Přejít na obsah

vix

Uživatel
  • Počet příspěvků

    4 839
  • Registrace

Vše od uživatele vix

  1. vix

    2.0.HDI - "plná" nádrž

    Přidám svoji zkušenost: - u dieselových aut protočíte plnou nádrž za 20 minut, poloprázdnou za 10 minut... - Lejete tam palivo jednou, tedy bordel tam lejete jen jednou. - Čerpadlo a sací koš jsou doopravdy u dna Slovní úloha : při spotřebě 5 l/100 km a akčním rádiusu 1200 km, kolikrát se protočí ten "jeden" bordel přes nádrž? Pokud se vyjede nádrž do mrtě, je nutno palivovou soustavu odvzdušnit. Bez toho to (bohužel) nej(e)de. Malá vsuvka pro majitele dieselových aut. Ten bordel je sranda oproti tomu, co dělá palivo při -20°C. Osobně preferuji v nádrži bordel v podobě kamínků, berušek a chlupů, než parafin. P.S.: Dodatek pro ty, co by to chtěli doopravdy počítat - průměrnou rychlost vezměte, řekněmež 40 km/h. P.S.S.: A to, že se veškerý bordel hned napoprvé prožetene ještě navíc přes palivový filtr u motoru, vezměte v potaz také.
    • 26
  2. vix

    Celkové náklady na auto

    Legendární 205 D vyšla srandovně Pořizovačka 70 tis. v 2002, zaplacena během 3 měsíců studia v Něměcku. Jezdila na Seta-diesel, takže 0,85 Kč/km (16,20 Kč/l) Okolo 70 tis. km se začala překlápět amortizace/opravy, opravy na ní vycházely na cca 0,5 kč/km, nafta už byla přes korunu. V roce 2007 byly náklady na naftu už skoro 2 Kč/km, v roce 2011 zase jen 1,80 Kč/km. Život ukončila v roce 2011, s najetými (se mnou) 199 968 km a prázdnou nádrží. Předposlední rok jezdila i částečně jako" soukromé auto pro služební účely", čímž něco přinesla na 306. Bylo to zábavné auto. 306 má teď po cca 90 tkm náklady 3,07 Kč/km. Zase mě ale vozí do práce
  3. vix

    Dobová spotřeba

    Zcela jistě - aut moc nebylo, byla válka a majitel mohl ukázat, že na to má Dneska se v autech (těch luxusních) potahuje z něčeho jiného... P.S.: Spíš by mě štvalo, dolívat věčně vodu - asi bych si na to pořídil nějakého chauffeura (cestování by obnášelo od rybníku k rybníku, od požární nádrže k nádrži). Cesta do Brna by mohla být v cajku, páč je tam Želivka
  4. @ Parizov Nic ve zlým, ale než něco nalinkuješ, zkus to pochopit. Nic ve zlým, ale lidskou osmózu bych sem netahal.(to nejsou hrušky, to jsou švestky vůči původnímu dotazu) @ dzavel po 10 letech ... no, dobrý. Bych koupil nové chlazení a jel dalších 10 let. Záleží, jak moc ten stroj chceš mít spolehlivý ...
    • 12
  5. Destilovaná voda je z principu netečná. Takže, hliníku se nedotkne. Situace s hliníkovými bloky motorů je jiná, je tam spoustu možností, jak z destilky udělat nedestilku, třeba za hodně vysoké teploty v motoru, těsněními, různými průsaky apod. To jsou jiné hrušky, v motoru jsou jiné teploty, v dotazu se řeší něco jiného. Čistá destilka by hliníku doopravdy neměla vadit. Otázkou je, čím je systém zanešen - a spojení měď / hliník kritizoval již velký génius Jára Cimrman. Zkusil bych zapracovat na tomto spojení - ideálně buď všechno z mědi, nebo všechno z hliníku....nebo vyměnit vodní chlazení za vodíkové
    • 12
  6. Čistá destilka? (kde nic není, nic nehrozí) V budoucnu navrhuji přejít na vodíkové chlazení
    • 12
  7. vix

