Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nová TV


Milan+

Recommended Posts

FHD je pomalu nekoukatelný na 55" LCD, natož na 70". Co to trochu vylepší je upscaling, ale ten taky není všemocný. SD musí být na tak velké placce totální trága :myslim  S tím ale člověk musí počítat, že když kupuje velkou TV, tak jí taky musí mít čím krmit :nevim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Ahoj, pěkné téma. My měli roky plasmu LG 127 cm a v únoru to byl rok, co jsme pořídili Sony KD-65XE8596. Pořídili jsme k tomu i ozvučení od Sony a taky UHD přehrávač od Sony... a naprostá spokojenost, android šlape jako hodinky a obrazově je to dál než plasma. Takový film Dunkerk ve 4K přes player je bomba. TV signál příjem je satelit a HD rozlišení je na těch 165 cm v pohodě, pokud tedy nemáte nos na obrazovce 🙂

Mám i mobil od Sony, takže si veškerá aparatura nádherně rozumí, např pouštění hudby z mobilu do TV nebo jen do beden resp prohlížení fotek z mobilu na TV..... uvidíme začátkem příštího roku, kdy bude končit záruka, jestli se něco odporoučí.. 

Upraveno uživatelem Milhausekkk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Plácnu to sem asi to bude možná zajímat víc lidí. Takže pánové znalí problematiky tážu se. Potřebuju u našich a i u sebe vyřešit příjem TV po přechodu na tu novější normu. Předesílám že kabelovka a satelit jsou mimo hru. Chci to vyřešit jen prostřednictvím setoboxu ale ty jsou v hodně rozdílných cenovkách. Naši jsou co se týče Tv vcelku nenároční a já taky navíc pro tatíkovo tv čím víc čudlíků tím mám já víc práce protože to bude každou chvíli rozladěný. U sebe si teda pohrávám s myšlenkou že bych pořídil novou telku ale nejsem úplně rozhodnutej. Má smysl pořizovat nějakej hodně drahej( přes 1000 Kč) ten setobox nebo stačí něco z těch levnějších ( okolo 600)kousků. Naši budou pořizovat dva . Telky tam mají cca 5 leté vím že už by možná stálo za to vyměnit telky rovnou a neřešit ten mezistupeň ale máti to vidí tak že telky  ještě nejsou tak staré aby se vyhodili. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Vena garážmistr Čekal jsem, kdy se tu něco podobného objeví :) Situaci intenzivně mapuju od letošního léta. Nakoupil jsem HEVCSTB ještě když stály kolem 400Kč. Bohužel ne každý na mé doporučení slyšel tak si teď lidi připlácí...
Všechny STB jsou bohužel na jedno brdo. A ani jeden z nich není úplně bez chyb. Většina z nich má takový ten malý UNI China ovladač, který ne úplně každému vyhovuje. STB se liší jen vzhledově, ale uvnitř jsou stejné a používají i stejný SW. Narazil jsem v tomto směru na 3 řady. První dvě se prodvávají od 500-1000Kč podle značky. Pak existuje 3. řada, kde jsou STB od různých výrobců, které mají jiný ovladač a vlastní SW.
Jelikož jsem teď pořizoval STB pro starší ročníky, kteří potřebují velký ovladač, využil jsem akce na Skyworth za 550,- včetně HDMI. Kromě toho, že má pomalý start je plně dostačující. Domů jsem pořídil Almu mini, protože je fakt miniaturní a nemá displej, který by v noci rušil. Ta má stejný SW, jako Orion T2, na který mám také dobré reference. Kolega má v plánu pro prarodiče pořídit tohle, aby právě předešel rozladění. Plnohodnotný ovladač si nechá u sebe :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V podstatě to skvěle shrnul @MJSytic, není co dodat.

Já, protože mi v ložnici TV visí na stěně a není kam přidat settopbox, tak jsem koupil  https://www.ame.cz/Elektronika/Antenni-a-satelitni-technika/Set-top-boxy/DVB-T-prijimac-Tesla-TE-380-mini-set-top-box-DVB-T2-HEVC-H-265-_d92910792_10699.aspx, který mám strčený za TV a ven vystrčený jen přijímač DO https://www.ame.cz/Elektronika/Antenni-a-satelitni-technika/Set-top-boxy/IR-kabel-s-cidlem-DO-pro-prijimace-TESLA-TE-380-ALMA-2880-_d92938365_10699.aspx

Ale koukám, že zdražují, tenhle mám v obýváku a koupil jsem ho i máti, ale nejmíň o 150,-- levněji :D Střeva mají všichni stejný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

To není tak uplně pravda. Pokud antena přijímá celé pásmo nemusí jít všechny frekvence, DVB-T2 je citlivější na kvalitu signálu a tak se anteny odlaďují pouze na frekvence které chceš přijimat, to se dá udělat zapojením členu mezi antenu a TV, není to uplně jednoduchý bez měření.

Doporučuji vyzkoušet a podle toho se zařídit. Pokud to šlo ted bez problemu muže to jít i s DVB-T2 ale taky nemusí.

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...