Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

308 GTi by Peugeot Sport by MilanF1


MilanF1

Recommended Posts

V 14. 3. 2018 at 17:17, MilanF1 napsal:

Už jsme na znackach. :)

Jenom s těma podtabulkama budu muset něco udělat...

hodně si se smál a podstrkoval čokoládu paní za přepážkou, když ti vydávala RZ? :)

Bez citace obrázků. Díky, Béďa

Upraveno uživatelem Béďa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Menší recenze po více než 1000 km. 

Jelikož už začíná být motor zajety, dneska jsem ho vytočil do druhé poloviny otackomeru. Ale nepředbíhejme.

Zatím bych autu snad nic nevytknul, jsou to spíše jen drobnosti (třeba pri porovnání ve Škodovkou). 

Sedačky jsou super, pohodlné i po 2 hodinách cesty. Plus masážní funkce, není to pravá masáž, ale je to příjemné. Podvozek už je na tom hůře. Tolik komfortní není. Nemá smysl se bavit o kvalitním asfaltu ... Ale na rozbité cestě je to na 19" uskakanejsi a pochopitelně ani prilnavosti není 100 %. Ale dá se s tím žít... tady škodovka zaostává, pokud nepočítám adaptabilní tlumiče (tam mi zase režim komfort přijde fajn pro mořskou nemoc :D).

Dotykový display reaguje dobře, ač škodovka je rychlejší, ale nemám s odezvou problém jako někteří novináři. Pár věcí lehce postrádá logiku, ale nic dramatického. Někomu vadí "gumové" řazení. Já jsem francouzský klacek zvyklý, musí se na něj něžně, jako na ženskou. Hrubá síla není na místě a všechno tam dobře padá i v rychlém tempu.

A jdeme k motoru. Nejprve ale zmíním sportovní režim. Je fajn, že tu není jen jeden jízdní režim. Normální mód funguje dobře, auto necukne po přidání plynu. A samozřejmě se nechá vytočit, ale chybí tam výkon, zvláště nahoře. Odhadem asi 50 koní. Sportovní režim bude mít jinou mapu.

Do nějakých 4000 otáček je to rychlejší auto, ale sportak fakt ne. Je tu znát menší objem, dvoulitr, třeba ten německý, má lepší střední pásmo. Ale jakmile se pustíme až k 6000 ot., dějí se neskutečné věci. V zatáčce to tahá za volant(zvláště na horší cestě) a tak tak to člověk stíhá manuálně preradit. Pro vyšší výkon už by se hodilo pohánět i zadek a také automat. 

Pro mě je tam ale výkonu až až, na klikate okrsce se nedá plně využít, ale samosvor se fakt hodí, je cítit, když zabere, ale pak se nesmí sundat noha z plynu. 

Dneska to na mě zkoušela Mazda MX-5, ale neměl šanci. Pak mě ale předjel, když jel jinou cestou ... já mám ale spočítáno, že tam člověk musí jet dost nad limit (50), aby se to dalo stihnout... škoda že tam dneska neměřili, jakože tam měří ...

Nyní se těším na kvalitní hladký povrch a zvlneny profil. Okolí Českého Švýcarska není nejvhodnější... také kvůli úzkým silnicim. 

PS: Tady jsem musel pěšky. :D

20180330_094014.jpg

Upraveno uživatelem MilanF1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ač nerad, musím se pochlubit svým jezdeckym umem. Nebo spíše neumem. Sice auto dobře drží, ale v lese u Nechanic je to rozbité a bylo i mokro po nočním dešti. Tak jsem to trochu přehnal s rychlostí při vypnutém ESP... vletěl jsem tam do pangejtu a čumák v ... však víte kde. Naštve To, teprve najeto 1200 km... 

Nenapadlo mě to hned vyfotit, ale alespoň takto, tedy až po vytažení z krkolomné pozice. 

Nic se nám nestalo, ale slupka to byla pořádná... takže než se to opraví, bude se jezdit 306tkou...

01-04-18-0335.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...