    Investice do auta

    5 % ceny (nového) vozu
  8. 1) Ceny mezi řetězci : Asi tak, odkud se ty druhovýrobní díly většinou dováží - a kde asi vyrábí? 2) Mám pro vás překvápko: Vyrábí se Fejky 3) Velké řetězce fungují docela i tak, že opraváři díly přivezou doslova pod nos (dokonce i 2-3x denně) Sice to něco stojí, ale celkově se ušetří čas toho opraváře. 4) Fachmani, co to dají dohromady - ano možná ještě jsou. Ovšem mainstreamem je výměna dílů: jednoduchá, levná, s vysokou přidanou hodnotou a podle návodu to zvládne i kokršpaněl. Jen mít ten zvedák a to vybavení, diagnostika je taky fajn. Eliminace chyb zaručena. Čas na opravu je normalizovaný. Prostě, Fachmana netřeba. Kdo Fachmana třeba, tak ho i zaplatí. (Taky spíše měníte celý motor kus za kus, než střeva v něm?) P.S: Na výměnu motoru je zase žirafa. 5) Pokud má servis přežít pouze z práce, je 450 Kč/h minimum. 6) Ad cena oprav - je takové přísloví: "Když chceš mít doma opičku, musíš mít na banány. Nebo chodit s prodavačkou ze zeleniny. Nebo si ty banány umět vypětovat..." ( a je rozdíl mezi Makakem, Šimpanzem, Orangutanem a Gorilou - co se týká spotřebovaných banánů)
  9. vix

    Jídlo mimo domov

    Mě spíše fascinuje snídaňová ekonomie. Ono ta není sranda, ale nejlepší na snídaně jsou hotely, co to mají dobře propočtený. Nutela do kalíšků, marmoška taky, skleničky 0,1 lt, vlastní minibagetky, rozlejvaný kafe. Má to své kouzlo. Sice trochu jinak, ale má ... Mám radši menší hotýlky/penziony, kde si připadám jako doma a ne někde v paneláku. Udělat "rozumnou" snídani, když je Lidl / Aldi / Makro za rohem, není kumšt. Tím se divím českým hoteliérům / penzionérům. De fakto, na takouvouhle prefabrikátovanou snídani je třeba akorát lednička, mrazák a pánev. Tímto zdravím salaš Ebeka (Beskydy), která mi před 3 lety umožnila vzpomenout na dobu před plyšovkou. Obsluha jak ve III. cenové (dnes bych řekl ve východním stylu), šunková pěna s máslem k snídani, ručníky ROH, koupelna na patře s rezivějícíma kohoutkama, příplatek za přímotop. Jen tu skříň na pokoji už vyměnili za nějakou levnou "Ikeu". Taky zážitek...
  10. vix

    Peugeot 206 - jaký vybrat motor/rok

    Jako, 1.4 HDi s 51 kW do 206 SW? Do Polabí možná dobrý. Analogicky bych to přirovnal 306 1.4i 55 kW kombi. Dobrý, dokud nepotkáš kopec. Ale jo, bude to o trochu svižnější než Fobia 1.2 HTTP. P.S.: Jestli si chci pořídit 206 SW (s plánem vozit v tom borčus), tak 1.4 HDi bych nebral. Do krátký 206 je to ovšem solidní alternativa k 1.2 HTTP. Kombinace SW + 1.4 HDi mi přijde stejně vtipná jako Ford Pokus 1.0 Tri-turbo (Ecoboost)
  11. vix

    Vysoke teploty vonku vs. 508

    Spíše, že zatímco Peugeot musí jezdit celoročně od +35 °C venku do nějakých -20 °C v zimě, Škodivka je posunutá jinam. Přece jenom, Afrika (Maroko, JAR, Egypt, ale i ta jejich Provance) je o kapánek jinej region, než ČR, Polsko, Rusko a Německo. Tady těch +35°C je týdenní extrém. Konstruktéři ve Francii uvažují jinak. Historicky to jinak nejde. Takže, i když rozdíly v konstrukci aut mezi značkami se v poslední době stírají, zkušenost s teplými oblastmi u Frantíků vždycky zůstane.
  12. Aktivitu na Lipně jsem letos na jaře nezaznamenal. (asi málo mrzlo) Tak něco letního: Buďte v klidu, škody jsou prý minimální .... http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/401932/kuriozni-dopravni-nehoda-tramvaj-se-srazila-se-sekackou.html
    • 9
  13. vix

