patt Odesláno 28. červen 2022 Odesláno 28. červen 2022 Aho, chtěl bych Vám ukázat naš 309tou, motorizace 1,9D 47KW. Je na ní spousta much, ale ty se postupně vyladí. Podle předchozího majitele historie auta byla, že v 90tých letech umřel první majitel v CZ a peugeot zůstal v garáži až do roku 2020, kdy se vyřešilo dědické řízení a majitel s tím začal jezdit, pak jeho žena.... Pak chvíli stál a nakonec prodal. Stav karoserie velmi pěkný, klasické reznoucí místa netknuté, motor jako každá 1,9D jde jak hodinky. Interiér trochu vybydlenej, ale to se vyladí. Musím sehnat nové těsnění do předních dveří a kufru. Krytky pantů kufrových dveří a nové kloubky spojovacích tyček řazení. Za celou životnost auta byl peugeot jen na dvou STK, na jedné v roce 93 na druhé v roce 2020 Letos půjde na třetí STK Jinak zaujalo mě že to nen klasická výba GRD, nebo GLD, ale GTD?? Nikdy jsem se u 309tky s tímto nesetkal, gůgl až na jeden výskyt mlčí: https://www.quattroruote.it/auto/peugeot/309/309-19-d-5p-gtd-008882198710?fbclid=IwAR3uLr1b28BhgjANzF-GZO0Rb9qTQBMACZzuWYb-0imcWFN5-zHkXb4R5Ow Ve výbavě je centrál, elektrikcé okýnka, otáčkoměr. Tak mě zajímvá jestli je to nějaká edice, nebo blbost? Díky pavelu96, Moral3z, Pepito a 2 další ohodnotil 5 Citovat
Medvěd Odesláno 28. červen 2022 Odesláno 28. červen 2022 Je tam to GTD opravdu originál? Páč já kdysi měl 309ku s motorem 1,8 TD, tak mě napadá, jestli to není jen přelepený z turbo verze Citovat
patt Odesláno 28. červen 2022 Autor Odesláno 28. červen 2022 hele to právě nevím, jestli je to jen jinej štítek, nebo originál, nepoznám to. Kdybych nenašel ten odkaz na googlu, tak bych si byl téměř jistej že ten štítek je jinej, ale na tom odkazu je to náhodně uplně stejný auto Tak nevím Citovat
radim.1008 Odesláno 28. červen 2022 Odesláno 28. červen 2022 Co na to @KoudaK jako fanda 309tek? Citovat
patt Odesláno 3. červenec 2022 Autor Odesláno 3. červenec 2022 Tak probíhá příprava na STK, přetěsnil jsem olejovou vanu, neboď pod autem neustále flek od motor ového oleje, sice ještě trochu je mastná přeodovka, ale to asi někdy příště Pak jsem ještě scháněl těsnění do dveří, bo staré bylo rozztrhané a foukalo skrz dveře. Nakonec jsem koupil těsnění na škodu 120 a pasuje dobře Sice nevypadá uplně stejně, ale funguje. Teď mě čeká ještě vyměnit termostat a termosytič, neboť má motor stále zvýšené otáčky a můžem vyrazit na STK poldiss, čakom a radim.1008 ohodnotil 3 Citovat
patt Odesláno 12. červenec 2022 Autor Odesláno 12. červenec 2022 Ahoj, tak pokračuji v údržbě Vypláchl jsem několikrát chladící okruh a vylil z něho dost hnusný rezatý srance, dvakrát jsem to propláchl vodou, nechal ohřát, vypustil a pak zkusil od Liqui Moly nalít nějakej neagresivní čistič chladící soustavy. Zase trochu hnusu z toho vyteklo, ale už né moc. Tak jsem zas propláchnu a snad to nejhorší je venku. Nalil jsem zelenou G11, ta taky částečně funguje antikorozivně, tk snad už to bude dobré. Přitom jsem vyměnil termostat a termosytič, který nefungoval protože po ohřátí měl motor stále zvýšené otáčky.. Následovala oprava klaksonu, zajmavé že tam jsou original dva klaksony, jeden jsem opravi mírným poboucháním o zem a místo druhýho dal předchozí majitel nějakou famfáru..... Ta sice taky nefungovala, ale rozhejbal jsem ji no Následovala očista dočista a výměna hlavice řadící páky z aliexpresu Péťa, Moral3z, radim.1008 a 2 další ohodnotil 5 Citovat
