Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Bionafta a zničený motor


kobr

Recommended Posts

Vcera v noci jsem koukal na MTV - pimp my ride. Byl tam samotny terminator, guverner Arnold a propagoval tam bio paliva a dalsi ekologicke vecicky, tak tam typkovi do stareho muscle car nacpali motor na bionaftu. Zkouseli drag race proti lamborgini gallardo, jo zapomel jsem rict ze ten motor na bionaftu ma 800 koni, takze lambo nemelo moc sanci... :D Kdyby nasi soudruzi politici venovali kazdemu kdo ma naftaka takovy pekny motor na bionaftu, tak by urcite vsichni radi tu bionaftu tankovali..

P.S.: Spokojil bych se klidne i s 500 konovym bionaftackem.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Původně zaslal: kobr

Původně zaslal: f3Rd@

To je zas vynalez, soufam ze to zas zrusi, az zjisti, ze to dorovnalo 20% aut... :grr jen mam pocit, ze ty traktoracky TDI to ani nepostrehnou. Myslim, ze az to nejakemu majetnejsimu panovi odhuli nove BMW a on vyhraje soud, at uz s CR nebo s benzinkou (a ta nasledne s CR), tak si to ti zeleni soudruzi rozmysli...

Bursík and soploši zřejmě jako vždycky prvně stříleli a pak mířili. Tím chci říci, že si vůbec neuvědomují, jakou obrovskou škodu dělají. Ale s tím soudem je to naprostá pravda.:grr:bojim

Bursík and soploši si neuvědomili, že existují také jiné auta než jen VW s těmi traktory TDI

[upravil dne 30.6.2007 kobr]

Opravdu úchvatná konstrukce, jen co je pravda. Má jen jednu malilinkatou slabinu - není to vynález Bursíka a spol, ale EU, a netýká se to jen ČR, ale celé EU. Vskutku by občas nebylo marné si zjistit alespoň ty úplně základní informace, než o něčem začneme cancat, že...

Původně zaslal: Tornado

Ted jsem cetl clanek o chystane 308 a byla tam jedna docela zajimava informace ohledne bionafty: "Všechny dieselové motory dokážou bez problému i teď jezdit s 30procentním podílem bionafty."

To je opravdu hezká informace, ale to už dokázaly i ty 20 let staré... a leckdy dokonce mnohem lépe.

Tak ať mi ten Bursík a spolek ekofašistů dá vyjádření výrobce motorů Peugeot o neškodlivosti bionafty a budu mlčet. Vyjádření člena P-C neberu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Zlatý Zetory 25, 50 atd. Tam může se lít co chce a ono to jen čoudý ale jede!!! Jo pánové, tak to byli traktory a né co je dneska, kdy je to jako v 607 vybavené.

To není zase tak pravda. Před časem jsme lili do dědovýho Zetoru 8011 a do Praga S5 taky bio naftu a u obou jsme zalepili čerpadla. Traktor sice nehulil, ale to co se ušetřilo na bio naftě spadlo do oprav čerpadel (spíš ještě víc).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, co tady kalíte vodu?!? Na západě se bionafta tankuje už dávno a žádný problémy s tím nemají. Plno lidí lije do obyčejných motorů dobrovolně fritovací oleje a jiný svinstva a vy se tady rozčilujete qůli "čisté" bionaftě. :D

Se vám holt člověk nezavděčí. Buď si stěžujete na drahotu arabské ropy, a když na ní chce někdo udělat Evropu aspoň o trochu míň závislou, zase se vám to nelíbí. ;)

Kdyby to bylo skutečně takový svinstvo, jak tady někteří vehementně tvrdí, jako první by pištěly výrobci, pač by to musely oni v rámci záruky cálovat. Ale...ticho po pěšině. Takže?

PS: Jinak nevím, co vám Bursík udělal, ale s bionaftou nemá vůbec nic společnýho. :P

[upravil dne 5.7.07 Ferin007]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5% by nemel bejt takovej problem,kdyz to auto nebude dlouho stat,aby se to usadilo a bude se castejc tankovat. u nakladaku ktery jezdily se to nezanaselo, spis u stroju ktery se pouzily jen obcas. co pamatuju tak jen SETADIESEL nedal problemy,bylo to dobre filtrovany.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je právě ono! Pokud odešlo něco na vstřikování, tak je nutno napsat, na jaké BIO to jezdilo. U nás bylo víc výrobců, ale myslím, že bez problémů byla jen SETA, na kterou jsem najezdil mraky kiláků. Tu SETU jsem tankoval u OMV a předpokládám, že OMV by si nedovolila nabízet nějakou srajdu. O čistém MEŘO nemluvě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A PánBůh řekl - budou biopaliva.

