Jump to content

Maverick

Uživatel
 • Content count

  2,775
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Maverick last won the day on March 29 2015

Maverick had the most liked content!

2 Followers

About Maverick

 • ID člena 16339
 • Rank
  Toto forum je můj domov
 • Birthday 11/16/1986

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 405
 • Rok výroby
  1993

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Praha
 • Stát
  Česká republika
 1. Přesčasová práce a zákoník práce

  Což o to, na autobusech je ještě výhoda, že kdo přijde s ŘP D, je relativně v klidu a může s tím kdykoli seknout, kdežto nás na metru si podnik pojistil tím, že nám zaplatil kurz, ale je tam podmínka, že musíme setrvat minimálně tři roky, jinak se paltí smluvní pokuta ve výši cca 150tis Kč respektive poníženo o adekvátní část, kterou jsme vydrželi. Takže to funguje tak, že joo jsi po kurzu, na turnus prakticky nemáš šanci dosáhnout, podepsals přesčasy, tak tě využijeme na max, jak to jen jde. Spousta z nás měla chuť s tim po prvních měsících seknout a zdrhat, jenže zbytečných 150 litrů jsme nikdo v kase neměli
 2. Přesčasová práce a zákoník práce

  Véno, nevím, jak máte nastavený pravidla u vás na garáži, ale mi na metru to máme tak, že se cca každý rok dělá rozřazení do turnusů a o zařazení rozhoduje datum zákonité zkoušky (prostě datmu, kdy jsme udělali řidičák na metro). Není šance, že bysme se nedostali tam, na co máme nárok. Ale jinak s přesčasama to u nás funguje podobně, pěkně pod dozorem v kanclu podepsat... (nakonec to podepíše tak 95-99%). A pak následují neustále telefonáty personálních, že by potřeboval obsadit tu a tu směnu atd. A pokud se ti stane, že jsi jeden z nejnovějších, tak letmo (znáš šichty max tři dny dopředu) to je to pravý peklo. Zažil jsem to cca v době, kdy se otevřelo prodloužení na Motol. To pak nebyl problém chytat kombinace, žes byl 6 dní v práci a pauzy mezi šichtala nezbytný minimum, takže 9hodin (a to je paráda, když ti z toho na spánek zbejvá tak cca 6h), jednou za čas 24h a znova, ranní odpolední, noční, šejdry. To už jsem byl ve finále tak v prdeli, že jsem nevěděl co je za den, jestli je den/noc a měl jsem problém vůbec dojí k mašině... Nemusím asi říkat, že to funguje něco za něco, ty jsi nevzal šichtu, mi ti nedáve volno v termínu, kdy potřebuješ. I u nás už je situace taková, že dost chlapů je nasranejch a přemýšlí o odchodu. A ty fixnutý platy do roku 2020 to jen podporují.
 3. Ahoj, kolik za vnitřní kliky + budíky?
 4. AZamena volantu 406 coupe Semimux

  Mux na neMux nepasuje
 5. Tak jsem dnes dojezdil se svoji 406......

  Upřimnou soustrast.. Mě se takhle roztancovalo minulý týden coupátko. Novej asfalt, lehce napršíno, silnice z kopce a do zatáčky. Jel jsem cca 40km/h!!! Najel do zatáčky a prdel mě začala dost hnusně předbíhat . Naštěstí jsem to vyrovnal. Nedokážu si představit, jak by to dopadlo, kdybych tam jel, jako obvykle... A to jsou na autě od června nový gumy s kterejma jsem najel cca 2tis km.
 6. Potkal jsem klubáka...

  Ano, je to auto po Dzanovi, viz video. Mnoho z těch kousků už dnes bohužel není na světě
 7. Taky jsem měl 405 s RFX. Svařenou ze dvou, najeto přes 400tis a motor šlapal jak hodinky, olej nevzal od výměny do výměny a chytal ani ne na první otočení. Nebejt toho, že schnila karoserie, tak s ní jezdim doteď. Petrikj: Ten nosník nad vejfukem je bohužel klasika, a pak kufr v místě, kde je plech nabodovanej k blatníku KingSpade: Zrovna minulej tejden jsem prodal motor RFX z tý svojí. Pokud jsou na tom takový investice, tak to asi nemá cenu zachraňovat. Kdyby to bylo něco vzácnějšího, tak možná, ale standartní 405 v pěknym stavu se dá i dneska ještě sehnat, jen už je to celkem dlouhý hledání, najít nezprzněnej kousek nenapadenej kutilem, nebo ještě hůř tunilem.
 8. Dagustino: Teď aktuálně mám 405ky dvě (Mi16 mk1 a Mi16mk2) a jednu na ND. Tahle poslední má už pořadové číslo 8 KingSpade: A co se s ní stalo? Zakukala? Odstraněna inzerce, ta patří jinam
 9. ppc405

  On tam nepatří, 405 se totiž s PPC nevyráběla. Dával jsem ho tam z 605ky a pak trošičku zvětšil rámeček na původní displej, kterej ukazoval hodiny + teplotu. Najdeš ho v 605 a stejnej byl v citroenu XM, jen s tím rozdílem, že byl podsvícenej zeleně a nemá na boku úchyt na šroubek, aby se dal uchytit na originální úchyty ve 405.
 10. Přidám taky fotku jedné zachráněné 405. Jedná se o Mi16 první série. Ročník 1992, takřka full výbava, jediný co chybí je klima, ale zas to má šíbr, tak nevadí. Motor šlape celkem pěkně, ale jinak je to strašná past. Klučík, co ji měl zrovna moc údržbě nedal. Kompletně vymlácená přední náprava, zadní má hodně drsný Áčko. Karoserie, co se týče koroze na tom není vůbec zle, ale bohužel klučíka někde nakopnula a on s ní skončil v poli na boku. Zde fotka, z té hezčí strany Jinak přední náprava už je kompletně celá repasovaná, plechařina vyměněná a až bude čas, chuť a nálada, tak mě čeká ta zadní náprava.
 11. Špatně se zavírají dveře

  Sice pozdě, ale.. Řešil jsem to tak, že jsem za prvý vyndal štefty z pantů dveří a pořádně to promázl vazelínou (ty přední občas nejdou vůbec povolit) a pak jsem vyndal zámky ze dveří, rozebral je na prvočinitele, pořádně vymyl v benzínu a očistil. Pak jsem začal zámek zas skládat a vazelínou jsem zrovna moc nešetřil. Výsledek byl takovej, že po seřízení se zácvakem v karoserii se pak dveře zavírali pomalu líp, jak u novýho auta :-)
 12. Identifikace modelu

  Pleteš se, sedan se vyráběl do roku 95, ale kombik dokonce o rok dýl, do roku 96 ;-)
 13. palivak

  Benzínový 405 ho mají vedle palivovýho čerpadla. Hledej ho zhruba v místech za rezervou zespoda auta
 14. Opět jedna objevená pěkná 405ka

  Už jsem po ní koukal. Moc pěknej kousek a řekl bych, že je to velice perspektivní youngtimer
×