obitch Odesláno 16. červenec 2014 Odesláno 16. červenec 2014 Zdravím,sem tu nový,tak kdybych něco zkonil ,omluvte mě. Už sem tu pročetl pár témat nějak mi to pořád vrtá v hlavě Pořídil jsem si poprvé Peugeota,konkrétně 406 2.0 HDI RHY 66 Kw (čip 80 Kw) rok 2000 a měl bych malý dotaz k palubnímu počítači,přímo k průměrné spotřebě kterou PP ukazoval,před první jízdou vše vynuloval a ujel asi tak 50 km (Nepomuk - Klatovy a zpět ) max.90 km/h, opravdu lehká noha na plynu ,pěkná silnička - PP ukazoval průměr 3,9l/100 ! Nedalo mi to a vyjel znovu tentokrát jsem mu šlápnul zaměřil na asi max. akutální spotřebu při 4000 ot/min ta činila max.20l/100.Pod 30 km/h neukazuje vůbec.PP na základě aktuální počítač průměr,ne?(Ze služební fabií benzínem 1.2 TSI hodnoty letí do 50l/100).Nemůže to třeba dělat právě ten čip?Je to totiž můj první diesel proto bych se na toto chtěl zeptat,zda je ta spotřeba reálná nebo PP kecá.Ujeté kilometry na PP souhlasí podle poč. na palubovce.Plnou nádrž a ujetí km a znovu dotankování sem zatím nezkoušel. Děkuji za radu a omluvám se za chyby:) Citovat
Mysak_Bob Odesláno 16. červenec 2014 Odesláno 16. červenec 2014 Parkrat dotankuj do plne a uvidis. Mne 406 ukazovala dlouhodobej prumer 6,5 leto /6,7 zima a skutecna byla 6,0/6,2 U 308 to mam obracene, PC ukazuje min nez skutecna. [upravil dne 16/7/14 18:53 od Mysak_Bob] Citovat
enikybeniky Odesláno 16. červenec 2014 Odesláno 16. červenec 2014 Já to teda porovnával jenom jednou, ale rozdíl oproti PP bylo mínus 0,3 l/100 km na mý 1.8. Tudíž mně zatím PP ukazuje víc než výpočet po tankování do plné. Citovat
Guest servisman Odesláno 16. červenec 2014 Odesláno 16. červenec 2014 Beru to vždy orientačně, ale v pruměru to odpovídalo s rozdílem +- 0,2 l Citovat
mjtwister Odesláno 16. červenec 2014 Odesláno 16. červenec 2014 Mám sice LPG, ale jednou jsem právě ze zvědavosti, jak přesně měří palubák, zkoušel natankovat do plna, ujel jsem na benzín 600km a opět plná a palubák ukazoval přesně podle výpočtu skutečně naměřené spotřeby. Citovat
koblih69 Odesláno 16. červenec 2014 Odesláno 16. červenec 2014 Ono to přesně měřit ani nemůže. Každé pneu mají jiný obvod a ten se dál mění s jejich opotřebením. Další je korekce tachometru pod... U auta s GPS se musí rovnat každý měsíc tachometr protože ukazuje jinak než GPS v autě.... Citovat
Dave_k Odesláno 16. červenec 2014 Odesláno 16. červenec 2014 Je to opravdu jen orientační, i když mě kupátko ukazuje celkem dobře s nijancí +/- 0,3l/100km. což je v pohodě. U 206 1,6Hdi po porovnání PP a \"do plné\" byla na PP o 0,5l/100km nižší oproti skutečnosti. PP 3,8 a skutečnost 4,3. Aktuální je už celkem silně orientační. Co tam máme nejčastěji tak je dojezd. Citovat
Šalda Odesláno 16. červenec 2014 Odesláno 16. červenec 2014 Mě 406 2.0Hdi 66kw RHY ukazovala vždy o cca 0,5L víc než mě to psalo na netu spotřeby.cz. Citovat
John Odesláno 16. červenec 2014 Odesláno 16. červenec 2014 U 2.2 HDI mi PP keca cca o 0.5l víc něž je real podle výpočtu a osobně na průměrnou spotřebu u něj nekoukam,z 90% to mám přepnutý na aktuální a dojezd. u V6 mě PP kecá max. o 0.2l víc než vyjde výpočet podle tankování. Citovat
MilanF1 Odesláno 16. červenec 2014 Odesláno 16. červenec 2014 Koblih má pravdu s těmi důvody, proč se to liší. Já bych dodal ještě jeden: Záleží, jak je ten výpočet nastavený, protože jak tazatel píše, pod 30 km/h to neukazuje žádnou aktuální spotřebu. Zde je myslím napevno nastavena spotřeba 10l/100 km. A podobně to bude i s maximem, ten bude těch 20l/100 km, ač v realitě to může mít větší \"průtok\". A že je maximum 20l/100 km? Tak je to prostě nastavené, benzinová fábie může ukazovat max 50l/100 km, proč ne. Myslím, že nová TSIčka ukazují do 40l/100 km, to mám vyzkoušeno z Leonu FR. Chceš-li si opravdu ověřit, zda ti PP kecá, musíš vyjet několik nádrží a dotankovat \"z plné do plné\". Citovat
obitch Odesláno 16. červenec 2014 Autor Odesláno 16. červenec 2014 Děkuji všem za jejich poznatky a rady,vyzkouším z plné do plné a napíší o kolik se bude lišit Citovat
PAJA106 Odesláno 17. červenec 2014 Odesláno 17. červenec 2014 Nevím, zda to platí i pro aktuální spotřebu, ale 100% to platí na průměrné, že max. co PP u PSA aut ukáže je omezeno na 30L/100. Jinak u starších PD TDI nebyl problém při rozjezdu mít okamžitou 99,9 l/100. Co se týče reálnosti té spotřeby, zdá se mi to dost málo, já měl dle PP(nuluji před každou jízdou) na 206 se stejným motorem nejméně 4,3 a to bylo fakt jízda ala důchodce (možná by mohlo být ještě méně, kdybychom nejeli 4 v autě). Jinak dlouhodobá je u mně cca 5,8, ale u mě dost dělá, že buď jedu město, nebo krátkou trasu a nebo naopak dálnici. Citovat
obitch Odesláno 31. srpen 2014 Autor Odesláno 31. srpen 2014 Tak jsem zkoušel z plné do plné a reální průměr byl 5.8 l/100,ale palubní počítač vesele ukazoval 4,3 l/100.Nevěděl by někdo kde je chyba? Citovat
Lihous Odesláno 31. srpen 2014 Odesláno 31. srpen 2014 JJ PC je jen orientace. Nas keca o zhruba + 0,7l Jedine to co zaznelo od plne k dalsi plne a pak podelit km ... Citovat
obitch Odesláno 4. září 2014 Autor Odesláno 4. září 2014 JJ PC je jen orientace. Nas keca o zhruba + 0,7l Jedine to co zaznelo od plne k dalsi plne a pak podelit km ... To bylo právě zkoušeno,od plné k plné +-5,8l/100 , a podle PP - 4.3l/100,rozdíl 1,5 l. Jednou jsem se dostal na průměrnou (podle PP) 3,6 l/100.Je to asi velkej lhář Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.