(PánemBohem je míněna EU, která tady Bio před 3 lety víceméně zlikvidovala, holt teď ty biopaliva musí být, a taky že budou)

Jo, dalo by se říci, že jsem podobnou reakci čekal - třeba v sousedním Polsku si řidiči dávali na auta nápisy "Smrt motorům" apod.

Nejlepší je totiž tvrdit, že je to špatné. Ehm, promiňěte, já tomu vůbec nerozumím, ale je to určitě špatné, já jsem se o tom bavil včera s Vencou v hospodě, a to samý říkal i Karel. Natuty !!! Teda, Karel s tím má taky bohaté zkušenosti, neboť to má od Vládi, kterému se přece před 15 lety zalepilo čerpadlo na jeho starým Zetoru !!!

Pro začátek si zkuste zodpovědět tyto 2 otázky:

a) Vím, jaký je rozdíl mezi Bio I. generace, Bio II. generace a nafty s 5% příměsí biopaliva - a současně vím, kdy se daný typ vyráběl.

b) S biopalivy mám najeto ... tkm a moje zkušenosti jsou tedy velmi bohaté.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vix

A PánBůh řekl - budou biopaliva.

(PánemBohem je míněna EU, která tady Bio před 3 lety víceméně zlikvidovala, holt teď ty biopaliva musí být, a taky že budou)

Jo, dalo by se říci, že jsem podobnou reakci čekal - třeba v sousedním Polsku si řidiči dávali na auta nápisy "Smrt motorům" apod.

Nejlepší je totiž tvrdit, že je to špatné. Ehm, promiňěte, já tomu vůbec nerozumím, ale je to určitě špatné, já jsem se o tom bavil včera s Vencou v hospodě, a to samý říkal i Karel. Natuty !!! Teda, Karel s tím má taky bohaté zkušenosti, neboť to má od Vládi, kterému se přece před 15 lety zalepilo čerpadlo na jeho starým Zetoru !!!

Pro začátek si zkuste zodpovědět tyto 2 otázky:

a) Vím, jaký je rozdíl mezi Bio I. generace, Bio II. generace a nafty s 5% příměsí biopaliva - a současně vím, kdy se daný typ vyráběl.

b) S biopalivy mám najeto ... tkm a moje zkušenosti jsou tedy velmi bohaté.

Sem s těmi zkušenostmi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vix

A PánBůh řekl - budou biopaliva.

(PánemBohem je míněna EU, která tady Bio před 3 lety víceméně zlikvidovala, holt teď ty biopaliva musí být, a taky že budou)

Jo, dalo by se říci, že jsem podobnou reakci čekal - třeba v sousedním Polsku si řidiči dávali na auta nápisy "Smrt motorům" apod.

Nejlepší je totiž tvrdit, že je to špatné. Ehm, promiňěte, já tomu vůbec nerozumím, ale je to určitě špatné, já jsem se o tom bavil včera s Vencou v hospodě, a to samý říkal i Karel. Natuty !!! Teda, Karel s tím má taky bohaté zkušenosti, neboť to má od Vládi, kterému se přece před 15 lety zalepilo čerpadlo na jeho starým Zetoru !!!

Pro začátek si zkuste zodpovědět tyto 2 otázky:

a) Vím, jaký je rozdíl mezi Bio I. generace, Bio II. generace a nafty s 5% příměsí biopaliva - a současně vím, kdy se daný typ vyráběl.

b) S biopalivy mám najeto ... tkm a moje zkušenosti jsou tedy velmi bohaté.

