Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno
před 3 minutami, Milan+ napsal:

Máš to luxus, ale to už mne dávno přešlo. 

No tak je to na 70% vzhledu, narazil jsem na manika...1xrok chemie proti dvouděložnýmu sajrajtu a 1xmesic pohnojim práce na 10minut....na jaře budu sázet travní směs budoucnosti, ktere stačí jen srážky a je pořád krásně tmavě zelená i bez hnojení...jen cena 400Kc/1kg pak poreferuji.....

Odesláno
před 2 minutami, Charlie 1 napsal:

1xrok chemie proti dvouděložnýmu sajrajtu

Bofix? Ten používám já. Obvykle taky hnojím, ale letos jsem se na to vyflák.

Odesláno

To by pak musel sekat každý druhý den, po vřetenovce roste tráva rychleji (je tam ostrý řez na rozdíl od rotační, která i s nejostřejším nožem vždy trávu roztřepí a koneček mírně zaschne než se znovu chytne k růstu)

Odesláno (upraveno)

ve zpětném zrcátku mám kompas--podle směru jízdy svítí Sever, Jihovýchod atd. 😯 (zkratky v angličtině)

můžete mi poradit, k čemu je taková píšovina dobrá ?? 😂🤣

 

Upraveno uživatelem ozzy56
Odesláno
před 16 minutami, ozzy56 napsal:

můžete mi poradit, k čemu je taková píšovina dobrá ?? 😂🤣

 

TVL no přece abys mohl dělat Na sever ... a na jih! A na sever ... a na jih!"

Akorát nevim jestli zrovna todle se nevochodí.

Odesláno
před 44 minutami, RichVa napsal:

To by pak musel sekat každý druhý den, po vřetenovce roste tráva rychleji (je tam ostrý řez na rozdíl od rotační, která i s nejostřejším nožem vždy trávu roztřepí a koneček mírně zaschne než se znovu chytne k růstu)

A já do teď myslel, že tráva roste odspodu od kořene, ne od roztřepeného konce :aut 

Odesláno (upraveno)

Ano roste odspoda, ale každé poškození se musí zacelit a to stojí rostlinu nějakou energii. Zacelit rovný řez je daleko méně náročné než zacelit roztřepenou ránu. Nehledě na to, že pokud na to svítí slunce, tak se tam rychleji ztrácí voda a rostlina tam musí napumpovat více než se rána zacelí a to samozřejmě na úkor růstu. Také proto po rotační sekačce jsou konce stébel téměř vždy mírně zažloutlé, po vřetenové ne.

Více např. zde https://www.ceskestavby.cz/clanky/proc-vsadit-prave-na-vretenovou-sekacku-26276.html 

Upraveno uživatelem RichVa
Odesláno

A proto jsem psal, že tomu dává takovou péči, a pak to vezme rotačkou ;)  Když by to bral každý 3. den vřetenovkou, tak to bude časem jako mech :) 

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...