Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Operační systém: Vista


Pegoo

Recommended Posts

Původně zaslal: permonik7

Ja nemam nic proti Viste, mela jsem ji na notiku asi 2 tydny a sla, protoze se to nedalo vydrzet:roll :grr, ale jinak proti ni fakt nic nemam:D

No! Konečně pádný argumenty.

Ad DOS: je to jen o nastavení, pod XP to nakonec vždycky běhalo, Vista je na tom hůř, tam už je to větší potíž.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: permonik7

Ja nemam nic proti Viste, mela jsem ji na notiku asi 2 tydny a sla, protoze se to nedalo vydrzet:roll :grr, ale jinak proti ni fakt nic nemam:D

No, neni jednoduchý si na ten přechod zvyknout,stejně jako např. z Office 2003 na Office 2007, ale kdo vydrží a zvyne si, tak neprohloupí... :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz jsem jeste hral hry, tak jsem mel DOSackejch a v XP za boha nesel rozchodit treba zvuk, proste to ty ovladace nebralo, prepnul jsem na W98 (na tom samym PC, oba systemy mam do ted) a vsechno chodilo krasne. Nerikam, ze to nejde v zadnym pripade, ale myslim si, ze s PC taky neco umim a par hodin jsem u toho prosedel bez vysledku. A jeste je jedna vec ktera nema XP rada a to je ma TV karta s cipem PV-951. V XP nejde teletext a obraz je strasne zrnitel a zpomalenej. Proste starej HW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MatrixChose

Kdyz jsem jeste hral hry, tak jsem mel DOSackejch a v XP za boha nesel rozchodit treba zvuk, proste to ty ovladace nebralo, prepnul jsem na W98 (na tom samym PC, oba systemy mam do ted) a vsechno chodilo krasne. Nerikam, ze to nejde v zadnym pripade, ale myslim si, ze s PC taky neco umim a par hodin jsem u toho prosedel bez vysledku. A jeste je jedna vec ktera nema XP rada a to je ma TV karta s cipem PV-951. V XP nejde teletext a obraz je strasne zrnitel a zpomalenej. Proste starej HW.

Nezkoušel jsi na DOSacký programy nebo hry třeba DOSbox? Šikovnej prográmek pracující v prostředí XPček... :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Stifler

Nezkoušel jsi na DOSacký programy nebo hry třeba DOSbox? Šikovnej prográmek pracující v prostředí XPček... :super

Tenhle asi primo ne, ale par jsem jich urcite zkusil, ale uz je to tak 2 - 3 roky a taky si to presne nepamatuju. Je jasny, ze pokrok nezastavime a driv nebo pozdeji kazdej z nas na ty Visty prejde (pokud zustane u MS). Jen si myslim, ze je jeste moc brzo. Ze za takovy 2 roky jim bude uzpusobeny skoro vsechno a nebude problem na ne najit jakejkoliv ovladac atd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Původně zaslal: permonik7

Ja nemam nic proti Viste, mela jsem ji na notiku asi 2 tydny a sla, protoze se to nedalo vydrzet:roll :grr, ale jinak proti ni fakt nic nemam:D

No! Konečně pádný argumenty.

Ad DOS: je to jen o nastavení, pod XP to nakonec vždycky běhalo, Vista je na tom hůř, tam už je to větší potíž.

Vadilo mi, ze bych si musela koupit novej skener, tiskarnu a ja nevim co jeste vsechno, protoze na to proste nejsou ovladace. Ted uz mozna budou, tezko rict, ale jaksik neni cas cekat az nekdo udela drivery. Nesla mi spousta programu, ktere jsem driv pouzivala a tak... Nechala jsem si to odborne predelat ( diky Escaperovi) na XP a jsem maximalne spokojena. Uvidime casem, treba se k ni vratim..kdyz uz ji mam koupenou;) Popravde maji porad trosku problemy s kompatibilitou, ale treba to nejak daji do poradku...kluci usaty:D:D

