Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kdo jede letos do Chorvatska a kam?


Recommended Posts

V pohodě, na D1 mají být teď čerstvě na 80kových zůženích radary a stačí pár vyplašených co pojedou okolo 70ky a určitě to bude velmi "plynulé"... Ale někdo to musí vyzkoušet, tak pak dej vědět. :super

Jel jsem v pátek z Brna do Prahy a na 80ce se dalo jet 85-90 (tachometrových) bez problémů, až na to drncání od panelů. Nejhorší byla kolona od Paceřáku po Hodkovice krokem...:blicismajlik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, MotoMoto napsal:

Vyrážím v neděli. Cesta klasika, Praha Brno, Břeclav, Vídeň, Gratz, Dálnice Maribor, Ljubljana, Postojna, Rupa, Rijeka a Cirkvenica. Ale bohužel jen na týden, víc času nemáme. Zato jedeme poprvé kompletní rodina. Napadá někoho něco k cestě?

děkuji

Dej si pozor, v kolik ráno pojedeš:

Mají ze soboty na neděli zavírat u Humpolce D1

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2900744-d1-se-v-noci-u-humpolce-desetkrat-zastavi-kvuli-stavbe-mostu

Omlouvám se .. nějak jsem to špatně poslouchal v TV, má to být už dnes 😞 

Upraveno uživatelem RichVa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak  už doma. Cesta tam přesně podle plánu vyjeli jsme v neděli v 6,30 z Liberce -Praha-Brno--Břeclav (načerpaná nafta za 30,20) pak Vídeň-Gratz-Maribor-Ljubljana-Postojna-Rupa-Crikvenica. cca deset hodin s přestávkami na svačinu, oběd. Cesta naprosto v pohodě. Bez jakýchkoliv čekání . Nikde ani noha, jen v protisměru to stálo na Slovinsko Chorvatských hranicích.

Včera návrat zpět. Trochu nás vystrašily zprávy a plánovaných demonstracích a blokádách motorkářů, ale naštěstí si to v tom vedru rozmysleli, ale i tak jsme vyjeli časně z ráno. Protože staří lidé už nemohou dlouho spát vyhnal jsem rodinu už v pět do auta a zase v klidu a bez čekání jsme projeli stejnou cestou zpět. V pět jsme byli doma.  Cesta v pohodě i Vídeň ještě v klidu, trochu více vozidel na D1, ale pak už v pohodě.

Jeden závěr mohu říct. Města jako je Crikvenice není můj šálek čaje. Moc lidí, moc lidí a zase moc lidí. Bydleli jsem 100 metrů od moře, ale i to je na mě moc daleko. Takže to bylo takové teď jdeme k vodě a podobně. Neustálý hluk vřeštících dětí na různých atrakcích, zpěvy z reproduktorů okolních barů a kaváren umístěných fikaně na stromech borovic, prostě to na mě není. Ano mohl jsem si koupit pivo (zmrzlinu, kávu,  bagetu, panáka) kdykoliv jsem chtěl, Mohl jsem si lehnout na pronajaté lehátko a zakrýt se slunečníkem, ale to pro mě není. 

Takže příště na jih, kde to moře není tak mrtvé a hlavně někam na samotu.

Jinak cenově opět přijatelné, že se člověk nemusí nějak omezovat a to jak v restauracích tak i ubytování. 4 pokojový byt pro 5 lidí s dvěma propojenými balkóny, výborně vybavenou kuchyní a koupelnou včetně wifi a klimatizací za14 tisíc řes Booking.com je myslím dost přijatelné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Zaplacena záloha na srpnový pobyt v Rogoznici Lozici, ubytování v domečku přímo na pláži, apartmány Erika. Restaurace, kavárny, obchody, přístav... Atd jsou 10 min pěšky cestou skrz poloostrov na opačné straně, přesně co jsem hledal... Mít klid a když se chtít bavit, tak si zajít. Už se těším! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@rhinos 08/2018 jsme byli hodně dole na Pelješaci v Trsteníku přes adriaticonline.cz, letos jsem to vyhledal přes adriadatabanka.cz

Já se tomu taky, myslím výběru, nechtěl ještě věnovat, jsem si říkal, že je čas... jsem ale koukal, jak už jsou termíny obsazené. Samozřejmě záleží jaké podmínky člověk hledá, já chtěl bydlet hned na pláži, povolení pro psy, klimatizace a co nejmíň lidí v jednom areálu, máme domek kde je jeden apartmán v přízemí a druhý v patře

Upraveno uživatelem Milhausekkk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak letos opět nejedu do Chorvatska,protože letíme jinam,doufám , že nepoletime 737 max ....😂😂

Kdo jedete letos do Chorvatska, připravte se víc peněz do restaurací a za služby, Chorvati opět zdražují, jaká to novina....až se divím, že jim tam ještě někdo jezdí🤔 samozřejmě, nejlevnější dovolená u moře to je pokud si jídlo a pití vezu z Čech 👍

Upraveno uživatelem Charlie 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Charlie 1 napsal:

Kdo jedete letos do Chorvatska, připravte se víc peněz do restaurací a za služby, Chorvati opět zdražují, jaká to novina....až se divím, že jim tam ještě někdo jezdí🤔 samozřejmě, nejlevnější dovolená u moře to je pokud si jídlo a pití vezu z Čech 👍

timhle vyhrozujes kazdy rok a zdrazeni jsem fakt nezaznamenal :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty to nemůžeš vědět, když sedíš na apartmanu a do restaurace na točený a jídlo nezavitas😉slyším to od lidí ,kteří tam jezdí s motorovým člunem a sami si tam nevaří ani nevezou chlast tak je tam 14dni vyjde pro 3dospeli a 1 dítě na cca 80000Kc,ale dají si na co mají chuť a užívají dovolenou....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A v tom mají napočítaný uložení lodě do vody, kotviště a phm do člunu a následné vyzvednutí? Dálniční poplatky budou taky vyšší, když vezou člun, který netáhnou za běžným osobákem... Když se počítá, musí se počítat všechno. 

