. Nekupovat hned novou, ale oslovit vice firem a zkusit ji zregenerovat. Trva to par dnu a za usetreny kacky se da podniknout hezky vecer. Jinak co jsem se dozvedel, tak moje baterka Bosch s cislem zacinajicim CL je cesky vyrobek od Varty, jen samolepka je Bosch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak pokrok. Baterku jsem dal na test do jiny firmy a svete div se. Baterka byla na 60% zivotnosti a ted uz je po jeji regeneraci a opet slape jak nova. Tak ze pouceni zni. Nekupovat hned novou, ale oslovit vice firem a zkusit ji zregenerovat. Trva to par dnu a za usetreny kacky se da podniknout hezky vecer. Jinak co jsem se dozvedel, tak moje baterka Bosch s cislem zacinajicim CL je cesky vyrobek od Varty, jen samolepka je Bosch.

Jak se baterka regeneruje ? Mám asi stejný problém jako ty...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžou se autobaterie dobíjet nebo je lepší koupit novou? 

 

mozes dobijat, za chodu motora sa taktiez nabija od alternatora

 

pavelp123

je to to iste ak by si sa opytal   ze ci mozes nabijat baterku v telefone ,potom sa nediv na tie reakcie  :papa

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Jak se baterka regeneruje ? Mám asi stejný problém jako ty...

Někdy se při nesprávném zacházení s baterií vytvoří v článcích tzv. sulfát (pokud si vzpomínám je to sůl kyseliny sírové ?) a podle toho jak moc ho tam je, tak klesá kapacita akumulátoru. Stává se to , pokud je baterie dlouho ve vybitém stavu. Normální nabíječkou se to odstranit nedá. Aku se musí napojit na speciální nabíječku, která impulsně pouští určitou hodnotu proudu do baterie a tím dochází ke zpětnému rozkladu sulfátu na kyselinu sírovou. Ale trvá to... někdy i několik dní. Vzpomínám si , že jsme takto zachránili VARTU Blue dynamic, která byla vybitá do mrtě, z elektrolytu už byla skoro jen voda a ještě zmrzla. Trvalo to týden, ale po té proceduře ještě vykazovala 80% kapacitu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A pokud je bezudrzbova, navrta se ze zhora kazdy clanek, zmeri se napln a dolejva se nejaka sracka na rozpousteni toho nanosu na deskach. Doma to neudelas.

Regeneraci baterky jsem prosel a koncem mesice se chystam do stejny firmy na opetovny test. Jsem zvedavej v jakym stavu je. Nicmene od ty doby baterka toci jak vino a usetreny kacky padly na novej motor do rc-cka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...