benny264 Odesláno 6. leden 2014 Odesláno 6. leden 2014 Ahoj, rad by som sa spytal na vase skusenosti so spotrebou na dialnici. Vyzera ze budem potrebovat denne dochadzat do prace cca 40km mimomesto (100km/h) plus 50 km dialnica (140km/h) a nasledne spat. Na byvalej 407 1.6 HDI som mal na danej ceste spotrebu 6.7l/100km na Mazde 3 1.6 benzin 7.6l/100km. spotreba v meste mi je ukradnuta. Nejake tipy na auto ktore by to davalo za menej? Nemyslim si ze nieco take existuje.. Vdaka [Edited on 6/1/14 20:16 by benny264] Citovat
straki007 Odesláno 6. leden 2014 Odesláno 6. leden 2014 Mlada ma ted Citroen C4 coupe a bez problemu 4,4 kombinovana. Mimo mesto nezkousene. Je dulezite poladit a udelat neco s ekologii., Pak je 1,6 HDi zlaticko... Citovat
oddie Odesláno 6. leden 2014 Odesláno 6. leden 2014 S 406 2,0HDI 80kW RHZ bych se dlouhodobě pohodlně vešel do 5,5 Citovat
benny264 Odesláno 6. leden 2014 Autor Odesláno 6. leden 2014 Ano, to viem ze ide jazdit usporne - sam som tu trasu dal na 407 1.6 za 4.9l/100km ale celu cestu som isiel 80km/h. Bolo to v noci a nemal som co na praci, ale normalne sa tak jazdit neda co ma zaujima je nejaky usporny motor v priemernej rychlosti 120km/h Citovat
oddie Odesláno 6. leden 2014 Odesláno 6. leden 2014 Copak se na tom nedá? Odpor vzduchu roste se čtvercem rychlosti, to není záležitostí motoru. Otázka je pak jen a pouze to, co je ti milejší, jestli rychlost, NEBO spotřeba. Rozdíl mezi 100km/h a 140km/h na 50km trase dá nějakých 8 minut jízdy, ale litr nafty (klidně i 2 litry na 100km). Citovat
P607Olda Odesláno 6. leden 2014 Odesláno 6. leden 2014 :D:D Kdybys jel mimo dálnici 85 a po dálnici 95, tak ztratíš na cestě v jednom směru 14,4 minuty, ale ušetříš 47 CZK (počítám, že spotřeba by byla 5,2 a cena nafty je 35 CZK). To znamená, že ztracený čas je, jako kdybys vydělával 200 CZK za hodinu (přesně 197). Podle mne je nejjednodušší jezdit pomaleji, a nemusíš investovat do jiného auta. Pro zajímavost si spočítej, o kolik bys musel doplatit při koupi Oktávky 1,9 TDi, se kterou bys (možná?) dosáhl spotřebu 5,5, při uvedeném režimu. Jinak, skutečná odpověď na tvoji otázku je Fabia SDi, anebo Octavia SDi, anebo TDi. Anebo Seat. Citovat
MilanF1 Odesláno 6. leden 2014 Odesláno 6. leden 2014 Jak velké auto chceš? Na dálnici kvůli spotřebě to chce dlouhou převodovku, nejsem si jist, zda tomu Peugeot vyhovuje. Pokud by ti stačilo malé auto a jezdil bys do 100 km/h, pak asi dobrá bude 206tka s 1,4 HDi. Citovat
benny264 Odesláno 6. leden 2014 Autor Odesláno 6. leden 2014 to vsetko chapem. na mojich cca 200 km denne to vychadza bud na casovu usporu pol hodiny alebo 4 litre nafty navyse. asi hladam tam kde nic nie je, nevadi.. vdaka za odpovede, som chcel len zistit ci to u nejakeho auta nie je dosiahnute sprevodovanim optimalizovanym na vysie rychlosti (vykupenym vyssou spotrbou v meste) alebo tak... Citovat
Šalda Odesláno 6. leden 2014 Odesláno 6. leden 2014 S oktávkou 2011 tdi 103kw jezdím za cca 5/100, rychlost do 140km/h. Citovat
oddie Odesláno 6. leden 2014 Odesláno 6. leden 2014 Už jsem to psal jinde, Octavia 1,4TSi Praha - Nitra a zpět, ČR 140 tempomat vyjma uzavírek, SLovensko přesně podle limitů, spotřeba 6,1 tam a 6,3 zpět. Octavia 2,0TDI 6-kv ve 4 lidech, Praha - Vídeň a zpět, do Brna 140 tempomat kde to šlo, mimo uzavírek, v Brně průměr 5,5, od hranice dále do Vídně po okresce 80 kvůli koloně, výsledná 4,8, cesta zpět 5,1. Největší podíl na tom má přemýšlení a předvídání, pokud někdo má olšový nohy a na pedály hamtá, něčemu takovému se nepřiblíží ani ve snu, i když nejezdí rychleji. Citovat
