Nejlépe hodnocení členové
Populární obsah
Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 29.10.2022 v kategorii Příspěvky
-
Co jste dnes udelali...
zbynek..s a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele pavelu96 za téma
3 points -
Tomison - 5008 ALLURE PACK 1.2, EAT8
chuck11 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele tomison12 za téma
Hojte. Když mě pavelu96 před pár dny motivoval k založení vlákna, tak si po pár dnech říkám, proč ne? Takže po 12 letech na Renault fóru jsem se objevil zde Moje auto je předváděčka, protože původní objednávka z ledna tohoto roku zatím ani není ve výrobě. Mám tedy 5008 ALLURE PACK 1.2 PureTech 130 S&S EAT8, navíc s příplatky Perleťový lak Bílá Nacré, Advanced Grip Control, Park Assist + Visiopark 2, Pack Drive Assist Plus. Co chybělo oproti výbavě, tak automatické otevírání pátých dveří (odečetli mi myslím 7000 Kč dodatečně z ceny). Nesmyslně nebylo dealerem objednáno vyhřívání sedaček, což jsem si nechal dodělat dodatečně. K tomu pevné tažné. Nechal jsem si zapojit a natáhnout také hardwire kit ke svojí kameře na předním skle. Takže kamera se při zaparkování přepne do low biltrate režimu záznamu a nahrává do zvolené minimální hodnoty napětí na voliči hardwire kitu, aby nedošlo k vybití baterie (záznam klidně i několik dnů). To vše mi dodělali v RM SERVISu v Brně, kde jsem i kupoval a také mám v plánu tam servisovat, protože na mě působí velice solidně. Uvidíme také po prvním servisu. Zatím s autem spokojenost. Ani mi nevadí ten tříválec, protože i v pěti lidech to jelo hezky a neměl jsem pocit, že by se to nějak trápilo. Všechny asistenty nechávám aktivované, protože si myslím, že neobtěžují a docela dobře fungují. Z automatu jsem měl respekt, protože jsem s ním dosud neměl zkušenost, ale zvykl jsem si asi za prvních 20 km jízdy a opravdu nemám tendenci zapojovat levou nohu a pokládat pravou ruku na řadící páku Co mi trošku vadí, tak to, že auto bylo obuté z výroby na celoročních pneumatikách (myslím, že to patří k Advanced Grip Contol). No zkusím to a uvidím, jestli se to někam vývojově posunulo a dá se s tím opravdu jezdit po celý rok. Legislativně jo to OK, protože je tam ta značka hor s vločkou, takže i Rakousko atd. v pohodě. Koupil jsem nosiče ALU WING od HAKR a také od nich střešní box ETERNAL 500. Na Peugeot shopu jsem koupil klasika koberce, opravnou tužku na svůj lak a deflektory na boční okna řidiče a spolujezdce. Také jsem si dodělal nějaké vzhledové interiérové i exteriérové věci z Aliexpress, kterými jsem si vlastně krátil chvíli a zároveň dělal radost v průběhu čekání na nové auto. Těch skoro 10 měsíců byla věčnost, takže těch věcí bylo poměrně dost Většinou šlo o nerezové, nalepovací doplňky. Musel jsem strhat ze všeho původní čínskou pásku a vše podlepit originál 3M páskou, určenou pro automotiv, která je opravdu jiný level a drží. Ještě mám na cestě Android AI Box, protože nemám v úmyslu používat Android Auto a to i v případě, že by 5008 podporoval bezdrátový přenos (což se taky dá levně dořešit). Takže do Android AI boxu pak proběhne instalace Waze, YouTube, Kodi atd. a děcka můžou koukat na pohádky na delších cestách, zatímco mě bude navigovat TomTom v přístrojovém štítu. TomTom tedy nic moc. Už mi tu pomohl chuck11 (kterému děkuji) s hlasovým ovládáním. Takže používat se dá, ale jako placená služba by to mělo minimálně dosahovat kvalit Waze. Ale člověk si zvykne asi na vše časem Uvidíme, jestli to bude důvod k zaplacení po těch třech letech. Jinak jsem v autě aktualizoval mapové podklady a dotykovou obrazovku. To jsem myslel, že si to auto sosne samo přes WiFi a pak se nainstaluje třeba po zaparkování. A ono se to dělá ručně a to dost dlouho při nastartovaném motoru Flash disk jsem zjistil, že musí být i u velkých kapacit formátován na FAT32. Holt automobilky jsou opravdu 10 let zpět a přitom se tváří, že předbíhají dobu Jedno USB na systém je také málo a USB hub blbne a nefunguje (a to jsem koupil opravdu USB 3.0 hub). Místo toho jsem si pak koupil USB 3.0 přepinač, takže nemusím trápit zasouváním a vysouváním USB port a mohu snadno přepínat např. mezi flash diskem a tím budoucím Android AI boxem. V autě jsem si v rámci pojištění od Uniqa nechal instalovat telematickou jednotku SafeLine a nechal jsem si opískovat okna. Obojí v podstatě především za účelem slevy na pojistném. Zkoušeli jste někdo dětskou sedačku na 6. a 7. sedadle? Podle návodu jsem pochopil, že je povolená výrobcem. To je super, když člověk nechce cpát babičky a dědečky do kufru. To si myslím, že např. v Kodiaqu není oficiálně dle výrobce možné a jsou tyto místa opravdu jen pro větší děti. Je vidět, že 5008 je maskované MPV a to je super. Jinak fotky níže, ale není to po umytí, voskování a ani za svitu slunce :2 points -
Co jste dnes udelali...
