Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výměna stabilizačních tyček


Tomas.63

Recommended Posts

Zdravím

V blízké době se chystám vyměnit stabilizační tyče a pouzdra stabilizátoru na nápravách...

Chci se zeptat jestli jsou tyčky stejné třeba na 1.6 benzín jako na 1.9TD ?? (jedná se o staré modely)

Jaké jsou nejlepší značky tyček?? MOOG, DELPHI nebo FEBI ??

A vyměním to bez problému doma, nebo na to potřebuji nějaké speciální nářadí nebo něco??

Díky za rady :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Zdravím, tak jsem se dnes pustil do výměny tyček, jak stabilizačních tak geometrických, a od začátku se potýkám se samými problémy... čep z geometrické už jsem ze zoufalosti odřízl a teď se snažím povolit spodní matku stabilizační tyčky. Třmen mám daný stranou ale i tak tam není žádné místo pro klíč natož pro flexu... nesetkali jste se se stejným problémem??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale jo, flexa se tam vleze, musis ale tu matku jen seriznout v ose sroubu, ne kolmo na ni, jako normalne a pak sekacem uz to pujde

A mas ten excentrickej sroub geometrie nahradni? v Peugeotu totiz moc nejsou k dostani, cekaci doba na naskladneni byva taky mesic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, mám 406tky už docela dlouho, stabilizační tyčky, jak přední, tak zadní všechny, se mění jak rohlíky na krámě. Proto, když vám někdo poradí Meyle HD, nevymýšlejte něco jiného ( Febi, ¨Starline, Moog, atd). Možná ještě Lemferder, ale ty jsou moc drahý.

[upravil dne 22/8/13 22:24 od brutall]

[upravil dne 22/8/13 22:26 od brutall]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha, už chápu, geometrie se nenastavuje čepem ale tím šroubem... ten nemám... dnes jsem ho vytáhl, ale stav je takovej že by šel vrátit ale měl bych z toho akorát strach protože je festovně sežranej... zítra se skočím zeptat do místního obchodu, tak uvidím co mi řeknou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Ještě mám jeden dotaz ohledně toho, jestli vůbec uvažuji správně, že je chyba ve stabilizačních tyčkách. Když jedu autem přes nerovnosti tak to hlavně vzadu dost bouchá.Dneska jsem si lehnul pod auto, který bylo normálně na kolách (nebylo na heveru) a když jsem šáhnul na ty krátký stabilizační tyčky, tak stačilo trošku síly, aby se to v gumách hnulo. Počítám, že to asi není normální a moje úvahy o špatných tyčkách jsou správný, že? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...