No, Vixi - ač je o mě známo, že zelený včetně Bursíka mám rád jako osinu v řiti (ještě míň snáším různé Grýnpajcy a podobné řvouny), tak Ti musím dát zapravdu. To, na co upozorňuješ ale není zdaleka jen problém zdejšího fóra a pežoťáků obecně, ale je to jedním z rysů české povahy (ač o tom nic nevím, budu řvát, aby se neřeklo, že tomu snad - proboha - nerozumím)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

P.Butchi

Nováček

*

Příspěvků: 3

Bydliště: Ostrava

Offline

Nálada: Not Set

smilies/sad.gif Zasláno 26.4.2006 v 12:05 Citovat Hlásit příspěvek adminovi

Bionafta

Posílal jsem PEUGEOT.CZ dotaz ohledně používání BIONAFTy a tohle mi poslali, možná to bude někoho zajímat.:

Všechna vozidla Peugeot se vznětovými motory jsou určena k provozu na naftu odpovídající normě platné v České republice, což je ČSN EN 590, podle které může nafta aktuálně obsahovat max 5% podíl MEŘO (tj. Bionafty). Z tohoto důvodu bohužel provoz Vašeho vozu Peugeot 406 Break 2,0 HDI na standardně prodávanou 30% bionaftu nemůžeme doporučit.

Peugeot 406 Break, 2.0HDI 81kW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kobr

P.Butchi

Nováček

*

Příspěvků: 3

Bydliště: Ostrava

Offline

Nálada: Not Set

smilies/sad.gif Zasláno 26.4.2006 v 12:05 Citovat Hlásit příspěvek adminovi

Bionafta

Posílal jsem PEUGEOT.CZ dotaz ohledně používání BIONAFTy a tohle mi poslali, možná to bude někoho zajímat.:

Všechna vozidla Peugeot se vznětovými motory jsou určena k provozu na naftu odpovídající normě platné v České republice, což je ČSN EN 590, podle které může nafta aktuálně obsahovat max 5% podíl MEŘO (tj. Bionafty). Z tohoto důvodu bohužel provoz Vašeho vozu Peugeot 406 Break 2,0 HDI na standardně prodávanou 30% bionaftu nemůžeme doporučit.

Peugeot 406 Break, 2.0HDI 81kW

Tak to jsem potřeboval a ne odpověď ve stylu ---mám s tím zkušenosti----

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kobr

Když dostanu od servisu potvrzení, že mám zničené vstřikování tím, že jsem používal nekvalitní naftu, tj. s přídavkem řepných olejů, od koho můžu požadovat náhradu? Já bych ji požadoval po zelených, protože ti magoři todle toto navrhli!

myslím si že ho potřebovat nebudeš ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kobr

Původně zaslal: kobr

P.Butchi

Nováček

*

Příspěvků: 3

Bydliště: Ostrava

Offline

Nálada: Not Set

smilies/sad.gif Zasláno 26.4.2006 v 12:05 Citovat Hlásit příspěvek adminovi

Bionafta

Posílal jsem PEUGEOT.CZ dotaz ohledně používání BIONAFTy a tohle mi poslali, možná to bude někoho zajímat.:

Všechna vozidla Peugeot se vznětovými motory jsou určena k provozu na naftu odpovídající normě platné v České republice, což je ČSN EN 590, podle které může nafta aktuálně obsahovat max 5% podíl MEŘO (tj. Bionafty). Z tohoto důvodu bohužel provoz Vašeho vozu Peugeot 406 Break 2,0 HDI na standardně prodávanou 30% bionaftu nemůžeme doporučit.

Peugeot 406 Break, 2.0HDI 81kW

Tak to jsem potřeboval a ne odpověď ve stylu ---mám s tím zkušenosti----

To tedy opravdu nevím, k čemu jsi toto potřeboval, když se bionafta s 30% MEŘO prakticky nikde neprodává, a i když náhodou někde ano, tak bys jí stejně netankoval. Ta první půlka odpovědi, že ostatní nafta odpovídá nějaké normě, a podle té normy může obsahovat 5% MEŘO, byla zcela jasná i bez té odpovědi. A z té odpovědi mj. i vyplývá, že nějaké vyžadování jakéhosi "potvrzení" je naprosto směšné a mimo mísu - prostě palivo odpovídá normě, a nazdar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

B30 (bionafta s 30% MĚŘO) se jede podle jiné normy ...

mmch, ještě k panu Bursíkovi - občas má vtipné komentáře, jako např na adresu jednoho pána s Audi A8, že jeho vůz produkuje přes 250g uhlíku(!) na 1 km.

Rozumíte, co kilometr, to čtrvtkilo uhlí ?!

O odbornosti pana Bursíka začínám v poslední době čím dál tím více pochybovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...