Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Bouchání od pravého zadního kola


Mikis

Recommended Posts

Zdravím, mám menší problém, který se mi nedaří odstranit, prostě nevidím nic uvolněného co by mohlo bouchat u pravého zadního kola. Vždy když něco šikmo přejíždím i hodně pomalu třeba couvání na silnici, která je níž tak se auto trochu do boku zhoupne a od zadního kola se ozve takové celkem silné bouchnutí jako kov na kov připadá mi to jako by něco bouchlo do toho plechového krytu zadního brzdového kotouče. Nám podezření, že to dělá elektrická ruční brzda, ale zatím jsem nenael nic co by bylo uvolněné a mohlo do něčeho bouchnout. Auto je sice Citroen C4 rok výroby 2011, ale to by nemělo vadit protože to je skoro stejné jako Peugeot 308.

Nesetkal jste se někdo s tímto nebo nemáte nápad co by to mohlo bouchat? Díky všem za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

No ono to většinou bouchne jen jednou když se přejíždí nějaká nerovnost na šikmo a jen po projetí zadními koly, tak, že nerovnost přejede nejdříve třeba levé kolo pak pravé a během toho přijde ta kovová rána jako když něčím bouchnete do plechu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě, že to bylo na zvedáku u mechanika, prošli jsme kde co už se zdálo, že jsme na to přišli když byla trochu ošoupané uložení jedné pružiny a tak ji pootočil, aby se nedotýkala, ale nepomohlo. Ostatní se zdálo být v pořádku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Mikis napsal:

No ono to většinou bouchne jen jednou když se přejíždí nějaká nerovnost na šikmo a jen po projetí zadními koly, tak, že nerovnost přejede nejdříve třeba levé kolo pak pravé a během toho přijde ta kovová rána jako když něčím bouchnete do plechu.

To trošku vypadá na uložení zadní nápravy jako takové.... Ovšem jakou zadní nápravu má C4 si teď z hlavy nevybavím.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Může být i tlumič, na 5008 z r.v.10 mi bouchaly už po 100 t.

Zkus, zda to vyprovokujete při stání vozidla, nad kanálem, houpáním, ze strany na stranu, anebo aspoň jízdou dokola na parkovišti servisu, na určitém zhupu.

Někdy klepe i brzdič, když se posunuje ze strany na stranu. No a samozřejmě, rezerva, hever, vercajk.

Brzdy (píšeš elektrická ruční) bys zjistil tak, že svoje zkušební místo budeš přejíždět s mírným brzděním.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mojí 807 to dělal výfuk,ale jenom když byl zahřátý,takže na to nešlo přijít na zdviži, po vypnutí motoru rychle vychladne.Měřil jsem rozdíl mezi délkou studeného a zahřatého výfuku,a překvapilo mě,že tam je pokud dobře pamatuji přes 30mm rozdíl.Pomohlo až rozebrání,očištění všech spojů a důsledné doražení k sobě.Trápil jsem se s tím dost,příznaky byly totožné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi na mojí 807 začalo vpravo v zadu něco bouchat 😞 Připadá mi to jako když někdo začne mluvit o blechách tak se všichni kolem začnou drbat 😀

Nedokázal by mi někdo prosím poslat rozkreslení zadní nápravy na 807 2.0HDi 79kW?

Abych viděl co všechno tam je a pod jakým číslem.

Díky předem.

Wensdy

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...