Jump to content

Maverick

Uživatel
 • Content count

  2,777
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About Maverick

 • ID člena 16339
 • Rank
  Toto forum je můj domov
 • Birthday 11/16/1986

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 405
 • Rok výroby
  1993

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Praha
 • Stát
  Česká republika
 1. Maverick

  405 Mi16 1992

  Ahoj, s těžkým srdcem přemýšlím (ještě to není definitivní) nad prodejem své druhé Mi16. K****i na radnici se rozhodli, že mi u baráku nakreslí modrý lajny, takže musím zeštíhlit vozový park. Byl by o ni zájem? Na rovinu říkám, že je na ní strašně moc práce, aby se z ní stala leštěnka. Já ji momentálně používám jako daily car, takže je plně pojízná. STK do léta. Výbava: Kromě klimy to má všechno, 4x el. okna, el. zrcátka obě dvě (jedničkové modely měli zpravidla jen pravé, já dodělal i to levé), 4x el. okna, šíbr, kožené el. sedačky s výhřevem atd... Klady: Neshnilá karoserie, zdravé prahy a přední nosníky, všetně trojúhelníků u nárazníku, ty bývají pryč jako první. Motor šlape jak hodinky, chytá za jakéhokoli počasí i teď v mrazech bez problému. Samozřejmě má něco za sebou, takže občas si vezme trochu oleje, ale nic velkýho, nehulí tu modře :-) Nová táhla ovládání převodovky Přední náprava po GO - Nové stabilizátory, čepy, axiální táhla, silentbloky ramen Překrásný kožený interiér, nepotrhané sedačky, přední v elektrice + FUNKČNÍ VÝHŘEV u obou sedadel + chromové kliky z US modelu (bohužel chybí levá zadní, ta je jen plastová stříbrná, zbytek kovový chrom.) Opravená palubní deska (zpravidla praskají úchyty pro šrouby, jsou vyztuženy hliníkem) v ČERNÉ barvě Zápory: Špatná zadní náprava, pruží, jenže je do A a při přejetí nerovnosti mlátí. Zatuhlá ruční brzda A teď ten největší prů**r... Bývalý majitel spadl s autem do škarpy, takže jsou měněné dveře ve stejné barvě, blatník jsem neměl, takže je cáknutej sprejem. zadní blatník má promáčklinu v oblasti C sloupku, dvě promáčkliny na střeše, kastle vypadá, že je rovná, ani okna nepraskli. Netěsní šíbr, já ho přelepil teď páskou, jenže jak tam teklo, tak je trochu rezavá střecha u šíbru. Prasklý nárazník (dá se zavařit) a pravá mlhovka Chybí odstřikovače světel EKO zlodějna 10tis je zaplacena Závěrem: Auto jezdí, svítí troubí, brzdí..., najezdím s ní kolem 1000km za měsíc Rád bych, aby ji koupil někdo, kdo ji dá dohromady. Fakt ji neprodám mlaďasovi s mokrejma papírama, to radši hodim čísla do depozitu a auto zavřu na chatě, až na ni bude čas. Cena 32000,- (Dohoda možná) Na jednu stranu je to dost za starej vrak, na stranu druhou, mizej tyhle auta obrovskou rychlostí, navíc většina má papíry z jinejch verzí, takhle má SVOJE ORIGINÁLNÍ PAPÍRY, žádná přestavba, svařenec atd.
 2. Maverick

  Přesčasová práce a zákoník práce

  Což o to, na autobusech je ještě výhoda, že kdo přijde s ŘP D, je relativně v klidu a může s tím kdykoli seknout, kdežto nás na metru si podnik pojistil tím, že nám zaplatil kurz, ale je tam podmínka, že musíme setrvat minimálně tři roky, jinak se paltí smluvní pokuta ve výši cca 150tis Kč respektive poníženo o adekvátní část, kterou jsme vydrželi. Takže to funguje tak, že joo jsi po kurzu, na turnus prakticky nemáš šanci dosáhnout, podepsals přesčasy, tak tě využijeme na max, jak to jen jde. Spousta z nás měla chuť s tim po prvních měsících seknout a zdrhat, jenže zbytečných 150 litrů jsme nikdo v kase neměli
 3. Maverick

