Přejít na obsah

Medvěd

Člen klubu
  • Počet příspěvků

    24 072
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    142

Vše od uživatele Medvěd

  1. Medvěd

    Čínština nebo japonština?

    Nejsem jazykový typ a byť si jsem vědomý, že je to značný handicap, zatím necítím nutnost s tím cokoli dělat. Umím tedy jakž takž česky, částečně rusky, něco dám dokupy slovensky a tím končím, tvá Máňa. Kdybych byl okolnostmi vyloženě nucen učit se nějaký asijský jazyk, asi bych se rozhodl pro ten, který budu opravdu potřebovat, tzn. v Číně čínštinu, v Japonsku japonštinu
    • 21
  2. Scratchi - řešilo se už milionapůlkrát a nikdy se jiná cesta než ta osvědčená nalézt nepovedla. A jaká že to cesta funguje? Přijít, představit se, chvilku sát atmosféru, třeba i přisednout ke skupince a poslouchat, zda mě téma hovoru chytne či ne a buď zůstat nebo se posunout tam, kde mi to bude vyhovovat víc (ve finále určitě natrefím na někoho, koho už třeba znám z fóra, ten bude znát někoho dalšího a začátek komunikace bude jednodušší). Máš-li jiný návrh, nahoď ho, třeba projde (ale takový čeření hladiny ve stylu: \"bylo by dobré to změnit, ale nevím jak\" nic neřeší).
  3. Medvěd

    Václav Havel zemřel

    Jak jsem psal už jinde, p. Havel pro mě byl a zůstane vzorem toho, jaké lidi bych kolem sebe chtěl potkávat v co nejvyšším počtu. Samozřejmě je pravdou, že ve svém životě udělal i několik přehmatů (kdo ne ??), ale množství těch správných rozhodnutí jednoznačně převažuje. Co se zamčení diskuze týče, s Kurtem jsme si to přes SZ vysvětlili (byť já v první chvíli vylítl jak čertík Bertík) a jeho vysvětlení jsem přijal (a po přečtení názoru paka lapeho i pochopil). To, co se ale odehrává v této diskuzi mi možná vadí ještě mnohem víc než ono zamčení - řešit v tématu, které má být věnováno památce tak vyjímečného člověka, systémové záležitosti fóra mi přijde hodně mimo mísu - jsem pro vyčištění tématu a přenesení diskuze o zamykání tam, kde je její místo. [upravil dne 18/12/2011 23:43 od Medvěd]
    • 48
  4. Tak nás opustil jeden z nejslušnějších lidí, člověk, kterému se bohužel hned tak někdo nevyrovná. Je mi z toho velice smutno .... Čest jeho památce
  5. Medvěd

    Mefova 406 1.8 16V

    Kdybys pro tu kapotu neměl využití, tak bych jí za rozumný peníz vzal
    • 19
  6. Medvěd

    sněhové řetězy

    Bez sněhu klíďo až do dubna - ať si ho tam nahoře nechaj (nebo s ním posypou lyžařům hory, ale do měst ať ho netahaj´ )
    • 18
  7. Tak jsem ze srazu doma a musím poděkovat za příjemnou atmosféru, v které se celý sraz odehrával. Tento sraz byl prostě bezchybným zklidněním hektických předvánočních dní spojený s příjemným poklábosením s lidmi, které jsem dlouho neviděl a asi zase dlouho s nimi jinak než přes PC komunikovat nebudu. Obsluha v restauraci i množství krmě bylo na 1*, dárků spousta ..... co víc si přát??? TAK ZASE NĚKDY NĚKDE :papa:papa P.S. Děkuji Lvíčkovi za odvoz domů, už vím, kdo mi bude na srazy vozit ňaminy
  8. Medvěd

    stránka na kontrolu prodejců

    Nějaké komentáře o spolehlivosti e-shopů se dají najít na Heuréce, o antiradaru tam ale žádný komentář nemají
    • 8
  9. No - pěkná prda, jak už psali přede mnou, hlavně že jsou všici celí. Manželce kup nějakou flašku nebo bonbošku a hlavně jí nic nevyčítej, nikdo nejsme neomylný a stát se to může kdykoli komukoli z nás.
    • 18
  10. Medvěd

    Vianočná PRAHA - kam ísť ?

    Gronholme - jak kdo, já se např. snažím víkendy trávit úplně jinak než s nákupním košíkem (i když někdy to taky poruším). V této souvislosti velice rád vzpomínám na nedávnou dobu, kdy v sobotu po 11 hodině veškeré obchody zavřely a do pondělního rána byl klid - všichni s tím počítali a nikdo hlady nechcípal. To Lubk0 - předpokládám, že ten Outlet otevřený v neděli bude. Vybavuju si, že jsem někde viděl reklamu na outlet v Kotvě, to bys měl od parkhotelu kousek a je to přímo v centru (zda tam ale budou mít tvé značky, to netuším). Co se vánočních trhů týče, nejsou zdaleka jen na Staromáku (asi největší), ale jsou na vícero pražských náměstí - určitě si je vybavuju na náměstí Republiky a na spodku vencaplacu ... Když budeš spát v parkhotelu, budeš cca 10 minut pěšky ode mně - pokud bys měl čas, zvu Tě k nám na kávu [upravil dne 13/12/2011 23:20 od Medvěd]
    • 18
  11. Medvěd

    Co je to za kola?

