Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Operační systém: Vista


Pegoo

Recommended Posts

Operační systém:

Microsoft Windows Vista Home Premium - Mám dotázek má někdo z Vás s tímto nějaké zkušenosti.Jaké to má nevýhody oproti XP2 a jaké výhody.A co notebook HP dv6690 T7250 / GV263EA / 2GB / 250GB / DVD±RW / 15, 4" / na co pozor ? Děkuji čerstvý majitel. :myslim:o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MatrixChose

Ja si hlavne myslim, ze je moc novej, tkz za 1) nebude rychlej jak by mel a za 2) bude mit dost much. Zatim nemam chut ho zkouset.

presne tak! to neznam, tak to bude na ho*no:D

taky jsem mel problem, ze treba menu maji jinou strukturu, ale po case mi prijde logictejsi, nez ta XPckova. je to o zvyku. rychlost nemuzu posoudit, pac jsem instaloval na fungl novy stroj, na necem starsim bych se taky asi bal ovladacu. kazdop si myslim, ze pri bezne praci mi problemu oproti XP urcite ubylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: .mycTD

Původně zaslal: MatrixChose

Ja si hlavne myslim, ze je moc novej, tkz za 1) nebude rychlej jak by mel a za 2) bude mit dost much. Zatim nemam chut ho zkouset.

presne tak! to neznam, tak to bude na ho*no:D

taky jsem mel problem, ze treba menu maji jinou strukturu, ale po case mi prijde logictejsi, nez ta XPckova. je to o zvyku. rychlost nemuzu posoudit, pac jsem instaloval na fungl novy stroj, na necem starsim bych se taky asi bal ovladacu. kazdop si myslim, ze pri bezne praci mi problemu oproti XP urcite ubylo.

To jsem nemyslel, ale i XP kdyyz vysly tak na soucasnej strojich nebehaly jak by mely a mely spousty chyb. Tak jako vsechny Wokna. A na 32 -bit procesoru se mi to instalovat fakt nechce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám Visty Business od dubna 2007 a zatím si nemůžu stěžovat. Nechal jsem zapnuté i to jejich Aero a se 2GB RAM to běží stejně rychle, jako klasika. Jen je potřeba si dávat pozor na aplikace a neinstalovat vše, co se dostane pod ruku (ale to platí pro všechny Windows). Jediné, co mě vytáčí, je nenažranost Visty na disku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vista není vir (i když je tak někdy prezentována a přiznejme si - má některé rysy společné) a je to vcelku použitelný operační systém. Ještě použitelnější bude po prvním (ideálně po druhém) Service Packu - stejně, jako tomu bylo u XP.

Zatím nevidím důvod na Visty přecházet z XP, zajména ne ve firmách. Ovšem podíl Visty mezi OS bude vytvale růst, o tom žádná...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S Vistou jsem dělal jen několikrát a zatim k ní mám stejnej postoj jako k XPčkám před půl rokem- nechci ani za zlatý prase:D Nedělá se mi s tim nejlíp, ale je to tim, že na ni nejsem zvyklej. Nakonec jsem byl změnou PC donucen XP nainstalovat a používat, tudíž jsem si zvykl. Třeba na Vistu časem dojde:);)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MatrixChose

Ja si hlavne myslim, ze je moc novej, tkz za 1) nebude rychlej jak by mel a za 2) bude mit dost much. Zatim nemam chut ho zkouset.

Ad 1) není tak rychlej, protože má mnohonásobně vyšší požadavky na hardware než XPčka (např. XP-256 MB RAM, Visty-1 GB RAM)

Ad 2) má dost much, ale celkem se to daří vychytávat záplatama.

Jinak bych nedoporučoval instalovat Visty na starší ikdyž výkonné počítače, je tam dost velkej problém s hardwarem a jeho podporou (nejen ve formě ovladačů). Já osobně již delší dobu zkoušim Visty Ultimate a zkoušel jsem i anglickouverzi Visty service pack 1, ale rychle jsem se vrátil k osvědčenym Vistám bez service packu v češtině - s tim service packem bylo více problémů než se základníma Vistama bez opravných balíčků nebo záplat. Jediný, s čim se potýkám je to, že mam základnídesku, která byla vyrobená před uvedením Vist na trh (mam Asus P5N 32 SLI SE Deluxe) a je tam problém s audio kodekem (Visty ho nepodporujou a ani neexistuje ovladač, kterýby mi ho plně zfunkčnil), takže nemůžu nahrávat televizní pořady přes televizní kartu, jinak zatims Vistama problém nemam, stejně tak s nainstalovanym softwarem starším než Visty...Takže jsem s Vistama v celku spokojenej. :cool::roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Původně zaslal: MatrixChose

Ja vim, ze maj, ane ne DOS, to jsem tim myslel, jen blbe napsal.

K čemu by jim také byl, že?

DOS je už zastaralá a opuštěná technologie, ale stále se najde dost lidí, co se bez DOSu neobejdou... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Stifler

Původně zaslal: MatrixChose

Ja si hlavne myslim, ze je moc novej, tkz za 1) nebude rychlej jak by mel a za 2) bude mit dost much. Zatim nemam chut ho zkouset.

Ad 1) není tak rychlej, protože má mnohonásobně vyšší požadavky na hardware než XPčka (např. XP-256 MB RAM, Visty-1 GB RAM)

Ad 2) má dost much, ale celkem se to daří vychytávat záplatama.

Ad1) ja vim, ale zkus neco delat v XP s tema 256 MB, to je proste o nervy

Jinak v cem jsou o tolik lepsi? Co v nich udelate vic? Ja myslim ze beznymu uzivateli jsou k nicemu. Ja na XP presel hlavnee kvuli novejsimu HW a i SW kterej uz 98 proste nebrali a je teda pravda ze i rady padaly. Me jen vadi tenhle pokrok kde se naroky na HW navysujou da si rict kolikrat umele kvuli tomu aby se prodavali novy a novy veci, ale opravdova "revoluce" je jen obcas. Aspon to je muj pohled na vec

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Stifler

DOS je už zastaralá a opuštěná technologie, ale stále se najde dost lidí, co se bez DOSu neobejdou... :)

Ale obejdou, jen o tom netuší. V shellu XP běhají DOSovské aplikace naprosto v pohodě. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Původně zaslal: Stifler

DOS je už zastaralá a opuštěná technologie, ale stále se najde dost lidí, co se bez DOSu neobejdou... :)

Ale obejdou, jen o tom netuší. V shellu XP běhají DOSovské aplikace naprosto v pohodě. ;)

Napr u nas v praci pouzivaji prevazne DOSovky kvuli ucetnictvi a vsechno v XP nejde. Navic u rychlejsich PC se musi pouzivat zpomalovace atd. Ne, ze bych byl tech programu zastance ale je to fakt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Původně zaslal: Stifler

DOS je už zastaralá a opuštěná technologie, ale stále se najde dost lidí, co se bez DOSu neobejdou... :)

Ale obejdou, jen o tom netuší. V shellu XP běhají DOSovské aplikace naprosto v pohodě. ;)

Asi netušej, to jsou ti, co řikaj: "zlatý 95ky, 98ky". Ikdyž pokud jim ty Wokna běhaj na mašinkách, který lepší OS nezvládnou, tak jim stejně nic jinýho nezbyde, než používat DOS... :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...