[upravil dne 3/12/07 permonik7]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Produktům od microsoftu, který nemají minimálně jeden service pack prostě nevěřím. Používat a nedej bože koupit si nějakou novinku od týhle firmy, znamená pro mě to samý jako nas*at si do bot. Samozřejmě jsem neodolal, a na chvilku si visty taky nainstaloval - zvyklej z applů jsem byl zvědavej na to slavný aero - a mohl jsem se smíchy potrhat. Mikrosoft opět nezklamal :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu-li přidat svůj názor z pohledu člověka od IT :), tak já Vistu velmi vítám; podle mně jde o velmi povedený a schopný kus softwaru, stejně jako už zmiňované Office 2007. Samozřejmě, že má mouchy, jde o pořádný softwarový moloch a spoustě lidí bude na začátku dělat problémy si na ní zvyknout, stejně jako jsem měl problémy já. Nicméně, když si na ná zvyknete, zjistíte, že ty novoty tam opravdu nejsou pro srandu králíkům - například textové vyhledávání v nabídce Start je naprosto geniální věc. :D Vista je inovativní i za cenu počátečního nepohodlí méně flexibilních uživatelů (tím se nechci nikoho dotknout, narážím na postoj našeho národa k novotám obecně). S tím souvisí i zpětná kompatibilita, což je věčný problém. Microsoftu se ve Vistě podařilo odbourat zase pár dalších nesmyslů, které za sebou operační systémy neustále tahají ve jménu zpětné kompatibility. Zaplať pánbůh za tenhle krok, protože ač si to neradi připouštíme, občas se prostě musí udělat "drastičtější" změna, jinak budeme ještě v roce 2050 jezdit myší po stole. :roll Nároky na hardware - Vista je samozřejmě náročnější, než XPčka - což je znát obzvláště na grafickém prostředí Aero Glass. To je dle mého názoru velmi povedené a příjemně se v něm pracuje. Pokud se to ovšem někomu nelíbí, má možnost ho vypnout, na rozdíl od XPček. Ke vzhledům v XPčkách se pojí taková vtipná záležitost - konzervativnější uživatelé si totiž často přepínali na vzhled Windows 2000, aby jim ty "barevný omalovánky neužíraly výkon"... samozřejmě nevědíc, že vzhled "Klasické nastavení" je jen "skin", jako všechny ostatní, takže šlo pouze o placebo efekt. :D Dále si lidé ve Vistě často stěžují na obrovskou spotřebu paměti, kterou ve své neznalosti považují chybu (fámy kolující mezi "běžnými" uživateli jsou často velmi poučné :)). Ve Vistě existuje tzv. prefetch systém. Ten má jednoduchou filozofii - volná paměť = nevyužitá paměť = neefektivní. Má pravdu, volná paměť se fláká, dokud jí neobsadí části programů či dat, se kterými pracujeme. Ty se tam ale musí nějak nahrát a to samozřejmě stojí čas, vzhledem k faktu, že největší brzda dnešních PC jsou příliš dlouhé vyhledávací časy dnešních pevných disků. Prefetch systém sleduje, který software a jaká data používáte nejčastěji a při startu systému průběžně načítá tato data a programové komponenty do paměti. Pak sice nemáte volnou paměť, ale to zase tolik nevadí, vzhledem k tomu, že v ní už je načteno to, co podle statistického názoru OS hodláte spustit. Pokud se prefetch trefil a vy spustíte aplikaci, kterou už tam "přednačetl" (děsný slovo :D), výsledkem bude velmi rychlá odezva aplikace, jinými slovy, spustí se prakticky ihned, bez dlouhého načítání. A co v případě, že máme software, který pracuje s velkými objemy dat najednou (třeba Photoshop)? Systém se přizpůsobí - data, se kterými se pracuje, se přesunou klasickým způsobem do swapu, jako kdyby tam žádný prefetch nebyl - těch se to netýká. A to, co tam "přednačetl" (uf :D) prefetch, s tím se přece zatím nepracuje, tudíž to systém zcela bezpečně zahodí a okamžitě uvolní potřebné místo pro data. Tento systém má samozřejmě svá omezení, nicméně pokud na PC pracujeme každý den podle nějaké rutiny (většinou internet, mail, filmy, hudba, kancelářský balík, fotky, atd...), bude spouštění programů překvapivě svižné, obvykle i bez nutnosti sahat pro nějaké komponenty do swapu za běhu programu.