    Myslím si, že origo Peugeot nejsou - přece by v automobilce neprošlo, aby byla pětipaprsková kola se čtyřdírou .... to by asi p. designer pak měl vrátit diplom [upravil dne 12/12/2011 23:28 od Medvěd]
    • 13
  12. Přema by je měl dovolit - pokud ne, navrhuju mu na srazu oblepit jeho černýho krasavce růžovými puntíky velikosti tenisáku (něco jako se stalo kdysi komusi s Mondeem).:D:D [upravil dne 11/12/2011 18:21 od Medvěd]
    • 79
  13. TZ sbírám už od roku 2003, takže - rozpočte-li se částka za sbírku do tohoto období - není to až tak náročný koníček. Každopádně ale když si člověk uvědomí, že pořízení většiny známek není jen o ceně 30ti Kč/ks, ale je k tomu ještě přičíst třeba dopravu nebo vstupné na hrad či zámek, to už se dostáváme do jiné finanční dimenze. Každý ale své penízky utrácí jinak a protože mě (a snad i prcka) cestování hodně baví, doufám, že nám tento koníček ještě dlouho vydrží. Abych osvětlil můj systém sbírání - číslované (klasické) TZ kupuju opravdu z míst, kde jsem fyzicky byl (ať s ženou nebo s Pavlíkem), výroční TZ kupuju různě, páč mnohdy vychází třeba 5 akcí na jeden víkend a není v lidských silách je navštívit všechny - s tím, jak se neustále zmenšuje volný prostor k umístění známek začínám velice vážně uvažovat o prodeji VTZ jako celku a sbírku mít složenou pouze z klasických číslovaných TZ, budu z ní pak mít vnitřně i lepší pocit). [upravil dne 11/12/2011 13:47 od Medvěd]
    • 49
  14. Tak rok se s rokem sešel a má sbírka se opět o něco rozrostla (aktuální stav 1657 koleček, z toho 768 ČR základních číslovaných, 826 ČR výročních, 11 ČR putovních, 9 ČR PFek, 8 ČR prémiových, 1 GB základní, 1 PL výroční, 2 A základní, 5 RO základních, 18 SK základních a 8 SK výročních). Množství členů klubu se během toho roku taky poněkud zvedlo a tak se znovu ptám, zda tu není nějaký nový sběratel TZ? [upravil dne 11/12/2011 10:49 od Medvěd]
    • 49
  15. Ale i to mělo své kouzlo - takové to čekání, co bude vlastně na té papírové fotce zachyceno, už dnešní digifoťáky zcela eliminovaly (a co teprve, když bordelář mého ražení zanesl někdy z jara k vyvolání film z loňské letní dovolené). [upravil dne 11/12/2011 09:53 od Medvěd]
    • 26
  16. Medvěd

    Evasion vs Sharan

    Koupit solidní T4ku je dneska docela sázka do loterie - přeci jen se už pěknou řádku let vyrábí nástupce (T5) a tyhle starší kousky budou mít nájezd často klidně kolem 500 tkm, čemuž samozřejmě bude odpovídat i celkový stav (byť na tacho bude podstatně nižší numero). Sám jsem T4ky měl 2 a dodnes lituju, že jsem tu druhou s koncem podnikání musel prodat. Teď, i kdybych našel super kousek, tak už ho nikdy nekoupím, páč mě rodinná rada v podobě manželky tak jako v případě Marťana přehlasuje.
    • 43
  17. Postřehl jsem tam drobnou nepřesnost - dle komentáře se závod měl jet ve dvou identických autech, já tam ale viděl 1x 405 a 1x 605. Vidím dobře nebo si mám pořídit ještě silnější brýle? [upravil dne 10/12/2011 20:05 od Medvěd]
    • 26
  18. Taky se mi to líbilo
    • 26
  19. Tak za mě jednoznačně ne - překvapil jsem? Můj názor asi nejlíp vystihla Nanjua - teď o vánocích to třeba může souznít s celkovou uliční výzdobou. Ale vánoce odejdou, výzdoba zmizí a Ty budeš s vánočním stromečkem v létě vypadat jako .....
  20. Šílenec - by mě zajímalo, z čeho má ráfky a jak je možný, že při těch skocích neprdnou. Každopádně se na to ale takhle z tepla domova moc hezky kouká......
    • 12
  21. Souhlasím s Tebou a překvapivě i se Stiflerem - pokud si na autě udělám nějaké nepovolené úpravy, pak zcela pochopitelně MUSÍM být připraven nést za takové jednání následky (a brečet tu, že tomu nebo tomu takové úpravy prochází mi přijde srovnatelné s poukazováním na to, že když Franta od vedle běžně krade /a zatím ho nechytli/, tak můžu i já krást taky, páč se mi nechce zbytečně utrácet peníze).
  22. Asi tak .......
  23. Medvěd

    Jak máte zajištěné poklice kol?

    Puklice mám na zimákách a vzhledem k tomu, že v zimě jezdím většinou v sajrajtech, nikdo nemá potřebu se se špinavýma puklicema špinit - kór když v okolí najde kupu \"leštěnek\". [upravil dne 8/12/2011 20:32 od Medvěd]
    • 32
  24. Gratulace od celé medvědí rodiny
  25. Z Hlaváku je ta asi tak půl hoďky tramvají 26 + 10 minut pěšky [upravil dne 6/12/2011 23:13 od Medvěd]
×
×
  • Vytvořit...