skuci Posted May 15, 2019 Posted May 15, 2019 (edited) Ahoj klubáci a kamarádi, po 5 letech se zpět vracím k PSA. Ano, vím, je to skok v typu auta, ale požadavky se mění, chtěl jsem něco novějšího, většího, ideálně už né sedan (kvůli psovi do kufru) apod. Nakonec po koukání na starší 3008 a 5008 jsem si vybral u Citroënu a to konkrétně C4 Picasso. Není to žádný trhač asfaltu, ale je to výkonový skok ze 143kw Hledal jsem delší dobu, až jsem nakonec narazil na jedno v Mototechně... jasně AAA ale neodradilo mě to, navíc bych spláchnul 2 mouchy jednou ranou a nechali si auto na protiúčet. Zjistil jsem, že Mototechna vykupuje a prodává kvalitnější auta, mají u něj důkladnější kontrolu, o neprojdou, tak prodávají v AAA Auto, tak to takový malý postřeh pro Vás. A teď něco málo k autu. Byl jsem se podívat na několik aut, v Brně, v Jičíně, v Plzni a pak na netu narazil na toto. Auto jsem si ráno zamluvil, odpoledne bylo přistaveno na pobočce v Kolíně z Ostravy. Na první pohled vypadalo vše v pořádku, na ten druhý se objevilo pár provozních kosmetických vad ale to není zas taková tragédie. Ještě jednou díky @jarokare za vytáhnutí informací o autě. Cebií prohnáno, auto bez poškození, mikrometr to potvrdil a díly sedí, po mechanické vše v pořádku. Každý asi čeká na nějaký problém s AAA ten nastal asi po 6 dnech, kdy dorazil techničák. Už od @jarokare jsem věděl, že auto vyjelo na 16" ale na autě byly 17" a bohužel nebyly zaspány v techničáku (po bližším pátrání jsem zjistil, že auto bylo vykoupeno na zimních plecháčích a asi jim teda nějaký 17" zbyly, tak je tam dali, alespoň že to jsou originální 17"). Začalo tedy kolečko směr Citroën, nechat vypsat rozměry kol, tam bohužel opět 17" nebyly i když u totožného auto ve VTP byly napsány. Shánění typového listu, evidenčka, dopravka. Už na začátku mi bylo sděleno, že abych se teda pokusil je tam vepsat a že případné náklady by se mnou nějak vyřešili, takže mé kolečko končilo právě na pobočce AAA se všemi účtenkami a fakturami. Vše si okopírovali a provolali, asi za 5 minut mi bylo sděleno, že to formou reklamace řešit nebudou a že mi peníze rovnou vyplatí a tím to bude vyřešeno takže moje první a doufám i poslední reklamace s AAA bez problémů. Jinak teď trochu blíže k autu... Je to teda nafta 88kw, má běžné věci ve výbavě, co dneska jsou u dané výbavy, jen mi trošku chybí výhřev sedaček a xenony. Co mě naopak učarovalo jsou zadní 3D LED světla (jsou na fotce), pak se mi taky líbí aplikace My Citroën, která je propojena s autem a vidím v telefonu vše o autě a taky vidím polohu kde stojí (teď když u nás bourají parkoviště a parkuju všude možně se to hodí) a pak ten obrovský displej přes půlku palubovky . Na co si ještě zvykám je obrovské čelní okno a přijdu si tam jak v akvárku (už jsem nainstaloval protisluneční fólii). To je tak teď asi vše, co mě napadá. Přikládám pár fotek auta. Zaprasený jako blázen, počasí teď nic moc. O víkendu má být už lépe, tak mu asi věnuji celý víkend a udělám nějakou tu péči na něm Edited January 24, 2024 by skuci radim.1008, ozzy56, jarokare and 12 others 15 Quote
Havlicek.Lukas Posted May 15, 2019 Posted May 15, 2019 (edited) Kolinska Vodarna jen ten cesky lev misto hvezdicek je prej o dost tucnou pokutu Edited May 15, 2019 by Havlicek.Lukas Quote
radim.1008 Posted May 15, 2019 Posted May 15, 2019 Konečně. Pěkný auto, jen tak, co to má najeto? Možná si mi to psal, ale nechce se mi to hledat. Tak ať slouží a jen radost. Jo a taky nějakýho sviště dozadu, když už máš rodinný auto. Quote
skuci Posted May 15, 2019 Author Posted May 15, 2019 před 20 minutami, Havlicek.Lukas napsal: Kolinska Vodarna jen ten cesky lev misto hvezdicek je prej o dost tucnou pokutu jj Vodárna je klasika lva jsem měl vždy a zatím žádný problém... před 5 minutami, radim.1008 napsal: Konečně. Pěkný auto, jen tak, co to má najeto? Možná si mi to psal, ale nechce se mi to hledat. Tak ať slouží a jen radost. Jo a taky nějakýho sviště dozadu, když už máš rodinný auto. mělo 40 a nějaký drobný... teď tam máme jen 4 nohýho sviště radim.1008 and Rikic339 2 Quote