Péťa a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele jarokare za téma
Neříkám , že to není funkční , ale za takhle prasácky zapojenou rozvodnici bych se styděl ...2 points -
2 points
-
Pe.Trovo Hjundaj alias korejská amerika
Péťa a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Pe.Tr za téma
tak překročeno 70000km , ve středu bude druhá technická a autí stále šlape jak hodinky bez jediné závady .2 points -
2 points
-
2 points
-
K tomu poslednímu obrázku se radši vyjadřovat nebudu , příště tu rozvodnici aspoň zadekluj , než ji vyfotíš1 point
-
Co jste dnes udelali...
zbynek..s zvýšil/snížil popularitu uživatele Charlie 1 za téma
1 point -
Prachovka šla sehnat samostatně z ramena Favorita, skoda-dily apod. Tahle prachovka seděla na rameno z 206, když mě poškodili prachovku u novýho ramena. Ale u starýho ramena to většinou nemá smysl měnit, protože je to většinou už vyrezlý a lepší koupit rovnou nový rameno (čep nejde vyměnit a ani koupit samostatně). https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6u0407377-manzeta-cepu-ramene-ceska-prvovyroba-1328.html1 point
-
Brzdové svetla
Radek Hurvajz zvýšil/snížil popularitu uživatele Boroo za téma
Tak hosi ešte raz dik za rady, poriesene.. Boli prehodené ziarovky, do cuvacieho dal dvojvlaknovu a na brzdu jednovlaknovu.. Stačilo prehodiť..1 point -
1 point
-
Tomison - 5008 ALLURE PACK 1.2, EAT8
pavelu96 zvýšil/snížil popularitu uživatele tomison12 za téma
Jasně, beru. Nemusí se líbit všechno všem Mně šlo hlavně o praktičnost, konkrétně v oblasti okolo tlačítek ovládání oken a kliček k otevírání dveří. Tam je okolo takový hladký obyčejný plast a časem to vypadá škaredě - poškrábání nehty atd. Obecně těch tvrdých plastů ve vrchní polovině dveří je dost (asi je to poslední dobou trend). A originál chromová hrana na zadním nárazníku vypadá jako pochromovaný plast, takže to tam ani být nemuselo U té loketní opěrky půjde i o to, jak moc bude v kontaktu s kůží lidí. V ACTIVE PACKu byla také látková, jestli si dobře pamatuji. Hlavně, ať nám ty auta slouží co nejdéle. Předpokládám, že většinou se tu řeší spíše problémy, tak jsem chtěl začít i z jiného konce. Dosud jsem měl Renault Megane III 1.6 atmosféru a ať si kdo chce co chce říká, bylo to z mého pohledu nadprůměrně kvalitní auto. Takže se Francouzů nebojím a snad mě ani tento nezklame1 point -
GDPR či jak to je
Vena garážmistr zvýšil/snížil popularitu uživatele OK406 za téma
Pokud na soukromém pozemku není prováděná činnost, jenž by byla v rozporu se zákonem nebo vyhláškou obce, popřípadě porušování dobrých mravů, tak není zákonní důvod, pořizování záznamu bez souhlasu dané osoby. V tomto případě tvojí @Milan+. Ve tvém případě se dopouští ,,filmař" porušení z.č. 200/1990 Sb. . Zřejmě se soused nudí a nebo závidí prováděnou stavbu přístřeskú na vozidla na soukromém pozemku. Pokud mu vadí hlučnost při práci (vrtačka, pila a pod.) a není li vyhláškou obce stanoveno jinak (které dny lze provádět např. sekání trávy mot sekačkou, řezat pilou/cirkulárkou dřevo a pod.) nedopouštíš se ničeho. A co se zkusit zeptat ,,filmaře" co mu vlastně konkrétně vadí na tvé dočasné práci? Nelze argumentovat obecně, že ,,vrčí" technika. Měl by si dotyčný uvědomit, že k práci se používá technika, která podléhá různým normám a mio jiné i i u hlukové normě dle hygienických předpisů. Mám namysli tu otázku, že nářadí je legálné zakoupeno na našem úzení . Doporučil bych ,,filmařovi, ať přestane provádět svou filmově dokumentační činnost a raději ať se obrátí na MěÚ a nebo policii. Domnívám se, že s tím by nesouhlasil, jelikož jeho důkazné břemeno není plně prokazatelné. Jen se dotáži, a co ostatní obvyvatelé ulice? Těm taky vadí tvá dočasná činnost na zhotovení stání pro vozidla? Jakou má daný soused pověst v okolí (v ulici)?1 point -
1 point
-
1 point
-
dopasovat z ineho capu,ktory ma cca stejny priemer len je to opruz robota poskodis tie dratene poistky co drzia manzetu1 point
-
@radim.1008 pěkně si to napsal. @Pepito plastový kuželky máš na mysli ty 1,5 L nebo 2,0 L? @Scratch nevím jestli sleduješ situaci co se tu děje ale spoustu lidí se bojí doplatku za šalinu a plyn a taky cena PH nesvědčí tomu aby člověk jel přes půl republiky. Pro někoho vypláznout před vánocama 7 táců za víkend nemusí být jen tak...1 point
-
1 point
-
1 point