patt Odesláno 17. červenec 2022 Autor Odesláno 17. červenec 2022 Příprava na STK finišuje, už jen tr ochu kosmetiku a můžem vyrazit Ještě jsem vyhodil jsem odtamaď čínský Blůůůtůůt rádio a nahradil za nějaký trochu stylovější, aby to nebylo jak pěst na oko poldiss, ozzy56 a Moral3z ohodnotil 3 Citovat
ozzy56 Odesláno 18. červenec 2022 Odesláno 18. červenec 2022 (upraveno) když člověk vidí starý známý nesmrtelný motor a porovná ho s dnešníma dýzlama, co mají na sobě neskutečně čidel a všelijaké elektroniky, včetně srajdy typu FAP a Blue atd., tak nevěří, že pokrok jde kupředu ,vždyť spotřeba kolem pěti litrů a výkon tak akorát i na dnešní dobu ale furt bude někdo, kdo musí mít 200 koní Upraveno 20. červenec 2022 uživatelem ozzy56 OK406, MilanF1, Milan+ a 2 další ohodnotil 5 Citovat
patt Odesláno 18. červenec 2022 Autor Odesláno 18. červenec 2022 Přesně tak, my kdysi měli 309 se stejnym motorem a měl najeto 750tis km a jezdil furt . Jinak teď jsem na emisích a prošel krásně, emise asi 10x menší, než je stanovena hranice. Akorát chlapík se trápil, že to nemůže připojit na pc a vyčíst závady z jednotky Péťa ohodnotil 1 Citovat
MilanF1 Odesláno 19. červenec 2022 Odesláno 19. červenec 2022 To je nostalgie. Já v roce 2010 pohřbil 309 GLD, rok 87, první majitel Berousek. Měla najeto minimálně 500 tkm (budiky pretocene) a shnila na kaši. Proto šla do lisu. Moc rád na nic vzpomínám. Nejelo to, ale nežralo, vždy chytlo a bezproblémový provoz. Dobře se o to starej, tohle se na silnici skoro nevidí. ozzy56, Hafity a Péťa ohodnotil 3 Citovat
ozzy56 Odesláno 19. červenec 2022 Odesláno 19. červenec 2022 já vím, že to je blbost, ale kdyby se ta auta (205--309) s těma 1.9 D prodávala i dneska, tak jim lidi utrhnou ruce , protože super jednoduché motory, velice levný provoz, ochrana karoserie na opravdu vysoké úrovni bez jakýchkoliv elektro. píšovin... MilanF1, Milan+, Medvěd a 2 další ohodnotil 5 Citovat
patt Odesláno 19. červenec 2022 Autor Odesláno 19. červenec 2022 ano přesně tak, popravdě já delší dobu co mám doma auta, tak řeším furt nějaký závady typy čidla, blosti, neustále vyčítání chyb z jendotky, protoiže tomu furt něco je, elektroniky po kok*t a ve finále jsou s tím jen starosti. Jasný že kdyby to byla funglovka, tak to 5let pojede bez problémů, ale u ojetin to je furt něco.... Takže já poslení dobou jsem rád za mechanický stroje s minimem elektroniky. Takovej starej traktor Zetor, pak tenhle peugeot, to stačí aby mělo naftu, olej a jede to furt Jinak na emicích naměřili hodnoty kouřivosti 0,07-0,1, horní mez kouřivosti je 2,5, takže jsem čuměl, že to jsou docela dobré výsledky na to, že se s tím autem popojíždělo jen po vesnici a po dvoře a na emise 5km to jelo hned... To u nás na firmě nakoupili fungl nový auta a po 4 letech první stk a na emisích neprošly dvě ze 4 nových aut.... Takže docela mazec, jak ty dnešní auta maj tu emisní mez brutálně přísnou a nebo ty motory to po 80tis km nedaj... Jo a moje služebmní oktávka s motorem 1,8TSI už je zralá na druhou generálku, motor vydrží 120tis km, teď už žere zase litr oleje na 500km... MilanF1 ohodnotil 1 Citovat
patt Odesláno 9. srpen 2022 Autor Odesláno 9. srpen 2022 Ahoj, tak to vypadá, že mě do budoucna čeká spojka na péžu, začalo chrastit spojkové ložisko a při jemném popojíždění je cejtit jak škube... tak už abych začal schánět spojkovou sadu Ještě občas někde něco zašustí, když jedu rychleji, tak to chvilkama udělá zvuk, jako bych najel na dálnici čáru krajnice, ale pak bylo zase ticho, tak budu čekat jestli se to bude zhoršovat, nebo ne, bo nevím co to může být Citovat
