Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Je nutné měnit chladící kapalinu ????


Recommended Posts

Odesláno

Zajímalo by mne, zda je vůbec nutné měnit chladící kapalinu. Pokud je čistá a bod mrazu má dostatečně nízko, tak bych jí skoro neměnil.

Jde mi o to, že jsem slyšel na to hnodně špatných zkušeností. Třeba jeden kámoš musel 2 měsíce po výměně měnit těsnění pod hlavou (unikala chladička do oleje) a další měli obdobné problémy. Slyšel jsem, že jak se na místo staré chladičky dá nová, tak to mohou odnést stará těsnění a hadice.

Co je na tom pravdy ? Mám teď ve svém autě asi ještě z výroby (r.v. 2001) a moc se mi do té výměny nechce.

Dík

Odesláno

co nehori nehas :) ja mam \"opacnou\" starost...jestli mam dost nemrznouci pac kdyz sem mel naposled menenou chladici kapalinu (a taky to bylo s problemy...prvni jsem taky myslel ze to je praskla hlava) tak se potom pri odvzdusneni dost toho svinstva vypustilo a porad se to dolivalo jenom destilkou a ted kdyz vyjedu a mam hned po startu pusteny topeni na plno tak se to ani po dvaceti minutach nedostane pres 70°C :o

Odesláno

No mě to udělalo, jak píšeš. V červencu jsem auto ?ukl a byla asi měsíc vypuštěná voda. Tím vyschly a steřely ty starý a původní těsnění. Když jsem tam nalil jen destilku, tak vše OK a jak jsem to vypustil a zředil nemrznoucí, tak mi to začalo chcát nejdřív na jednom místě a pak u radiátoru, tak se vyměnilo těsnění a zatím OK.

To záleží asi na tom jestli samotná nemrzka stárne jako olej, že stráci vlastnosti, který má. Já osobně bych ji asi neměnil, pokud je čistá a má dobrej bod tuhnutí, tak bych se na to vyprd. Ale jen můj názor, kterej mi možná někdo vyvráti a budu muset souhlasit. :D

Odesláno

Nooo ja tiez neviem, ze ci menit alebo nemenit :)... ale ked som dal merat, tak je to vraj nariedene nn -40 °C :D

Ten typek predomnou stym asi chodil na Sibir :mrk .... na letnych gumach... :myslim

[upravil dne 23/11/05 ALFWORKS]

Odesláno
Původně zaslal: Autoškolič Dodo

Já jako autoškolič vím, že nemrzka po 3 letech ztrácí antikorozní vlastnosti. Případná koroze v chladícím systému vede k postupnému ucpávání chladiče rzí. Jiné nebezpečí nehrozí. :super

No jo, ale otázka je kdy se to ucpe. Pokud se to má ucpat za 5 let, tak je mi to šumák v porovnání s výměnou, která mi to může zlikvidovat za měsíc

Odesláno

No pokud nemáš možnost pak těsnění vyměňovat ve vyhřáté garáži, tak bych se teď v zimě na to vykašlal. V mrazu není příjemné cokoliv měnit. Nechal bych to na jaro. Jak psal Ludweek, pokud to ztrácí pouze antikorozní účinky tak pokud je čistá, tak půl roku už se to nezblázní.

Odesláno

Presne ako pise Autoskolic, vymena po 2 - 3 rokoch je predpisana prave kvoli strate antikoroznych ucinkov, aj napriek tomu ze stale je bod tuhnutia dostatocne nizky....

Odesláno
Původně zaslal: Xantik

No pokud nemáš možnost pak těsnění vyměňovat ve vyhřáté garáži, tak bych se teď v zimě na to vykašlal. V mrazu není příjemné cokoliv měnit. Nechal bych to na jaro. Jak psal Ludweek, pokud to ztrácí pouze antikorozní účinky tak pokud je čistá, tak půl roku už se to nezblázní.

..... nechci to měnit vůbec :D a garáž nemám vyhřívanou :D

Odesláno
Původně zaslal: -=Michal=-

Původně zaslal: Xantik

No pokud nemáš možnost pak těsnění vyměňovat ve vyhřáté garáži, tak bych se teď v zimě na to vykašlal. V mrazu není příjemné cokoliv měnit. Nechal bych to na jaro. Jak psal Ludweek, pokud to ztrácí pouze antikorozní účinky tak pokud je čistá, tak půl roku už se to nezblázní.

..... nechci to měnit vůbec :D a garáž nemám vyhřívanou :D

Já bych na tom nešetřil.....

