Jump to content

Xantik

Uživatel
 • Content Count

  679
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About Xantik

 • ID člena
  1499
 • Rank
  Kecka

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Senice na Hane
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dik za radu velmi pomohla.
 2. Potřeboval bych poradit. Mam 2 kabely jeden starší jede bez problémů na DiagBox 7,83 a nižších také. Kamarádovi jsem instaloval ntb s jeho kabelem ten podle prodejce má být full chip verze C. V checkru je 963830 /C PEUGEOT. Zkouším to na dvou ntb a u obou se to chová stejně s mým na obou vše ok. Připojím jeho kabel a nic nenačte VIN a ani po zadání VINu neprobíhá komunikace s autem. Zkoušel jsem různé firmware ted aktuálně 4.3.3 a taky nic. Já mám na svém kabelu 4.2.2 s jiným mi kabel nejde. Ale kamarádův nejde s ničím. Čím by to mohlo být? Díky
 3. Spíš bych to tipoval na snímač polohy plynového pedálu.
 4. Nedá 66kW nemá WESTGATE na turbu, tak jako 80kW(79kW) verze, čili je jiné.
 5. Ten kolega jsem já co to nastavoval, je to přesně jak píše Midloch musí se to povolit jednak v BSI tak v nastavení displeje, je to jen jedna kolonka v konfiguraci u obouch jednotek.
 6. Já jsem odvážnej a dělal jsem i konfiguraci už u několika aut a bez problémů. Měl jsem i tu čínu rozdělanou a koukal jsem na střeva, jsou v tom samý značkový součástky, žádnej šunt.
 7. HonzoZ z čeho usuzuješ podle hlášky jakou jsem nahodil, že to bude čerpadlo v nádrži?? Hodně lidí píše, že jim to psalo něco s tlakem paliva atd... a mechanik hned usoudil, že je špatná podávačka a kolikrát to nepomohlo. Co jsem viděl modely kolem roku 99-00 tak na okruhu od nádrže, kde čerpadlo tlačí do filtrboxu, není žádnej snímač tlaku ani nic jiného co by tlak snímalo a mohlo by napovědět, že je čerpadlo v háji. V podstatě se to dá poznat jen manometrem. Regulace tlaku v tomto okruhu je řízena čistě mechanicky a první čidlo je až na CR rampě. To čerpadlo za jednu hodinu protočí pokud je to Bosch 180litrů nafty, nevím jakby na tom to čerpadlo muselo být, aby už nedovedlo dát požadovaný tlak. Princip toho čerpadla je velmi jednoduchý a většinou co se na něm pokazí je vydřenej komutátor od uhlíků, tím netvrdím, že je to tak vždycky, většinou, ale to se čerpadlo už kolikrát bez úděru ani nerozběhne a někdy nai ten úder už nepomůže.
 8. Věř tomu, že i ta neokopírovaná pravá ACTIA je vyrobena v číně a kdoví jestli ne tou stejnou fabrikou. Dnes Čína vyrobí vše podstatně laciněji i při stejné kvalitě.
 9. Leo ta váha je v pořádku, nic tam opravdu nechybí, žádný drátek tam být už nemá, jen dva ( údajně platinové plíšky ) a termistor co snímá teplotu. Funguje to na principu, že plíšky jsou vpodstatě topná spirála ohřívají prostor na určitou teplotu kdy to snímá čidlo ( termistor ) a čím víc proudí do sání vzduchu tím víc se prostor ochlazuje a tím víc se mění odpor na termistoru.
 10. Otáčky na volnoběh jsou kolem 800ot./min. U HDi se nemění teplej/studenej motor jsou stále stejné. Jediný co se mění je dávka paliva a tu na otáčkách nepoznáš, tu poznáš jen když si auto napíchneš a sleduješ kolik dává při studeným motoru mm krychlových na vstřik a kolik při teplým.
 11. Mám skromenj, dotaz. Jakou verzi máte porgramu PP2000??? Když nainstaluju verzi 21,14 a dám update v pohodě se dostanu na nějakou 21.58A. Když nainstaluju verzi programu 22.12, tak mi funguje bez problému dokud neudělám update, tam se nabízí verze 22.65B, ale odregistruje se to a nová registrace nelze udělat, protože to píše chybu ID produktu a nehodí to ani čísla potřebné k zadání do key generátoru.
 12. Xantik

  zvuk hdi u 1600 otacek

  Mě to taky kolem 1500 otáček vydávalo nepříjemný zvuky, po výměně spodních čepů ramen je vše OK a zase je tichoučku, jak měli vůli, tak se zřejme rozkmitávali.
 13. Co je to palivové relé???? Jediný relé co tam je, je vícefunkční relé, které spíná podávačku v nádrži u této motorizace.
 14. Xantik

  Vstřiky 307 HDi

  První zjisti odkud to doopravdy teče jestli zespod vstřiku nebo na vrchu jak je matka na napojení vstřiku, tam to teklo mě jak jsem psal a stačilo to jen kontra dotáhnout. Podložku si zvládneš vyměnit i sám, stojí pár kaček v pežotu a práce je to na chvilku vstřik drží přes držák jen jedna matka. Povolit, vytáhnout, sundat starou dát novou a vrátit zpět.
 15. Xantik

  Vstřiky 307 HDi

  Když je nafta kolem vstřiku, může to téct v napojení vstřiku na trubičku k rampě, mě to tamosobně teklo a kolem vstřiku byla nafta, to stačilo kontra dotáhnout a je už tři roky pokoj. Pochybuju, že to teče někde na těle vstřikovače.
×
×
 • Create New...