Nás tři loňská dovolená vyšla baj voko na 25 se vším všudy. Ubytko na blind, jídlo jsme neřešili, když byl hlad, tak se něco koupilo nebo uvařilo z místních. Kaufland nedaleko, tak nebylo, co řešit. Někdo vyžaduje all inclusive a jinému stačí domácí pohoda a moře. 

Mě nejvíc fascinuje to každoroční vyhrožování, ale nakonec tam jede stejně tolik lidí. Když jedu na dovolenou, tak nepočítám jestli si můžu dát ještě jednu zmrzlinu protože stojí 10kn. Prostě si ji dám. 

Upraveno uživatelem radim.1008
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

k otázce zdražování v Chorvatsku můžu napsat jediné--byl jsem tam asi patnáctkrát od převratu, do té doby byl můj pobyt v Jugoslávii pro ČSSR nežádoucí, tak nějak mi to psali, když jsem soudruhy žádal..., nějakou dobu tam už nejezdím, protože to jejich ,,upravování'' cen způsobilo, že jsem objevil letadlo :) a tím pádem jiné destinace, které jsem ani nedoufal, že někdy v životě uvidím..., takže vlastně Chorvatsku svým způsobem děkuju, dovolená mě vyjde na přibližně stejnou částku a taky se vyhnu té cestě, která mě kdysi hodně bavila, ale poslední dobou už lezla na nervy, hlavně z důvodu nekonečného množství aut, lidí... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, radim.1008 napsal:

Když se počítá, musí se počítat všechno. 

Ano, ale tady nejde o absolutní částku, tu má každý jinou. Ale o rozdíl ve stejné dovolené loni a letos. To navýšení musí být úměrné životní úrovni. Ne jen víc obrat turisty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 1. 2020 at 9:32, Charlie 1 napsal:

Ty to nemůžeš vědět, když sedíš na apartmanu a do restaurace na točený a jídlo nezavitas😉slyším to od lidí ,kteří tam jezdí s motorovým člunem a sami si tam nevaří ani nevezou chlast tak je tam 14dni vyjde pro 3dospeli a 1 dítě na cca 80000Kc,ale dají si na co mají chuť a užívají dovolenou....

myslim, ze @Klemoň ti vysvětlí, že opravdu na apartmánu nedřepíme ;)  jako fakt nevidim rozdil v cene piva 0,5L v hospodě, jestli u chorvata mam dat 64 Kc v prepoctu, nebo si tady v praze dat uchcanej staropramen v O2 arene za 50 do 0,4L nebo ve švejk restaurantu plzen v pseudomire 0,45L za 55....., a to ceny plzne blize k centru Prahy stoupaji pres 70Kc.

To same, pizza - cena 35-50 kun, v prepoctu 140-200 Kc, stejne jako v Praze, kde je prumer kolem 180 Kc, ryba za 300 v prepoctu je stejna jako v Praze, kdyz jdu do restaurace

Takze chapu, ze pro tebe tyto ceny jsou mozna sok, protoze takovou cenovou politiku na dedine asi nevedete......... ale je to porad dokola......  a ze by cesti kuchari tomu jidlu davali vic jak chorvati, se minimalne na pizze rict neda. Nejlepsi byla pizza tunakova, kde jsem za 195 Kc, obdrzel v La Tratorii na pizzu slovy TRI kousky tunaka :D ............

jednou bohuzel taky dospejeme do situace, ze poletime a pak tam budem cumet na jednom miste, na balkonu budeme mit cca 4m2 a na to holkam bazen na radeni kdyz jsme v apt fakt nedam.........a zrat co nam naservirujou....... rozhodne to nebude ve stylu, dame bramborak? Dame :D 

Kazdy rok se do tohoto vlakna serou jedni a ti sami prudici. Tak si jedte kam chcete a nevnucujte nam sve poznatky. My tam jezdime, my vime. A hlavne vime kam :) tak nazdar........... :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak letos to vypadá, že asi taky pojedeme do Chorvatska. Byl jsem tam někdy před 20 lety. Jezdil jsem spíš do Itálie, tak se chci zeptat jestli je lepší koupit kuny tady v česku nebo si vzít eura a vyměnit za kuny až tam. Většinou platím sice kartou, ale určitě se najdou místa, kde to kartou nepůjde. Děkuji za odpověď. Jo a mýtné  platíte hotově nebo kartou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

naprosto souhlas se @Scratchem, i v Plzni se začínají ceny podobat...

to @Laďa ja osobně používám v zahraničí Revolut kartu, stačí si tam přesunout CZK. Lze pak platit i v dané měně, když si na ní převedeš prostředky. Revolut má obecně lepší kurzy než jsou VIP ve směnárnách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...