Závěrem tohoto pamfletu :) jedno doporučení. Na hardware, starší, než architektura Core (tzn. Pentia a jednojádrová AMD) Vistu NEinstalujte. Je to zbytečné, pojede to pomalu. To je hardware z éry XPček a tudíž by na něj měly přijít nanejvýš XPčka. Vista by byla zklamáním. Naopak architekturu Core 2, nejlépe dvou a vícejádrovou s alespoň 2 GB paměti neinstalujte nic jiného, než Vistu. XPčka jsou sedm let starý operační systém, který, s trochou nadsázky, nebude mít tušení, co s takovým hardwarem dělat. Umí sice ještě dvoujádrové procesory, ale jde o tupý symetrický multiprocesing, který navíc nejde využít bez softwaru, který ho přímo podporuje (vícevláknové aplikace - obvykle třeba kompresní software a software pro práci s videem a zvukem). Vista ovšem na dvou a více jádrovém procesoru doslova lítá jako blesk - reakce prostředí je okamžitá, okna naskakují a mizí bez jakýchkoliv několikasekundových prodlev, které jsme znali z XPček a starších systémů a díky tomu je práce ve Vistě velmi rychlá a pohodlná. Přinejmenším já si teda chrochtal, když jsem to testoval. :)

A ještě jedna rada - pokud kupujete počítač s více, než 3 GB paměti, potřebujete 64bit verzi OS. 32bitová neumí alokovat víc, než právě 3 GB.

Fuj, to jsem se rozepsal... ale snad to někomu pomůže... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pata

jen bacha... pro nektere notebooky jsou ovladace JEN pro Visty, pro XP nejsou ... :)

To je prave muj pripad, zpocatku jsem nemela ovladac na modem a ctecku karet pro XP, ale behem mesice jsem na netu vsechny sehnala a to primo na trankach vyrobce ( mam Toshibu a naprosta spokojenost:super)

Preji stastny vyber;)

[upravil dne 4/12/07 permonik7]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: .mycTD

Původně zaslal: MatrixChose

Ja si hlavne myslim, ze je moc novej, tkz za 1) nebude rychlej jak by mel a za 2) bude mit dost much. Zatim nemam chut ho zkouset.

presne tak! to neznam, tak to bude na ho*no:D

taky jsem mel problem, ze treba menu maji jinou strukturu, ale po case mi prijde logictejsi, nez ta XPckova. je to o zvyku. rychlost nemuzu posoudit, pac jsem instaloval na fungl novy stroj, na necem starsim bych se taky asi bal ovladacu. kazdop si myslim, ze pri bezne praci mi problemu oproti XP urcite ubylo.

Jo, jen do té doby, než ti někdo přes net cucne data a nebo ti mázne rovnou:D Pamatuju, jak Bill vyhlásil soutěž, že kdo se dostane přes ochanu, je machr. Trvalo to 14 dnů:aut Vistu jedině po nějaké době, stejně jako XP:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MatrixChose

...Za takovy 2 roky jim bude uzpusobeny skoro vsechno a nebude problem na ne najit jakejkoliv ovladac atd

Za dva roky už budou Visty zastaralý a bude na trhu nový operační systém, na kterym se v současné době už dlouho intenzivně pracuje. Aspoň to tvrdí Microsoft, že nepřipustěj tak dlouhou pomlku jako u XPček, řikaj každý dva roky novej OS, tak jsem zvědavej, jak se s tim poperou... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Stifler

Za dva roky už budou Visty zastaralý a bude na trhu nový operační systém, na kterym se v současné době už dlouho intenzivně pracuje. Aspoň to tvrdí Microsoft, že nepřipustěj tak dlouhou pomlku jako u XPček, řikaj každý dva roky novej OS, tak jsem zvědavej, jak se s tim poperou... :D

Podle MS to má být tak, že každé každé dva roky bude vypuštěn minor update (tzn. nepříliš markantní rozdíl, například 2000 a XP) a dva roky po něm má přijít major update (takže rozdíl jako XP vs. Vista).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...