Odesláno

No já jsem musel měnit chladič a nalil jsem tam novou nemrznoucí kapalinu, která dle výrobce má výměný interval 5 let takže času fůra, je ale fakt, že mě potom trošku sákla jedna hadice. A to ta nejkratší na tom nejhorším místě jinak jiný problém nebyl, hadici jsem vyměnil a vše je OK.

Odesláno

No kámoš mi říkal že teď co lejou origo do VW Passat a spol. je dlouhodobá, ale když se naleje do staršího auta tak je tak agresivní že rozežere většinu těsnění. :(

[upravil dne 24/11/05 Dave_k]

Odesláno

Rozhodně měnit. Pokud měníte ve starším autě, existují i méně agresivní, ve čtyřletém se nemáte prakticky čeho obávat (když tam nalejete tu předepsanou, pochňoupkitelně...).

Odesláno

Já sem mělnil před minulou zimou a teď před 3 týdnama.

A to sem dělat neměl. Začal znovu týct radiátor topení, někde u rozvoďáku někde taky trochu čůralo ale to naštěstí přestalo.

Ja nevím jestli v těch dírkách je zanesenej bordel a tudíž to neteče a po výměně zas jo, nebo jestli je ta nová ta žiravá, že to ty původní trochu popohnalo.

Teď už budu měnit míň často nebo, jak bylo řečený, seženu tu míň žiravou.

Odesláno
Původně zaslal: -=Michal=-

Zajímalo by mne, zda je vůbec nutné měnit chladící kapalinu. Pokud je čistá a bod mrazu má dostatečně nízko, tak bych jí skoro neměnil.

Jde mi o to, že jsem slyšel na to hnodně špatných zkušeností. Třeba jeden kámoš musel 2 měsíce po výměně měnit těsnění pod hlavou (unikala chladička do oleje) a další měli obdobné problémy. Slyšel jsem, že jak se na místo staré chladičky dá nová, tak to mohou odnést stará těsnění a hadice.

Co je na tom pravdy ? Mám teď ve svém autě asi ještě z výroby (r.v. 2001) a moc se mi do té výměny nechce.

Dík

Tak presne sa mi toto isté stalo teraz.Ja blbec som vymenil kapalinu a už to ciká všademožne kua :-(

Odesláno
Původně zaslal: Lavak_Bob

Původně zaslal: -=Michal=-

Zajímalo by mne, zda je vůbec nutné měnit chladící kapalinu. Pokud je čistá a bod mrazu má dostatečně nízko, tak bych jí skoro neměnil.

Jde mi o to, že jsem slyšel na to hnodně špatných zkušeností. Třeba jeden kámoš musel 2 měsíce po výměně měnit těsnění pod hlavou (unikala chladička do oleje) a další měli obdobné problémy. Slyšel jsem, že jak se na místo staré chladičky dá nová, tak to mohou odnést stará těsnění a hadice.

Přesně toho se bojím a proto se ptám :bojim :bojim .

Když už měnit, tak co doporučujete za \"Fridex\", aby případná škoda byla co nejmenší ? :myslim

Co je na tom pravdy ? Mám teď ve svém autě asi ještě z výroby (r.v. 2001) a moc se mi do té výměny nechce.

Dík

Tak presne sa mi toto isté stalo teraz.Ja blbec som vymenil kapalinu a už to ciká všademožne kua :-(

Odesláno
Původně zaslal: Lavak_Bob

Původně zaslal: -=Michal=-

Zajímalo by mne, zda je vůbec nutné měnit chladící kapalinu. Pokud je čistá a bod mrazu má dostatečně nízko, tak bych jí skoro neměnil.

Jde mi o to, že jsem slyšel na to hnodně špatných zkušeností. Třeba jeden kámoš musel 2 měsíce po výměně měnit těsnění pod hlavou (unikala chladička do oleje) a další měli obdobné problémy. Slyšel jsem, že jak se na místo staré chladičky dá nová, tak to mohou odnést stará těsnění a hadice.

Co je na tom pravdy ? Mám teď ve svém autě asi ještě z výroby (r.v. 2001) a moc se mi do té výměny nechce.

Dík

Tak presne sa mi toto isté stalo teraz.Ja blbec som vymenil kapalinu a už to ciká všademožne kua :-(

Přesně toho se bojím a proto se ptám .

Když už měnit, tak co doporučujete za \"Fridex\", aby případná škoda byla co nejmenší ?

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...