Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

W10 aktualizace


Lihous

Recommended Posts

Mozna zcela spatne ale zeptam se jsou W10 tak silene ....??

https://www.zive.cz/clanky/microsoft-upozornuje-aktualizace-windows-10-muze-rozbit-system-uzivatele-hlasi-i-mazani-souboru/sc-3-a-202494/default.aspx

Mame W7 a nehodlam pdstupovat ze nejaky "emerican" bude rozhodovat zda jsou nase soubory dostatecne vhodne a nebo nevhodne ....
Mam za sebou smazani komplet vseho kolem jednoho programu nanestesti vetsina veci sla obnovit a obejit prevelikeho brasku - a dnes ma smuuulu :)
Ale ale ale ....
Diky za cokoliv jako vzdy ....
NO pokud me nebude kdokoliv omezovat hodlame fungovat na W7 - nicmene prijde doba kdy to proste dal s W7 nepujde a budeme muset prejit na W10 :(
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, prodej telefon, protoze sbira informace, zahod pocitace protoze sbiraji informace, prodej manzelku protoze o tobe sbira informace, paranoia jako prase.  By mne zajimalo jak  by asi mohli jen tak mezi miliony  uzivatelu vybrat zrovna tebe. Proste se to vyuzijje jen pro statistiku a smitec. Pokud nechces  aby se o tobe sbirali informace zalez 100m pod zem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napisu to takhle - postavis si za 3/4 roku barak ktery mas uz vycemene zarizeny a prijde nejaka hodna pani a o vse za toho 3/4 roku prijdes v mziku.
Nevis proc co bylo spatne proste za par mziku mas jen zelenou louku :)

U nas to bylo nekolik projektu videa kde se postupne dostrihavalo a z chvilky na chvilku pri projizdeni tehda tusim NODem on-line vse co bylo k jednomu strihovemu programu ZMIZELO !!

Urcite chci podstupovat tuto jiste dokonalou taskarici opet - mame vse v nekolika kopiich a projekty jsou v "trezoru" 🤣 na neolika mediich a vzdy se nechava i predposledni a posledni strih.
Ale predstava ze si vecer vypnu notas a rano mam vse zprehazene  smazane a nebo na me kouka modra obrazovka - NEE diiiky :)

Proto jsem se ptal protoze neni snad jedinna v posledni dobe aktualizace ktera by nemela problem.

Me bohate staci aktualizace firefoxu a vysledky znate :(
ted neco podobneho udelal matlaci foun kde "saumi6" stahla aktualizace a ja byl v prde ... no byl jsem rad ze mam v provozu Nokii 6220

Toz asi tak .... Nejsem nuklearni technik - spis "cholerik"  😏

A ze W7 skoncila OK ale stale jedou a ze budou masivni utoky no asi ano ale ty budou na vse co se pripoji k siti - i to jsem uz probiral koupit jiny stroj a nikdy ho nepripojit na sit jen na praci strihani ....
A mit klid ....

Urcite diky za reakce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si nainstaluj LTSC verzi a budeš mít relativně klid :myslim  Každopádně já jsem se s tím, že by jakákoliv verze Widlí něco smazala, doposud nesetkal. Většinou to měl za následek buď sám uživatel, HW problém, nebo nějaký další "chytrý SW". Např. některé antiviry dokážou mazat podle nich "nechtěné aplikace" bez upozornění. A pokud uživatel neví, kde je karanténa, ze které jdou soubory vrátit zpět, je problém :nevim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karantena nebyla proste byl cisty notas .... a ja na infarkt v rozpolozeni prohozeni notasu zavrenym oknem z prvniho patra.

Ale to dokaze pochopit ten kdo to zazije jinak je to jen a jen humorna taskarice - a je fuk zda jsem na to klikl ja a tim to odstartoval a nebo si to udelal SW sam ....
Proste tam bylo tehda H a co dal ;) zacit zase a znovu strihat ....

Nic urcite me to "nemine" a vse spatne bylo dobre mame zalohy a chovame se tak jak velky braska neocekava ze se budu chovat - no a odpojenou USB nesmaze CD neznici a mam ho tak co kazdy rozumny uzivatel 😉

Pro me dobra zprava ze z terenu tyto poplasne zpravy nejsou az tak pravdive a da se predpokladat ze to bude jako kdyz jsem s nechuti presedlal z XP na W7 ....


 

Upraveno uživatelem Lihous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že můžeš být v klidu. W10 používám a používáme i ve firmě v podstatě od jejich vydání a nikdy jsem se nesetkal s tím, že by systém sám od sebe něco smazal. Starám se tam o cca 30 počítačů a když za mnou někdo přišel s tím, že ONO SE TO... tak za tím byl vždy chybný zásah uživatele, nevědomost nebo třeba selhání hardwaru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Win10 jsou po Win7 z mého pohledu jedny z nejpovedenějších ze stáje Microsoftu, takže "Dont Worry, Be Cool". A to že se něco stalo jednomu jedinci jako výjmečná anomálie nemůže vypovídat o dlouholetých "neproblémech" dašlí x milionů spokojených uživatelů.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chceš-li mít v dnešní době maximální jistotu, že nedojde k úniku dat, zasažení počítače virem apod. nesmíš jej připojit k síti. Veškerou komunikaci se světem provozovat zabezpečeným flash disky. 

Před jakoukoli aktualizací provést zálohu anebo ještě lépe provozovat celý systém virtuálním počítači, který zálohuješ jako celek.

A pak samozřejmě nadále provádět zálohy (jediná záloha, které kdy budeš litovat je ta, kterou neuděláš). A to jak na externí HDD tak i na DVD (u vide zřejmě pouze na externí HDD)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...