Jump to content
pavelsima

bezpečností šrouby - poradíte?

Recommended Posts

radu dám--nekupuj žádné bezp. šrouby--vyrobíš si tím problém do budoucna,  šrouby pak nejdou povolit, protože v pneuservisu je někdo dorve, strhávají se kolíky na tom klíči k povolení atd. atd., aludisky se už tak nekradou jako kdysi :myslim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svatá pravda. A když to v pneuservisu kde se předpokládá že to mají v ruce tak to zarve při jiné servisní záležitosti mechanik v autoservisu. Za poslední tři týdny jsem tu měl asi pět takových aut z toho tři ke mě jezdí pravidelně ale majitelé si nechali něco dělat jinde to že nebyli spokojeni je věc jiná ale než jsem ty kola povolil tak jsem ohnul trhák a nakonec jsem musel říct tatíkovi aby mi to pomohl takže jako na náklaďáku jeden držel klíč na šroubu a druhý to rval dvoumetrovou trubkou až pak to povolilo.  Takže bezpečnostní šrouby nepoužívat a je klid. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak nejsou šrouby jen s kolíky který se urvou že. Takový AEZ Sicurit, nebo Sicubloc či Sicustar nebo Sicuplus se dají dotahovat i povolovat dle libosti a  není s nimi problém, ty se jen tak nestrhnou.  https://www.autokseft.cz/Srouby-matice/Srouby-1/Bezpecnostni-4?zenid=efa4h22unmj5fpenhc9f8qkd80

Jen je potřeba vybrat správný typ a délku. Takže pokud máš originalní Peugeot kola na zimu i léto tak pořebuješ s rovnou dosedací plochou s podložkou a měli by stačit jen jedny, ale pokud maš každy kola jiný a je na jednech potřeba šroub s kuželem tak budeš potřebovat dvoje, to je i tvuj případ s plecháčema na zimu. Nebo pokud maš oboje kola na kužel tak zase budou stačit jedny

Edited by Radek Hurvajz

Share this post


Link to post
Share on other sites

ono je to s těmi šrouby asi tak--pokud si to člověk přezouvá sám, není problém :super

ale jestli to nechává dělat jiným, je obvykle zle--protože ti klucíí radši šrouby dotáhnou více, než je třeba, protože co kdyby se šrouby povolily a kolo opustilo auto, že..., nikdy jsem v pneuservisu neviděl, že by použili momenťák, jooo, položený tam někde bývá, ale jen na okrasu...,nemluvě o tom, že tu psali majitelé, že nemohou najít klíč na bezp. šrouby, který někam založili  :)

a podle mého názoru jsou bezp. šrouby dnes zbytečné--jestli bude někdo chtít ukrást vaše krásná drahá kola, tak je ukrade--většinou na objednávku..., já to vyřešil tak, že aludisky už nechci, nemíním se o ně prostě starat, leštit a pucovat  :xvul

Share this post


Link to post
Share on other sites

ozzy musis ich na to upozornit 

raz som to dal prezuvat ale bol som  u toho  nasadil kola(mlady chlapec) a vzduchova  utahovacka v ruke ,vravim mu neopovaz sa to dorvat tou pistolou ze ja si to podotahujem sam a on nie nie my na to mame momentovy kluc a odniekial ho vyhrabal :D  mali to tam pre take pripady ak by niekto vymyslal  

vzdy na to upozornim dopredu a neni problem a ked sa stalo ze to silno utiahol tak som to potom mimo servisu  hned vsetko povolil a utiahol svojim klucom 

Edited by krtek 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja teda nevim, ale už asi 10 let dozadu se mi nestalo že by na hliniková kola nevytahl momenťák, a nastavuje si ho na 110 nm, Plechače na starý Š105 si pamatuju brali utahovakem běžně, ale na liťáky brali momenťák vždy a to ve vice pneuservisech.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tady v Jopeco si za použití momenťáku účtují příplatek ;)

Jinak se přikláním k názoru @ozzy56 - bezpečáky jsou jen pro zlost. Sice je na jednom autě mám, ale jen proto, že si je tam předchozí majitelka nechala za nějaký obnos (@Pe.Tr by možná věděl za jaký) nechala dát. Z Mazdy jsem je tenkrát vyhodil. Ani tenkrát na Mazdě, ani teď na Mercedesu nemám ořech s kolíčky.

EDIT: Tak jsem to našel 😮

A0019901607.jpg

Edited by Péťa

Share this post


Link to post
Share on other sites

ty co postnul @Péťa mi přijdou blbuvzdorné, ale takové typické. na druhou stranu - jak už tu padlo. když někdo bude chtít, podaří se mu to ;) 

každopádně od nákupu mám na autě origo Peugeot (s válečky, obdobné jako na obrázku) a zatím musím zaklepat, že drží

Výsledek obrázku pro peugeot bezpeÄností Å¡rouby

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taky mám takové. Už 9 let a pořád jsou použitelné. Vždy když přijedu do servisu a musí se povolit kolo, tak je upozorňuji na bezpečnostní šrouby a aby se k ním chovali slušně. Sezonní výměnu kol si dělám sám.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@BooST ty jsem měl taky, ale pak jsem byl rád, že jsem jeden povolil. Ten kroužek na šroubu, kde jsou dřážky pro tu hlavu je na sřoubu jen nalisovanej. Vyměnil jsem je nakonec za https://shellers.cz/obchod/pojistne-srouby/pojistne-bezpecnostni-srouby-sicustar-vnpc36-m12x125x36-plocha-podlozka-klic-17/ ty vypadají docela solidně.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Když jsem koupil auto, tak jsem přemýšlel o šroubech. Nakonec na ně nedošlo a už ani nedojde. Už mi k tomu ani nepřijde důvod. Měl jsem vybraný Sicustar a musel bych mít dvoje, na zimní i na letní. 

Jinak k pneuservisům (:xvul), tam kam jezdím vždy použili chlapci momenťák. Jezdím tam 15let, momentový klíč je normální výbava... Když jsem přijel s novým autem, tak se ptali na klíč (pořád mám krytky), teď už se neptají. Já si přezouvám sám, ale vždy nechávám převážit, takže sundaj, nandaj a utáhnout momenťákem. Když měním pneu, tak samozřejmě taky.

Jinak nechápu, kdo by řešil bezpečnostní šroub na rezervu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mojo2: Aha, jasně, já když vezu rezervu, tak s ní mám i 4 šrouby na ní. Protože v autě nebyla, koupil jsem jen kolo (nechtělo se mi dát ještě dalších cca 7tis za navíjecí mechanismus), vozím ji jen na dlouhé cesty, Mám to v "setu" i se šrouby.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...