Jump to content

Jak dělit polystyren ?

Recommended Posts

ahoj, potřeboval bych poradit, jak řezat stavební polystyren síly 15 cm, budu řezat 3 desky 100 x 50 cm, ale nechci to řezat pilou, bo se to pak třepí a je z toho bordel, kdysi na propagaci měli takový stůl s odporovým drátem a ten to krásně čistě řezal..., máte nějaký postup, nebo nápad?  díky :)

Stavit se u první větší stavby která se momentálně zatepluje a za plechovku piva si na odporové řezačce uříznout potřebné míry.Když jsem zateploval tak jsem si koupil řezačku za 5500 Kč a pak ji za 5000 Kč prodal...

Posted (edited)

Elektrická transformátorová paječka smyčka z měděného drátu dlouhá víc jak 15 cm a připevnit ke stolu třeba truhlářskými příchyty. A pak podle pevného vodítka řezat. 

a nebo tohle za pár korun

https://www.alza.cz/hobby/extol-craft-417240-d5839667.htm

Edited by Péťa
Upraven odkaz, aby v něm nebyly reklamy
Posted (edited)

Tu smyčku na ty pájce díky délce drátu budeš ohřívat asi 10 minut  a při žezání se ti bude ochlazovat a zastavovat, dělat žmolky a podobně. To prostě 100W páječka neutáhne, ale někdo si myslí že asi jo. 

Lepší je toto - https://www.hornbach.cz/shop/Termicky-nuz-na-penovy-polystyren-230V/6356649/artikl.html

Hledej Termický nůž, nebo Tavný nůž na polystyren. do 1000kč je to dobrá cena a je možný že se to dá půjčit v pujčovně nářadí. Ale za ty prachy ho možná lepší koupit.

Jinak jde to i maflem no, ale ten bordel okolo :D

Edited by Radek Hurvajz

škoda, že jsi tak daleko. Kdysi jsem na to dělal řezačku ze zdroje k PC. Pokud udržím v hlavě zítra pro inspiraci až budu na chalupě vyfotím. 

Posted (edited)
před 1 hodinou, ozzy56 napsal:

ahoj, potřeboval bych poradit, jak řezat stavební polystyren síly 15 cm, budu řezat 3 desky 100 x 50 cm, ale nechci to řezat pilou, bo se to pak třepí a je z toho bordel, kdysi na propagaci měli takový stůl s odporovým drátem a ten to krásně čistě řezal..., máte nějaký postup, nebo nápad?  díky :)

Tři desky ? Vem si nůž na chleba pilový a naprosto v poho to dáš. To mám vyzkoušené

Edited by Milan+