Jump to content

Maverick

Člen klubu
  • Content count

    2,773
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Maverick last won the day on March 29 2015

Maverick had the most liked content!

2 Followers

About Maverick

  • ID člena 16339
  • Rank
    Toto forum je můj domov
  • Birthday 11/16/1986

Věci klubové

  • Auto
    Peugeot 405
  • Rok výroby
    1993

Profilové informace

  • Pohlaví
    Muž
  • Město
    Praha 4
  • Stát
    Česká republika
  1. Ahoj, kolik za vnitřní kliky + budíky?
  2. AZamena volantu 406 coupe Semimux

    Mux na neMux nepasuje
  3. Tak jsem dnes dojezdil se svoji 406......

    Upřimnou soustrast.. Mě se takhle roztancovalo minulý týden coupátko. Novej asfalt, lehce napršíno, silnice z kopce a do zatáčky. Jel jsem cca 40km/h!!! Najel do zatáčky a prdel mě začala dost hnusně předbíhat . Naštěstí jsem to vyrovnal. Nedokážu si představit, jak by to dopadlo, kdybych tam jel, jako obvykle... A to jsou na autě od června nový gumy s kterejma jsem najel cca 2tis km.
  4. Potkal jsem klubáka...

    Ano, je to auto po Dzanovi, viz video. Mnoho z těch kousků už dnes bohužel není na světě
  5. Taky jsem měl 405 s RFX. Svařenou ze dvou, najeto přes 400tis a motor šlapal jak hodinky, olej nevzal od výměny do výměny a chytal ani ne na první otočení. Nebejt toho, že schnila karoserie, tak s ní jezdim doteď. Petrikj: Ten nosník nad vejfukem je bohužel klasika, a pak kufr v místě, kde je plech nabodovanej k blatníku KingSpade: Zrovna minulej tejden jsem prodal motor RFX z tý svojí. Pokud jsou na tom takový investice, tak to asi nemá cenu zachraňovat. Kdyby to bylo něco vzácnějšího, tak možná, ale standartní 405 v pěknym stavu se dá i dneska ještě sehnat, jen už je to celkem dlouhý hledání, najít nezprzněnej kousek nenapadenej kutilem, nebo ještě hůř tunilem.
  6. Dagustino: Teď aktuálně mám 405ky dvě (Mi16 mk1 a Mi16mk2) a jednu na ND. Tahle poslední má už pořadové číslo 8 KingSpade: A co se s ní stalo? Zakukala? Odstraněna inzerce, ta patří jinam
  7. ppc405

    On tam nepatří, 405 se totiž s PPC nevyráběla. Dával jsem ho tam z 605ky a pak trošičku zvětšil rámeček na původní displej, kterej ukazoval hodiny + teplotu. Najdeš ho v 605 a stejnej byl v citroenu XM, jen s tím rozdílem, že byl podsvícenej zeleně a nemá na boku úchyt na šroubek, aby se dal uchytit na originální úchyty ve 405.
  8. Přidám taky fotku jedné zachráněné 405. Jedná se o Mi16 první série. Ročník 1992, takřka full výbava, jediný co chybí je klima, ale zas to má šíbr, tak nevadí. Motor šlape celkem pěkně, ale jinak je to strašná past. Klučík, co ji měl zrovna moc údržbě nedal. Kompletně vymlácená přední náprava, zadní má hodně drsný Áčko. Karoserie, co se týče koroze na tom není vůbec zle, ale bohužel klučíka někde nakopnula a on s ní skončil v poli na boku. Zde fotka, z té hezčí strany Jinak přední náprava už je kompletně celá repasovaná, plechařina vyměněná a až bude čas, chuť a nálada, tak mě čeká ta zadní náprava.
  9. Špatně se zavírají dveře

    Sice pozdě, ale.. Řešil jsem to tak, že jsem za prvý vyndal štefty z pantů dveří a pořádně to promázl vazelínou (ty přední občas nejdou vůbec povolit) a pak jsem vyndal zámky ze dveří, rozebral je na prvočinitele, pořádně vymyl v benzínu a očistil. Pak jsem začal zámek zas skládat a vazelínou jsem zrovna moc nešetřil. Výsledek byl takovej, že po seřízení se zácvakem v karoserii se pak dveře zavírali pomalu líp, jak u novýho auta :-)
  10. Identifikace modelu

    Pleteš se, sedan se vyráběl do roku 95, ale kombik dokonce o rok dýl, do roku 96 ;-)
  11. palivak

    Benzínový 405 ho mají vedle palivovýho čerpadla. Hledej ho zhruba v místech za rezervou zespoda auta
  12. Opět jedna objevená pěkná 405ka

    Už jsem po ní koukal. Moc pěknej kousek a řekl bych, že je to velice perspektivní youngtimer
  13. Co se starou 106?

    dýzl: Tak tenhle fórek nemá chybu Víš o někom, komu se podařilo takhle placení EKO vyhnout?
  14. Budiky 405 kombik grd

    Na skle to poznáš podle čísla uplně dole, je tam samostatně - Viz. obrázek, zakroužkovaný číslo by u 405 znamenalo rok výroby 1992. (Na fotce je sklo 406, u tý dvojka znamená rok výroby 2002) 0 = 1990 1 = 1991 2 = 1992 3 = 1993 pozor změna 7 = 1987 8 = 1988 9 = 1989 V podstatě se to takhle počítalo i u 406. Musíš si jen uvědomit v kterym desetiletí se přibližně daný auto vyrábělo.
×