dusan2 Odesláno 6. leden 2014 Odesláno 6. leden 2014 Pred par rokmi som z talianska na 13 rocnom Audi A4 kombi , 1,9 TDI mal doma na palubaku 3,8 . A to som mal vo Wiedni 3,6 ale tie nase kopce mi to pokaslali. Samozrejme ze som isiel zaroven s kamionmi :D:D Kamos ktoremu to auto patrilo mi dodnes neveri tu spotrebu aj ked to videl na vlastne oci. Ma to auto doteraz ale nikdy sa mu nepodarilo priblizit sa. Zlate stare TDI:papa Citovat
Almanil Odesláno 6. leden 2014 Odesláno 6. leden 2014 S lehkou nohou by se dalo jezdit pod 6 podle mého i s něčím jako Lancia Lybra jtd. Citovat
MilanF1 Odesláno 6. leden 2014 Odesláno 6. leden 2014 som chcel len zistit ci to u nejakeho auta nie je dosiahnute sprevodovanim optimalizovanym na vysie rychlosti (vykupenym vyssou spotrbou v meste) alebo tak... Dotazu rozumím, ale trh těžko vyhoví. Aby auto mělo delší převody odpovídající výhradně dálničnímu provozu, musí být motor dostatečně silný, aby dlouhou převodovku utáhl. Pokud se použije silný motor, jde logicky i do velkého auta, které je zároveň těžké. Z toho plyne, že to spotřebu nesrazí dolů. Možná ano v rámci kategorie vozu, ale absolutně nikoliv. Malé auto s dlouhými převody asi nenajdeš. Jedině něco se starým TDi, ten se ještě dával do relativně lehkých aut a je znám nízkou spotřebou. Ale dlouhou převodovku asi nemá ... [upravil dne 6/1/14 23:02 od MilanF1] Citovat
Guest Scratch Odesláno 6. leden 2014 Odesláno 6. leden 2014 ja nevim, ale spotreby ktery mas ted mam s benzinovou 2,2 16V, kdyz chci a jedu konstantne. Kdyz jedu na chalupu a nezenu se, tak jedu presne to co ty....50 km dalnice, 40 km okreska a jsem s tim mym zroutem se dostat v pohode na spotrebu kolem 6 litru.....a do chorvatska plne nalozenej a dodrzujici predpisy jsem jel za 5,2....... s octavkou 66kW 2003 rv jezdim podle toho co rikas za nejakych 5,3 litru na 100, takze spis bych to videl na tezkou nohu na plynu....... Citovat
PAJA106 Odesláno 6. leden 2014 Odesláno 6. leden 2014 Auta z koncernu VW mají téměř vždy delší převodovku, než-li srovnatelný Peugeot. I to je jeden z důvodů, proč mají vždy lepší spotřeby. Citovat
Guest Scratch Odesláno 6. leden 2014 Odesláno 6. leden 2014 to je dvod proc tdi na 190 konci, a ja radim 5. rychlostni stupen ale dneska jsem zrovna cetl, ze ta nova 308 je se spotrebou nekde kolem 3,7 litru??? To neni vubec spatny Citovat
FiFa_cze Odesláno 7. leden 2014 Odesláno 7. leden 2014 Seat Leon 1.9TDi 66kW spotřeba ve 4 lidech cestou na dovolenou do Chorvatska 6l/100 (dálnice i 160-170km/h) Škoda Superb Combi 2.0TDi 103kW ve 4 lidech po dálnici 5.4 (při 130km/h) Ford Focus II. 1.6TDCi (HDI) 66kW ve 3 lidech cesta na Barumku a zpět 4.2l/100km jízda ale takřka bez dálnice. Nejvíc mi asi sedl ten Focus. Sic v něm nebyl 6ti kvalt jako v Superbu, ale jezdilo se v něm parádně Toť mé zkušenosti s naftovými agragáty Citovat
pyrone Odesláno 7. leden 2014 Odesláno 7. leden 2014 off topic: je pre teba 200km dochadzanie rentabilne? kupovat nove auto, platit naklady (nie len naftu), casova strata... asi som velmi spicovatel ale ja by som mal problem dochadzat cca 50km Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.