Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

emise+STK2016 - Fapoff


sidonius1

Recommended Posts

ano, do polovičky roku můžeš jet tam, kde nejsou ještě vybaveni podle nových předpisů

 

jinak jsem se včera bavil se známým, který dělá ve STK a mají už vybavení podle nových předpisů--kdyby měli auta kontrolovat přesně podle nových předpisů, tak neprojde údajně polovina aut co k nim jezdí, takže nastoupila obvyklá česká cestička nepustit jen ty nejkřiklavější případy, samo vedení STK neví přesně,jak se má postupovat... :o, proto lidi jezdí jinam, kde ještě nejsou patřičně vybavení atd.,takže jim ubývá kšeftů, prostě cirkus :)

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A proto taky ještě nikde nevyšel.

Chlapi .... pamatujte kde žijeme. Jedna věc jsou zelené vize některých plánovacích snílků z EU a zbožná přání jejich tuzemských vlezvítekamistů a zcela jiná věc je realita trhu, ekonomiky státu a politiky. Vážně si myslíte, že tady v dohledné době projde (tím myslím vstoupí v platnost v neojebatelné formě) něco, co vyřadí z provozu třetinu až polovinu vozidel? Průměrný věk tuzemského auta je někde mezi 16 a 17 lety, tedy do dvou let bude mít každé průměrné auto EOBD a tudíž možnost rovnající se téměř jistotě že neprojde. Umíte si představit ten propad příjmové stránky státního rozpočtu na nevybrané spotřební dani za neprodané PHM, o okamžitém propadu volebních preferencí nemluvě? Já ne ... tedy vlastně ano, a ONI jistě ještě mnohem lépe než já, a proto si myslím, že konečná podoba bude taková, že se bruselský vlk nažere a naše čtyřkolové kozy zůstanou celé čili v provozu.

Ostatně už teď se řeší jak to udělat, aby nepokrachovaly malé STK, pro které by pořízení příslušné techniky představovalo neúměrnou zátěž .... stejně jako kamerové systémy, které už měly být v provozu a nakonec se zákonodárci ,usnesli že v našich podmínkách postačí fotka pořízená mobilem s časovým razítkem ....

Ono to má samozřejmě i protistranu v podobě výrobců vozidel, takže bych to tak černobíle neviděl.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Chozeluizskuner

Já byl před třemi dny :)  a hele.... Mám krásnou červenou nálepku na SPZ a jezdíme dál :P

a co je nového? Na emisích DIA zda jsou závady, na STK se auto fotí

Upraveno uživatelem Chozeluizskuner
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co jsem byl na dílně vedle  TK ,tak 5 techniků vyhazov , v podmínce,flast 50tis plus zákaz činnosti ,další šmudlové v řízení...ale nevím jaký,to bude asi zkrácený - trestní příkaz .Za to ,že  na emisích nestartovali motory a další věci. 

Řešily se štítky na autech ,že se vyhazuje kdo nemá ,nic novýho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pondělí jde FAP zpátky. Jezdím Německo, Rakousko,  Švédsko...  Nerad bych dostal v Německu 1.000 éček pokutu... Už je doma, zítra se namontuje, přehraje soft a dolijí aditiva. Snad bude vše fungovat jak má...  Za ty nervy to nestojí. V době kdy jsem ho u FapOff nechal vyndat, stál ranec. Dnes jsem ho koupil za 5.000,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co jsem byl na dílně vedle  TK ,tak 5 techniků vyhazov , v podmínce,flast 50tis plus zákaz činnosti ,další šmudlové v řízení...ale nevím jaký,to bude asi zkrácený - trestní příkaz .Za to ,že  na emisích nestartovali motory a další věci. 

Řešily se štítky na autech ,že se vyhazuje kdo nemá ,nic novýho.

 

 

sem zvedavej na tebe - jak se budou tvarit na VIN cislo co nikdy neexistovalo :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera proběhly Emise + STK. Co jsem zaznamenal změny oproti poslední kontrole, tak za prvý: je to dražší, za druhý: na STK fotili štítky a tacho. A to je asi vše. Žádná diagnostika a jiné pitominy.

Vše mám OK. Tak zase za 2 roky. :papa

Upraveno uživatelem Dave_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žádná diag? Na emisích to napíchne a nesmí mu to vyhodit chybu. Oproti dřívějšku to načítá teplotu oleje, jinak nebude spuštěn test. To platí hlavě u benzínu, protože nafták musel být zahřátý i předtím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Straki: Bingo !   :potlesk

 

Kdo řeší (tady, v hospodě, kdekoliv) STK, FAP a emise, ne..re se do uprchlíků, evidence tržeb a jiných "kravin" .... například.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sawoy: jiných kravin - myslíš třeba jako nové tarify na elektriku?

- tedy omlouvám se za uhnutí od tématu, ale to mi taky hnulo žlučí, a ono to s tím FAPem taky dost souvisí, protože v poslední době to vypadá, že politici nemaj jinej zájem než demotivovat lidi od toho, aby se k přírodě chovali šetrně :-( ... výše zmíněný tlak na obměnu vozového parku, no tak super, to tomu životnímu prostředí určitě úžasně prospěje, když ty plechovky budeme neustále šrotovat a vyrábět nový, místo aby sloužily dokud můžou - a že nový jsou šetrnější, haha, prdlačku, za šest na sto jsem jezdil s blbou stodvácou, a kolega s novým úžasným hjundéé, který je co do velikosti srovnatelný, má průměr spíš k sedmi

ale to by bylo do jinýho vlákna než STK ... tady k tomu můžu říct skutečně jen že souhlasím - nenechme se vyblbnout!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dave_K: Nekonalo? Co jezdím já, a to vcelku často - pravda, se škodovkama - vždycky připojí krabičku, rychle tam v počítači něco odkliká a všiml jsem si, že tam je i teplota oleje. Byl jsem tam se studeným benzínem a museli jsme čekat, jinak ho to dál nepustilo. 

 

Ale jinak mi to přijde všechno stejný, jen s tím rozdílem, že na TK se dělají fotky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom kvůli pověsti to nebude, my tam jezdíme několikrát týdně, evidenčky několikrát denně, takže nás tam dobře znají. :D

Ale myslím, že tu někdo psal o přechodné době do konce června, takže možná na tvé STK to ještě nemají. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám spíš jiný problém či podobný.Zdejší člen mě zjistil přes diag...že mám fap demontovaný,vykuchaný.Za 5 měsíců jdu na STK tak ho chci dát zpět,prý to ale nejde bez původního softwaru co je na tom pravdy?Docela jsem nervozní auto jsem takto už koupil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...