Duin Odesláno 26. červenec 2021 Autor Odesláno 26. červenec 2021 Ahoj pežoťáci, v uplynulých týdnech se událo několik nepříjemností, které mi opravu auta hodně protáhly. Hlava prošla úspěšně tlakovou zkouškou, nicméně než se hlavař dostal k orovnání a zapuštění sedel, tak si poranil prst na frézce a tři týdny se k hlavě nedostal. Dnes již vím, ze je srovnaná ale musel ubrat 0,6mm jak moc byla kriva. Ja osobně jsem si na začátku července na stavbě poranil prsty na levé ruce - utržený prst z kloubu, Malíček skalpovany až na kost, plastika prstu, takže se obvazem a dlahou toho moc neudělám. Nicméně včera jsme s kamarádem vytáhly písty, vyčistil drážky a vyměnili pístní kroužky. Píst, který nejvíce propoustel byl kdysi pridreny a kroužky skarede zapecené. Snad budu mít hlavu brzy doma, seženu tlusté těsnění 1,5mm a dorazím tu hrůzu. Po složení motoru mě čeká demontáž predni nápravy a vyvareni nosníků pod kabinou. Jsou dosti prohnilé. dusan2 ohodnotil 1 Citovat
Duin Odesláno 28. červenec 2021 Autor Odesláno 28. červenec 2021 Hlava je doma. prebrousena, opravene ventily a sedla a nová gufera. Vypadá to krásně. Skoro bych i řekl, ze je to škoda na takovou obludu. Citovat
Hafity Odesláno 28. červenec 2021 Odesláno 28. červenec 2021 V 26. 7. 2021 at 13:02, Duin napsal: seženu tlusté těsnění 1,5mm Tloušťka těsnění u starého komůrkáče se neurčuje podle toho, o kolik je líznutá makovice, ale podle přesahu pístů nad dosedací rovinu bloku !!! Citovat
Duin Odesláno 28. červenec 2021 Autor Odesláno 28. červenec 2021 (upraveno) V tomhle s tebou souhlasím. Tesneni k původnímu motoru bylo 1.5mm tlusté, hlavař zapustil ventily o kousek níže. O kolik přesně mi však neřekl. Mám jeden šikovný manuál k celé řadě motorů z užitkových vozidel Citroen, kde je uvedená tloušťka těsnění oproti přesahu pístu. K motoru T9A však tento údaj uveden není. Presah pístu zmerim pomoci rovného Radeca položeného přes blok a spárové měrky. Co jsem zatím viděl, tak to bude několik desetin. Upraveno 29. červenec 2021 uživatelem Duin Screenshot z manualu Hafity ohodnotil 1 Citovat
Duin Odesláno 25. srpen 2021 Autor Odesláno 25. srpen 2021 (upraveno) Tak tu mám další aktualizaci, jak je to s motorem 2.5D do Jumpera... Poraněné prsty se úspěšně hojí, tak můžu pracovat samostatně. Nasazené výfukové parohy na repasovanou hlavu Hlava je přitažená k bloku motoru. Těsnění Elring 1.6mm, moment šroubů M10 - 35Nm, M12 - 50Nm, nakonec vše ještě o 120° Sada hydroštelů a zdvihátek. Ze dvou motorů vybrané ty funkční a v nejlepším stavu. V dávné minulosti jedno zdvihátko bylo prasklé - našel jsem ho na dně olejové vany Zdvihátka nasazená na hlavě Vačka už je zpět ve vyčištěné kleci. Stav pracovní části je nic moc, moje stará vačka na tom byla daleko hůře a také jezdila. Vačková klec je přišroubovaná na motoru, detail pracovní části vačky Doufám, že již brzy motor zavrčí. Upraveno 25. srpen 2021 uživatelem Duin Hafity, PaKr a Charlie 1 ohodnotil 3 Citovat
Duin Odesláno 7. září 2021 Autor Odesláno 7. září 2021 O víkendu jsem nalil olej, nasadil rozvod a hliníkové části saní a motor se poprvé rozvrcel. Neměl jsem ani nasazeny chladič a nalitou kapalinu ale krátký start nemůže uškodit. Dalším krokem je vytažení celého motoru i s převodovkou na žirafě, demontáž posilovač řízení a celé přední nápravy abych se dostal s cočkem na uhnilá místa rámu. To bude opět chuťovka. IMG_3771.MOV Citovat
Duin Odesláno 9. září 2021 Autor Odesláno 9. září 2021 (upraveno) Bylo trošku času tak jsem přelakoval tyrkysovou barvou náhradní bílou kapotu a přední čílko, na přední blatníky dojde řada o víkendu. kapota není modrá, barvu zkreslila zářivka v garáži. Víčko nádrže Kapota venku sluníčku. Upraveno 10. září 2021 uživatelem Duin Nová fotka radim.1008, Hafity a PaKr ohodnotil 3 Citovat
Duin Odesláno 10. září 2021 Autor Odesláno 10. září 2021 Nejvíce mě bude mrzet, ze po stavbě ho musím prodat. Někomu pak bude ještě hoooodně dlouho bez problémů sloužit. Citovat