ozzy56 Posted May 15, 2019 Posted May 15, 2019 taky jsem ho měl vyhlédnutého, vyzkoušel i projel, bohužel pak jsem si na Seznamu přečetl, že Citroen s ním končí , doprodají se vyrobené kusy a šlus, zůstane ve výrobě jen Grand Picasso, takže jsem do Citroenu zavolal, že ho nechci, taky mi to mohl prodejce říct, když jsem tam strávil celé dopoledne..., ať ti to jezdí Quote
Moral3z Posted May 15, 2019 Posted May 15, 2019 Hmm, tak to jsem nečekal. Ale je to fešák. Jestli tě v tom někde potkám, tak tě asi nepoznám Quote
skuci Posted May 15, 2019 Author Posted May 15, 2019 před 39 minutami, ozzy56 napsal: taky jsem ho měl vyhlédnutého, vyzkoušel i projel, bohužel pak jsem si na Seznamu přečetl, že Citroen s ním končí , doprodají se vyrobené kusy a šlus, zůstane ve výrobě jen Grand Picasso, takže jsem do Citroenu zavolal, že ho nechci, taky mi to mohl prodejce říct, když jsem tam strávil celé dopoledne..., ať ti to jezdí Jj přestávají no, ale teď dělají ty Spacetourer... před 37 minutami, Moral3z napsal: Hmm, tak to jsem nečekal. Ale je to fešák. Jestli tě v tom někde potkám, tak tě asi nepoznám No zas tolik jich nejezdí Quote
ozzy56 Posted May 15, 2019 Posted May 15, 2019 no právě, Spacetourer končí, zůstává jen ten větší https://www.auto.cz/dalsi-hrebicek-do-rakve-pro-mpv-citroen-c4-spacetourer-konci-ktera-jeste-zustavaji-na-trhu-129099 Quote
skuci Posted May 16, 2019 Author Posted May 16, 2019 Jj to jsem četl, tak je otázka, zda je to problém nebo ne... Quote
skuci Posted May 20, 2019 Author Posted May 20, 2019 Sice dneska chčije a chčije ale o víkendu bylo hezky, tak jsem ho kompletně prolítnul vysavačem, šamponem a leštěnkou, aby byl krasavec A taky jsem odstranil milion nápisů z kufru Milan+, vendelinek and Pepito 3 Quote
Guest Scratch Posted May 20, 2019 Posted May 20, 2019 V 15. 5. 2019 at 20:31, radim.1008 napsal: Konečně. Pěkný auto, jen tak, co to má najeto? Možná si mi to psal, ale nechce se mi to hledat. Tak ať slouží a jen radost. Jo a taky nějakýho sviště dozadu, když už máš rodinný auto. no @skuci tak takovy skok jsem teda necekal, ale budiz, at sluzi @radim.1008 no rodinny, kocarek bych do toho skladat nechtel Quote
Guest StibTo Posted May 20, 2019 Posted May 20, 2019 Tak nevím co všechno jsi tedy odstraňoval, ale třeba emblem C4 tedy označení modelu bych tam asi osobně nechal... Takhle je to "clean" ale krom značky automobilu člověk neví oč jde. Ale možná to byl právě záměr... Quote
MJSytic Posted May 20, 2019 Posted May 20, 2019 C4+BlueHDi+Citroen+Picasso = milión? To jsou ty počty pojišťováků Péťa 1 Quote
Radek Hurvajz Posted May 20, 2019 Posted May 20, 2019 No takhle podle zadních světel spousta lidí stejně tipne na Pašíka , to mohl rovnou sundat ty dva šípy taky skuci and Charlie 1 2 Quote
skuci Posted May 21, 2019 Author Posted May 21, 2019 před 22 hodinami, Scratch napsal: no @skuci tak takovy skok jsem teda necekal, ale budiz, at sluzi @radim.1008 no rodinny, kocarek bych do toho skladat nechtel no tak primárně to na kočárek nebylo, ale furt lepší skládání sem jak do Insignie před 21 hodinami, StibTo napsal: Tak nevím co všechno jsi tedy odstraňoval, ale třeba emblem C4 tedy označení modelu bych tam asi osobně nechal... Takhle je to "clean" ale krom značky automobilu člověk neví oč jde. Ale možná to byl právě záměr... no mě se to právě líbí takhle bez ničeho... před 20 hodinami, MJSytic napsal: C4+BlueHDi+Citroen+Picasso = milión? To jsou ty počty pojišťováků to je jednoduchá úvěrová matematika... Péťa 1 Quote
skuci Posted May 31, 2019 Author Posted May 31, 2019 Tak sem zvědav jak dlouho vydrží, než je někdo ukradne Quote
ozzy56 Posted May 31, 2019 Posted May 31, 2019 musíš je pomazat blátem, ať nejsou moc vidět Péťa 1 Quote
Pe.Tr Posted May 31, 2019 Posted May 31, 2019 pamatuju dobu kdy se domu nosila stírátka, no tak ty si nos čepičky Vena garážmistr and Péťa 2 Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.