Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Motor K.O. ???


Recommended Posts

Odesláno

Takže olej dělám pravidelně a ještě mi to ukazovalo kontrolu za 10 000km..takže tím to nebude... Posílám Vám odkaz na stejný auto, stejnej rok a stejný počet km a stole se mu to taky...

http://www.annonce.cz/inzerat/peugeot-407-sw-20494170-w251mp.html

takže na tom něco bude, jsou to první 407 které byli vyrobeny...

Ještě nevím, zda to má cenu opravovat nebo to prodat...

Odesláno

Rokom výroby to nemá nič spoločné. Máš tam písané že bolo používané na firemné účeli a tak kdo vie ako sa o auto starali a ako na ňom jazdili.

Odesláno

no, až ma zamrazilo, ako som si prečítal toto vlákno.. je to čistá \"časovaná bomba\". Je teda zrejmé, že to celé odpáli \"uvarené\" turbo? Našiel sa už dajaký patológ, ktorý presne označil pôvodcu závady?

Odesláno

maymo máš toho plný net, nedochladené turbo a výmeny olejou.

Predstav si že prídeš domou z nejakej dlhšej cesty a ponáhlal si sa, išiel na diaľnici a motoru si dal zadrať, dorazíš domou a heneď stopneš motor. Urobíš to niekoľko krát a problém je na svete. Ono vrtuľka v turbe sa ešte nejaký ten čas točí aj po stopnutí motora a mazanie turbo dostáva od motora (v prípade týchto malých motorou, nemá vlastné mazanie), akonáhle stopneš motor mazanie sa preruší pri veľkej teplote neochladeného turba sa ten olejový film čo zostal medzi oskou a ložiskom spáli, mazanie žiadne a načne sa ložisko následne prepúšťa viac oleja do sa nia až kým sa nezhromaždí v intercooleri a ďalej to už poznáš ;).

Odesláno

No jasně, pokud někdo bydlí přímo na dálničním sjezdu hned na konci odbočovacího pruhu a k tomu ještě na několikakilometrovém kopci, který vyjíždí nadoraz, aby hned prudce zabrzdil a motor okamžitě vypnul. Pak by to možná platilo.

Odesláno

To bolo len ako názorne, a poznám takých čo prídu domou dobre že zabrzia a už majú stopnutý motor a jedného čo motor vypínal ešte pred zastavením, no potom čuduj sa svetu čo sa stáva :D.

A ešte doplním že aj taký čo pri hazde z kopca vypínajú motor aby nejakú tú kvapku ušetrili a už sme pri tom nemazaní počas jazdi a nie pri stopnutí ;).

[upravil dne 28/12/12 13:28 od Judes]

Odesláno
A ešte doplním že aj taký čo pri hazde z kopca vypínajú motor aby nejakú tú kvapku ušetrili a už sme pri tom nemazaní počas jazdi a nie pri stopnutí

Toto sa možno dialo ešte za éry škodoviek a žigulákov, nechce sa mi veriť, že sa v dnešnej dobe nájde taký magor. Čo posilňovač riadenia, bŕzd...

A navyše pri jazde z kopca so zaradenou rýchlosťou je spotreba taktiež nulová, takže nevidím najmenší dôvod na takéto počínanie.

S tým turbom tu zase nerobme strašiaka. Sú to ojedinelé prípady, ak človek jazdí normálne, nemôže sa to stať. Dochladzovať turbo treba len v ojedinelých prípadoch, napr. divoká jazda po dialnici, uvidím odpočívadlo alebo pumpu, zabočím a nevypnem hneď motor. Alebo prudké horské stúpanie, na samom vrchu motorest, zastavím, ale nevypnem hneď motor...

Za normálnych okolností to vôbec nieje nutné robiť, lebo aj keď by bol motor viac namáhaný, kým prídem domov, idem kľudnou jazdou cez obec, kým prejdem cez moju ulicu a zaparkujem, turbo je krásne vychladené.

Odesláno

Hej voľakedy to robievali na starách Škodovkách a Žigulákoch no poniektorý to robua aj dnes a nie sú to dedkovia čo si nato zvykli. Madý človek od susedou to robil na Golfe a keď som sa ho pýtal na význam, že ušetrý palivo a tak som mu to objasnil. Aj taký sú ;)

[upravil dne 28/12/12 16:17 od Judes]

Odesláno

a taky honeni za studena, zrovna dnes stojim na balkone pokuruju a nestacim se divit, soused - VW Bora TDI PD, sotva natocil studenej motor, tak tomu dal tak pod vocas, ze gumoval asfalt asi tak 10 metru - pazoury bych mu urazil, asi mu o svatcich hrablo v mozkovne

Odesláno

nuz ono prehriat olej na 407cke s 2.0 rhr nieje az taky velky problem, prist pred dom s nadmerne rozpalenou turbinou tiez nie oboje som si skusil na vlastnej kozi, ale napada ma ina otazka, to to turbo co je v tomto aute dokaze fakt klaknut z okamihu na okamih?.. to je potom dost neprijemne:( opotrebene turbo som zazil uz na niekolkych autach (pre rypalov - rozne auta s tym ze vsetky boli kupovane ako jazdene, to co som jazdil ja som nezrusil nikdy a to mam za sebou statisice km) ale vzdy sa mi to prejavovalo najskor zmenou zvuku turba (zacalo hvizdat vdaka zodratym lopatkam), v horsom pripade som citil spaleny olej z vyfuku, raz som 2.0hdi rhz videl podymievat zlahka na bielo pri otvarani garaze, bolo mi jasne ze je zle proste som s tym dalej nejazdil, resp. v najkratsom moznom case siel repas a nic sa nikdy nestalo. Takze co to co je v 407? poddimenzovane? alebo je to len zanedbana udrzba?

[upravil dne 28.12.12 19:23 od Parc]

Odesláno

ahojte, dnes som si vymenil olej,filtre a rozvody a vsimol som si ze v hadiciach v intercoleri abo jak sa to vola je \"kus\" oleja horna strana hadic je cista skoro jak nova ale na spodku hadice no bolo tam toho dost... dnes som uz nestihol auto poskladat bo do garaze sa mi nezmesti a o 7dmej uz bola poriadna zima... zajtra precistim hadice a namontujem, urcite ten olej pochadza z turba, od suseda som sa pital ze ci potrebuje nove turbo a on ze to kazde turbo bude pustat ze to mam precistit a namontovat na spet.. co si otom myslite???

:xvul olej Total ineo ecs 5w/30 5l (41€), rozvody SKF + pumpa Valeo (170€)

Odesláno

no to bude tazko vysvetlitelne... no tak z hruba 0,5dcl by som pozbieral z hadic, spodna plastova co ide medzi motorom a prevodovkou + 2hrube hadice, ale inac jak som sa pozrel do chladica (vymenik) tak tam bolo docela cisto... ale zajtra sa este nato pozriem poriadne.

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...