TZ sbírám už od roku 2003, takže - rozpočte-li se částka za sbírku do tohoto období - není to až tak náročný koníček. Každopádně ale když si člověk uvědomí, že pořízení většiny známek není jen o ceně 30ti Kč/ks, ale je k tomu ještě přičíst třeba dopravu nebo vstupné na hrad či zámek, to už se dostáváme do jiné finanční dimenze. Každý ale své penízky utrácí jinak a protože mě (a snad i prcka) cestování hodně baví, doufám, že nám tento koníček ještě dlouho vydrží.
Abych osvětlil můj systém sbírání - číslované (klasické) TZ kupuju opravdu z míst, kde jsem fyzicky byl (ať s ženou nebo s Pavlíkem), výroční TZ kupuju různě, páč mnohdy vychází třeba 5 akcí na jeden víkend a není v lidských silách je navštívit všechny - s tím, jak se neustále zmenšuje volný prostor k umístění známek začínám velice vážně uvažovat o prodeji VTZ jako celku a sbírku mít složenou pouze z klasických číslovaných TZ, budu z ní pak mít vnitřně i lepší pocit).
[upravil dne 11/12/2011 13:47 od Medvěd]