patt Odesláno 21. srpen 2022 Autor Odesláno 21. srpen 2022 Ahoj, tak pokračuji na péžu, na posledním podkrkonoškým srazu mi začala dělat kravál poloosa, chytalo to takový rezonance, že to chvilkama uplně strašně kňouralo. Ale dojel jsem v pohodě. tak Jsem začal rozebírat, zjsitil jsem, že by to chtělo vyměnit i čepy řízení jelikož byly popraskané manžetky, pak vlastně i jeden original původní tlumič začal téct, tak vlastně i tlumiče a i uložení stabilizátorů nic moc, takže jsem během dvou večerů po práci udělal komplet GO přední nápravy Nové tlumiče, horní uložení, ramena se spodními čepy, čepy řízení, uložení stabilzátoru (mimochodem ukrutnej ojeb to vyměnit, musí s povolit nápravnice....) nový ložisko kola - mělo trochu vůli, nový obě poloosy, gufero na převodvce který těsní poloosu, nový převodový olej total 75W80 GL4+, komplet nový brzdiče, kotouče, destičky, hadičky (brzdy jsem přendal z nepojízdné 309 co tu mam kde byly teď fungl nový, který by do pár let stání stejně schnily, než ji opravim.....) a úplně luxus kára z toho je Všechno šlo hezky, jednoduše, bez násilí, všechno šlo povolit, nic zarezlýho. Hned se s tim jezdí zas o třídu lépe, opravdu pohodlné a celkem i svižné auto se spotřebou 4,5/100km ozzy56, radim.1008, Péťa a 1 další ohodnotil 4 Citovat
Medvěd Odesláno 21. srpen 2022 Odesláno 21. srpen 2022 (upraveno) Tak za 4,5 l/ 100 km jsem se svou 309kou 1,8 TD nikdy nejezdil. Já jezdil cca kolem 8mi průměr, ale když jsem chvátal, tak i přes 9. Jinak respekt k investicím do pro mnohé "staré vrány" - auto máš krásný, může Ti s tímhle přístupem dlouho dělat radost Upraveno 21. srpen 2022 uživatelem Medvěd patt ohodnotil 1 Citovat
patt Odesláno 21. srpen 2022 Autor Odesláno 21. srpen 2022 Jo, to to TDčko tak žralo? Já vím že 1.8TD byly dobré celkem úsporné motory, nebo to máš nějak víc nakrmeno? Jinak scháním original dálkový ovladač centrálu, který mi chybí. IR přijímač tam mám ve stropním světýlku, ale k dokonalosti bych rád měl i funkční dálkáč Citovat
Medvěd Odesláno 21. srpen 2022 Odesláno 21. srpen 2022 (upraveno) Žrala podle stylu jízdy a páč já rád jezdím svižně, tak si holt trošku připlatím. Teď mám Forda Galaxii 2,0 TDCI a ku podivu s tou ohromnou krávou jezdím za podobnou spotřebu (cca 7,5 l/ 100 km). Na fórech se při tom mnozí zmiňují o tom, jak jezdí pod 5 l/ 100 km a pak si přečtu, že jedou stylem klobouka, při kterým bych asi usnul nudou. Netvrdím, že Ty to musíš mít stejně - 309ka je lehké auto a pokud se netahá po dálnicích 140+ nebo po okreskách 100 - 120, tak asi za ty 4,5 l může jezdit Upraveno 21. srpen 2022 uživatelem Medvěd Citovat
patt Odesláno 21. srpen 2022 Autor Odesláno 21. srpen 2022 joo, jako já jezdim většinou po okreskách 90km/h, taková ideální cestovní rychlost Jako důchodce to zas nejezdim, prostě tak normál. Většinou mě teda spousta lidí zdržuje ono třeba jen v městskym provozu by to žralo víc, ale jelikož to nemám na každodenní ježdění do háku, nebo do krámu, ale jen na občasné výlety a srazy, tak to je jen cestovní spotřeba Citovat
Medvěd Odesláno 21. srpen 2022 Odesláno 21. srpen 2022 Jsem Pražák, tzn. že výlet začíná poskakováním po Praze, pak se najede na dálnici a desítky km se jede 130 - 150 km/h nebo se stojí v koloně. No a teprve až se dostanu na běžné silnice, tak se můžu bavit o nějakém řešení spotřeby BubakGS ohodnotil 1 Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.