radim.1008 Odesláno 10. září 2021 Odesláno 10. září 2021 Takhle vymazlený auto bych si nechal. Pěkně si s tím hraješ, chtěl jsem se zeptat, jestli to bude na práci nebo to je celé z nějaké nostalgie. PaKr ohodnotil 1 Citovat
Duin Odesláno 10. září 2021 Autor Odesláno 10. září 2021 (upraveno) Auto jsem koupil před třemi lety kvůli rekonstrukci domu. Stav nebyl nijak valný ale mělo Stk a 2 roky vozilo materiál bez problémů. Později začali vylézat kostlivci ze skříní a vše završila prasklá hlava. Opravu nechci odfláknout a chci aby bylo auto v pořádku a bez problémů. Upraveno 10. září 2021 uživatelem Duin PaKr, Hafity, Péťa a 1 další ohodnotil 4 Citovat
Duin Odesláno 13. září 2021 Autor Odesláno 13. září 2021 V sobotu proběhlo vytažení motoru i s převodovkou na žirafě. Nepodařilo se mi však odpojit vzduchovou hadici od vývěvy a plastové kolínko mi prasklo. Nevíte jestli se tato hadice dá koupit, jak se vytahuje od posilovače brzd bez poškození? Citovat
Duin Odesláno 14. září 2021 Autor Odesláno 14. září 2021 (upraveno) Motor sedí na silentblocich na dvou plechových sudech. Konečně je k němu krásný přístup z obou stran. Blatniky včera v základu a dnes v tyrkysové barvě. Spotřeba 0,3d na oba, lakováno pouze z vnější strany, zevnitř zůstaly bílé. Upraveno 14. září 2021 uživatelem Duin radim.1008, Milan+ a Charlie 607 ohodnotil 3 Citovat
Duin Odesláno 28. září 2021 Autor Odesláno 28. září 2021 (upraveno) Náprava je venku z auta a kupodivu vypadá dobře bez vážnější koroze. Zato nosníky auta to je katastrofa. Něco už bylo před lety zalátáno ale i přes to jsou vyhnilé celé části. Šrouby, které drží nápravu jsem musel zespodu odřezat. Místa, kde drží náprava prakticky neexistují. Mezitim jsem demontovat převodovku, motor je stále podepřeny za slintblok, druhá strana visí na žebříku. Upraveno 28. září 2021 uživatelem Duin Péťa a PaKr ohodnotil 2 Citovat
BubakGS Odesláno 29. září 2021 Odesláno 29. září 2021 ..no tvl ... ty nosniky to je narez .... ..moc nechybelo a mohlo se Ti to rozpadnout pod prdeli.... ... motor pustenej (jak rikaji coklari) na volno je super Citovat
Duin Odesláno 4. říjen 2021 Autor Odesláno 4. říjen 2021 Mohla by mi některá dobrá duše prosím zjistit OEM čísla položky č.2 ? Staré šrouby nešly odšroubovat a musel jsem je odřezat a v obchodě s autodíly mi je nedokáží naljít. Co jsou položky 12 a 13, má někdo z vás tušení (Materiál případně rozměr/tloušťka)? Děkuji za pomoc. Citovat
Péťa Odesláno 4. říjen 2021 Odesláno 4. říjen 2021 Ahoj, pro zjišťování dílů zde máme vlákno, ale přispívat do něj mohou pouze řádní členové. Jak se staneš řádným členem najdeš také v odkazu. pavelu96 a Milan+ ohodnotil 2 Citovat
Duin Odesláno 13. říjen 2021 Autor Odesláno 13. říjen 2021 (upraveno) Umyl jsem náhradní převodovku, byla celá od bahno-oleje a koupil jsem k ní další válku drobných dílů. Spojkové ložisko včetně vodítka s novým guferem s gufera diferenciálu. Talířová pružina a lamela vypadají zachovale, zůstanou původní. Dnes odpoledne bude převodovka opět nasazená u motoru Upraveno 13. říjen 2021 uživatelem Duin ozzy56 ohodnotil 1 Citovat
ozzy56 Odesláno 13. říjen 2021 Odesláno 13. říjen 2021 u dnešních spojek je lamela většinou ještě dobrá, ale přítlačák (talířová pružina) bývá ,,unavený--vyhřátý'' a pak samozřejmě spojka začne klouzat..., být tebou, přítlačný talíř bych dal nový Citovat
Duin Odesláno 16. říjen 2021 Autor Odesláno 16. říjen 2021 Ozz56: Přítlačák byl prozkoumán kamarádem mechanikem a dám na jeho verdikt. Nemůžu měnit úplně vše, už to leze velmi do peněz. Auto najezdí max 3000km za rok. Mám nové přední tlumiče a horní uložení. Nemám bohužel stahovák pružin, takže mi opět pomohl kamarád z autodílny trojcípé hvězdy. Hotná tscheská chlapec! Stahovák pružiny Starý tlumič-vyteklý, dávno již nefunkční. Nasazené nové tlumiče Přes víkend se začnu věnovat brzdovému systému na přední nápravě ozzy56 ohodnotil 1 Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.