Šalda Odesláno 22. duben 2014 Odesláno 22. duben 2014 Taková dnešní příhoda: Tchýně si na dnešek pozvala jednoho starého pána elektrikáře aby jí kvůli nové kuchyni co budu za týden dělat udělal nový zásuvky a připojení na sporák. Pán omylem spojil naši fázi s fází co má tchýně a výsledek? U nás to smrdí spáleným jak sviňa, tak hledám co se stalo, a zatím jsem našel že mě nefunguje v dílně domácí kino a u nás v bytě manželky počítač, a mě počítač jede ale monitor ne, tak to vypadá asi na grafiku, a navíc ještě repro k PC nejede. Plus spálená prodlužka s přepěťovou ochranou. Tak jdu hledat proč to všechno nejede a kde má co pojistky, třeba to domácí kino bude mít jen spálenou pojistku pokud nějakou má, u počítače manželky to bude asi zdroj a u v počítači ještě nevím. Prostě pěkný závěr dne Pán říkal že mě to zaplatí, ale kde mám teď shánět nový díly. Citovat
Šalda Odesláno 22. duben 2014 Autor Odesláno 22. duben 2014 Tak ještě další co nejde je věž v ložnici a zesilovač k reprobednám. Sám ještě uvidím co dalšího najdu. A to je starý pán elektrikář kterej dělal na škole mistra. Citovat
godzila.01 Odesláno 22. duben 2014 Odesláno 22. duben 2014 Pán je zřejmě odborník, to se pozná .... Citovat
Péťa Odesláno 22. duben 2014 Odesláno 22. duben 2014 Nikdo jsem u toho nebyl, tak je pak těžké soudit, jak to bylo velké pochybení pana elektrikáře. Citovat
chuck11 Odesláno 22. duben 2014 Odesláno 22. duben 2014 Ne že bych ho chtěl bránit,ale i mistr tesař se někdy utne. PS.Někomu stačí, že se s někým \"o něčem\" baví něvěnuje pozornost čemu má a takhle to dopadá \"v lepším případě\";) Citovat
Šalda Odesláno 22. duben 2014 Autor Odesláno 22. duben 2014 Peta, pokud spojí fázi z jednoho hlavního jističe s fází druhého hlavního jističe tak je jasný čí je to vina, než aby si měřákem zjistil co je to za dráty, tak to zkoušel stylem pokus omyl, stál jsem u něj když držel jeden drát, a zkoušel kam ho dát kde mu to vyhodí a nebo nevyhodí jistič, to stejný u druhého až třetího drátu. Člověk by řekl že když je to asi 60ti letý pán, který tohle řemeslo dělá 40 let že bude vědět co kam zapojit. Navíc mě potom řekl sám že je to jeho vina, že ví čím se to stalo. Citovat
Šalda Odesláno 22. duben 2014 Autor Odesláno 22. duben 2014 A ještě 2 strojky na holení, modem na internet a rádio v koupelně, vážně super večer, to su ještě zvědav co dalšího najdu. Citovat
Guest servisman Odesláno 22. duben 2014 Odesláno 22. duben 2014 Nemám slov to byl asi amatér, já se sice vyučil před 30 lety ale zapojovat umím ,dodnes si zatím si nikdo nestěžovat a vše funguje jak má. Citovat
Guest minimaxa Odesláno 22. duben 2014 Odesláno 22. duben 2014 obkladačky v koupelně, splachovadlo, panty u dvěří a zrezla nám špachtle Nezávidím ti Ale co, občasná obnova vybavení domácnosti je taky potřeba. [upravil dne 22/4/14 20:13 od minimaxa] Citovat
Agrafik Odesláno 22. duben 2014 Odesláno 22. duben 2014 Nerozumím tomu, spojil fázi jednoho hlavního jističe s fází druhého hlavního jističe. Kde to pak chtěl zapojit? A co vlastně zkoušel? Není mi jasné, jak mohlo dojít ke zničení ostatních přístrojů, pokud by byl zbytek instalace v pořádku. Spojením dvou různých fází by došlo jen k vybavení jističů... takže nechápu. Citovat
Péťa Odesláno 22. duben 2014 Odesláno 22. duben 2014 Asi pustil do domovního rozvodu 400V. Ale jak to dokázal, to taky nechápu. Citovat
Radek Hurvajz Odesláno 22. duben 2014 Odesláno 22. duben 2014 Nerozumím tomu, spojil fázi jednoho hlavního jističe s fází druhého hlavního jističe. Kde to pak chtěl zapojit? A co vlastně zkoušel? Není mi jasné, jak mohlo dojít ke zničení ostatních přístrojů, pokud by byl zbytek instalace v pořádku. Spojením dvou různých fází by došlo jen k vybavení jističů... takže nechápu. Tak zaleží na které straně jističe to přiložil;) Nejspíš vyhodil pojisky až v rozvodně elektrárny:D:D [upravil dne 22/4/14 20:22 od Radek Hurvajz] Citovat
koblih69 Odesláno 22. duben 2014 Odesláno 22. duben 2014 Třeba hodil druhou fázi na PEN... Radek Hurvajz: ani nevíš jaká je sranda když vypadene v elektrárně proud Citovat
Guest servisman Odesláno 22. duben 2014 Odesláno 22. duben 2014 mne stačilo když jsem v učnáku vyhodil trafačku Citovat
velkybanan Odesláno 22. duben 2014 Odesláno 22. duben 2014 jediný co mne napadá , že to pustil vesměs 400 do spotřebičů na 230.Místo nuly dal fázi.Už jsem to taky viděl. Vy jste višchni tak rychlý [Edited on 22/4/14 19:30 by velkybanan] Citovat
Péťa Odesláno 22. duben 2014 Odesláno 22. duben 2014 Já (když mi bylo asi 10) jsem digitálním ampérmetrem (což v roce 1981 bylo něco!) měřil, jaký teče proud v zásuvce Citovat
Radek Hurvajz Odesláno 22. duben 2014 Odesláno 22. duben 2014 No, co bočník, stihnul se vypařit :D Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.