Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co jste dnes udelali...


Marcel00

Recommended Posts

Guest Petr 3008

V Kauflandu jsem dneska v akci koupil 1kg hasicí přístroj do auta za 199,-  Doufám, že to byla naprosto zbytečná investice a nikdy jej nebudu potřebovat. Ještě musím pro něj najít nějaké vhodné místo..  Jak jste na tom? Vozíte hasičák? A kde ho máte?

A mimo jiné jsem v garáži alespoň pověsil nový kalendář...

P1000884.thumb.JPG.e66626ee012ebadafa90be2aec476d92.JPG

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O hasičákách tu bylo psáno dost. Kilovej je tak aby jsi sfouknul když se ti začne čadit pod palubkou.  Nejlíp je aby byl dobře na dosah.  V 807 je dvoukilo takhle:

 WP_20210103_13_53_31_Pro.thumb.jpg.2c7310cefc22302c7f183b81f912fa34.jpg

není to ideální . Dřív jsem ho vozil vepředu mezi sedačkama :

 

IMG_20161021_161323.thumb.jpg.df79bb90c7595c2486aa4faa39b480b4.jpg

Ale zjistil jsem že se pro něj nedokážu ze sedačky ohnout že bych musel stejně vylézt z vozu abych ho vyndal tak jsem ho přendal do kufru. Vepředu v kabině mám pyrocool sprej tak aby byl po ruce na to první  šplouchnutí.  V C2 mám kilo a to je přišroubovaný do příčky pod řidičovo sedačkou. 

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

No, je to jen takový šidítko.. pro dobrej pocit. Přeci si tam nedám 6ti kilo z autobusu..😀,

Kdysi jsem jej vozíval taky pod sedačkou, ale ta manipulace se mi zdá taky složitá a zdlouhavá. Ten kufr je určitě nejlepší řešení. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z hlediska pouzitelnosti je to opravdu spis siditko, ale lepsi neco nez nic. A umisteni vol takove, aby jsi ho do 5 vterin drzel v ruce. Takze treba vedle rezervy v nalozenem kufru bude celkem zbytecnej 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 7. 2019 at 22:46, PaKr napsal:

 

hasičák fokus.jpg

Takhle jsem loni přidělal hasičák švagrovi do focusu mk1, já jsem si koupil hasičák kdysi (asi2007 ještě v dobách Š105 na LPG), dneska se vozí v kufru, ale do 5 vteřin se k němu nedostanu určitě..., ale dávat ho ve 406 někde do interiéru se mi moc nechce. 

:xvulomlouvám se za citaci obrázku, ale v telefonu jsem tu fotku nenašel...

Dneska akorát zapojené 4 zásuvky, zítra bude druhá řada. Pětirámeček nebyl k objednání (pokud vůbec existuje), takže až dojde na anténu a internet, tak budu improvizovat....

IMG_20210103_152541.jpg

IMG_20210103_162514.jpg

Upraveno uživatelem PaKr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rámečky by přesně věděl @minimaxa, ale když já jsem stavěl, tak jsem mohl vybírat z max 4násobného vodorovně a tuším 3násobného (možní i jen 2násobného, nejsem si jistý) svisle. Naštěstí mi to stačilo, tolik zásuvek vedle sebe nepotřebuji. Datová, televizní a dvě 230V.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle je "visage" díky dnešní době objednané z Hornbachu, u ABB vím, tam to mají standardně, ale chtěli jsme dekor dřeva v kombinaci rozumné ceny...

Datovou a TV zásuvku budu řešit později, teď potřebuji zapojit komplet rozvod na 220, aby mohl přijít revizák

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem dával při rekonstrukci pěti rámeček za televizi. Ale co to bylo za výrobce už nevím. Vím, že to bylo v bilozelené krabici a vše jsem objednal u nás ve velkoobchodu a elektromateriálem. :myslim

Lepší fotku s osazeným rámečkem jsem narychlo nenašel. :D

DSC_2942.JPG

Upraveno uživatelem radim.1008
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky jsem bral všechno v obchodě s elektromateriálem (krabice, kabely....) a když došlo na výběr zásuvek a vypínačů, tak elektroobchod byl zavřený, takže jsem musel přes net a "rozkaz zněl jasně" bílou ne, ideálně dřevodekor:D, ještě se nám líbila řada LXDA od SEZu, ale to je zatím bohužel pro nás moc drahý...., takže třeba budu časem obměnovat, ale jenom to co  mám teď bylo asi 5,5k (20 vypínačů a asi 25 zásuvek) a stejně ještě chybí....

 

vzorek toho LXDA ::D

http://www.sez-cz.cz/eshop/index.php?sekce=detail_polozky&id_produktu=41172-domovni-spinac-c.2-buk-prirodni-lxda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TVL čtyřkilo ... njn ...  když jsme stavěli tak jsme byli mladí a .... ještě že vrcholem elegance bylo Tango a šlo to přes kámoše za nákupku. No a dnes po 20 letech pomalu dosluhují a s vědomím toho jak "moc" jsem si ty tanga celý ty léta "užíval" tam místo nich s čistým svědomím mydlím lidlovskou produkci. V místech kde byla plánována věž a pracovní kout mám z té doby 2 x 5 dvouzásuvek .... dneska prázdných. Na "mediální" centrum včetně routeru a NAS mi stačí 8zásuvková UPSka  a na pracovní krámy prodlužovák s osmipsem a přepěťovou ochranou. Ještě rámečky ... to určitě :papa

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz pres rok se mi tu valelo 8m 16mm² lanovaneho kabelu a autobateriove  klestove svorky, tak jsem dneska konecne udelal slusnejsi startovaci kabely. Dle rychleho vypoctu pri delce 4m, proudu 500A a napeti 14,5V by melo na druhem konci zbyvat asi 10,5V, tak snad to bude fungovat :D

IMG_20210101_165233.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem velmi smutný.... Byli jsme nuceni nechat uspat naší milovanou feňouru.... Táhlo jí na 13 a už měla trošku zdravotní omezení.... Ale včera k večeru to nabralo rychlost.... Mozková příhoda.... Už je i pohřbená.... Bude tu pořád s námi na zahrádce.... Na veterině jsem byl za tvrďáka, ale teď, když to píšu, tak mi jdou slzy do očí.... Všem se omlouvám za ten citový výlev....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...