  Přesčasová práce a zákoník práce

  Véno, nevím, jak máte nastavený pravidla u vás na garáži, ale mi na metru to máme tak, že se cca každý rok dělá rozřazení do turnusů a o zařazení rozhoduje datum zákonité zkoušky (prostě datmu, kdy jsme udělali řidičák na metro). Není šance, že bysme se nedostali tam, na co máme nárok. Ale jinak s přesčasama to u nás funguje podobně, pěkně pod dozorem v kanclu podepsat... (nakonec to podepíše tak 95-99%). A pak následují neustále telefonáty personálních, že by potřeboval obsadit tu a tu směnu atd. A pokud se ti stane, že jsi jeden z nejnovějších, tak letmo (znáš šichty max tři dny dopředu) to je to pravý peklo. Zažil jsem to cca v době, kdy se otevřelo prodloužení na Motol. To pak nebyl problém chytat kombinace, žes byl 6 dní v práci a pauzy mezi šichtala nezbytný minimum, takže 9hodin (a to je paráda, když ti z toho na spánek zbejvá tak cca 6h), jednou za čas 24h a znova, ranní odpolední, noční, šejdry. To už jsem byl ve finále tak v prdeli, že jsem nevěděl co je za den, jestli je den/noc a měl jsem problém vůbec dojí k mašině... Nemusím asi říkat, že to funguje něco za něco, ty jsi nevzal šichtu, mi ti nedáve volno v termínu, kdy potřebuješ. I u nás už je situace taková, že dost chlapů je nasranejch a přemýšlí o odchodu. A ty fixnutý platy do roku 2020 to jen podporují.
 4. Ahoj, kolik za vnitřní kliky + budíky?
 5. Maverick

  AZamena volantu 406 coupe Semimux

  Mux na neMux nepasuje
 6. Maverick

  Tak jsem dnes dojezdil se svoji 406......

  Upřimnou soustrast.. Mě se takhle roztancovalo minulý týden coupátko. Novej asfalt, lehce napršíno, silnice z kopce a do zatáčky. Jel jsem cca 40km/h!!! Najel do zatáčky a prdel mě začala dost hnusně předbíhat . Naštěstí jsem to vyrovnal. Nedokážu si představit, jak by to dopadlo, kdybych tam jel, jako obvykle... A to jsou na autě od června nový gumy s kterejma jsem najel cca 2tis km.
 7. Maverick

  Potkal jsem klubáka...

  Ano, je to auto po Dzanovi, viz video. Mnoho z těch kousků už dnes bohužel není na světě
 8. Taky jsem měl 405 s RFX. Svařenou ze dvou, najeto přes 400tis a motor šlapal jak hodinky, olej nevzal od výměny do výměny a chytal ani ne na první otočení. Nebejt toho, že schnila karoserie, tak s ní jezdim doteď. Petrikj: Ten nosník nad vejfukem je bohužel klasika, a pak kufr v místě, kde je plech nabodovanej k blatníku KingSpade: Zrovna minulej tejden jsem prodal motor RFX z tý svojí. Pokud jsou na tom takový investice, tak to asi nemá cenu zachraňovat. Kdyby to bylo něco vzácnějšího, tak možná, ale standartní 405 v pěknym stavu se dá i dneska ještě sehnat, jen už je to celkem dlouhý hledání, najít nezprzněnej kousek nenapadenej kutilem, nebo ještě hůř tunilem.
 9. Dagustino: Teď aktuálně mám 405ky dvě (Mi16 mk1 a Mi16mk2) a jednu na ND. Tahle poslední má už pořadové číslo 8 KingSpade: A co se s ní stalo? Zakukala? Odstraněna inzerce, ta patří jinam
 10. Maverick

  ppc405

  On tam nepatří, 405 se totiž s PPC nevyráběla. Dával jsem ho tam z 605ky a pak trošičku zvětšil rámeček na původní displej, kterej ukazoval hodiny + teplotu. Najdeš ho v 605 a stejnej byl v citroenu XM, jen s tím rozdílem, že byl podsvícenej zeleně a nemá na boku úchyt na šroubek, aby se dal uchytit na originální úchyty ve 405.
 11. Přidám taky fotku jedné zachráněné 405. Jedná se o Mi16 první série. Ročník 1992, takřka full výbava, jediný co chybí je klima, ale zas to má šíbr, tak nevadí. Motor šlape celkem pěkně, ale jinak je to strašná past. Klučík, co ji měl zrovna moc údržbě nedal. Kompletně vymlácená přední náprava, zadní má hodně drsný Áčko. Karoserie, co se týče koroze na tom není vůbec zle, ale bohužel klučíka někde nakopnula a on s ní skončil v poli na boku. Zde fotka, z té hezčí strany Jinak přední náprava už je kompletně celá repasovaná, plechařina vyměněná a až bude čas, chuť a nálada, tak mě čeká ta zadní náprava.
 12. Maverick

  Špatně se zavírají dveře

  Sice pozdě, ale.. Řešil jsem to tak, že jsem za prvý vyndal štefty z pantů dveří a pořádně to promázl vazelínou (ty přední občas nejdou vůbec povolit) a pak jsem vyndal zámky ze dveří, rozebral je na prvočinitele, pořádně vymyl v benzínu a očistil. Pak jsem začal zámek zas skládat a vazelínou jsem zrovna moc nešetřil. Výsledek byl takovej, že po seřízení se zácvakem v karoserii se pak dveře zavírali pomalu líp, jak u novýho auta :-)
 13. Maverick

  Identifikace modelu

  Pleteš se, sedan se vyráběl do roku 95, ale kombik dokonce o rok dýl, do roku 96 ;-)
 14. Maverick

  palivak

  Benzínový 405 ho mají vedle palivovýho čerpadla. Hledej ho zhruba v místech za rezervou zespoda auta
×