    zvýšení výkonu 206

    Carnot jak vyšitej Jenže, i když k němu přihlédnu, tak ten nárůst výkonu bude kompenzován zvýšením hmotnosti vozu a zanedbatelným zpomalováním vzduchu v rámci tření o hadice vedouci k/od IC. Takže nakonec nula od nuly pojde. IC tam sice narve víc vzduchu, jenže naftové motory pracují v principu s přebytkem vzduchu, takže víc vzduchu je mi celkem naprd. A energie se bere odkud, Halík ? - ...z paliva, woe! (ZZE). Pokud chce člověk zvýšit výkon 2.0 HDI 66 kW, vřele doporučuji: 1) Chip - u takhle starého auta je to už stejně jedno 2) Instalaci sportovního filtru - všichni jistě ví, že instalací sportovního filtru filtru se automaticky přidává 6-tý kvalt a 2.0 HDI pak dosahuje skvělé rychlosti 328,17 km/h. Přesně(!) 3) Propíchnutím vzduchového filtru šroubovákem - bonusový zvuk a minimálně 60 klokanů navíc (zanedbatelné zpomalování vzduchu při průchodu sportovním filtrem) 4) Jízda s téměř prázdnou nádrží, rezervního kola a vercajku. Chybu neuděláte ani vyhozením zadních sedaček a spolujezdce. Bonusem je adrenalinový zážitek! 5) Nakonec se mi jeví i ta investice cca. 20 tis do instalace IC jako slušný nápad. Protože nápad, koupit nějaké auto se 100-120 kW za 20 tis. Kč nás může dostat opět na začátek - nemám výkon ve svém motoru, nemám 20 tis., poraďte ...
    • 81
  14. Bude to znít divně: - někdo, kdo s tebou komunikuje přes SMS - někdo, kdo si danou věc nevyzkouší - někdo, kdo to pak dá opravit někomu jinému... - někdo, kdo pro danou věc nemá využití, jen ji chce prodat a to za peníze - někdo, komu se nakonec příčí, pro něj za nevyužívanou věc vrátit peníze Docela dost otazníků, že ? ... někdy to třeba klapne líp
    • 37
  15. vix

    Auto firmy Shell

    ŠEL jsem jednou okolo: https://en.wikipedia.org/wiki/Isetta
  16. vix

    Život a práce v Kanadě

    Ano, Džůnymu doporučuji, aby jel. Už pro tu zkušenost. Pokud má práci v oboru (nebo blízkém oboru) a je ve věku (po škole) - ta zkušenost je k nezaplacení. Třeba se mu tam bude líbit tak, že se tam usadí. Třeba se mu tam bude jen líbit a přesto bude chtít domů - ale rád se bude do zahraničí zase vracet. No a nebo si řekne, fuj vrátí se domů, a nikdy více. Jenže, pokud to nezkusí, tak to nezjistí. Finanční stránka tohoto "výletu" je fajn, ale v tomhle případě je tak trochu podružná. Držím mu palce. Život je otázkou priorit.
  17. Ano, jedna strana nechce spolupracovat, tak ji tam 2 měsíce budeme držet. Ona nám někoho zaučí. Nebo jí tu dohodu nedáme To je fakt lepší marodit
    • 68
  18. Asi tak: Máš kolegu, kterého budeš zaučovat? Představili Ti ho? Na druhou stranu: Mají od Tebe podanou výpověď, Tvou povinností je chodit do práce a nic nezadnedbat. Chtějí od Tebe, abys zaučoval kolegu? Tak ho zaučuj. Řekli Ti, jak ho máš zaučit. Neřekli. Tak ho zaučuj tak, abys stíhal plnit své povinnosti. Jinak, odchod středem pro neschopenku ( i když s tím moc nesouhlasím, ale karty jsou rozdány dopředu zcela jasně) je taky možnost. P.S.: To je ten český extrém - výpověď ze strany zaměstnance 2 měsíce.
    • 68
  19. vix

    Stočený tachometr--co dělat po koupi?

