Jump to content
Sign in to follow this  
Mik.e

Co máte na dvoře pod autem za povrch?

Recommended Posts

Jelikož úspěšně dokončuji vrata a budu konečně parkovat na zahradě, potřeboval bych tipy a inspiraci po čem tam jezdit...

Zatravňovačky, zámkovka, štěrk, tráva, panely atd.

Aktuálně je tam jenom trávník.

Nejlépe klidně i s fotkama ;) i když tu a tam je to na fotkách u Vašich aut vidět :)

A dále jak se to v zimě udržuje/odklízí sníh.

díky za tipy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parkuji na svém pozemku v garáži, k asfaltové komunikaci to mám cca 15 metrů. Původně byla tráva, ale v zimě jsem měl tankodrom (prákrát jsem měl problém zacouvat do garáže). Já jsem to udělal tou asi nejjednodušší cestou, a to štěrkem (na většině mám vespod makadam ;)). Odklízení sněhu docela jde, odhazuji ale i štěrk, takže neházet na travnaté plochy (nedá se pak sekat, jedině na jaře vyhrabat ...). Na sníh asi nejhovnější zámkovka nebo panely, ale ty snad stejně pod sebou musí být štěrk, aby se zpevnil podklad a protékala vody.

Foto klidně pořídím ... bohužel foto toho tankodromu nemám, mýval jsem tu koleje i přes 10cm vysoké ... a pak to v noci zmrzlo ... to bylo taky něco :D

PS: Pro auto v garáži mám starý koberec ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ano, na trávě hever nejede nahoru s autem ale do země :D

výhledově bych chtěl něco přesně jako má Bohumil výše :super

ale zatím by stačilo něco jako 2 pruhy, po kterých bych potom přejížděl od vrat pod střechu.

MilanF1: díky, to sem chtěl slyšet :)

[upravil dne 28/8/11 19:40 od Mik.e]

Share this post


Link to post
Share on other sites

No jo, u Chuchlíků v Libštátě (poznal jsem podle auta a ohromného baráku) musí bejt všechno perfektní. :D:super Závidm tu dlažbu, já mam před garáží jen štěrk, ale už dost zpevněnej, takže to nelítá a dá se tam klidně dát i hever.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokud chceš jen dva pruhy, dal bych plastovou zatravňovací dlažbu. Ale co s ní udělá zvedák odzkoušené nemám. Jinak je dobrý kompromis zámková dlažba, jen v zimě klouže a solit se ji nedoporučuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokud budeš dávat štěrk, tak ho určitě podsypej pískem, já to na vjezdu neudělal a po pěti letech mám před vratama zase bahniště:fnuk

Já se chystám dát všude, kde se pohybuju autama, zatravňovací dlažbu, kterou podsypu pískem a škerkem/kačírkem/makadamem a pak udusat \"žábou\", aby mi to náklaďák s uhlím nerozhodil. Původně jsem uvažoval nad obyč zámkovkou nebo betonem, ale vzhledem k tomu, že mi jde o cca 100 m2, tj. 1/4 zahrady, tak jsem se rozhodl pro zatravňovačku, aby zahrada nebyla samej beton;)

A dělat pruhy jen na kola auta se mě osobně moc nevyplatí a pokud se nejadná o jediný místo na zahradě/dvoře, kde jezdí auta, mi to přijde i jako nesmysl. Viz. můj otec, kterej chce na dvorku cca 3x15 m dělat jen dva pruhy na osobák, když náklaďák s uhlím mu po cca 10-12 m musí zabočit trochu do strany (asi o 3m).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bláto - ve středu přijel topenář a zapadl s dodávkou. 406 dodávku vytahla na laně. Bláto je tam od avie, která přivezla beton. Do toho nejhoršího jsem naházel štěrk, písek a suť. Až to vyschne, bude to lepší.

Jednou budou tépichy od vrat až do garáže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toto riešim aj ja. Celú zimu parkujem ako na roli. Teraz ako je trošku sucho už je dobre. Zvlášť koľaje nie sú riešením, lebo potom zas budem do blata alebo trávy vystupovať. Betón tiež veľmi nechcem. Zatiaľ sa mi tu najviac pozdáva asi ten piesok s makadamom.

post-19160-14109622602006_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pred ulicou mame makadam,super vec, dobra cena a neslapes do blata,pri zdvihnuti staci podlozit s doskou. Vjazd do dvora mame vyrieseny s dvoma kolajami s betonovymi kockami(50cm*50)a okolo travnik.Vo dvore uz beton,ovsem ak sa podari tak tento rok nahodime zamocku,vyzera o dost krajsie nez beton.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja parkujem na zamkovej dlazbe, pod pristreškom, ked tam este nebola zamkovka mal som tam položený starý koberec. Kto z klubu sa môže pochváliť že mu jeho pežotík parkoval na koberci?:):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Před barákem mám dlažbu, ale dole pod ním byl problém s blátem, dal jsem nějaký střední štěrk (písek jsem nedával, bahna bylo dost a štěrku taky) a teď když vím že to drží, dám na léto takovou tu zbrusku ze silnice co mají jako odpad když frézují, ono se to teplem trochu steče. V zimě se štěrku odhodilo minimálně, promrzlo to a drželo sněhem u sebe...

Koberec tady mám taky, ale pro svá záda, super věc i na vyjetí auta po ledu (mám ke garáži mírné stoupání) :papa

[upravil dne 4/3/12 08:50 od rootsky]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...