Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zmeškaná garančná prehliadka?


Konry

Recommended Posts

Ahojte, mám problém. Auto som kupoval nové ale ako skladovku, podpísal som záruku s augustovým dátumom, na pláne údržby mám augustový dátum, dokonca aj predajca mi povedal že mám radšej zavolať v júli aby som sa objednal lenže dnes mi zasvietila kontrolka service a -100km aj aplikácia ma upozornila že som neuskutočnil prehliadku. Mám sa rovno rozlúčiť so zárukou alebo sa ešte dá niečo urobiť ? V pondelok hneď volám do servisu lenže má to strašné trápi a asi ani nezaspím ak nezistím ako na tom som. Ďakujem za odpoveď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dej sem VIN, koukneme od kdy je pustena záruka. 

A kolik máš najeto a při kolika km máš dělat 1. servisní prohlídku?

Já si osobně myslím, že problém není, bude tam beztrestna lhůta na servisní prohlídku po prejeti (kilometry nebo cas) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele to by mě taky zajímalo. V dokumentaci mám servis po 25000km, aktuálě mám najeto cca 12500km a vyskakuje mně hláška, že mám do servisu 2500km, což odpovídá intervalu 15000km. Ono mně to teda stejně tak vyjde, že vyměním olej právě po roce a cca 15tkm, ale je to docela jasný nesoulad...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konry: v pohodě, interval v autě je nastaven od data výroby. Ten roční interval není kritický, v podstatě jde o to, že do oleje se ze vzduchu dostává vlhkost. V pondělí tam zavolej, zřejmě dohodnete nějaký termín, možná i ten august. Oni mají zájem o kšeft... Nic jsi nezmeškal.

Předčasná výměna oleje a filtru neškodí, taky jezdíme po 15 t. km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Servis Peugeot nam u 208 nastavil prohlidku do PP na 15tis a 1 rok. Takže pokud uběhne rok tak PP zahlásí prohlidku ať je ta nastaveno cokoliv, a začne odpočitavat km do minusu. Nemyslim si že by se cokoliv přepočitavalo.

Ten rok tam davají kvuli degradaci oleje, i když myslim že to taky dělají aby měli odbyt oleje :D

 

Zaruku máš podle vin od 28.3.2017, nebal bych se, nějaká ochranná lhuta tam je.

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Radek Hurvajz napsal:

Zaruku máš podle vin od 28.3.2017, nebal bych se, nějaká ochranná lhuta tam je.

To bude ono. Aktivovali auto prave před rokem, proto naskočil servis. Já to mám stejně, na servis musím dříve než byl den koupě + 1 rok. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to samozrejme tak ako píšete, problém je v tom že mi nezdelili dátum tej pôvodnej záruky, jediné čoho som sa mohol držať bol dátum na pláne údržby a dátum na potvrdení o záruke , oba tieto dátumy boli ku dňu kúpy. Na servisnej knižke nieje žiaden dátum, nakoniec uznali že sa stala chyba, že ho tam zabudli dopísať. Už som objednaný na prehliadku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty jo, že to jako zkracuje interval podle stylu jízdy? Tak k tomu jsem nikdy nedospěl, nechalo by mě to jezdit, vždycky dojedu na servisku dřív, než si auto vůbec něčeho všimne... To jsem asi pěknej "klobouk" :D, ale jezdím prakticky jen dlouhý trasy, tak asi interval nezkracuju...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak update - jak jsem psal výše, auto píše, že servisní interval je 15000km. V dokumentaci k autu mám psáno 25000 km a jeden rok. Za rok +/- těch 15000km, takže mně to vyjde tak tak. Protože místní Peugeot je neustále zasekanej a mám najeto už přes 14 tisíc km, (objednací lhůty 4-5 týdnů), tak jsem si radši zavolal, jestli mám těch 15tkm řešit. Odpověď - důležitý je ten rok a 25tkm tak, jak máte ve specifikaci, 15tkm co ukazuje auto vůbec neřešte. Takže asi tak...

Jinak nepřišlo mně, že se interval zkracuje, řekl bych, že těch 15tkm tam bylo už od začátku, prostě to bylo nějak nastavené z výroby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...