    Hele, ozzy56, jestli Ti to vadí, tak mě navrhni na BAN. Já třeba nejsem chytrý z Tvého momentálního navážení a současného linkování. Čert to vem. Co bylo Tvým cílem, hodit sem ten link? Když budu chtít, na Novinky.cz mohu chodit taky. Dokonce si to mohu i přečíst.
    • 9
  20. vix

    Stočený tachometr--co dělat po koupi?

    Omlouvám se, předem se nechci nikoho dotknout, ale co je proboha za "massage" tohoto příspěvku? ... že už i Peugeot-Forum žije mezi "Novinkami" a "Zprávami" .cz ? No, paráda ... P.S.: Máte kliku, že jsem línej na ty odkazy klikat.
    • 9
  21. Výška hladiny Labe dne 5.1.2016 http://i.idnes.cz/16/011/org/ALH60684a_foto002.jpg Na Lipno si budeme muset ještě chvilku počkat
    • 9
  22. vix

    Peugeot pausal

    ozzy56: - to, že banky si proklepávají věřitele - je kvůli odstranění následků, nikoli příčiny. - i ten kdo má holý zadek, se k úvěru nakonec dostane (byť by měl být poskytovatelem Provident) ... očividně příčina odstraněna nebyla, a má to následky (ne pro banku) - že ti banka nabízí zhodnocení 0% na spořicím účtu a když si bereš půjčku chce 10% úroku je jen otázkou jejich podnikání. Můžeš to vzít nebo ne. - ztráty banky nemusíš platit, pokud nebudeš jejich klientem. ... chce to používat zdravý rozum. Škoda, že sedláků je tak málo.
  23. vix

    Peugeot pausal

    Finanční rezerva by měla být min. 4 platy. Auto má smysl kupovat tak za max. 4 platy (tady se to dá přiohnout, jestli netto nebo brutto, podle přání a odvahy každého soudruha), pak vás totiž jeho ztráta tolik nemrzí (auto nabouráte, shoří, někdo vám ho ukradne, nebo jen škrábne před barákem nebo na parkovišti) Mno, jestli někdo řeší úvěr, je víceméně jedno, protože: - kdo úvěr doopravdy chce : tak si spočte pro a proti a ví do čeho jde - kdo úvěr jen chce: tak si ho vezme, a je mu to jedno Machrovinou je dát peníze na dřevo
  24. vix

    Traktor PIKO na Aukru

    Je to o nabídce a poptávce. Je to stejné, jako s ojetýma autama. Taky by člověk znalý řekl, že se ten wergl z Annonce co tam visí půlrok se za 50 tis. neprodá, bo má cenu tak 10-15 tis. a to ještě možná jestli, spíše na díly... (stejně jako spousta lidí si myslí, že i jejich interceptom má tuhle cenu) Tady je místo Annonce portál Aukro, a místo reálných aut staré hračky. Princip je stejný. Úplně stejné jako se starýma vláčkama. Sice ještě pamatují NDR - jsou starý, už mechanicky vyšeptaný, z jednoduchých forem s žádnými, popř. orvanými detaily. Navíc, je jich mezi lidmi stále dost. Jenže stále se nabízejí za polovinu ceny, za kterou je možno koupit nový, nejetý, moderní, tichý a předloze věrný model. Soudný člověk za ty peníze ty 30-40 let staré šroty nekoupí. A přesto se za ty peníze "prodávají". Protože Aukro. (sice tam visí půl roku, ale visí) Se starými hračkami, tak s ojetými auty je to stejné - každé auto má svého kupce. To, že se něco prodalo na Aukru za tuhle cenu, není směrodatné. (analogicky : Říkali to v televizi, tak je to pravda ! )
    • 24
  25. vix

    Kombík 306 nemá tah za studena

    Asi nám začla zima - že by tolik oblíbené ventilové vůle?
×
×
  • Vytvořit...